Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2011., 10:02   #641
Bol u lijevom dijelu trbuha

Pozdrav svima,

Naime imam problema u lijevom dijelu trbuha cca 10 cm od pupka na lijevu stranu i cca 15cm iznad prepone. E sad doktor mi ništa nije znao reć nego mi je rekao da popijem nešto protiv bolova. Popio sam cafetin i smirilo se međutim idući dan u vožnji kad sam ušao u zavoj (lijevi) kao da mi je netko zabio nož u taj dio. Primjetio sam da mi je i trbuh kao napuhan, međutim nema nikakvih masnica ili kvrga. Još sam primjetio pri velikoj nuždi da me užasno boli i u situacijama gdje napinjem trbuh... Za bilo kakve informacije bio bih jako zahvalan.

Hvala
Lijep pozdrav
don Roberto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 11:01   #642
Quote:
don Roberto kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Naime imam problema u lijevom dijelu trbuha cca 10 cm od pupka na lijevu stranu i cca 15cm iznad prepone. E sad doktor mi ništa nije znao reć nego mi je rekao da popijem nešto protiv bolova. Popio sam cafetin i smirilo se međutim idući dan u vožnji kad sam ušao u zavoj (lijevi) kao da mi je netko zabio nož u taj dio. Primjetio sam da mi je i trbuh kao napuhan, međutim nema nikakvih masnica ili kvrga. Još sam primjetio pri velikoj nuždi da me užasno boli i u situacijama gdje napinjem trbuh... Za bilo kakve informacije bio bih jako zahvalan.

Hvala
Lijep pozdrav
eh to i mene muči i još neznam odgovor, inače pijem nexium za gastritis ali ne pomaže i sad čekam pregled gastroenterologa pa ću vidjeti šta će mi reć. do tad jel te boli onako više kao pod rebrima? možda bi trebao uzv abdomena obaviti, iako ja jesam pa mi ništa nisu našli...
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 11:13   #643
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
eh to i mene muči i još neznam odgovor, inače pijem nexium za gastritis ali ne pomaže i sad čekam pregled gastroenterologa pa ću vidjeti šta će mi reć. do tad jel te boli onako više kao pod rebrima? možda bi trebao uzv abdomena obaviti, iako ja jesam pa mi ništa nisu našli...
pa zapravo ne ispod rebra. ako se nevaram ispod rebra je slezena a mene ovo boli ispod slezene pa sad... čak sam razmišljo da nije ozljeda trbušnog mišića? al opet to bi možda bilo u središtu trbuha ili?
don Roberto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 11:44   #644
Quote:
don Roberto kaže: Pogledaj post
pa zapravo ne ispod rebra. ako se nevaram ispod rebra je slezena a mene ovo boli ispod slezene pa sad... čak sam razmišljo da nije ozljeda trbušnog mišića? al opet to bi možda bilo u središtu trbuha ili?
pa neznam da li se baviš kakvim sportom, ja ne pa sumnjam da bi me boljela slezena... da li te boli nakon obilnijeg obroka ili neke određene hrane ili samo pri naporu?
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 11:47   #645
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
pa neznam da li se baviš kakvim sportom, ja ne pa sumnjam da bi me boljela slezena... da li te boli nakon obilnijeg obroka ili neke određene hrane ili samo pri naporu?
ma boli me stalno, konstantna je bol... kad popijem cafetin smiri se al opet osjetim laganu bol a onda pri naporu ko da me grc uhvati...
don Roberto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 11:51   #646
Quote:
don Roberto kaže: Pogledaj post
ma boli me stalno, konstantna je bol... kad popijem cafetin smiri se al opet osjetim laganu bol a onda pri naporu ko da me grc uhvati...
možda su crijeva neznam kakva ti je stolica, nekad me točno poslije nužde počne jako boliti kao neki grč da ne mogu ni udahnut nekoliko sekundi pa prestane... iako mi kažu da tamo zna i želudac boljeti čak do pupka
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 11:59   #647
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
možda su crijeva neznam kakva ti je stolica, nekad me točno poslije nužde počne jako boliti kao neki grč da ne mogu ni udahnut nekoliko sekundi pa prestane... iako mi kažu da tamo zna i želudac boljeti čak do pupka
skroz tamo lijevo? normalna je stolica...
don Roberto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:00   #648
Quote:
don Roberto kaže: Pogledaj post
skroz tamo lijevo? normalna je stolica...
ako mislimo na isto mjesto, prema boku više točno na pola puta od rebara do prepone...
a možda kakav bubrežni kamenac pa pri određenom položaju pritišće
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:02   #649
možda se trebaš samo dobro ispraznit teško je ovako nagađat kad nisi nikakav specijalistički pregled ili lab pretrage napravio....
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:04   #650
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
ako mislimo na isto mjesto, prema boku više točno na pola puta od rebara do prepone...
a možda kakav bubrežni kamenac pa pri određenom položaju pritišće
pa tak nekako... tamo gdje te slezena zna uhvatit, e odma ispod. hm a bubrežni kamenac ipak ima otežano mokrenje, krvarenje koliko znam a ja s tim nemam problema
don Roberto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:04   #651
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
možda se trebaš samo dobro ispraznit teško je ovako nagađat kad nisi nikakav specijalistički pregled ili lab pretrage napravio....
kak misliš ispraznit? sorry na glupom pitanju
don Roberto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:06   #652
Quote:
don Roberto kaže: Pogledaj post
kak misliš ispraznit? sorry na glupom pitanju
pokakat probaj donat popit 2dcl ujutro natašte da te protjera
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:07   #653
Quote:
don Roberto kaže: Pogledaj post
pa tak nekako... tamo gdje te slezena zna uhvatit, e odma ispod. hm a bubrežni kamenac ipak ima otežano mokrenje, krvarenje koliko znam a ja s tim nemam problema
pa moj kolega s posla ima kamenac pa nema problema s mokrenjem nit krvari doduše nije još toliko velik ni ne stvara mu probleme, al opet mislim da i ovisi o mjestu gdje se nalazi...
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:09   #654
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
pa moj kolega s posla ima kamenac pa nema problema s mokrenjem nit krvari doduše nije još toliko velik ni ne stvara mu probleme, al opet mislim da i ovisi o mjestu gdje se nalazi...
ok hvala, vidim da bum moro neki pregled napravit da vidim kaj je... Hvala ti... i da pokako sam se ja
don Roberto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:11   #655
O Bože, kakva pražnjenja čreva...imaš bruh. Od tud i oteklina.
http://www.poliklinika-medicus2000.com/hernia.html
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:23   #656
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
O Bože, kakva pražnjenja čreva...imaš bruh. Od tud i oteklina.
http://www.poliklinika-medicus2000.com/hernia.html
al nemam oteklina
don Roberto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:28   #657
Quote:
don Roberto kaže: Pogledaj post
al nemam oteklina
"trbuh kao napuhan"?
Odi kod dr. Što god da je ako boli i ako je napuhano ne valja. Takvi simptomi mogu biti i kod unutarnjeg krvarenja neke vrste, a to je opasno po život. Ne kažem da je to, al zahtijeva pregled dr. što prije!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 12:30   #658
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
"trbuh kao napuhan"?
Odi kod dr. Što god da je ako boli i ako je napuhano ne valja. Takvi simptomi mogu biti i kod unutarnjeg krvarenja neke vrste, a to je opasno po život. Ne kažem da je to, al zahtijeva pregled dr. što prije!
pa da napuhan, znaš onog tipa kad se najedeš pa bude napuhan jedno vrijeme? e tak je meni stalno...hvala budem krenuo prema dr.
don Roberto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 14:11   #659
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
O Bože, kakva pražnjenja čreva...imaš bruh. Od tud i oteklina.
http://www.poliklinika-medicus2000.com/hernia.html
da li bruh boli na dodir? i mene kod nekih težih napora zna zaboljet, čak i kad napnem trbušnjake (a ne bavim se sportom uopće)
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 14:13   #660
Quote:
don Roberto kaže: Pogledaj post
al nemam oteklina
nemam ni ja ali imam osjećaj ko da mi ispod lijevih rebara nešto stoji. jedno vrijeme me čak boljelo u kuku pa prelazilo u nogu, neovisno da li se krećem ili mirujem.kojom pretragom se može ustanoviti bruh?
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.