Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2009., 20:33   #81
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Pa ako baš želiš provjeriti, skini onaj gumeni čep na bočnoj strani tanka. Ispod ti je ventil kao na gumama bicikla, pa vidi dal je napumpano.
evo prikljucil sam pumpu i napumpano je na 1 bar, jel to dovljno il da jos dopumpam??
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 12:11   #82
bok ekipa..

evo imam problemcinu sa hidropakom GRUNDFOS JP BASIC 4PT.

Problem je:

- hidropak stalno crkava; kada pustim vodu nakon nekog vremena tlak skroz
padne i hidropak vise ne vuce vodu; dodjem do hidropaka i vidim da je tlak
skroz pao; lagano lupim po sklopci i hidropak pocne vuc vodu i tlak opet
naraste; i tako stalno..ponekada radi 5 minuta, ponekada cijeli dan a
ponekada cim zgasim vodu crkne

- kad hidropak vuce vodu, svaki put kad potegne, zarulje u kuci mi zatrepere,
tj pad napona jel... pretpostavljam da nekaj sa hidropakom nije u redu kad
tak jako pocucla struje pri radu..

Trenutno sam u zamisli da nadjem servisera i promijenim tu sklopku..ili da to sam napravim ako pronadjem rezervni dio..

Sto vi mislite o tome?
 
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 12:25   #83
Tlačna sklopka u večini slučajeva ima mogućnost regulacije pritiska, gornjeg (isključivanje) i donjeg (uključivanje). Zašto se tebi ne pali motor u momentu kad pritisak padne - to bi trebalo provjeriti. Pretpostavljam da su u pitanju kontakti tlačne sklopke, koje bi za početak bilo dobro malo očistiti - lagano ih pobrusiti. Još bolja varijanta bila bi ugradnja releja, tako da tlačna sklopka uključuje relej, a ne motor direktno.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 08:33   #84
[QUOTE=ZiggyVG;23562082];
Quote:
lagano lupim po sklopci i hidropak pocne vuc vodu i tlak opet
u konkretnom slučaju, nakupilo ti se korozije na oprugi koja uključuje tlačnu sklopku.
Isključi ju iz napona, skini onu plastiku, te oprugu pošpricaj sa WD 40. Malo ju rukom proradiš, i to bi tebalo biti to, Ako ne, mjenjaj sklopku.



-
Quote:
kad hidropak vuce vodu, svaki put kad potegne, zarulje u kuci mi zatrepere,
tj pad napona jel... pretpostavljam da nekaj sa hidropakom nije u redu kad
tak jako pocucla struje pri radu..
obziorm da ti je na oprugi tlačne vjerovatno nakupljeno korozije od vlage, pretpostavljam da ti se to dogodilo i na rotoru i statoru motora, pa motor ima problema sa startanjem. To je čisto mehanički problem..
Vidi ak je na tlačnoj korodirana opruga, onda nađi servisera, koji će ti i motor dovesti u stanje ispravnosti, ali i vjerovatno reči, da bi hidropak trebalo nekam premjestiti.....
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 11:06   #85
Postovanje,ocito sam prije promasio s temom,no:

novi sam ovdje al me zanima dal bi umjesto hidropaka bilo bolje ugraditi neku kvalitetniju pumpu (cca2000kn)?
Pitam jer sam nasao grundfosovu pumpu serije MQ za koju piše da je za opskrbu vodom u kučanstvu??
E pa sad dal imate neka iskustva i dal bi tako nešto preporučili umjesto hidropaka(imam cijev zabijenu u podrumu i htio bi ju iskoristiti)?

Hvala unaprijed
marac7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 13:22   #86
Samo pumpa neće ti biti dovoljna, uz nju trebaš i nekakvi spremnik vode, kao i tlačnu sklopku, koja će paliti i gasiti tu pumpu. Ako namjeravaš za opskrbu kuće koristiti svoju vodu, onda se trebaš odlučiti između hidropaka ili hidrofora.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 14:52   #87
Slazem se no ta pumpa ima u sebi i tlacnu sklopku i mali spremnik,pa zato pitam dal je netko mozda imao ili ima iskustva sa takvom? Evo i link:http://www.grundfos.hr/WEB/homehr.nsf/Webopslag/mq
Meni se jako dopala bas zato sto ima sve u jednom

Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Samo pumpa neće ti biti dovoljna, uz nju trebaš i nekakvi spremnik vode, kao i tlačnu sklopku, koja će paliti i gasiti tu pumpu. Ako namjeravaš za opskrbu kuće koristiti svoju vodu, onda se trebaš odlučiti između hidropaka ili hidrofora.

Zadnje uređivanje Majstor : 11.02.2015. at 21:20. Reason: Umetanje quota zbog spajanja tema
marac7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 15:52   #88
Ma to je SAMO pumpa, koja se izgledom po ničemu bitno ne razlikuje od sličnih pumpi, ugrađenih na hidropake. Predviđena je za spajanje na postojeći vodovod, radi povećanja tlaka u instalaciji.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 16:00   #89
Aha,a gdje bi bilo najisplativije kupiti dobar hidropak u vž?
marac7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 17:09   #90
Za cca. 100 eura možeš kupiti hidropak koji će te služiti najmanje 10 godina. Ja sam u RK MEĐIMURKA-BS u Kukuljevićevoj ove godine kupio Einhellov hidropak za otprilike takvu cijenu, s metalnim kučištem pumpe, a uz to sam dobio i usisno fleksibilno crijevo, i nepovratni ventil, tako da mi na usisu ništa više nije trebalo, za spajanje na ručnu pumpu na dvorištu (T-komad ispod pumpe i kugl-ventil imao sam od prije).

Naravno, postoje i nekoliko puta skuplji modeli, samo je pitanje dali su i toliko puta kvalitetniji, ili u stvari plaćaš "brand"

__________________
Save a horse, ride a cowboy :)

Zadnje uređivanje champ : 24.11.2009. at 17:16.
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 00:24   #91
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ma to je SAMO pumpa, koja se izgledom po ničemu bitno ne razlikuje od sličnih pumpi, ugrađenih na hidropake. Predviđena je za spajanje na postojeći vodovod, radi povećanja tlaka u instalaciji.
Griješiš, Grundfosov MQ nije samo pumpa, to je cijeli sistem koji uključuje predpodešeni osjetnik tlaka i mali tlačni spremnik, tipa plug@play. MQ je samousisan do dubine od 8 m (treba nepovratni ventil) i ima ugrađenu zaštitu od rada na suho. Cijena je negdje oko 2.500,00 kn s PDV-om.

To je ekvivalent ovom Einhellu čiju si sliku stavio, naravno cijena nije usporediva. Što bi se reklo, plaćaš ime, ali i kvalitetu.
Ian_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 13:07   #92
gdje kupiti i koliko kosta dusica za hidropak,posude od 19l?
po mogucnosti okolica Osijeka....tnx
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 00:59   #93
pozdrav znalcima evo čitam postove od početka do kraja ali nemogu naći ono kaj me interesira pa molim za savjet
kupio u baumaxu hidropak na akciji 600w pa namjeravam ga spojit na cijev od vrtne pumpe koja je zabita te od nje povući alkaten do kuče te u podrumu spojiti na hidropak i koristiti vodu u kučanstvu pame zanima dali će povući vodu jer od vrtne pumpe do podruma ima oko 17metara inaće se voda na vrtu nalazi već na 3,5metara ivani kad pumpam nema nikakvih problema a nije i nikad presušilo da nebi bilo vode
ivca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 01:44   #94
pozdrav znalcima evo čitam postove od početka do kraja ali nemogu naći ono kaj me interesira pa molim za savjet
kupio u baumaxu hidropak na akciji 600w pa namjeravam ga spojit na cijev od vrtne pumpe koja je zabita te od nje povući alkaten do kuče te u podrumu spojiti na hidropak i koristiti vodu u kučanstvu pame zanima dali će povući vodu jer od vrtne pumpe do podruma ima oko 17metara inaće se voda na vrtu nalazi već na 3,5metara ivani kad pumpam nema nikakvih problema a nije i nikad presušilo da nebi bilo vode
ivca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 08:05   #95
Quote:
ivca kaže: Pogledaj post
pozdrav znalcima evo čitam postove od početka do kraja ali nemogu naći ono kaj me interesira pa molim za savjet
kupio u baumaxu hidropak na akciji 600w pa namjeravam ga spojit na cijev od vrtne pumpe koja je zabita te od nje povući alkaten do kuče te u podrumu spojiti na hidropak i koristiti vodu u kučanstvu pame zanima dali će povući vodu jer od vrtne pumpe do podruma ima oko 17metara inaće se voda na vrtu nalazi već na 3,5metara ivani kad pumpam nema nikakvih problema a nije i nikad presušilo da nebi bilo vode
Tih 17 met. nebi trebalo predstavljati problem.
Treba samo paziti da se na usisnom vodu ne dobiju zraćni čepovi zbog same duljine usisnog voda.
Znaći ,obrati pažnju kod kopanja i polaganja da bue lagani pad prema bunaru!
bilo bi dobro s obzirom da je to montaža na zabijenu cijev od rućne pumpe,da se kod samog spoja sa hidropakom u podrumu postavi T-komadi na vertikalnoj strani kugl ventil i na njega rućna pumpa. Nije obavezno,ali može pomoći kod podizanja vode,ako se cijevi dobro ne polože.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 09:24   #96
evo da malo detaljnije pojasnim imam na vrtu zabijenu cijev za pumpu 6m znaći negdje je oko 5m je u zemlji i 1m van zemlje gdje se na njoj nalazi ručna pumpa te ispod nje imam na T-komad na koji spojim motornu pumpu za zalijevanje vrta stime da svaka ima svoj kugla ventil znaći kad ručno pumpam zatvorim ventil od dijela gdje dolazi motorna pumpa i obrnuto e sad ja bi tu cijev otkopal na dubinu recimo 60-70cm odrezal cijev i stavil T-komad skojim bi pomoću alakatena došel do podruma kuće (17m) gdje bi spojil na hidropak te na glavni vod koji ide u kuću(inače koristim gradski vodovod ali da smanjim troškove)sad me zanima dali bude hidropak potegnul vodu tih 17m ili treba na početku alkatena staviti nekakav nepovratni ventil da voda u alkatenu ostaje ili je dovoljno staviti nepovratni ventilu podrumu kod samog hidropaka bez obzira kaj bude iz alkatena voda uvijek iscurila
ne kužim kaj si htel reči "postavi T-klomad na vertikali kugl ventil i na njega ručna pumpa" ručna pumpa je na vrtu na samoj zabijenoj ciijevi
ivca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 19:16   #97
Kakve usisne cijevi se mogu koristiti za ove male hidropake?

Hidropak (700W, 4400 lit/h) treba podići vodu sa dubine od 5-7m, nalazi se 3 m od bunara.

Može li okiten cijev?
Koji promjer 3/4" je dovoljno .. ili ipak veća?
Dario126 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 23:07   #98
Quote:
ivca kaže: Pogledaj post
evo da malo detaljnije pojasnim imam na vrtu zabijenu cijev za pumpu 6m znaći negdje je oko 5m je u zemlji i 1m van zemlje gdje se na njoj nalazi ručna pumpa


Oprosti na brzinskom crtežu,nadam se da će biti od koristi

Dakle ovaj dio je dobar: iskopati rupu oko cijevi do dubine cca 60-80 cm radi zaštite od smrzavanja. Na toj dubini odrezati cijev na onaj dio cijevi koji ide u zemlju (prema vodi) staviti prefabrikat spojnicu fi 5/4“ da se ne mora narezivati navoj. Na to se stavi nazuvica (nipla) i nabrtvi se nepovratni ventil koji ne dozvoljava vodi da iz cijevi ode u zemlju.
Na ventil ponovno ide nazuvica + T-komad + cijev prema gore i na zatim +kuglasti ventil5/4“+nazuvica i ručna pumpa.Prema podrumu se na T-komad postavi okiten spojnica i položi se okiten cijev u laganom usponu prema hidropaku ili hidroforu.
Prije nego se spoji na pumpu treba postaviti još jedan kuglasti ventil i t_komad sa čepom kroz koji se mora zalijati vodom usisni vod.i spaja se pumpa. Ovaj ventil se mora zatvoriti kada se koristi samo ručna pumpa. Ovdje se umjesto čepa na t-komad može staviti i kuglasti ventil ( a može se staviti i ručna pumpa).
Isto tako mora se zatvoriti i onaj ventil kod ručne pumpe kada se koristi hidropak,jer guma na ručnoj pumpi ne drži uvijek sto posto.

Ručna pumpa nam ovdje služi da podignemo vodu do pumpe.
Zatvori se onaj ventil vani na cijevi,zalijemo pumpu i počnemo pumpati. Na pumpu ili ispod pupe naravno stavimo posudu za vodu. Svi ostali ventili su otvoreni. Kada nam voda iz pumpe poteče,uključimo hidropak i kada vidimo da je pupma povukla vodu zatvorimo onaj ventil ispod ručne pumpe.


Ima ovdje još jedan način spajanja ali ga sada ne želim navoditi da te sve skupa ne zbuni.
Ovako opisani način može raditi zadovoljavajuče.
Kod hidropaka i hidrofora na takovim usisnim dubinama (do 8 met.) duljina vertikalnog voda ne predstavlja problem. Ali oprez kod polaganja cijevi od podruma do cijevi-pumpe.

Zadnje uređivanje Majstor : 09.04.2015. at 21:33. Reason: Skraćivanje quotanja
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 23:11   #99
Quote:
Dario126 kaže: Pogledaj post
Kakve usisne cijevi se mogu koristiti za ove male hidropake?

Hidropak (700W, 4400 lit/h) treba podići vodu sa dubine od 5-7m, nalazi se 3 m od bunara.

Može li okiten cijev?
Koji promjer 3/4" je dovoljno .. ili ipak veća?
Mislim da svaki hidropak ima već određeni profil cijevi ,a to je fi 1".
Za usi se mogu koristiti okiten cijevi promjera 1" i naravno dolje mora biti postavljena usisna korpa fi 1"
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 23:04   #100
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post

Oprosti na brzinskom crtežu,nadam se da će biti od koristi
majstore hvala na trudu i objašnjenju a kaj ti znači ovo kaj sam crveno povlekel na tvoje crtežu i kak bi bilo da stavim nepovratni tu gde sam zaokružil to jest posle T-komada na alkaten jer znaš ja bum to sve skupa zagrnul sa zemljom a u nepovratni ventil nek dojde malo pjeska ili kamenčić on više nebu držal pa onda svaki put sve to otkopavati pa zakopavati mi se baš nebu vidlo jedino da stavim neppovratni ventil sa sitom dali bu kaj bolje ili ne neznam pa me interesira mišljenje( nemrem sliku staviti)kaj ti na slici znači crta iznad i ispod hidropakahttp://img696.imageshack.us/img696/7420/semaspajanja.jpg

Shared with ImageShack http://stream.imageshack.us/redir.ph...maspajanja.jpgevo stavil sam link na sliku

Zadnje uređivanje Majstor : 09.04.2015. at 21:33. Reason: Skraćivanje quotanja
ivca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.