Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2012., 11:25   #21
kupio sam jednu rgb led žarulju sa irc daljincem preko ebaya i radi odlično. Uglavnom to je žarulja za dekoraciju a ne za normalno korištenje pa evo korisno je za vrijeme božića, nove godine dosta jako svijetli, hoču reć da se osvijetli jedan prozor.
Otvorio sam da vidim kako izgleda iznutra, i vidim da je samo jedna led dioda na jednom malom čipu.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 07:44   #22
uvoz led rasvjete iz kine

pozdrav članovima foruma i sretna nova!
molio bih da mi netko pomogne razjasniti kakva je procedura kod uvoza led rasvjete iz kine.
naime planiram promjeniti rasvjetu dnevne sobe u led rasvjetu.
malo sam surfao i našao sam aliexpres sajt.
zanima me ima li tko kakva iskustva sa njima, dali su pouzdani.kakav je rok isporuke.uvjeti plačanja itd.
i naravno ako tko slučajno zna i ima volje može i neki prijedlog glede led rasvjete.
soba je veličine 36m2 ugradio bih 10 led downlighta od po 10w s cree diodama.
svaki je jačine 800-900 lumena.
dali bi to bilo dovoljno za normalnu rasvjetu, ili treba nešto više.
svaki prijedlog je dobrodošao.
kolika su davanja na led rasvjetu(carina i porez) radi se o cifri od cca 100$ ili 600kn
dado 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 10:28   #23
Ja sam prije 2 godine preko "Alibabe" kupila 20tak led žarulja iz Kine. Tehničkih detalja žarulja se sad ne sjećam. Uglavnom, platila sam karticom na njihovom sajtu, roba došla za cca 30tak dana, iznos je bio oko 500 kn, nije me carinilo
katica zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 11:43   #24
Quote:
katica zlatica kaže: Pogledaj post
Ja sam prije 2 godine preko "Alibabe" kupila 20tak led žarulja iz Kine. Tehničkih detalja žarulja se sad ne sjećam. Uglavnom, platila sam karticom na njihovom sajtu, roba došla za cca 30tak dana, iznos je bio oko 500 kn, nije me carinilo
KAKVA JE SITUACIJA S TIM ŽARULJAMA DANAS -
JOŠ RADE ILI...
KAKO STE ZADOVOLJNI S ODNOSOM OBEČANO -DOBIVENO
dado 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 12:22   #25
Žarulje još rade. Zajedno sa poštarinom su došle 500 kn, a ovdje u dućanu bi koštale oko 2000 kn, tako da smo zadovoljni
katica zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 14:32   #26
Quote:
katica zlatica kaže: Pogledaj post
Žarulje još rade. Zajedno sa poštarinom su došle 500 kn, a ovdje u dućanu bi koštale oko 2000 kn, tako da smo zadovoljni
ako nije problem o kakvim se žaruljama radi(ugradne ili obična grla)
dado 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 14:58   #27
žarulje su ugradne.
katica zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 15:01   #28
Quote:
katica zlatica kaže: Pogledaj post
žarulje su ugradne.
hvala najljepša na pomoći
dado 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 16:49   #29
kako vecina prodavaca nudi besplatnu dostavu savjetujem ti da iznos od cca 600kn podijelis u dvije narudzbe i narucis na dva odvojena imena ( supruga i ti npr... ) a idealno ako su i adrese razlicite.
naime vrijednost robe koja prolazi hr carinu ( na posti! ) bez davanja je vrlo bijedna. nznam tocno napamet cifru ali radi se o 150kn cca. takodjer sto je posta ( i carina ) veca ( zg, ri... ) to su carinici lezerniji jer imaju vise posla i popustljiviji su
ako te je frka oko kupovine ( kartica, isporuka... ) onda je ebay + paypal najsigurnije rijesenje ( naravno ne savrseno jer to ne postoji )
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 23:27   #30
Mi smo s ebaya naručili 6 komada za probu (ukupno 109 kn pa nije carinjeno ), imali smo ugradbene halogene (iz baumaxa) i sad smo u njih umjesto halogenih reflektorica stavili led SMD sa 60 dioda.... Sad moram naručiti još, makar, nije nešto dugo isprobano, rade oko mjesec i pol i super smo zadovoljni.

Nego, ovi na alibali, a valjda je slično i na aliexpress rade na veliko. i imaju neku minimalnu narudžbu (10/20 itd komada).
Možda bi ti onda bilo bolje stvarno potražiti na ebayu i u dvije narudžbe naručtii tih 10 komada da ti dođu manje od 160 kn po narudžbi...
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 00:41   #31
vezano za led trake, gdje ima barem nekakav izbor led alu profila za vidjeti/kupiti po pristojnoj cijeni?

našao sam par web shopova, a jedna maloprodaja ne postoji na adresi na kojoj s naveli da jesu

led trake bi mi trebale doći kroz koji dan sa ebaya pa bih trebao i to kućište svakako
herci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 15:38   #32
Kupnja Led

Suprug i ja bi smo zamjenili stropne žarulje, gu10 je u pitanju... sada imamo halogenke... i kupili bi smo LED. Po cijelom stropu su nam raspoređene i imamo ih oko 15... dosli smo do zaklučka... da je jako isplativo da ih zamjenimo ledom.. Jel imate neku preporuku gdje kupiti..
petrica1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 17:53   #33
Quote:
petrica1985 kaže: Pogledaj post
Suprug i ja bi smo zamjenili stropne žarulje, gu10 je u pitanju... sada imamo halogenke... i kupili bi smo LED. Po cijelom stropu su nam raspoređene i imamo ih oko 15... dosli smo do zaklučka... da je jako isplativo da ih zamjenimo ledom.. Jel imate neku preporuku gdje kupiti..
Bok!

Mi smo nedavno zamijenili isto 15 kom.halogenki sa ledicama.Ledice GU10 3W smo kupili u Ikei 6,99 eura kom.Pre zadovoljni smo
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 18:09   #34
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Bok!

Mi smo nedavno zamijenili isto 15 kom.halogenki sa ledicama.Ledice GU10 3W smo kupili u Ikei 6,99 eura kom.Pre zadovoljni smo
Nasli smo neku firmu, koja daje jamstvo 3 godine, i narucili smo za pocetak dvije zarulje cisto da probamo cijena je 69kn za 4x1w. trebalo bi u ponedeljak da stignu.....javimo... kakve su
petrica1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 19:50   #35
Inače, čovjek koji se bavi rasvjetom i u tom poslu je već 15-tak godina mi je i sam rekao da je on sebi naručio s ebaya, jer su marže kod nas bijesne. A i njegovo je iskustvo pokazalo da su SMD LED pločice bolje od onih kuglastih LED "žaruljica").
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 19:20   #36
http://www.conrad.de/ce/de/Search.ht...rch=e27+led+8w evo kvalitetnijih. ja sam nedavno kupio sa ebay iz kine 10 komada e27 led 12w. za 300kn i kad mi stiglo skuzio sam da su plasticne i nema sanse da su 12w jer bi se otopile. i izmjerio uredjajem za potrosnju i trose 5w. sad sam razmisljao uzet led na ebay kućište aluminij i malo skuplje, al se bojim da ne dobijem ciglu
po cem da znam da me nece zeznit?
__________________
Bog je ziv.sinoc sam razgovarao s njim.
daki_ki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 23:23   #37
Quote:
daki_ki kaže: Pogledaj post
http://www.conrad.de/ce/de/Search.ht...rch=e27+led+8w evo kvalitetnijih. ja sam nedavno kupio sa ebay iz kine 10 komada e27 led 12w. za 300kn i kad mi stiglo skuzio sam da su plasticne i nema sanse da su 12w jer bi se otopile. i izmjerio uredjajem za potrosnju i trose 5w. sad sam razmisljao uzet led na ebay kućište aluminij i malo skuplje, al se bojim da ne dobijem ciglu
po cem da znam da me nece zeznit?
A zašto kupuješ od 12w?Koliko ćeš toga staviti?Mi smo stavili u kuhinji u knauf 9 kom.po 3w i na ostatku knaufa još 6 po 3w i to svijetli ko Betlehem toliko da ih sa dimerom prigušujemo.
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 10:28   #38
Smile Led rasvjeta

Evo i ja da se javim. Uzeli smo kao što sam i rekla 4x1w i nakon toga smo naručili 6w SMD. Suprug je rekao a i složio se da te smd daju jače svjetlo...

Oduševljeni smo

U pitanju je Lucendi. Na svakoj žarulji je ugraviran njihov logo, i stvarno žarulje ulivaju povjerenje

Zadnje uređivanje City : 02.03.2013. at 10:58.
petrica1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 18:44   #39
Zanima me jel jedna led žarulja može zamjeniti jednu štednu žarulju tj. jel daje isto svjetlo kao i ova štedna žarulja?
__________________
Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore. - Albert Einstein
xxx96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 13:50   #40
Quote:
xxx96 kaže: Pogledaj post
Zanima me jel jedna led žarulja može zamjeniti jednu štednu žarulju tj. jel daje isto svjetlo kao i ova štedna žarulja?
ja se već 15 godina bavim rasvjetom i iz osobnog iskustva vam mogu reći da je to definitivno isplativo dugoročno.
najgrublja računica kaže da led uz istu količinu svijetla troši 6-7 puta manje energije.
Problem je kod nas što se uvozi sve i svašta i ono što piše na deklaracijama ne odgovara pravoj stvari. Zato treba kupovati provjereno i od onih koji daju garanciju.
Mi konkretno na svaku žarulju dajemo minimalno godinu dana garancije.
Ukoliko rikne mjenjamo bez pitanja
drop box is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.