Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2007., 15:04   #61
Nema je u matrijalnom svijetu........i izvan njega?????
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 15:32   #62
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Nema je u matrijalnom svijetu........i izvan njega?????
otkud ja znam?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 15:37   #63
Pa sta nisi razmisljao o tome?????
Kaj te ne zanima????
Ili se zadovoljavas znanstvenim obrazlozenjima???
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 15:39   #64
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
otkud ja znam?
Sa takvim stavom i načinom razmišljanja, nikad nećeš ni znati.
Kada shvatiš kako se energija transformira u grublju, materijalnu formu, postat će
ti jasnije medjusobno prožimanje energije i materije u svim aspektima postojanja.
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 15:44   #65
Quote:
Nina82 kaže:
Pa sta nisi razmisljao o tome?????
Kaj te ne zanima????
Ili se zadovoljavas znanstvenim obrazlozenjima???
pa naravno da jesam. ali ne vidim razloga govoriti o tome, jer nitko ne može znati što je "s druge strane" niti postoji li ta strana uopće. to ne možeš znati.
znanstvena obrazloženja "druge strane" ne postoje, baš iz razloga koje sam rekao.

Quote:
Pilence kaže:
Sa takvim stavom i načinom razmišljanja, nikad nećeš ni znati.
Kada shvatiš kako se energija transformira u grublju, materijalnu formu, postat će
ti jasnije medjusobno prožimanje energije i materije u svim aspektima postojanja.
ti ne znaš ni što je energija ni materija ni tvar i nije ti ništa jasno. to sam zaključio do sada.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 15:47   #66
A ti se bojis podjeliti s nama svoja misljenja zbog stigmatizacije upravo pojedinaca slicnih sebi..... ili?????
Vidis ti koji je to zacarani krug!!!!
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 16:06   #67
Fakt je da ne znamo. Svi nagadjamo, necija nagadjanja su tocnija od drugih. Ja bih rekao da nema dovoljno dokaza da bi se taj fenomen smatrao realnim. Ako je tko snimio te "glasove" nek ih lijepo stavi za download, ja cu bit voljan poslusati.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 16:22   #68
Meni jedna stvar nije jasna........zasto prvenstveno ne uvazavate postojanje duse....energije...kako got zelite nazvati......
Zasto se drzite teorije nakon fizicke smrti covijeka vise nema u matrijalnom svijetu i to je to........i kaj je najgore,takvo razmisljanje vas zadovoljava....
Pa ako uzmete u obzir da postoji dusa.....da ne umiremo mi nego samo nase dotadasnje tijelo.......zasto je onda tako tesko uvaziti mogucnost snimanja takvih glasova?????
Ja fakat ne kuzim....kaj nitko od vas nikada nije imamo nikakvo iskustvo koje bi ga uvijerilo u moje tvrdnje????
Ili ako ih je i imao....atomatski si ih objasnio kao projekciju podsvjesti.....neki dusevni disbalans ili sto vec......zasto????...zato sto je to lakse prihvatiti!!!!
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:05   #69
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Meni jedna stvar nije jasna........zasto prvenstveno ne uvazavate postojanje duse....energije...kako got zelite nazvati......
Zasto se drzite teorije nakon fizicke smrti covijeka vise nema u matrijalnom svijetu i to je to........i kaj je najgore,takvo razmisljanje vas zadovoljava....
Pa ako uzmete u obzir da postoji dusa.....da ne umiremo mi nego samo nase dotadasnje tijelo.......zasto je onda tako tesko uvaziti mogucnost snimanja takvih glasova?????
Ja fakat ne kuzim....kaj nitko od vas nikada nije imamo nikakvo iskustvo koje bi ga uvijerilo u moje tvrdnje????
Ili ako ih je i imao....atomatski si ih objasnio kao projekciju podsvjesti.....neki dusevni disbalans ili sto vec......zasto????...zato sto je to lakse prihvatiti!!!!
pa zato što je naša osobnost uvjetovana mozgom, a mozak je nešto što je izgrađeno od tvari koja sadrži kemijsku energiju. petljaj s mozgom - petljaš s osobom.

kad čovjek umre, mozak mu isto umre, svi oni ionski potencijali krenu nizbrdo, prema ravnoteži. naša osobnost, koja je fantastično kompliciran ustroj i rad tih pulseva koji se šire živčanim stanicama - nestaje.

jedino možemo vjerovati da u trenu smrti, "netko" to sve "copy-paste-a".
I to je to. Tužno, zar ne? Stvarnost je takva.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:14   #70
Ne znaci, mozda postojimo na vise razina, vise dimenzija. Mozda duh nastavlja zivjeti u astralu. Mozak ionako nije jedini organ za razmisljanje, ko sto ni pluca nisu jedini organ za disanje.
Znam da je preklani jedna ekipa (znanstvenika Endimione ) radila jedan opsezan pokus. Ukljucili su najpoznatije svjetske medije i prenosili im pitanja osoba koje mediji nisu vidjeli. Te osobe su bile na sasvim drugom dijelu svijeta.
Da bi se iskljucili telepatija i vidovitost postavili su stitove od elektro magnetskih polja i sl.
Na kraju pokusa dali su izjavu u kojoj sturo kazu "da je nedvojbeno ustanovljeno i dokazano, kako nakon smrti, ostaje nesto sto je mislece, ima individualnost, sjecanja i sve znacajke pokojnika i sa cime se moze komunicirati".
E jebiga, tako nesto se bas ne moze zanemariti...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:14   #71
P.S. je li ko isprobao EVP? Ja bi ali nemam adekvatnu opremu...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:27   #72
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Ne znaci, mozda postojimo na vise razina, vise dimenzija. Mozda duh nastavlja zivjeti u astralu. Mozak ionako nije jedini organ za razmisljanje, ko sto ni pluca nisu jedini organ za disanje.
Znam da je preklani jedna ekipa (znanstvenika Endimione ) radila jedan opsezan pokus. Ukljucili su najpoznatije svjetske medije i prenosili im pitanja osoba koje mediji nisu vidjeli. Te osobe su bile na sasvim drugom dijelu svijeta.
Da bi se iskljucili telepatija i vidovitost postavili su stitove od elektro magnetskih polja i sl.
Na kraju pokusa dali su izjavu u kojoj sturo kazu "da je nedvojbeno ustanovljeno i dokazano, kako nakon smrti, ostaje nesto sto je mislece, ima individualnost, sjecanja i sve znacajke pokojnika i sa cime se moze komunicirati".
E jebiga, tako nesto se bas ne moze zanemariti...
mogu li dobiti link na sažetak tog znanstvenog rada?
jesu li u potpunosti osigurali eksperiment i je li on bio znanstveno proveden?
kako možeš poništiti telepatiju i vidovitost elektromagnetskim poljima? koliko vidim, vidovnjaci su svuda, ali su svuda i elektromagnetska polja. za neko najbezazlenije uzmi svjetlost i toplinu.
kako se pravi štit od elektromagnetskog polja? obasja se osobu lampom i kraj nje stavi mobitel?

zašto ne skupe milijun od Randija, ako su već dokazali? milijun dolara je korisna stvar.


vidiš li koliko pitanja ima?


BTW, ja sam ispitao EVP (bar onaj popularni, sa snimanjem tišine) na više načina. mada nije bilo u znanstvenim uvjetima, nego u amaterskim, dobio sam - ništa.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:35   #73
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
mogu li dobiti link na sažetak tog znanstvenog rada?
jesu li u potpunosti osigurali eksperiment i je li on bio znanstveno proveden?
kako možeš poništiti telepatiju i vidovitost elektromagnetskim poljima? koliko vidim, vidovnjaci su svuda, ali su svuda i elektromagnetska polja. za neko najbezazlenije uzmi svjetlost i toplinu.
kako se pravi štit od elektromagnetskog polja? obasja se osobu lampom i kraj nje stavi mobitel?

zašto ne skupe milijun od Randija, ako su već dokazali? milijun dolara je korisna stvar.


vidiš li koliko pitanja ima?


BTW, ja sam ispitao EVP (bar onaj popularni, sa snimanjem tišine) na više načina. mada nije bilo u znanstvenim uvjetima, nego u amaterskim, dobio sam - ništa.
Ti si stvarno net dijete. Ne znam postoji li link, to sam citao u najobicnijim dnevnim novinama. (nije zuta stampa).
Sto se tice iskljucivanja telepatije i vidovitosti, ko prvo mediji uopce nisu znali ko im postavlja pitanje, posto bi im pitanje samo prenio jedan od znanstvenika. Znaci, XY sa adrese XXXX iz XXXX pita sljedecexxxx. Taj znanstvenik takodjer nije vidio onog ko je postavio pitanje, dobio ga je na papiricu. Naravno, umjesto ovih ikseva bili su podaci. Bila bi stvarno nevjerovatna slucajnost da su mediji poznavali postavljace pitanja. Sto se stitova tice, samo prenosim, nisam sasvim shvatio sto se njima ustvari blokiralo ali se u svakom slucaju eliminirala svaka mogucnost neceg treceg.
Znaci prevare, telepatije, vidovitosti...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:39   #74
aaa... u novinama si pročitao?
lipo lipo.


(što se tiče "net djeteta", što bih trebao, pitati te da mi pošalješ poštom papirušine?)
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:47   #75
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
aaa... u novinama si pročitao?
lipo lipo.
(što se tiče "net djeteta", što bih trebao, pitati te da mi pošalješ poštom papirušine?)
Jako ozbiljnim novinama, takve se obicno ne razbacuju bombasticnim i neprovjerenim temama i stvarima.
Papirustine ti ne mogu poslat da i hoces, kog cu vraga to cuvati?
Mislim da je isti clanak prenesao nesto kasnije i jedan tjednik, ali pojma nemam koji. Znam da ga je komentirao psihijatar Gruden koji je i sam iznesao neka svoja iskustva.
Inace, vodja projekta je bio citiram, "najpoznatiji americki psiholog". Ime naravno nisam zapamtio jer mi nista ne znaci.
Sumnjam da ti to moze sto pomoci ali ipak...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:50   #76
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Meni jedna stvar nije jasna........zasto prvenstveno ne uvazavate postojanje duse....energije...kako got zelite nazvati......
Zasto se drzite teorije nakon fizicke smrti covijeka vise nema u matrijalnom svijetu i to je to........i kaj je najgore,takvo razmisljanje vas zadovoljava....
Pa ako uzmete u obzir da postoji dusa.....da ne umiremo mi nego samo nase dotadasnje tijelo.......zasto je onda tako tesko uvaziti mogucnost snimanja takvih glasova?????
Ja fakat ne kuzim....kaj nitko od vas nikada nije imamo nikakvo iskustvo koje bi ga uvijerilo u moje tvrdnje????
Ili ako ih je i imao....atomatski si ih objasnio kao projekciju podsvjesti.....neki dusevni disbalans ili sto vec......zasto????...zato sto je to lakse prihvatiti!!!!
Meni nije jasno kako ti to uvazavas. To nisu leteci tanjuri da ih vidis vlastitim ocima ili mozda cak uhvatis kamerom ili fotoaparatom. Radi se o totalno subjektivnim dozivljajima. To ne mozemo priznati kao cinjenicu. Osim toga probalo se dokazati jeli moguce da duh nadzivi tijelo u nekoliko eksperimenata koje su parapsiholozi proveli. Nekakvi natpisi su se stavili gore na strop tako da ih ne vidis odozdo. To je postavljeno u bolnici i mjestima gdje su ljudi dozivjeli klinicku smrt, kao npr. ER. I nikakve rezulltate nisu dobili. Nema jasnih dokaza koji upucuju na to da um lebdi nad tijelom, premda neki tvrde da je tako bilo. Ali za to postoje logicna medicinska objasnjenja. Nemoj sad traziti da ti ih nabrajam, to mogu biti halucinacije izazvane sokom i sl. Dakle, dokaza za to nema, to nece poreci ni parapsiholozi koji se bave time. Mozda jos nema doduse, ali ne mogu to prihvatiti kao istinu sve dokle nesto cvrsto ne bude dostupno. Nemam takvih iskustava da bih se na njih pozivao. To je po svemu sudeci samo stvar vjerovanja, a takvo sto nije pouzdano. Time i ovi voice fenomeni gube vec na vjerodostojnosti, dok mi je uvjerljivija teza da se radi o nekakvom temporalnom pomaku zbog kojeg cujemo glasove iz proslosti ili buducnosti.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:55   #77
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Jako ozbiljnim novinama, takve se obicno ne razbacuju bombasticnim i neprovjerenim temama i stvarima.
Papirustine ti ne mogu poslat da i hoces, kog cu vraga to cuvati?
Mislim da je isti clanak prenesao nesto kasnije i jedan tjednik, ali pojma nemam koji. Znam da ga je komentirao psihijatar Gruden koji je i sam iznesao neka svoja iskustva.
Inace, vodja projekta je bio citiram, "najpoznatiji americki psiholog". Ime naravno nisam zapamtio jer mi nista ne znaci.
Sumnjam da ti to moze sto pomoci ali ipak...
shvaćaš li stravičnu dubinu i značaj takvog otkrića? da je to istina, prevrnulo bi svijet.
ali ne... to je bilo "u novinama". therefore, it must've been true...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:56   #78
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako ti to uvazavas. To nisu leteci tanjuri da ih vidis vlastitim ocima ili mozda cak uhvatis kamerom ili fotoaparatom. Radi se o totalno subjektivnim dozivljajima. To ne mozemo priznati kao cinjenicu. Osim toga probalo se dokazati jeli moguce da duh nadzivi tijelo u nekoliko eksperimenata koje su parapsiholozi proveli. Nekakvi natpisi su se stavili gore na strop tako da ih ne vidis odozdo. To je postavljeno u bolnici i mjestima gdje su ljudi dozivjeli klinicku smrt, kao npr. ER. I nikakve rezulltate nisu dobili. Nema jasnih dokaza koji upucuju na to da um lebdi nad tijelom, premda neki tvrde da je tako bilo. Ali za to postoje logicna medicinska objasnjenja. Nemoj sad traziti da ti ih nabrajam, to mogu biti halucinacije izazvane sokom i sl. Dakle, dokaza za to nema, to nece poreci ni parapsiholozi koji se bave time. Mozda jos nema doduse, ali ne mogu to prihvatiti kao istinu sve dokle nesto cvrsto ne bude dostupno. Nemam takvih iskustava da bih se na njih pozivao. To je po svemu sudeci samo stvar vjerovanja, a takvo sto nije pouzdano. Time i ovi voice fenomeni gube vec na vjerodostojnosti, dok mi je uvjerljivija teza da se radi o nekakvom temporalnom pomaku zbog kojeg cujemo glasove iz proslosti ili buducnosti.
A nije tocno, najpoznatiji ti je primjer lika koji je vidio sto pise na neonskoj cijevi i to napisano je bilo okrenuto prema stropu.
Stropovi su inace bolnicki visoki 4 metra. Procitao je broj i ljudi su se osvjedocili.
Zatim, masu njih je u fazi izlaska iz tijela vjerno preneslo sto su radile njima drage osobe, kako su bile obucene, ko je bio kod njih, ko se kako ponasao itd. itd.
To ne mozes objasniti halucinacijama, ili nekim fizickim manifestacijama...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:57   #79
Mozda i bude nekog otkrica koje nam naglavacke prevrne sliku svijeta. Ja ne iskljucujem potpuno mogucnost toga. Mozda smo, prema Bohmu, svi u jendom golemom hologramu.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 17:58   #80
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
shvaćaš li stravičnu dubinu i značaj takvog otkrića? da je to istina, prevrnulo bi svijet.
ali ne... to je bilo "u novinama". therefore, it must've been true...
Takvih istina je bilo i ima bezbroj pa se svijetu nista ne desava.
Koliko samo vidjenja, snimaka, bliskih susreta ima sa NLO-ima i vanzemaljcima i sto se desilo? Ama bas nista. Sve se to zataska, povuce, ostane nesto lebditi u zraku i nista vise. Ocito to nekome nije u pretjeranom interesu...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.