Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2003., 16:45   #1
najbolji animirani film u zadnje vrijeme???

Svi mi vrlo dobro znamo iako smo koliko toliko odrasli da odemo u kino i pogledamo dobar crtani film...
od Shrek - a do monstersInc - a u novije vrijeme i naravno starih crtanih filmova koji nemaju nikakve veze sa svim ovim animacijama i raznoraznim efektima koji vam se najvise svidja....
neki dan sam gledao planet sa blagom i pravo mi se svidio.... sta vi kazete na sve to????
 
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 18:04   #2
Lilo&Stitch je fora. Samo zbog Stitcha.

Ice Age me prilicno iznenadio, ocekivao sam smece, a ispao je cisto fora.
Ph0enix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 19:46   #3
Quote:
Invizigot> od Shrek - a do monstersInc - a u novije vrijeme i naravno starih crtanih filmova koji nemaju nikakve veze sa svim ovim animacijama i raznoraznim efektima koji vam se najvise svidja....


Ma nema do starih crtanih. Ova nova američka produkcija se može samo sakriti pred starim crtanima.


Quote:
Invizigot> neki dan sam gledao planet sa blagom i pravo mi se svidio.... sta vi kazete na sve to????


Kažem da je "Treasure Planet" najgori Disneyev ikad. Animacija je dobra, to ne poričem, ali sve ostalo je

Quote:
Ph0enix> Lilo&Stitch je fora. Samo zbog Stitcha.


Yep...nije loš, ali je previše orijentiran za klince. Zadnjih pola sata filma mi je sve pokvarilo.

Quote:
Ph0enix>Ice Age me prilicno iznenadio, ocekivao sam smece, a ispao je cisto fora.


Jel' da? I mene je odista ugodno iznenadio. Nisam očekivao da će biti smeće ali sam mislio da neće biti ništa posebno.

Evo, zaista mi je drago vidjeti da se kvaliteta vraća, koliko-toliko, u američku produkciju.

Najbolje kod "IA" mi je to što je u biti vrlo jednostavan. Ima cilj da nas zabavi i to je to. Ne pokušava ispasti kao neki "spektakl" te isto tako ne fura se na neke dublje teme. Just keepin' it simple.

Humor "IA" mi se jako sviđa. Dobar je i za klince i za nas malo starije.

Sve u svemu pravo osvježenje. (iako je već dosta star)



Od ostalih animiranih? Pa recimo da me "Spirited Away", od novijih, oduševio. (kao i bilo što od Miyazakija)

Danas sam baš recimo pogledao "Pom Poko" od Studia Ghibli. Ma genijalno. Skupina rakuna koji se mogu transformirati (čak i u ljude) pokušavaju spastiti šumu u kojoj žive od ljudi.

Zadnje uređivanje Icepick : 10.04.2003. at 21:25.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 21:11   #4
dobro je stari film, ali franc. "planet sauvage" me oduvijek interesirao, ali nisam ga jos uspio pogledati!

Od novijih? "Waking life" , iako na trenutke pretenciozan...
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 21:24   #5
Quote:
Originally posted by Liberatore
dobro je stari film, ali franc. "planet sauvage" me oduvijek interesirao, ali nisam ga jos uspio pogledati!
Ovo mi zvuči jako poznato, ali nikako ga ne mogu smjestiti

Quote:
Originally posted by Liberatore
Od novijih? "Waking life" , iako na trenutke pretenciozan...
Wow....pa gdje si to gledao?


BTW, jel' mi se to čini ili te nema baš na ovom dijelu foruma, moderatore.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 21:43   #6
Znam da Final Fantasy vjerojatno ne spada u ovu skupinu, ali ga moram spomenuti jer ja jednostavno najbolji. Ljudi su se potrudili i popeli film za jednu stepenicu više. Šteta što su ih pregazili drugi blockbusteri. Zamislite samo jedan Tekken ili što drugo prebačeno u film kompjuterom. Svaka čast Japanezerima.
__________________
sve na svijetu je sranje, osim pišanja, a i pišanje je sranje ako pišate u vjetar
Castor Troy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 22:00   #7
Ice Age mi se svidio.
Ima dosta upečatljivih scena i dobrih fora.

Uncle Fungus
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 22:08   #8
Od najnovijih animiranih najbolji mi je ICE AGE, a odmah zatim LILO & STITCH...

Ona sirota vjeverica upravo je poanta čitavog "crtača"...

Od FINAL FANTASY ipak je bolji FINAL FLIGHT OF THE OSIRIS...
__________________
"The beginning is a very delicate time..."
Chany is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 23:17   #9
Quote:
Originally posted by Castor Troy
Znam da Final Fantasy vjerojatno ne spada u ovu skupinu, ali ga moram spomenuti jer ja jednostavno najbolji. Ljudi su se potrudili i popeli film za jednu stepenicu više. Šteta što su ih pregazili drugi blockbusteri. Zamislite samo jedan Tekken ili što drugo prebačeno u film kompjuterom. Svaka čast Japanezerima.
Ne spada jer nije novi.

Ali da, što se animacije tiče nitko do sada to nije nadmašio.

Šteta samo što je film praktički okaljao dobro ime Final Fantasya. Ali tako je to kad se ide raditi film po ideji igre. (koju su BTW shebali)

Nego, imam ja i Tekken - The Movie, ajme smeća.

Imaju japanci puno boljih stvari od nekih Tekkena i Final Fantasya.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 23:23   #10
Quote:
Originally posted by Chany

Od FINAL FANTASY ipak je bolji FINAL FLIGHT OF THE OSIRIS...
Joj da....sad nam stiže i AniMatrix pa bi to trebalo malo pomaknuti granice u animaciji.

Osobno ne očekujem baš puno od toga ali fanovi će slinit kao i obično. Navodno da će epizode biti na DVD-u od Matrix: Reloaded, a da je autor jedne od epizoda i Katsuhiro Otomo.

Živi bili pa vidjeli.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 23:46   #11
Monsters inc. - luda prica i humor

Princes Mononoke - klasicni japanci

Titan AE(tako nesto) - klasicni amerikanci

kaj se tice FF (koji ne spada ovdje)
cekpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 00:06   #12
Quote:
Originally posted by cekpi

Princes Mononoke - klasicni japanci

kaj se tice FF (koji ne spada ovdje)
'A propos' Mononoke Hime, jel' bila već na Novoj TV??? Znam da su išle neke najave, koje valjda ja jedini nisam vidio, i da na web stranici ne piše ništa. Pa jel' zna netko?

BTW, zašto FF ne bi spadao ovdje. Isitina star je već nekoliko godina, a i ostali animirani isto nisu baš od prošle godine.

Ako ćemo uzimati samo najnovije to je onda nekih max. 10 animiranih.

BTW, jel' gledao netko "Jungle Book 2"?
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 00:48   #13
waking life

Quote:
Originally posted by Icepick


Wow....pa gdje si to gledao?


ne znam gdje je Liberatore to gledao ali ti si imao priliku gledat taj film tamo gdje sam ga i ja gledao. na prošlogodišnjem animafestu. (tamo sam gledao i tvoj beloved metropolis, na veeelikom platnu, hihihi)

nego, što se samog waking lifea tiče, kako odrediti da li je to animirani ili nije? mislim, tu upadam u sličnu zamku kao kad razmišljam o nekoj JAAAAKO lijepoj slici koja je u biti napravljena za 0,5 sec pomoću nekog cool filtra u Photoshopu. s jedne strane, to jest animirani film jer je ipak trebalo kreativnosti za razne 'look'-ove scena...no opet, ako su u velikoj mjeri samo iskoristili neke custom made filtre da live scenama daju taj neki 'look' onda to već prelazi u vrlo diskutabilne sfere. recimo da je film na kraju ipak igrano-animirani, to mi se čini najpoštenije.

inače. samo waking life iskustvo mi je bilo jedno od najčudnijih u ohoho vremena. film počne i meni je u prve dve minute već bilo mučno, one su pozadine TOLIKO plesale da me to ubijalo... no nekako sam se privikao na to. i film traje... prođe nekih 15 min, ja se pitam 'koji je to qurac?' i ne mogu reći da mi je film bio dobar.....prođe pol sata i umirem, film mi je shit..... prođe 45 mim - ja ozbiljno razmišljam da se pokupim iz kina.... i onda.....out of the blue, the plot twist. kako je to jebeno dobro kada ti film postane u samo jednom jedinom trenutku DOBAR. ali ne samo taj drugi dio nego sve...odjednom i čitav onaj prvi 'dosadni' dio gledaš u skroz drugom svijetlu i super ti je. na samom kraju su možda išli malo previše potvrtditi poantu, moglo se to 5-10 min kraće no ipak, krajnja je ocjena dobra... vrlo iznenađujuć film kojeg apsolutno mogu preporučiti ljudima.

što se pretencioznosti tiče.....ne znam na što Libe misli...sama ideja filma ni nije uopće pretenciozna, odnosno film kao cijelina.....s druge strane 90% razgovora u filmu bi mogli biti shvaćeni kao pretenciozni ako se izvuku iz konteksta... ja osobno sam ih doživio kao nevažne za plot... daj reci, Liberatore, na što si točno mislio kad si rekao da je film malo pretenciozan?
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 03:34   #14
el duuude, pozdrav!

waking life i pretencioznost. ne, ne mislim o ideji filma. vise me je zasmetalo par scena u filmu, cija su me kvazi-filozofska mudrijanja bila na trenutak izbacila iz takta. Ali inace, u vecini scena ono sto se dogadja i ono o cemu se prica ima itekako smisla i vrlo je inteligentno. Mislim da me je najvise zasmetala upravo kolicina verbalne diskusije u filmu. Inace, strasno mi se svidja cijeli pristup - koji je zapravo moderna verzija analognog rotoscope-a. Zanimljivo je kako je Linklater uspio uskladiti 20-tak razlicitih animatora, dok u isto vrijeme se moze vidjeti koliko su stilski razliciti, i koliko je scena od scene razlicita. Jedna je pop artovska (pocetna u automobilu), jedna je impresionisticka, jedna van goghovska (nocna, kada djecak poleti, zvijezde u pozadini). Neke su pak jako realisticne sto se tice crteza (vjerno paze na anatomiju), neke su stiliziranije.
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 03:39   #15
jako mi je drago sto se otvorio ovaj topic, jer strasno volim animaciju.

bio neko (osim el duda i mene) na proslogodisnjem animafestu?

suzie templeton, e sta ta zena radi sa animacijom lutaka...fenomenalno nesto. Mislim da je prosle godine njen "Pas" bio u konkurenciji..gledao tko? Realisticne lutke, filmski pristup (bez gega i sl.), prakticki igranofilmsko reziranje "glumaca" (lutaka), ozbiljna tema - krajnji efekt je zivotnije od zivota (znam da glupo zvuci, ali tako sam to dozivio).

ali, britanci su majstori za te stvari...podsjeca me na Aardmane od prije 7-8 godina...sad sam zaboravio kako se zvala ta serija filmova.
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 11:31   #16
Quote:
El_Duderino> ne znam gdje je Liberatore to gledao ali ti si imao priliku gledat taj film tamo gdje sam ga i ja gledao. na prošlogodišnjem animafestu.
To sam si i mislio. But then again, mislio sam da Lib možda živi vani gdje se animirani filmovi ne obilježavaju po 'defalut'-u kao nešto za mlađe uzraste. (excepting USA)
Quote:
El_Duderino>(tamo sam gledao i tvoj beloved metropolis, na veeelikom platnu, hihihi)
Serves me right što nisam išao. Ali ipak je i karta bila nekih 80 kn, čini mi se.
Al' dobro. Gledao sam ja na "srednjem" platnu u MAMI. Slično, ali različito.
Quote:
Liberatore> jako mi je drago sto se otvorio ovaj topic, jer strasno volim animaciju.
Pa što ne navratiš malo na Nausicu, ili možda imaš averzije prema "kineskim crtićima".
Quote:
Liberatore>bio neko (osim el duda i mene) na proslogodisnjem animafestu?
Nisam bio, ali želim samo nešto prokomentirati.
Mislim da je sramota što mi obični smrtnici samo jednom godišnje imamo pravu priliku vidjeti nešto od svjetske animacije (europske da budem malo precizniji), a da nije čisto sa klince i nije Disney. I to samo na jednom festivalu.
Jel' gdje da ja sad nabavim npr. "Walking Life"....nigdje. Možda jedino kod nekog kolekcionara koji se bavi tim stvarima. Sumnjam da mogu doć nekom piratu i pitati ga jel' ima možda onaj film koji je bio prikazan prije dvije godine na Animafestu u ZG-u. Nakon čega bi mi tip odgovorio "Ne, ali imam remake Casablance sa Ben Afleckom i J.Lo. Bootleg sniman kamerom u kinu. To ti je isto dobro sinko. Onda, hoćem' li pazarit". Hebeš to.

Eh da, pitanje za Liberatorea. Gdje se može nabaviti bilo što prikazano na takvim festivalima i bilo što od europske produkcije. U ZG-u naravno.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 11:36   #17
Thumbs up

for the birds
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 15:17   #18
final fantasy, film je prilicno los, ako ste igrali bilo koju ff igru. Istina, ne moze se cijeli ff dozivljaj spucati u sat i nesto filma, ali prica je isprazna, dosta toga nije objasnjeno, i neke fore su jadne...
Meni je bolji clip kada Rinoa i Squall plesu, ili kada dva Gardena ratuju u FF8, nego cijeli Final Fantasy the spirits within.

ali to je samo moj ukus.

A za Lilo&Stitch, na nekim dijelima film je stvarno previse orijentiran djeci, ali Stitch je meni genijalan lik. ^^

Btw, netko je pitao za Jungle Book2, film je koma. Ne znam kome su ga namijenili, ali prica je tako glupa, da mislim da bi i bebe ispuzale iz kina u pola projekcije.
Ph0enix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 15:27   #19
lilo and stitch...nisam nista ocekivala, cak sam bila jako skepticna u pocetku, a na kraju sam se bolje zabavila od djecice u kinu...Je, stitch je kucni ljubimac-andjeo kakvog ja trazim

ice age mi se gleda i cula sam da je jako dobar..
sunflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 15:31   #20
FF je jednostavno predivno za gledat. priča je šupljikava, ali zato imamo dr. Aki Ross
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.