Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2012., 12:14   #201
Quote:
yello kaže: Pogledaj post


evo ti opet

dok si taj post PISALA, mogla si opet otvoriti linkove od jadranke par postova iznad i vidijeti trenutnu cijenu zlata, koja je vjerujem jedna od vecih

drago mi je sto te fascinira
Cijena na web-cjeniku od zrin-otkupa nije stvarna cijena. Na webstranici piše 162 kn ,...a kad dođeš u poslovnicu 152 kn. Cijena u međuvremenu pala ..
Ovdje je trenutno 160 kn gram za 14k .. stvarna cijena

Zadnje uređivanje Noa123 : 17.04.2012. at 12:24.
Noa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:14   #202
Quote:
yello kaže: Pogledaj post


evo ti opet

dok si taj post PISALA, mogla si opet otvoriti linkove od jadranke par postova iznad i vidijeti trenutnu cijenu zlata, koja je vjerujem jedna od vecih

drago mi je sto te fascinira
Prvo...ona nije jedina...a drugo...cijena se mjenja na dnevnoj bazi a njen zadnji post je od 26.3.....
Carići is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:16   #203
Quote:
Noa123 kaže: Pogledaj post
Cijena na web-cjeniku od zrin-otkupa nije stvarna cijena. Na webstranici piše 162 kn ,...a kad dođeš u poslovnicu 152 kn. Cijena u međuvremenu pala ..
Ovdje je trenutno 160 kn gram za 14k .. stvarna cijena
Eto...hvala na konkretnoj informaciji....
Carići is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 17:44   #204
Quote:
Carići kaže: Pogledaj post
Prvo...ona nije jedina...a drugo...cijena se mjenja na dnevnoj bazi a njen zadnji post je od 26.3.....



kakve veze kad je koji post pisan, kliknes na stranicu i vidis kolika je trenutna cijena, sad sam ja fasciniran


noa ako je tako, onda su cigani, ali ne vjerujem da je , zasto bi netko lagao za cijenu

idem uskoro u ZG i bas cu otici kod njih, pa cu vidjeti sta kazu


a noa ti reklamiras svoje, aha ok sad mi je jasno , ako kod niih nije prava cijena, onda cu doci kod vas

Zadnje uređivanje yello : 17.04.2012. at 17:49.
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 18:50   #205
Quote:
yello kaže: Pogledaj post


kakve veze kad je koji post pisan, kliknes na stranicu i vidis kolika je trenutna cijena, sad sam ja fasciniran

A s obzirom na to da sam klikala na tu stranicu već nekoliko puta i cijena je više manje uvijek ista...a eto vidiš...u stvarnosti nije tako...
uglavnom jučer sam pitala curu koja radi u jednom uredu za otkup i rekla mi je da je cijena 13? kuna ali da mogu dobit i 15? kuna...znači kako se tko hoće cjenkat..to je u mjestu gdje ja živim...očito je u Zg gdje je veća konkurencija i veća cjena...

I daj nemoj bit naporan...ja se javljam na forume samo ako imam neko pitanje i izbjegavam ova nadmudrivanja i spuštanja na ama baš svakoj temi od pojedinaca koji su tu očito svakodnevno...ja ti za to nemam vremena...zadnji post mi je bio prije 2 godine na temi skupljanja sličica za Životinjsko carstvo...

A sad sam samo htjela jedan normalan odgovor na normalno pitanje...a ovih 100 miliona maraka ti je baš bezveze komentar...uglavnom više se neću javljat...

Noa hvala na odgovoru...
Carići is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 18:55   #206
Quote:
yello kaže: Pogledaj post


kakve veze kad je koji post pisan, kliknes na stranicu i vidis kolika je trenutna cijena, sad sam ja fasciniran


noa ako je tako, onda su cigani, ali ne vjerujem da je , zasto bi netko lagao za cijenu

idem uskoro u ZG i bas cu otici kod njih, pa cu vidjeti sta kazu


a noa ti reklamiras svoje, aha ok sad mi je jasno , ako kod niih nije prava cijena, onda cu doci kod vas
Danas je bio mladić kod nas prodat zlato i potvrdio je da zrin otkup ne plaća onolko kolko piše na cjeniku.Prodao je nama zlato.Osim šta je to obmanjivanje potrošača, na ljudskom nivou to je traćenja vremena ljudi. Jer ljudi dođu zbog cijene. Ima nekoliko firmi koje otkupljuju zlato, oglašavaju se na internetu i ne plaćaju onolko kolko im piše na web-cjeniku.Kasnije izjavljuju da je cjena zlata pala ili da nisu ažurirali stranicu iako imaju redovno ažurirani datum na web-cjeniku.
Provjerite otkupnu cijenu kod nas telefonom ili svratite do poslovnice i otkupit ćemo vaše zlato po maksimalnoj cijeni . Tu smo !

Zadnje uređivanje Noa123 : 19.04.2012. at 19:02.
Noa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 20:50   #207
Najvišu cijenu su mi nudili u Zg u jednoj poslovnici u kaptol centru...na stranici je pisalo 166,78...nazvala sam i pitala jel se dobije toliko i čovjek kaže da da...a navečer ja odem ponovno na tu stranicu a cijena smanjena na 157,23...valjda sam ga podsjetila da ažurira stranicu....
Ja sam na kraju prodala po 156 kn...ispalo nekih 2091 kn...zaokružili na 2100.
S time da...odem kod prvih i kažu mi 135 kn..ja kažem da ne dam ispod 150...ok...onda 150. Odem u drugu i oni mi kažu 130...ja kažem da su mi u prvoj nudili 150...e onda može 153...i na kraju odem u treču i oni mi nude 140...ja kažem da su mi ponudili 155 u drugoj...e onda može 156...da sam još imala ureda dogurala bi ja i više...uglavnom ja zadovoljna...u Zg bi dobila možda 5-6 kn više za gram ali mi nije na ruku tako da mi se ne bi isplatilo....

Zaključak je...ljudi prvo na internet provjerit cijene a onda se cjenkajte...!
Carići is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 22:20   #208
noa sve 5, ali ja ne vidim vise cijenu zlata kod vas ili sam corav

a neki dan je bila vidljiva cijena
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 06:42   #209
Quote:
yello kaže: Pogledaj post
noa sve 5, ali ja ne vidim vise cijenu zlata kod vas ili sam corav

a neki dan je bila vidljiva cijena
U pravu si, nemamo trenutno cijenu izraženu na webstranici.
Večina otkupljivača na webu laže oko otkupne cijene...mi to ne možemo- Zato smo uklonili cjenik s webstranice , jer se ne možemo takmičiti sa nestvarnim cijenama ostalih firmi koje se bave otkupom zlata. Znači , cijenik ništa ne znači ako ne isplačuješ toliko. Dakle , mnogi (ne svi) na webu imaju izražene cijene , a ne isplačuju toliko. Provjerite sami.

Uostalom, cijena kod nas nije fiksna,... provjerite , nazovite ili posjetite različita mjesta za otkup zlata pa kontaktirajte nas za ponudu za vaše zlato ili srebro.
Noa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:57   #210
Quote:
Noa123 kaže: Pogledaj post
Cijena na web-cjeniku od zrin-otkupa nije stvarna cijena. Na webstranici piše 162 kn ,...a kad dođeš u poslovnicu 152 kn. Cijena u međuvremenu pala ..
Prvo, nije lijepo pljuvat po drugima, drugo i neizmjerno bitnije je da u zadnje vrijeme cijena zlata pada, nekada i 2 Eura na dan i stvarna cijena je promjnjiva s vremenom. Cijena je uvjek unutar oko 1Euro gore ili dole od iskazane na cjeniku, to je normalna stvar. Uostalom provjeru je lako i besplatno napraviti u bilo kojem trenutku.

Ovdje se vidi kretanje cijene 24 karatnog zlata u zadnjih 60 dana (EURO za Gram):


U razloge što vi nemate cijenu na webu ne ulazim, poštujemo konkurenciju i ne mislimo blatiti nikoga. Mi na našem webu imamo sve informacije koje bi mogle biti potrebne klijentima prilikom otkupa zlata, naš brand i kvaliteta usluge govore o nama više od svega ostaloga. Naša pozicija na googleu za otkup zlata (1) dovoljno govori o kakvoj firmi i brandu se radi.

Još jednom prilažem cijene otkupa zlata koje mi nudimo trenutno, uživajte i lijep pozdrav svima
jadranka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 00:14   #211
Quote:
Carići kaže: Pogledaj post
Najvišu cijenu su mi nudili u Zg u jednoj poslovnici u kaptol centru...na stranici je pisalo 166,78...nazvala sam i pitala jel se dobije toliko i čovjek kaže da da...a navečer ja odem ponovno na tu stranicu a cijena smanjena na 157,23...valjda sam ga podsjetila da ažurira stranicu....
Ja sam na kraju prodala po 156 kn...ispalo nekih 2091 kn...zaokružili na 2100.
S time da...odem kod prvih i kažu mi 135 kn..ja kažem da ne dam ispod 150...ok...onda 150. Odem u drugu i oni mi kažu 130...ja kažem da su mi u prvoj nudili 150...e onda može 153...i na kraju odem u treču i oni mi nude 140...ja kažem da su mi ponudili 155 u drugoj...e onda može 156...da sam još imala ureda dogurala bi ja i više...uglavnom ja zadovoljna...u Zg bi dobila možda 5-6 kn više za gram ali mi nije na ruku tako da mi se ne bi isplatilo....

Zaključak je...ljudi prvo na internet provjerit cijene a onda se cjenkajte...!
Čim se cjenkaju tako to su mutna posla, cijena treba biti jasno vidljiva, naravno odstupanja uvijek mogu postojati (oko 1 Euro gore/dole, vidi gornji post) ali cjenkanje NE, to je pokušaj prevare.

Ne znam koliko si upoznata sa nekim detaljima ali na našem webu postoji kratki "Što trebate znati prilikom prodaje zlata?" vodič pa prouči, nema puno. Ovo sa cijenom je najmanji problem. Neki otkupljivači će ti reć da imaš 14 karata a imaš 18 ili više, tu su velike razlike u cijeni.

Savijet je da provjeriš sljedeće:
Masu
Čistoću (kvalitetu)
Ponuđenu cCijenu


NA NAJMANJE 3 lokacije! Bitno je da znaš čime raspolažeš i koliko to okvirno vrijedi. Postoji još dosta sitnica na koje treba paziti ali o tome drugi put, kasno je,

LN svima
jadranka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 13:53   #212
Quote:
jadranka007 kaže: Pogledaj post
Čim se cjenkaju tako to su mutna posla, cijena treba biti jasno vidljiva, naravno odstupanja uvijek mogu postojati (oko 1 Euro gore/dole, vidi gornji post) ali cjenkanje NE, to je pokušaj prevare.

Ne znam koliko si upoznata sa nekim detaljima ali na našem webu postoji kratki "Što trebate znati prilikom prodaje zlata?" vodič pa prouči, nema puno. Ovo sa cijenom je najmanji problem. Neki otkupljivači će ti reć da imaš 14 karata a imaš 18 ili više, tu su velike razlike u cijeni.

Savijet je da provjeriš sljedeće:
Masu
Čistoću (kvalitetu)
Ponuđenu cCijenu


NA NAJMANJE 3 lokacije! Bitno je da znaš čime raspolažeš i koliko to okvirno vrijedi. Postoji još dosta sitnica na koje treba paziti ali o tome drugi put, kasno je,

LN svima
Ovako...nisu mutna posla jer se svi Vi cjenkate (iako je cijena istaknuta)...sve ovisi o tome koliko je čovjek koji Vam dolazi informiran...normalno da kad dođu djed i bakica sa sela koji nemaju pojma o realnoj cijeni, o internetu, ne znaju koga pitat pa mu kažete 130 kn po gramu a oni sretni kak je to puno...
Što se tiče varanja...gramažu sam provjerila na nekoliko mjesta...svuda identično...koliko je karata znam i po žigu a i po tome što je provjereno na par mjesta...za jedan privjesak koji je 750 mi je cura sama rekla da je 18-karatno (ja namjerno nisam htjela reći), za zubno zlato mi je odmah rekla da se računa kao 20 karatno (što sam ja sve već provjerila ali sam čekala da vidim jel će mi reći sama)...
A u Zg sam zvala nekoliko otkupnih mjesta od kojih su mi svi potvrdili da je to ta cijena koja piše na internetu, ali one koje sam pitala samo koliko je gram su mi rekli manju cijenu, a kad sam ja rekla da na stranici piše druga cijena...e onda može i ta....tako da ako netko mulja....mulja ih 90%....samo ovisi o tome kako se koga može preveslat...niste Vi tu da sirotinja koja prodaje obiteljski nakit da plati račune nešto zaradi nego da Vi zaradite...što je sasvim normalno...svako gleda kak da bolje prođe...

Ovo nije kritika već moje osobno iskustvo i gledanje na stvar...
Carići is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:00   #213
Kod nas je cijena trenutno 155-160 kn za 14 k zlato ! To je stvarna cijena , kako je ovdje napisano tako i u našim poslovnicama !
Ovdje smo !
Noa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 17:28   #214
14 karata 160 kn
18 karata 205,12 kn

ostale cijene zlata ovisno o kvaliteti

@Carići
Ako je cjenkanje izvan okvira 1Euro po gramu onda je to varanje, ovo sa 130 na 150 je pokušaj prevare i to treba prijavit, znam da se radi vjerojatno o "AD"-u a oni kao najveći otkupljivači i mogu to raditi jer maju 300 poslovnica i ogroman promet stranaka, zato i nemaju cijenu nego ju formiraju na način na koji si opisala. Ta cijena nakon "cjenkanja" još uvjek nije konkuretntna ostalim manjim) otkupljivačima (cca 10kn/g razlike)
jadranka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:54   #215
Quote:
jadranka007 kaže: Pogledaj post
14 karata 160 kn
18 karata 205,12 kn

ostale cijene zlata ovisno o kvaliteti

@Carići
Ako je cjenkanje izvan okvira 1Euro po gramu onda je to varanje, ovo sa 130 na 150 je pokušaj prevare i to treba prijavit, znam da se radi vjerojatno o "AD"-u a oni kao najveći otkupljivači i mogu to raditi jer maju 300 poslovnica i ogroman promet stranaka, zato i nemaju cijenu nego ju formiraju na način na koji si opisala. Ta cijena nakon "cjenkanja" još uvjek nije konkuretntna ostalim manjim) otkupljivačima (cca 10kn/g razlike)
Garantirano nećete dobit 160 kn na današnji dan kako je napisano kod Zrin otkupa. To je navlačenje , varanje i tračenje vremena .Čak i ako isplate 1 kn manje nego na cjeniku to je laganje. Mnogi su došli kod nas iz različitih poslovnica za otkup zlata ljuti jer mnogim otkupljivačima piše jedno na cjeniku , a isplačuju manje pod različitim izgovorima.To je kao da Pevec ima akciju pegla 50 kn,... ljudi navale , kad ono 2 pegle, koje su bile na akciji su prodane ili kažu , to je greška u katalogu ili u međuvremenu pegle su poskupile .Neki ljudi ostanu u trgovini i svejedno nešto kupe . Na sličan način neki ljudi kažu ajde dobro nije 160 kn/gram nego 150 kn , pa kad sam već došao prodat ću zlato jer im se ne da gubit vrijeme tražit dalje.To je taj sistem navlačenja.Ne kažem da je kod svih tako i da je uvijek tako kod onih koji tako povreno rade. Osobno sam provjerio u nekim poslovnicama za otkup zlata i mnogi ne isplačuju onoliko koliko piše na cjeniku. To je jedino što znaju da se nose s konkurencijom.Kod nas cijena nije fiksna i s klijentima se dogovaramo oko otkupne cijene za obostrano zadovoljstvo. Za korektnost i najbolje cijene uvjerite se ovdje.
Noa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 12:13   #216
Quote:
Noa123 kaže: Pogledaj post
Garantirano nećete dobit 160 kn na današnji dan kako je napisano kod Zrin otkupa. To je navlačenje , varanje i tračenje vremena .Čak i ako isplate 1 kn manje nego na cjeniku to je laganje.
Svakako, možda ti nebi bilo na odmet pročitat zadnja 3 posta gdje je jasno rečeno da cijena varira stalno ali da ona ne smije biti veća/manja od 1 eura po gramu, 1 kn je normalna devijacija cijene.
Quote:
Noa123 kaže: Pogledaj post
Mnogi su došli kod nas iz različitih poslovnica za otkup zlata ljuti jer mnogim otkupljivačima piše jedno na cjeniku , a isplačuju manje pod različitim izgovorima.
Naravno da jesu, čestitam na uspjehu
Quote:
Noa123 kaže: Pogledaj post
To je kao da Pevec ima akciju pegla 50 kn,... ljudi navale , kad ono 2 pegle, koje su bile na akciji su prodane ili kažu , to je greška u katalogu ili u međuvremenu pegle su poskupile .Neki ljudi ostanu u trgovini i svejedno nešto kupe.
Zaboravljaš da ovdje ljudi prodaju a "mi" otkupljujemo, uostalom u prethodnim postovima je jasno navedeno da je poželjno provjerit kvalitetu, težinu i cijenu zlata na nekoliko mjesta prije konačne odluke.
Quote:
Noa123 kaže: Pogledaj post
Kod nas cijena nije fiksna i s klijentima se dogovaramo oko otkupne cijene za obostrano zadovoljstvo. Za korektnost i najbolje cijene uvjerite se ovdje.
Oprosti ali ja na vašoj stranici ne vidim nkakve cijene, čak ni one okvirne (kako ti kažeš "lažne") baš kao i kod AD-a. Što je najbitnije ne pada mi na pamet "kakat" po drugima niti nas se drugi tiću, ovo je ozbiljan biznis a pojedinac (klijent) koji nije voljan prvjeriti svoje zlato (kratke upute: Što trebate znati prilikom prodaje zlata?) na par mjesta i zaslužuje da ga kojekavi "otkupljivači" nasanjkaju.
jadranka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:24   #217
Quote:
jadranka007 kaže: Pogledaj post
Svakako, možda ti nebi bilo na odmet pročitat zadnja 3 posta gdje je jasno rečeno da cijena varira stalno ali da ona ne smije biti veća/manja od 1 eura po gramu, 1 kn je normalna devijacija cijene.

Naravno da jesu, čestitam na uspjehu

Zaboravljaš da ovdje ljudi prodaju a "mi" otkupljujemo, uostalom u prethodnim postovima je jasno navedeno da je poželjno provjerit kvalitetu, težinu i cijenu zlata na nekoliko mjesta prije konačne odluke.

Oprosti ali ja na vašoj stranici ne vidim nkakve cijene, čak ni one okvirne (kako ti kažeš "lažne") baš kao i kod AD-a. Što je najbitnije ne pada mi na pamet "kakat" po drugima niti nas se drugi tiću, ovo je ozbiljan biznis a pojedinac (klijent) koji nije voljan prvjeriti svoje zlato (kratke upute: Što trebate znati prilikom prodaje zlata?) na par mjesta i zaslužuje da ga kojekavi "otkupljivači" nasanjkaju.
Jadranka , vidi se da se ne baviš ovim biznisom kao što si mi i rekao u privatnim porukama , već da si samo autor webstranice i da se ne razumiješ previše u tematiku. Jel tako ?? Mi nemamo cjenik jer ga jednostavno nemamo na webu...na licu mjesta se dogovaramo za cijenu ili preko telefona ...a cjenik nam je u poslovnici. Osobno sam pričao s vašim gazdom kad vam je cjena na cjeniku bila 162 kn...u Zaprešiću na uličnoj tabli u isto vrijeme je bila 155 kn , a kad uđeš u istu poslovnicu 152 kn...i da kao cjena je pala....pa onda neka ažurira cjenik na stranici ako je pala cjena.Ako se ne baviš otkupom zlata ne trkeljaj više !!
Noa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 15:52   #218
zanimljivo




bas cu vas testirati kad budem u zgu
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 15:53   #219
(QUOTE)
@Carići
Ako je cjenkanje izvan okvira 1Euro po gramu onda je to varanje, ovo sa 130 na 150 je pokušaj prevare i to treba prijavit, znam da se radi vjerojatno o "AD"-u a oni kao najveći otkupljivači i mogu to raditi jer maju 300 poslovnica i ogroman promet stranaka, zato i nemaju cijenu nego ju formiraju na način na koji si opisala. Ta cijena nakon "cjenkanja" još uvjek nije konkuretntna ostalim manjim) otkupljivačima (cca 10kn/g razlike)[/QUOTE]

Govorimo o tri različite poslovnice...jedna od njih je AD...dok sam u Zg zvala još tri različite...znači cjenkanje u doslovno 6 različitih poslovnica...
Carići is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:17   #220
I zaboravila sam napisat da mi je AD ponudio najmanje od ovih 6 različitih poslovnica. Oni su mi nudili 150 kn...a svi ostali preko 155 kn...
Carići is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.