Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2003., 22:58   #41
a moj prvi post se odnosio na crtiće koje sam u zadnjih godinu dana pogledao (citaj gore) ...pa je među njima i end of evangelion kojeg sam nedavno gledao .... a serije sam gledao davno (prije 3,4 godine) pa ih stoga nisam stavio na listu jer topic je ak se ne varam Najbolji animinirani filmovi u zadnje vrijeme ? (zadnjih godinu dana manje vise)
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 23:15   #42
Marin23>

WTF is your problem? Šta ti ne možeš dva odgovra staviti u isti post

Quote:
Marin25> a sta je 25 min nego kratki (iliti TV Series)


U biti ne, kratki je recimo od 10 min max....tipa Tom & Jerry, Pink Panther, Garfield i sl. To nisu serije jer je svaki za sebe i nema veze sa predhodnom epizodom kao ni sa sljedećom.


Onda imaš crtane serije, tipa NGE, Rakuni, Simpsons, South Park, Cowboy Bebop i sl. Traju po 22-30 minuta, a mogu i duže (ako je recimo pilot epizoda ili zadnja). Svaka epizoda može biti za sebe ili ne mora....ali u svakom slučaju postoji određena povezanost između svake epizode i još p.k. elemenata koji ju čine serijom.


I imaš dugometražne animirane tipa Lion King, Monsters Inc., Mulan, Aladdin i sl.

Inače meni End of EVA gotovo da i nije film, već više kao duža epizoda.


Quote:
Marin25> a negdje sam procitao da postoji jos jedan film , al to nisam siguran
Death & Rebirth....glupost....to ti je više kao 'recap' na seriju...smeće samo da se dignu pare.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 00:27   #43
to sam se jos dodao ........
meni su kratki svi koji traju manje od sat vremena , bili 5 min ili 55 za mene je kratki , a sad kratki,serije,dugometrazni,SE , etc. s tim mi se ne zamara dok pisem......pa tako mi je end of eva film , jer duze traje , i meni je dobar , kao i svi nastavci.


cheers !



__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 23:40   #44
Final Fantasy neću uvrštavat u ovu grupu jer je više igrani film kako po fotorealističnoj animaciji tako i po radnji.

Ice Age (kopija Shreka ali nema veze)
Shrek
Animatrix (prva scena mi je zakon)
Fbr001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 18:23   #45
ice age. amen
vještica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 23:30   #46
Quote:
Fbr001 kaže:
Final Fantasy neću uvrštavat u ovu grupu jer je više igrani film kako po fotorealističnoj animaciji tako i po radnji.

Ice Age (kopija Shreka ali nema veze)
Shrek
Animatrix (prva scena mi je zakon)
Gledaj, definirati animirani film nije tako teško. I sam si spomenuo Shreka i Ice age (po čemu je potonji, molim te, kopija shreka??? po toj logici su 90% hollywoodskih filmova kopije svojih prethodnika) kao animirane filmove. final fantasy je animiran na isti način. Sve da je CGI zaista fotorealističan (a u FFu to nije slučaj) film bi opet bio animirani, ne igrani.
Moram li uopće spomenuti da radnja filma nema veze sa razlikom između igranog i animiranog filma? Što bi onda rekao na pregršt anime filmova koji su tradicionalno cell animirani? za kraj, evo jedan smiley da ne ispadnem babaroga -
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2003., 23:36   #47
Dobro El Duderino malo sam glupo napisao ali jednostavno nevolim svrstavat Final Fantasy u animirane filmove osim tehnićki.

Ako nisi primjetio Ice Age je ćista kopija Shreka što se humora i ideje općenito iako Ice Age ima potpuno drukčiju i zanimljivu prićicu. Pogledaj samo onu vjevericu (podsjeća dosta na onog magarca) i one baze, nastao je nedugo nakon Shreka.
Fbr001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 17:46   #48
definiraj "crtić" !

ja spadam u onu , stariju, generciju za koju termin"crtić" znači onih 5 minuta zabave prije odlaska na spavanje ...znači, nešto kratko na TV oko 19:30-20:00h

u zadnje vrijeme najbolji u toj kategoriji;
1) Ted Siegel's WILDLIFE - kolko god tražila po web-u nemogu pronaći ama baš ništa ...POMOZITE !!!
2) doživljaji one lude muhe !!! - ZAKON !
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2003., 00:47   #49
muha je cudo
i oni ludi dabrovi.........
vještica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 19:40   #50
Smile novi crtići

ima li išta novo
brka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 22:52   #51
U zadnje vrijeme - Cars

Prva liga
blagou78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 02:42   #52
Ja jedva cekam Simpsone Mislim da se u crtanima mogu napravit scene koje ne moze odglumit ni jedan glumac.
Nedoreceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 10:37   #53
Quote:
invizigot kaže: Pogledaj post
Svi mi vrlo dobro znamo iako smo koliko toliko odrasli da odemo u kino i pogledamo dobar crtani film...
od Shrek - a do monstersInc - a u novije vrijeme i naravno starih crtanih filmova koji nemaju nikakve veze sa svim ovim animacijama i raznoraznim efektima koji vam se najvise svidja....
neki dan sam gledao planet sa blagom i pravo mi se svidio.... sta vi kazete na sve to????
Corpse Bride.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 11:44   #54
Definitivno Shrek 2,super animacija i još bolja priča,odlični glasovi u originalu(Jennifer Saunders-predivan glas), hrvatsku verziju još nisam gledao,gledam sam prvi dio na hrv i smeta mi shrekov glas-zakaj mora govoriti dalmatinski???.
__________________
AD ILLUM QUI LEGES DE SUBSCRIPTIS FECIT:FUTUE TE IPSUM,ASINE STULTISSIME
LDaVinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 00:20   #55
ice age jos uvjek na prvom mjestu, ona vjeverica je najsmjesniji crtani lik ikada
__________________
: An argument is a connected series of statements intended to establish a proposition.
: No it isn't.
kronično naspavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 01:13   #56
Shrek 3
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 14:44   #57
Corpse bride!
Boo Boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 14:47   #58
Ninja Scroll!!! bar ima krvi za razliku Šreka.
__________________
Sometimes I lie awake at night, and I ask, "Where have I gone wrong?" Then a voice says to me, "This is going to take more than one night."

Heretic & Stena
Veliki BLEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 15:31   #59
vidim da se ovdje spominju samo dugometražni, ali eto navest ću dvije serije crtića koji su me oduševili u zadnje vrijeme
Robot Chicken
Tripping The Rift
__________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
vlale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 21:17   #60
kaj niko ni gledal madagaskar?
prebrutalno ja sam se cepo od smeha
onaj dio volim se gibat, gibat predobro
__________________
''Cilj opravdava sredstvo.'' - Machiavelli
Zero Chance is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.