Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 23:44   #41
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Na kraju broj tvojih predaka konvergira jer su svi ljudi svijeta nastali od 2 prva covjeka!
imamo jebene sreće da su prva dva čovjeka na svijetu bili muškarac i žena, kako to da nisu bile dvije žene ili dva muškarca???imamo jebene sreće da su to dvoje ljudi evolucijom postali toliko genetički slični da predstavljaju jednu vrsu ali opet toliko genetički različiti da međusobnim ujebom sa svojim potomstvom i međusobnim ujebom potomstva nisu stvorili rasu superretardiranih ljudi...ili pak jesu
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:25   #42
Izdvajanje vrste je postupan proces. Vjerojatno nam je početna populacija imala par tisuća jedinki.
Krasan primjer nastanka vrste su afrički slonovi koji su se počeli razdvajati na šumski i savanski tip. Stvar ide polagano, ali kroz puno generacija nastat će nove dvije vrste. Momentalno neki ljudi pokušavaju to spriječiti.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 12:48   #43
Kada bi svaki čovjek potjecao od dva različita pretka, tada bi prethodna generacija trebala imati 12 milijardi ljudi, naših djedova i baka bi bilo 24 milijarde itd., ali mi smo ipak potekli od nekih Adama i Eve. Stvar je u tome da ljudi uglavnom nisu (bili) jedinci, nego su imali/imaju braću i sestre. No da bi se uopće mogao pretpostaviti nekakav broj, trebamo podatke o prosječnom broju djece u obitelji za svaku generaciju, pa onda još uračunati i samce itd. Najgore je što će se unutar tih 30 godina, prosječnog vremena prokreiranja, razviti 30 različitih loza s generacijama koje će biti povezane samo majkama-tinejdžericama i odnosima godina supružnika poput onih od Anne Nicole Smith.
Jedini način da to saznamo jest da pitamo Boga i nadamo se da će nam odgovor stići kad dođemo u raj.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:14   #44
mislim da je ovo trebalo ići na neki matematički forum, jer ovo mi izgleda kao limes logaritamske funkcije kada broj generacija teži ka nuli , s desna na lijevo
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:31   #45
Quote:
moj_um_pali kaže: Pogledaj post
da bi dobio 300 milijuna ljudi nulte godine kroz 66 generacija to bi izgledalo otprilike ovako
1
2
4
8
11
14
18
24
32
42
55
74
97
128...
Kako od jednog čovjeka nastanu 2 ?
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:32   #46
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Kako od jednog čovjeka nastanu 2 ?
mitozom
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:40   #47
matematičari, genetičari, demografi, statističari, laici.....svejedno, pišite

po još jedan put, ja ne govorim da je prošla generacija imala duplo više ljudi i tako u nedogled, ja samo govorim da bilo koji čovjek koji nema svoje potomstvo je na vrhu piramide za čiji sam početak uzeo nultu godinu a za generacijski razmak sam uzeo 30 godina dakle 66 generacija, i po mojoj logici (koja ne mora biti točna) svaka prethodna generacija je morala imati više ljudi (imate li više prabaka i pradjedova ili baka i djedova) dalje, ne govorim o braći i sestrama već recimo samo o prvorođenima (dakle o direktnim predcima, iako prvorođeni ne moraju biti direktni predci ali uzmimo da je tako)... i da, molim vas, pustite adama i evu, reinkarnacije, guštere, nlo-e, itd za neki drugi topic...
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:42   #48
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Kako od jednog čovjeka nastanu 2 ?
od ta dva je nastao jedan (moji roditelji=>ja), od četiri su nastala dva(moji djedovi i bake=>moji roditelji).......
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:58   #49
aaaa, kužim, moj bed. Ok, nastavite s formulama, ja ću samo gledati
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 18:13   #50
Quote:
moj_um_pali kaže: Pogledaj post
po još jedan put, ja ne govorim da je prošla generacija imala duplo više ljudi

Quote:
i po mojoj logici (koja ne mora biti točna) svaka prethodna generacija je morala imati više ljudi
Lol..jel ti to nas zajebavas mozda?

A kaj ak smo recimo na cijelom svijetu samo ja i moja zena i nitko drugi ziv i imamo 3 djece, kak je onda nasa generacija imala vise? Iako svako od nase djece ima 2 roditelja, dakle duplo vise od sebe samog. No ipak, u prethodnoj nas je generaciji bilo manje. Ajme paradoksa!!!!!!! Daj vrati se na ono zadnje kaj sam ti rekao, mislim da si u tom trenutku bio na granici spoznaje koja je nazalost u medjuvremenu opet ishlapila...

Kaj se tice srece da su se bas dvoje rodili istovremeno, dijelom je ono kaj je neko vec rekao, da su promjene postupne. No medjutim, ono kaj ljude razlikuje od nama najblizih primata je da imamo 23 kromosoma a ne 24. To je vrlo bitna promjena koja bi po mom misljenju vjerojatno onemogucila parenje. No ako su se desili brat i sestra jednojajcani blizanci, ta se promjena mogla nastaviti. Naravno da se to desava izuzetno rijetko, no zato nove vrste ni ne nastaju svakih 2 tjedna.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 18:25   #51
ti i tvoja žena imate 3 djece (btw čestitam ),svako od to troje djece će stvarati svoju piramidu, u svakoj od te tri piramide ćete biti ti i tvoja žena ali u svakoj od te tri piramide će biti samo po jedno od tvoje troje djece

svaćaš li da moja 4 pradjeda i 4 prabake nisu napravili 3 čukundjeda i 3 čukunbake (bar se nadam )
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:46   #52
Tvoja mama je stvorena od tvoje bake i tvog djeda, ali tvoja teta, tvoj ujak i tvoja mama (3 osobe) su također stvorena od tvog bake i tvog djeda (2 osobe). Nemoguće je izračunati broj ljudi na zemlji zbog braće i sestara, a da ne spominjemo polubraće, polusestre, incest itd.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:50   #53
mama + tata
     \/
ja + brat + sestra


ja + žena
   \/
Ivica + Marica + Sven + Petar

Evo vam nekoliko primjera kad dvoje tvori više. Pa razmišljajte.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.