Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2010., 00:29   #201
Kvrga na vratu

Pozdrav...
danas mi je sestra pokazala na vratu kvrgu. Boli ju, i ima ju vise od mj dana, nikom nije rekla. Velicine je negdje 3x3 cm. Bol opisuje kao da ju nesto pika u grlu. Ne boli ju cijela povrsina nego samo na desnom rubu kvrge. Sto bi to moglo biti? Ima 18 godina, samo se nadam da nije nesto najgore
secret_agent♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 00:31   #202
Di točno na vratu?
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 00:35   #203
od dusnika desno, koji cm i pol višlje
secret_agent♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 00:40   #204
Meni zvuči ka da ima upalu grla i da joj je natekao limfni čvor na vratu
Al ne vjerujem ako traje više od mjesec dana
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 00:42   #205
Quote:
nerazzurri kaže: Pogledaj post
Meni zvuči ka da ima upalu grla i da joj je natekao limfni čvor na vratu
Al ne vjerujem ako traje više od mjesec dana
imala je prije mjesec dana prehladu, popila kutiju klavocina, kaže da od tada ima kvrgu, bila je kao hm, iznutra valjda, ali joj je sada ispupcena van
secret_agent♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 01:31   #206
Quote:
nerazzurri kaže: Pogledaj post
Meni zvuči ka da ima upalu grla i da joj je natekao limfni čvor na vratu
Al ne vjerujem ako traje više od mjesec dana
limfni čvor može ostati natečen još neko vrijeme i nakon što upala prođe. oni služe kao obrana organizma od uzročnika upale pa se kod svake veće upale povećaju zbog zadržavanja i uništavanja bakterija u njima.
inače ako je limfni čvor i ako on boli onda je to znak upale.
da li je primjetila da joj ta kvrga raste?
ima li još kakvih drugih simptoma?
moj savjet je da se javi svome doktoru koji će po samom opipu te kvrge moći utvrditi da li je riječ o limfnom čvoru ili pak nečemu drugome.
meni je na pamet pala i štinjača
dakle, javiti se doktoru pa onda dalje izvaditi krv da se vidi da li je riječ o upali, možda bude potreban uzv kvrge (on je najpreciznija metoda kod bilo kakvih kvrga na vratu), pregled otorinolaringologa...
sretno!
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 22:17   #207
Ja sam imala kvrgu na vratu oko dva meseca, glavobolje, bolove u grlu i to je bila mononukleoza ili bolest poljupca. Ako je to nis strasno samo nisam pila i bila pretjerano fizicki aktivna. Proslo za tri mjeseca. Mozda je to.
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 14:57   #208
bila je sad kod doktorice, ugl, osim kvrge na vrati i u grlu ima puno kvrzica..poslala ju je na hitno vađenje krvi
secret_agent♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 14:30   #209
ja sam mononukleozu imala prije nekih 10-11 godina i još uvijek imam blago otečene limfne čvorove na vratu koji malo više polude tj oteknu kad se prehladim ili kad me iz nekog razloga boli grlo.i uvijek bole kad se stisne malo jače.
__________________
najružnija istina je bolja od najljepše laži,sve što želiš to i traži,sve što misliš to i kaži
MarY999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 14:35   #210
....um moja susjeda je otišla na pregled radi slicne kvrge ispostavilo se da je to hopkins lymphoma...:/
__________________
Jedno je zajebancija a drugo je treće.... :D
sadsadsad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 00:14   #211
Najvjerojatnije mononukleoza, ali nije naodmet napraviti punkciju limfnog čvora
Matej2801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 10:51   #212
Limfni čvorovi

pozdrav! molim vas vaše savjete,mišljenja,znanja,iskustva.....u mjesec dana sam dva puta bila prehlađena i to jako....prvi puta su mi natekle žlijezde na vratu i napravile se kvrge-bolne,bila sam kod doktorice,rekla je da je to zbog upale grla al mi nije dala antibiotik jer sam sumjala da sam trudna,ozdravila sam i kvrge su prošle...tjedan dana sam bila zdrava i opet se prehladila(nisam kosu osušila odmah,drugi dan sam prala prozore-propuh i dobila menstruaciju koja je kasnila pa mi pao imunitet) bila sam kod doktorice,rekla mi je da je upala grla,jako crveno da mi je.....opet izašle dvije kvrge,antibiotik sam popila do kraja,al kvrge su još uvijek tu,samo šta ne bole,i to dvije,sa lijeve strane iza uha.....sad me brine zašto su još uvijek tu i ne bole,jedna do druge....da nije mononukleoza jer prije te prve prehlade smo bili na nekoj fešti di je bilo masa ljudi pa sam bez problema mogla to pokupit.....neznam....šta vi mislite???
samanta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:03   #213
iza uha? meni se nekad znaju pojavit kvržice iza uha, nekad iza jednog nekad oba,
prvo bole pa prestanu al iritiraju... shvatila sam ,tj drugi su mi rekli da su to vjerojatno samo žlijezde, i nestanu nakon nekog vremena, znaju tu bit i po ar mjeseci.
a sad... ti viid, odi kod dr najbolje opet pa nek ona vidi.
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 17:03   #214
Quote:
samanta666 kaže: Pogledaj post
da nije mononukleoza jer prije te prve prehlade smo bili na nekoj fešti di je bilo masa ljudi pa sam bez problema mogla to pokupit.....neznam....šta vi mislite???
Po opisu meni se više čini da je to upala mandula
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 17:26   #215
Quote:
Ajujana kaže: Pogledaj post
Po opisu meni se više čini da je to upala mandula
tri su,jedna mala,jedva opipljiva i druge dvije koje su se smanjile....a sve jedna do druge.....iza uha,na vratu,iako sam ja još prehlađena i blago promukla.....
samanta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:46   #216
bokic, samanta.. evo bas sam danas bila na kavi s kolegicom koja ima isti problem vec danima... otekli su joj limfni cvorovi na vratu, ispod uha, ima tri velike bolne kvrge, samo sto su njoj jos neki limfni cvorovi otekli.. i nju je bolilo grlo... dijagnosticirana joj je mononukleoza.. ali gle, ne mozes na temelju necije dijagnoze postavljati svoju.. ima mnogo razloga zbog kojih mogu oteci limfni cvorovi.. isto tako ima puno stanja gdje su simptomi slicni.. ja sam protiv kljukanja antibioticima dok se ne postavi pravilna dijagnoza.. dosta doktora rutinski napise recept, odmah daju tablete i na taj nacin rijesavaju stvar, a antibiotici znaju dosta komplikacija napraviti (sta znam iz osobnog iskustva)... zbog njih sam dobila infekciju koja me kostala dva tjedna bolovanja.. ali svaki covjek je individua za sebe... ja mislim da bi trebala napraviti jos nekih dodatnih pretraga, a ne da te doktorica opce prakse pogleda, aha, i evo antibiotik...
zara woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 16:11   #217
Povećani limfni čvor...

Glavno ovako... unutar 2 dana mi je mali limfni čvorić u donjoj trećini vrata narastao do razmjera... 3 - 4 cm...

Doktorica kaze: upala čvora u donjoj trećini vrata vrlo vjerojatno zbog izloženosti EB virusu (cura mi je imala) ali bez ikakvih pretraga...

Ali normalno ja sam hipohondar (+ student medicine) pa meni dolazi sve i svašta na pamet...

Prva mogucnost mi je bio limfom... ali ne prati me nikakva nuspojava druga za limfom, i gdje god da sam citao nisam vidio ovako brz rast...

Druga stvar je upala koju je doktorica navela... imam subfebrilne temperature u večeri (37.5 najviše)... malo me boli grlo... itd... što bi moglo biti razvoj mononukleoze... također čvorići ispod vrata su mi malo natekli što opet vjerojatno upucuje na infekciju...

Treća: dijagnosticiran mi je metabolički poremećaj odlaganja masnoca u limfne čvorove... i imam već 2 male kvrge na ruci (nastale unutar jednog dana i ne povecavaju se više)... još ih nisam izvadio... ne volim te operacije... Pa si razmisljam da bi moglo to biti to na vratu...


Glavno sveukupno... nervira me... boli me (mislim da je od nezgodnog spavanja)... Kontroliram dnevno i ne povecava se uopce (cak bih se usudio reći smanjivanje)...

Ali ne mogu prestati misliti o tome... doktorica je rekla ako ne dodje do poboljsanja unutar 2 mjeseca da me salje na daljnje pretrage ali da ovo još uvijek nije razlog... E sada...
EnlightenedPhoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 20:09   #218
Povećani limfni čvorovi

Na vratu sam si našla tijekom tuširanja nekoliko povećih kvržica do 1 cm veličine. Prvo su bile samo s desne strane a sada i s lijeve te u desnoj preponi. Napravljen je uzv na kojem preporučuju punkciju. Sad čekam pregled hematologa koji ću vjerojatno obaviti idući tj(tako su mi rekli na rebru da će me zvati, drugdje se nisam mogla nikako naručiti). Mene zanima da li je moguće da je to povezano s jajnicima(ovo u preponama), a ovo u vratu sa seborejičnim dermatitisom koji je jako izražen baš u potiljačnom dijelu ili je ipak nešto treće u pitanju?
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 21:33   #219
zaboravila sam napisati da sam imala učestale upale sinusa u pubertetu, a ovaj čvorić koji me je baš zabolio kod tuširanja sam već davno primjetila, prije nekoliko godina, isto me bolio al sam zaboravila na to i sad opet. pila sam antibiotik ali čvorovi se nisu niti malo smanjili od ostalih tegoba javlja se najčešće vrtoglavica i osjećaj da mi se sve ljulja i slabost u nogama(pripisujem to anksioznosti i stresu) te slab apetit, urin uredan, kks u ponedjeljak, zadnja prije nekoliko mjeseci bila uredna. možda su i ti čvorići na nervnoj bazi
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 20:31   #220
Dragi moji!
Moj povecani čvor nalazi se na desnoj strani vilice odmah ispod vrata, odmah ispod vilice! Velik je 1-2 cm i konstantan je 3-4 mjeseca, sa laganim oscilacijama u veličini! Doktorica mi je rekla da se radi o umnjaku te sam ja umnjak riješavala 2 mjeseca, antibiotice (kvržica se smanji) pa ponovo raste!
I eto, prije 10 dana izvadila ja nesretni zub, zaradila upalu sinusa i sada uha! Čvor je još uvijek tu i boli! Je li moguce da je isti čvor upaljen zbog svih tih upala!! Bojim se, možda nemam razloga no svejedno bi htjela da otiđe!
Hvala
konjčina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.