Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2013., 09:16   #3661
eto dokle ide instrumentalizacije bošnjačke političke vrhuške da se poigravaju sa životom tromjesečne bebe. sve za 100% BIH.
dudu is offline  
Old 07.06.2013., 09:23   #3662
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
eto dokle ide instrumentalizacije bošnjačke političke vrhuške da se poigravaju sa životom tromjesečne bebe. sve za 100% BIH.
sad zazmiri i zamisli da je ovo tvoja beba ili beba tvoje sestre ili bebe tvog brata
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Old 07.06.2013., 09:32   #3663
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
sad zazmiri i zamisli da je ovo tvoja beba ili beba tvoje sestre ili bebe tvog brata
A što Dudu treba žmirit kad se to sutra može desiti bebi njegove sestre ili brata u Hercegovini a jedino što im preostaje je nabijati na vrata federalnih vlasti u Sarajevu , jer od nabijanja po vratima u Mostaru a još manje onim u Zagrebu nikakve efektne i hitne koristi .

Zadnje uređivanje krnk : 07.06.2013. at 09:54.
krnk is offline  
Old 07.06.2013., 09:54   #3664
rješenje je jednostavno, ali kosi se s proklamiranom idejom o 100% BIH, a to je privremeno izdavanje JMB-a na području Federacije.

to što neki navijaju da iz ovog izrastu veliki neredi, nek im je, izdao ih Silajdžić, pa Zlaja i Bakir, nek ih ruše, ne smeta mi.
dudu is offline  
Old 07.06.2013., 09:56   #3665
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
rješenje je jednostavno, ali kosi se s proklamiranom idejom o 100% BIH, a to je privremeno izdavanje JMB-a na području Federacije.

to što neki navijaju da iz ovog izrastu veliki neredi, nek im je, izdao ih Silajdžić, pa Zlaja i Bakir, nek ih ruše, ne smeta mi.
a jel bi ti volio da to bude privremeno, pa kad tebi zatreba onda opet bude ukinuto?
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Old 07.06.2013., 10:13   #3666
što je tebi bitnije, 100% BIH i pokazivanje mišića Srbima i Dodiku ili sigurnost novorođenčadi? privremeno rješenje bi s vremenom prešlo u trajno, ali razumije se da Bošnjaci na to ne pristaju, pa će i najviše ispaštati što se i vidi iz priloženog. međutim, ako je vrijedno 100% BIH tko sam ja da im spočitavam borbu za nju.
dudu is offline  
Old 07.06.2013., 10:15   #3667
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
što je tebi bitnije, 100% BIH i pokazivanje mišića Srbima i Dodiku ili sigurnost novorođenčadi? privremeno rješenje bi s vremenom prešlo u trajno, ali razumije se da Bošnjaci na to ne pristaju, pa će i najviše ispaštati što se i vidi iz priloženog. međutim, ako je vrijedno 100% BIH tko sam ja da im spočitavam borbu za nju.
privremena odluka postoji i ona je donešena, KONAČNA odluka je potrebna za sve građane BiH.

I odgovori mi na pitanja konkretno i nemoj razvodnjavati i trabunjati.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Old 07.06.2013., 10:31   #3668
ovdje jedino trabunjaju oni koji ne žele priznati da je s jučerašnjim događanjima manipulirano iz središnjica najjačih bošnjačkih stranaka. držati preko 300 stranaca kao taoce je nezamislivo, Afganistan koji su spominjali dođe kao lijepa bajka.

trajno rješenje nije na vidiku sve dok Bošnjaci furaju svoj film o 100% BIH.
dudu is offline  
Old 07.06.2013., 10:36   #3669
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
ovdje jedino trabunjaju oni koji ne žele priznati da je s jučerašnjim događanjima manipulirano iz središnjica najjačih bošnjačkih stranaka. držati preko 300 stranaca kao taoce je nezamislivo, Afganistan koji su spominjali dođe kao lijepa bajka.

trajno rješenje nije na vidiku sve dok Bošnjaci furaju svoj film o 100% BIH.
trle baba la
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Old 07.06.2013., 11:58   #3670
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
što je tebi bitnije, 100% BIH i pokazivanje mišića Srbima i Dodiku ili sigurnost novorođenčadi? privremeno rješenje bi s vremenom prešlo u trajno, ali razumije se da Bošnjaci na to ne pristaju, pa će i najviše ispaštati što se i vidi iz priloženog. međutim, ako je vrijedno 100% BIH tko sam ja da im spočitavam borbu za nju.

Stvarno si dudu smiješan. Sada bi trebala BIH biti jedina država u svijetu koja će izdavati JMB po entitetima a ne na razini države da bi se zadovoljila četnička nastojanja o podijeli BIH. Samo neka oni izdaju privremena s time si mogu šupak obrisati.
kikiriki2010 is offline  
Old 07.06.2013., 12:07   #3671
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post

Stvarno si dudu smiješan. Sada bi trebala BIH biti jedina država u svijetu koja će izdavati JMB po entitetima a ne na razini države da bi se zadovoljila četnička nastojanja o podijeli BIH. Samo neka oni izdaju privremena s time si mogu šupak obrisati.


Quote:
Pod pritiskom javnosti u sredu je doneta privremena mera koja će važiti narednih 180 dana, ali građani nisu odstupili zahtevajući da poslanici konačno usvoje trajno zakonsko rešenje. Tokom popodneva u četvrtak, učesnici protesta su preko društvenih mreža objavili da su blokirali sve ulaze u Parlament i pozvali građane na solidarnost bez obzira na entitetsku i etničku pripadnost.

Trenutno je jedina značajna podrška – virtuelna, a stiže i iz susednih zemalja u regionu, sve do predloga poslanika srbijanskog LDP Bojana Đurića da se Belminini roditelji upišu u državljane Srbije.
http://pescanik.net/2013/06/protest-u-sarajevu/

Kad postoji mogućnost da Belminini roditelji budu upisani u državljane Srbije i tako dobiju neophodne papire za putovanje, treba pomisliti ko to u BiH već ima državljanstvo Srbije. To su manje više svi Srbi u BiH. A deca državljana Srbije rođena u inostranstvu imaju pravo na prijem u državljane Srbije. Prema tome, Srbi će imati validna dokumenta, ova ili ona, a Bošnjaci neka isteruju na ovom pitanju 100% BiH, što reče Dudu, još 10 godina ako hoće.
aleksije radicevic is offline  
Old 07.06.2013., 12:29   #3672
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
eto dokle ide instrumentalizacije bošnjačke političke vrhuške da se poigravaju sa životom tromjesečne bebe. sve za 100% BIH.
Da li bi bila u pitanju bošnjačka instrumentalizacija da je riječ o bebi hrvatske ili srpske nacionalnosti?
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 07.06.2013., 12:31   #3673
Ode da zaštiti svoje.Inače ni u Srbiji ne postoji JMBG taj neki novi kako mi imamo OIB
Temperaturica is offline  
Old 07.06.2013., 12:33   #3674
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Da li bi bila u pitanju bošnjačka instrumentalizacija da je riječ o bebi hrvatske ili srpske nacionalnosti?
Ako bi ih instrumentalizirale politicke stranke onda - da. Ako ne - onda ne.
Fliper99 is offline  
Old 07.06.2013., 12:36   #3675
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
eto dokle ide instrumentalizacije bošnjačke političke vrhuške da se poigravaju sa životom tromjesečne bebe. sve za 100% BIH.
Njima ljudi ionako služe za potrebe političkog marketinga. Pa i sam Alija je rekao da će to sve "dragi Allah primiti"...
Fliper99 is offline  
Old 07.06.2013., 12:38   #3676
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post



http://pescanik.net/2013/06/protest-u-sarajevu/

Kad postoji mogućnost da Belminini roditelji budu upisani u državljane Srbije i tako dobiju neophodne papire za putovanje, treba pomisliti ko to u BiH već ima državljanstvo Srbije. To su manje više svi Srbi u BiH. A deca državljana Srbije rođena u inostranstvu imaju pravo na prijem u državljane Srbije. Prema tome, Srbi će imati validna dokumenta, ova ili ona, a Bošnjaci neka isteruju na ovom pitanju 100% BiH, što reče Dudu, još 10 godina ako hoće.
Netacno iako mogu doci do drzavljanstva.
S druge strane imas masu sandzaklija koji imaju srbijansko drzavljanstvo, vise nego srba.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Old 07.06.2013., 12:48   #3677
i Mostar na nogama....

http://www.klix.ba/vijesti/bih/mosta...trgu/130607056

Sta cemo sad dudu? Jesu li i ovo isprovocirani Bosnjaci?
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Old 07.06.2013., 12:58   #3678
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
što je tebi bitnije, 100% BIH i pokazivanje mišića Srbima i Dodiku ili sigurnost novorođenčadi?
Ne lupetaj! JMBG izdaje centralna vlast na cijelom teritoriju države. I gotovo. Tako je u Francuskoj, u Kanadi i u SAD.
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 07.06.2013., 13:01   #3679
Brine me samo jel' se ona poslanica SDS-a Aleksandra Pandurović bez problema vratila u svoju "državu"?
Tweetala je o nekom linču kontra Srba, a svi znamo kako su prosvjednici pravo zajebani kad drže bebe u rukama ili guraju dječja kolica...
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Old 07.06.2013., 13:13   #3680
Quote:
Fliper99 kaže: Pogledaj post
Ako bi ih instrumentalizirale politicke stranke onda - da. Ako ne - onda ne.
Dubokoumno.

Protesti su pokrenuti putem facebooka, sa jednim ciljem-da beba, kojoj je potrebna hitna transplatacija koštane srži u Francuskoj, dobije svoj JMBG kako bi joj roditelji mogli podnjeti prijavu za pasoš, tako da je u pitanju bila bitka sa vremenom. Ja nisam, za svo ovo vrijeme, vidio da neko od tih ljudi iznosi političke stavove i zahtjeve, niti prokalmuje kakav stranački program, osim očajnički molbi da se pitanje JMBG riješi po hitnom postupku.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.