Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2007., 11:20   #21
Upit-nadogradnja kuće

znate li možda zakon kojim se reguliraju međususjedski odnosi(nisam uspio pronači u prijedlogu novog zakona)., naime, posjedujem staru obiteljsku kuću(prizemnicu) koju bi renovirao i dignuo jedan kat.
kuća se nalazi u neposrednoj blizini još jedne kuće(susjedova jednokatnica). udaljenost je svega cca. 2 m

smijem li zakonski dignuti kat na kući i je li mi za to potrebna njegova suglasnost?

hvala
neck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:44   #22
i unovom zakonu potrebno je pitati vlasnike svih susjednih čestica koji graniče s tvojom česticom za suglasnost
što se tiče udaljenosti , to ti ovisi i o urbanističkom planu za to područje
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 19:45   #23
hvala
neck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 13:11   #24
Nadogradnja kuće

Mislim dizati kuću za jedan kat. E sad nemam pojma niti okvirno koliko bi me sve to koštalo pa molim nekog tko je nedavno imao sličan zahvat da mi kaže neku okvirnu cijenu po kvadratu. Znači trebam arhitekta, radnike i građu.

I još nešto, da li je bolje uzeti neku firmu koja sve radi ili majstora po majstora za specifične radove. Hvala.
Doos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 19:30   #25
pa prijatelju, ovako odokativno po ovim vrijednim informacijam koje si nam dao, sigurno preko sto novaca....
... daj prvo neku bitnu informaciju, poput, dimenzije objekta ili misliš li vraćati stari krov na taj objekt....
opusti se malo i napiši kako si ti to zamislio pa ti možda mogu pomoći
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 09:44   #26
Evo ovak, kuća je sad prizemlje sa potkrovljem a svaki stan ima oko 80 kvadrata. Htio bi sad skinuti krov, staviti deku, podignuti za još jedan kat( znači novi stan od 80 kvadrata koji bi onda bio podkrovni) i staviti novi krov ( mislim da su grede OK ali treba mijenjati crijep).
Znači kuća ima sve priključke (plin, voda, struja), samo ih treba nadoštukati u novi stan.

Evo to je idejni projekt!
Doos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 10:41   #27
30.000 € sve komplet ako nećeš pretjerivati sa skupim uređenjem, nego onak solidno...
I ak ne treba podebljavat i sanirat temelje....
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 18:49   #28
nadogradnja kuće od kud krenuti

Evo ovako imam ideju dignuti još jedan kat na obiteljskoj kući, pa bi molila sve koji su taj put prošli ili su znalci za savjete.

Zanima me od kud krenuti što se papirologije tiće, kojim redosljedom to ishoditi (neki okvirni troškovi) kome se i sa kojim papirima obratiti da li znala da li mi je uopće i dozvoljeno na kuću nadograditi još jedan kat i da li za to treba posebna građevinska dozvola...nadalje ukoliko se utvrdi da je moguće nadograditi kako znati da su temelji dovoljno jaki i ukoliko se pokaže da nisu dovoljno jaki da li je nekim građevinskim metodama moguće pojačati postojeće temelje...svaki drugi savjet koji vam padne na pamet a mogao bi pomoći a nisam priupitala dobrodošli se podijeliti...
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 22:31   #29
1. prikupiti papire od stare kuće (građevinska dozvola, Glavni projekt)
2. vlasnički list i precrt sa katastra
3. geodetski snimak
4. Idejni projekt

u Uredu za graditeljstvo se raspitajte da li možete dignuti kat na kuću (oni tamo znaju prostorne planove za to područje)
ovisno o veličini kuće ići ćete na:
1. Riješenje o uvjetima gradnje (novo+staro < 400m2)
ili na
2. lokacijska + Potvrda glavnog projekta (novo +staro >400m2)
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 23:04   #30
kreni od crijepa
ekstrem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 08:12   #31
Nadogradnja kuće

Dakle, kuća je 11x8, izgrađena prije 1968. godine..

Prvo sam mislio ici u tavanske prostorije, no odustao sam, zbog puno problema..

išao bih u produljenje cca 3x8 m, dakle kuća bi bila 14x8 po novome...

to trebam raditi radi 2 manje sobe...

zanima me koliko košta nadogradnja takvog objekta? to se računa po m3 ili?
što se sve plača?
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 10:49   #32
nadogradnja kuće

kod nadogradnje kuće prvo moraš napraviti temelje i deku,onda kuću,onda krov.sve plaćaš posebno po m2.prosto ko pekmez.
_zidar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 07:10   #33
ups, mozda nisam bio dovoljno jasan...

nisam mislio na cijenu materijala,hehe,nego sam mislio koliko košta u opčini kad se ide na produljenje objekta?

zanima me koje sve pristojbe računaju,itd...
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 17:56   #34
plaćati ćeš komunalni i vodoslivni doprinos za razliku volumena stare kuće i planirane proširene kuće
za vodu ne znam, no kod struje kupuješ dodatne kW ako hoćeš, pošto ne radiš još 1 stane nego samo širiš postojeće
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 12:52   #35
Nadogradnja sobe

Planiram uz postojecu kucu nadozidati jednu sobu. Temelj za nju vec postoji ali je on kasnije dodat i nije u vezi sa temeljom kuce. Postoji manji zazor od 2-3 cm i mislim da se vec godinama ne mjenja! Kako prakticno da povezem stubove od nove sobe sa stubovima na kuci. Novu sobu bi zidao Ytong blokovima zbog tereta.
Beshla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 13:10   #36
Mozes li poslati neku skicu i opis postojecih zidova?
Prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 13:42   #37
OK. Postavit cu fotografiju.
Beshla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 12:28   #38
Novu sobu nemoj vezati za stari dio kuće! Uvijek postoji dilatacija!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 20:22   #39
novi dio odvoji i to tako da na spoju starog i novog zida staviš sloj stiropora od 5cm. izvana ga zatvoriš limom, a iznutra nekakvom lajsnom. isto trebaš odvojiti novi krov od staroga da se novi dio kuće može slobodno slijegati.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 15:16   #40
Nadogradnja kuće - ostava

Što je sve potrebno od papira da bi se napravila nadogradnja kuće?
Naime, ja bih htio uz kuću sagraditi jednu ostavu (za bicikle i sl.).

Unaprijed zahvaljujem.
algebra21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.