Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2008., 10:12   #21
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
stidne vene.
nisu toliko ceste, ali ni toliko rijetke. nazalost ja sam medju "sretnicama" koje ih imaju. grozne su. poslije prvog poroda su se povukle odmah. ja sam u cudu gledala kako mi je pikina opet ko nova!
a sada su jos vece nego prije (strah me da mi ne popucaju - ginekolog mi je rekao da se to tesko zasije, usrala sam se ziva) a ja se nadam da ce opet nestati kao i poslije prvog poroda.
nemoj zezat... pucaju uslijed poroda?
kvragu... da, negdje na nekom linku sam pročitala da u slučaju proširenih vena na genitalijama preporučljivo je roditi u rodilištima di se to može sanirati.
šta treba posebna specijalizacija (osim ginekolog/porodničar)?!?
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 11:26   #22
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
nosiš tijesne traperice u 6. misecu trudnoće?
Radiš 14 sati dnevno u 6. misecu trudnoće?
Ne nosim tijesne traperice već najnormalnije trudničke.

Da, 6 tjedana sam radila po 12 sati dnevno, plus dva sata koja su otpadala na putovanje.
Zašto? Kao prvo jer mi je takav posao, kao drugo jer je zbilja sve u redu i sa mnom i s bebicom i jer mi je ginekologica rekla da mogu do daljnjega raditi i da je bolje bit aktivan u trudnoći nego sjediti doma, naročito jer mi posao fizički nije zahtjevan, a nije ni stresan. Najbitnije od svega, jer ću biti samohrana majka koja mora osigurati djetetu sve sama, a za to mi treba novaca.
Čemu čuđenje? Svatko od nas ima svoje razloge. Tako bih se i ja mogla iščuđavati onima koje, iako potpuno zdrave, sjede doma. Njihova stvar, ako si to mogu dopustiti i žele, zbog čega ne bi.
I ja bih najradije digla sve četiri u zrak, al moram kupiti opremu za bebu, osigurat si porodiljnu, bit sigurna da ću imat posao koji će me čekati i da ću moći prehranjivati dijete...
VeselaVjestica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 11:57   #23
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
nemoj zezat... pucaju uslijed poroda?
kvragu... da, negdje na nekom linku sam pročitala da u slučaju proširenih vena na genitalijama preporučljivo je roditi u rodilištima di se to može sanirati.
šta treba posebna specijalizacija (osim ginekolog/porodničar)?!?

meni tako rekao moj ginekolog. a i duplo su se povecale u ovoj drugoj trudnoci. ja sam kontaktirala jednog ginekologa/porodnicara (koji mi je je bio na prvom porodu) i pitala ga da li da se pripremam za carski. on mi je rekao da oni sami procjenjuju situaciju pri porodu, tako da.... uglavnom brinem se jer kazu da je sivanje vena "kao kad prolazis kroz putar" (rijeci mog ginekologa). jos mi samo to treba.
ja sam mazuckala to sa hepangelom, ali nista ne pomaze, treba samo cekati. i vidjeti sto ce biti. a da izgleda uzasno, malo je za reci.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 23:58   #24
Evo od svih radosti u trudnoći mene i to zadesilo, žene moje to je nešto

Ajde preživit ću ja još i ova tri mjeseca, ali sad mi tuče po glavi šta će bit sa epiziotomijom.
Ima li koja od vas koje ste imale sa tim problema kakav konkretan savjet ili priču kako je obzirom na te fucking vene prošao porod?
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 09:06   #25
Ma di vi vidite te vene?!
Ja prvi put sad cujem da to postoji
Ja nisam ni znala za to a nisam bas ni uocila kad sam bila trudna,valjda ih onda nisam ni imala!?
Al nisam ja ni gledala dolje u picu da pravo kazem
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 12:15   #26
Ma nisam ni ja znala da je to moguće, do sada
U prvoj trudnoći nisam sa time imala nikakvih problema, a ni sada nemam vena na nogama ni igdje drugo osim na gospođi

Ja sam osjetila da me nešto stalno kao "zateže" i nekakav pritisak i kada sam bila kod ginekologa na redovnom pregledu on mi je rekao.
Od iznenađenja ga nisam stigla ništa pitat, a za slijedeći put ću pripremit papirić da ne zaboravim

A kada sam došla kući sa pregleda vrag mi nije dao mira, pa sam uzela ogledalce i bacila oko
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 15:00   #27
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Ma nisam ni ja znala da je to moguće, do sada
U prvoj trudnoći nisam sa time imala nikakvih problema, a ni sada nemam vena na nogama ni igdje drugo osim na gospođi

Ja sam osjetila da me nešto stalno kao "zateže" i nekakav pritisak i kada sam bila kod ginekologa na redovnom pregledu on mi je rekao.
Od iznenađenja ga nisam stigla ništa pitat, a za slijedeći put ću pripremit papirić da ne zaboravim

A kada sam došla kući sa pregleda vrag mi nije dao mira, pa sam uzela ogledalce i bacila oko
A jebate,kako je to izgledalo
A svasta!Odo u google ubacit mozda ima koja slika ,nije mi jasno nikako
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 20:09   #28
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
A jebate,kako je to izgledalo
A svasta!Odo u google ubacit mozda ima koja slika ,nije mi jasno nikako
javi ako nađeš, i mene živo zanima kako to izgleda...pa da se poslije ispregledam
__________________
miš došao 06.10. :)
ArwenZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 09:17   #29
Quote:
ArwenZG kaže: Pogledaj post
javi ako nađeš, i mene živo zanima kako to izgleda...pa da se poslije ispregledam
A nisam uspjela nac sliku.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 12:15   #30
Bome ja vam svoju neću slikat

Ma šalu na stranu ovo je stvarno neugodno, stalno zateže i smeta, ali više od svega sad imam fobiju da me ne bi kasnije poslali na carski
Jedva čekam kontrolu da sve ispitam ginekologa!
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 09:13   #31
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Bome ja vam svoju neću slikat

Ma šalu na stranu ovo je stvarno neugodno, stalno zateže i smeta, ali više od svega sad imam fobiju da me ne bi kasnije poslali na carski
Jedva čekam kontrolu da sve ispitam ginekologa!
E jesi neka,a ja te taman htjela na pp pitat da uslikas pa da stavis da vidimo

Ma joj to se bas cini gadno,jos kad neko rece da moze puknut
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:36   #32
Evo dižem temu.
Da li netko ima iskustva sa vaginalnim venama?
Meni se čini da je to kod mene slučaj jer mi dolje izgleda sve natečeno i tvrdo i prema opisima rekla bih da je to to. Ali sada me brine što to znači pa eto ako ima netko sa iskustvom...
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 00:20   #33
Nazalost dizem je i ja, ne zelim vise nikad pod tus, a jos manje uzet ogledalo u ruke
Ovo je nesto uzasno, odavno osjecam strasan pritisak al veceras sam se prvi put ohrabrila pogledat i imala sam sta vidit, cila vagina je puna (doslovno) vena, velike su, debele i ruzneeeeeeeeeeeeeeeeeeee
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:40   #34
evo nažalost i trećeg pokušaja dizanja teme.. grozno izgleda, sa noge se proširilo na "gospođicu" i strašno mi smeta. Što su vam rekli ginekolozi na to? Meni je recimo točno na poziciji gdje su me rezali kod prvog poroda, sad me strah da ću morati na carski zbog toga. Molim vas pišite iskustva...
mlada_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 15:42   #35
Ne mogu vjerovati da se moram pridužiti i na ovoj temi. Ja nisam sigurna da me to muči, ali već par dana imam osjećaj lagane boli i neugodnosti na desnoj strani "gospođe" i danas ja bacim oko dolje, sve nateknuto, ma da je ne vidim nikakve vene ni sl, ali moglo bi biti to?
Sad tek umirem od straha od poroda.

Vidim da je ovo starija tema, ima li koja od cura koje su s time rodile da nam kažu kako je prošlo?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 15:59   #36
Quote:
mlada_mama kaže: Pogledaj post
evo nažalost i trećeg pokušaja dizanja teme.. grozno izgleda, sa noge se proširilo na "gospođicu" i strašno mi smeta. Što su vam rekli ginekolozi na to? Meni je recimo točno na poziciji gdje su me rezali kod prvog poroda, sad me strah da ću morati na carski zbog toga. Molim vas pišite iskustva...
Tako je bilo i kod mene.
Pitala sam 3 gin. za to, cisto da budem sigurna
Nije nista opasno, samo trebaju pripazit kad (i ako) nas budu rezali- e sad sta je s tim sta si ti vec rodila znam samo da je samnom u sobi bila cura koja je i mala i vene po nogama i tromb i da je bez problema rodila prirodnim putem.

Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da se moram pridužiti i na ovoj temi. Ja nisam sigurna da me to muči, ali već par dana imam osjećaj lagane boli i neugodnosti na desnoj strani "gospođe" i danas ja bacim oko dolje, sve nateknuto, ma da je ne vidim nikakve vene ni sl, ali moglo bi biti to?
Sad tek umirem od straha od poroda.

Vidim da je ovo starija tema, ima li koja od cura koje su s time rodile da nam kažu kako je prošlo?
Viruj mi da ima vena vidila bi ih, sve su samo ne neprimjetne
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 17:16   #37
Quote:
**Anchy** kaže: Pogledaj post

Viruj mi da ima vena vidila bi ih, sve su samo ne neprimjetne
Tek mi onda sad nije jasno što mi je.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 17:19   #38
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Tek mi onda sad nije jasno što mi je.
Meni je takodjer sve bilo nateklo jos puno prije nego su se vene pojavile, beba je bila jako nisko i stvarala pritisak, jos uvik je tako
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 17:37   #39
Quote:
**Anchy** kaže: Pogledaj post
Meni je takodjer sve bilo nateklo jos puno prije nego su se vene pojavile, beba je bila jako nisko i stvarala pritisak, jos uvik je tako
Znači ovo moje bi mogao biti neki početak tih vena...da li postoji neki način da se to spriječi ili sam osuđena već unaprijed? Što je tebi dr. rekao, da li to nekako zbrinjavaš ili to samo stoji? Da li ti smeta, boli?
Hoće li ti to nekako utjecati na porod?
Ja sam na pregledu tek za 2 tjedna pa nemam koga pitati do tada...zvala sam gin. ali mu ju sestra nije htjela dat na telefon jer je kao u gužvi.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 17:47   #40
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Znači ovo moje bi mogao biti neki početak tih vena...da li postoji neki način da se to spriječi ili sam osuđena već unaprijed? Što je tebi dr. rekao, da li to nekako zbrinjavaš ili to samo stoji? Da li ti smeta, boli?
Hoće li ti to nekako utjecati na porod?
Ja sam na pregledu tek za 2 tjedna pa nemam koga pitati do tada...zvala sam gin. ali mu ju sestra nije htjela dat na telefon jer je kao u gužvi.
Ne mora znacit, ima masu cura koje nose nisko i osjecaju pritisak pa nemaju vene, nemoj se bezveze zabrinjavat
3 su mi gin. rekla da to nije nista strasno, nije bas ugodno za vidit i malo me boli kad sidim al to je to.
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.