Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2014., 00:55   #1441
pozdrav, novi sam ovdje, pa ću nešto reći, upitati, da mi ljudi koliko vidim iz struke pomognu, valjda sam pogodio temu
idem još uvijek u srednju, još malo, tako da sam mal vjerojatno naspram ostalih, strojar sam i planiram sa za to ići dalje, inače radim većinom u catii, ne gledajte ovo kao hvaljenje već, kao predstavljanje potencijala, bio sam prvak države u catii, i to je jako dobro, mislim uspjeh je velik to, al ja nisam zadovoljan, želim znati više, učiti i dizati se još kako u catii tako i u ostalim 3d programima, a sto se tiče strojarstva stvarno mi ide to, leži, uz teoriju i zadatke, tokarenje i glodanje lagano i cad/cam i to. A sad oo zbog čega sam ovdje, tražim, odnosno pitam prvo za neku literaturu za catiu i ako ima za ostale programe, neke sklopove, crteže koji su malo teži ako netko ima, te gdje se kod nas ili vani može naći neke sitne poslove tako za odrađivati, da neku kintu pospremim u džep, treba sad sve više para što si stariji nažalost
isto tako ako netko zna na youtube-u neke dobre videe gdje se objašnjava rad s plohama u catii, jer ja sve što sam našao i nije baš nešto, ne objasne baš dobro a ima nekih videa u kojima koriste naredbe kojih ja nemam ni u katalogu, pa ako možete i to objasniti, hvala

P.s. gdje renderirate sklopove iz catie?
Kingstone963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 08:03   #1442
Quote:
Kingstone963 kaže: Pogledaj post
pozdrav, novi sam ovdje, pa ću nešto reći, upitati, da mi ljudi koliko vidim iz struke pomognu, valjda sam pogodio temu
idem još uvijek u srednju, još malo, tako da sam mal vjerojatno naspram ostalih, strojar sam i planiram sa za to ići dalje, inače radim većinom u catii, ne gledajte ovo kao hvaljenje već, kao predstavljanje potencijala, bio sam prvak države u catii, i to je jako dobro, mislim uspjeh je velik to, al ja nisam zadovoljan, želim znati više, učiti i dizati se još kako u catii tako i u ostalim 3d programima, a sto se tiče strojarstva stvarno mi ide to, leži, uz teoriju i zadatke, tokarenje i glodanje lagano i cad/cam i to. A sad oo zbog čega sam ovdje, tražim, odnosno pitam prvo za neku literaturu za catiu i ako ima za ostale programe, neke sklopove, crteže koji su malo teži ako netko ima, te gdje se kod nas ili vani može naći neke sitne poslove tako za odrađivati, da neku kintu pospremim u džep, treba sad sve više para što si stariji nažalost
isto tako ako netko zna na youtube-u neke dobre videe gdje se objašnjava rad s plohama u catii, jer ja sve što sam našao i nije baš nešto, ne objasne baš dobro a ima nekih videa u kojima koriste naredbe kojih ja nemam ni u katalogu, pa ako možete i to objasniti, hvala

P.s. gdje renderirate sklopove iz catie?
Nemrrem Ti reć nekaj drrrugom, neg da si pruebašš naćć neku novu FORMACIJU!!!
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 16:58   #1443
pomoć

Isprike ako sam fulala temu...
Ukoliko netko ima vremena trebao bi mi 3d prikaz dijela kuce koji bi se jednog dana ovisno o sredstvima, adaptirao.
Nacrte kuce posjeujem, ideju isto
Neka mi ne zamjeri struka i svi ostali, ali ako ima netko da studira ili ste netko kome se da zezat mukte, jer platit nemogu, neka se javi :klap:

Sretan Sv Nikola!
Lp
__________________
;-P

Zadnje uređivanje micamacaa : 05.12.2014. at 17:05.
micamacaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 00:03   #1444
Quote:
micamacaa kaže: Pogledaj post
...Nacrte kuce posjedujem, ideju isto...
Posjedovati trebaš i 3d program (za prikazati sebi i drugima ono što će ti netko nacrtati u 3d formatu)...


Ali mislim da je najbolje da probaš sama nešto napraviti.
Za one tvoje potrebe i tvoj nivo /nagađam/ poznavanja 3d programa je Sweet Home 3D najbolja opcija.





verzija za Windows (program je potrebno instalirati)

portable verzija za Windows (program nije potrebno instalirati - raspakiraš /s "winzipom" ili "winrarom"/ i možeš raditi)

(probaj barem, jer ako će ti netko drugi napraviti u nekom drugom programu /a ne sama u tom/, će ti ionako trebati neki od 3d programa koji će otvarati onu 3d datoteku - a 3d programi su za početnika više manje prilično "teški", pa makar samo za upravljanje s viewerom /ono u čemu se gleda i vrti 3d model/)
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 21:55   #1445
Ima netko s iskustvom rada u Tekla structures /Xsteel? ako imate nešto iskustva i voljni ste raditi (lokacija zagreb) -molim javite se (pvt). hvala
tegner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 21:28   #1446
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Posjedovati trebaš i 3d program (za prikazati sebi i drugima ono što će ti netko nacrtati u 3d formatu)...


Ali mislim da je najbolje da probaš sama nešto napraviti.
Za one tvoje potrebe i tvoj nivo /nagađam/ poznavanja 3d programa je Sweet Home 3D najbolja opcija.





verzija za Windows (program je potrebno instalirati)

portable verzija za Windows (program nije potrebno instalirati - raspakiraš /s "winzipom" ili "winrarom"/ i možeš raditi)

(probaj barem, jer ako će ti netko drugi napraviti u nekom drugom programu /a ne sama u tom/, će ti ionako trebati neki od 3d programa koji će otvarati onu 3d datoteku - a 3d programi su za početnika više manje prilično "teški", pa makar samo za upravljanje s viewerom /ono u čemu se gleda i vrti 3d model/)
imam instalirano to ali neznam kako započeti joj tako mi je tesko,pokusati cu,neznam napraviti zidove
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 22:49   #1447
- sasvim gore klikni na "Plan" i tamo na "Create walls ('kreiraj zidove')"
- počneš crtati npr na točki gdje ravnala pokazuju 0m (klik i držiš klik, te vućeš u željenom smijeru na dužinu koju trebaš;
na željenoj dužini onda za nastaviti crtanje u drugom smijeru popustiš klik i odmah klikneš još jednom, ili pak za završiti s crtanjem te linije popustiš klik i odmah dvoklikneš

Ili pak si nacrtaj nekoliko pojedinačnih crta (horizontalnih i okomitih), pa ih onda sa strijelicom (select tool) "u miru" predimenzioniraj i povuci na željena mjesta... jasno, uvijek možeš svaku predimenzionirati, premijestiti, nacrtati koju novu ili obrisati već nacrtanu...

Napravi si dovoljno velik prostor za crtanje (miš na lijevi i/ili donji rub prozora za crtanje pa razvuci prozor). Kod crtanja koristi i zoom-in i zoom-out (one dvije ikonice s plusom i minusom u kružiću).


Malo probavaj, pa opet pitaj ako će trebati. Sad ti ne znam što još posebno napisati (osim "sve").
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 09:23   #1448
Zanima me obuku u Solidworksu, tj.certifikacija, konkretno me zanima ADVANCE PART MODELING ,SURFACE MODELING vidim da ima u Rijeci u 3d-centar,, živim u Zagrebu

U Zagrebu ima Strojotehnika.hr , poslao mail njima i Solid World Adria, tipično neodgovaraju.

imao tko kakvih informacija


send from my OnePlus One using Tapatalk
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 00:09   #1449
nova tehnologija izgleda skroz zanimljivo, kontrola printa preko uv svijetla
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 21:31   #1450
Quote:
devouring kaže: Pogledaj post
Zanima me obuku u Solidworksu, tj.certifikacija, konkretno me zanima ADVANCE PART MODELING ,SURFACE MODELING vidim da ima u Rijeci u 3d-centar,, živim u Zagrebu

U Zagrebu ima Strojotehnika.hr , poslao mail njima i Solid World Adria, tipično neodgovaraju.

imao tko kakvih informacija


send from my OnePlus One using Tapatalk
Moja preporuka ti je ukoliko malo bolje stojis sa engleskim jezikom da si uzmes clanarinu na lynda.com te pogledas sto imaju iz podrucja koje te zanima; obicno uvjek gledas neki od essentials naslova, pa kasnije prelazis na naprednije stvari. Primjerice za solidworks ovo je lista stvari koje imaju u ponudi:

http://www.lynda.com/Solidworks-trai...ls/1157-0.html

Ja sve sto sam ikada trebao i sto danas koristim sto u profesionalne svrhe (adobe, gotovo cijeli paket), sto iz hobija (3d sculpting, rendering) sam naucio koristiti putem eLearning seminara.

Puno brze i ekonomicnije nego da bacas par tisuca kuna u neku od nasih ustanova. Mozda ce ti u pocetku biti cudno naviknuti se na ucenje putem videa, no jednom kada si u stosu vjeruj mi granice vise ne postoje, uz malo dobre volje sve sto zelis mozes nauciti u tjedan do dva, naprednije stvari u mjesec. Naravno brusis se kroz stvarnu praksu.

Mjesecna cijena ti je nekih 25 dolara, a pristup sadrzajima neogranicen. Kasnije kada si se dovoljno izbrusio informacije o certifikaciji si potrazi ovdje (za solidworks): http://www.3ds.com/training/certification-faq/

Kod nas je glavni centar za certifikaciju odnosno, posrednik Pearson VUE organizacije -> Algebra.
vajra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 08:11   #1451
http://forums.autodesk.com/t5/shadin...l/td-p/5623909

Molim vas pomoć na moju temu, ako tko zna odgovor na problem sa second uv kanalom u 3ds maxu.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 21:24   #1452
Pozdrav,ne znam ako je ovo prava tema za to tu ću napisati:

Proteklih 2 mjeseca sam radio na fikcijskoj mapi za OMSI 2 simulaciju autobusa-bila je smještena u dalmaciji,3 linije itd itd i mapa je uspješno izašla prije nekoliko tjedana (dobio sam mnoge pohvale-da je mapa odlična,među najboljim sa prigradskim linijama itd),no uglavnom moje ambicije za igru su napraviti realnu mapu Splita i okolice,ja nažalost nemam vještine ni vremena ni živaca za 3D modeliranje,pa me zanimalo ako bi se itko odvažio pomoći mi u izradi objekata,ne radi se o nekim high poly modelima;kao što se može viditi u igri (ovo je slika iz Berlina)

Kao što vidite 3D detalji nisu bitni-znači zgrada mora imat 4 strane ili koliko god,krov,balkon (ako ga ima,a i ovo je nepotrebno) te ništa od unutrašnjosti i tla-teksture sa streetviewa a imamo i ljudi koji su spremni poslikat ako šta treba.
Ne morate ni imati igru instaliranu-vaš posao bi bio napraviti objekt te teksturu stavit na njega,a ja to ubacim na mapu (pomoću DEM aerals opcije mogu staviti tu zgradu baš gdje je uživo).
Ako bi neko i bar 1 objekt napravio,bio bih veoma zahvalan.
Vi koji bi htjeli skočiti u pomoć javite se ili u PM tu ili na inbox fb stranice postojeće mape tu:

https://www.facebook.com/OMSI-Map-Da...73349/?fref=ts

Hvala
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 14:55   #1453
Pozdrav, ako moze mala pomoc u vezi uvw-a u studio maxu.
Lice covjeka kad peelam ne bude simetricno, tj krajevi npr lijeve strane su malo drukciji ili manji/veci u odnosu na desnu stranu. Opcenito bilo kakav model da radim uvjek isto. Kad peelam neke jos kompleksnije objekte ispane jos gore iako mi je model simetrican i imam fino odradjen seam.
Megathron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:09   #1454
jesi probao Xrayunwrap?
a osim toga mozes sam skalirati bilo koji dio mape prema potrebi i prilagoditi dakle velicinu
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 18:58   #1455
Probao sam na razne nacine ali nikako. Evo jedna slika kako bi zelio da izgleda, a kako to u mene otprilike ispadne.
http://s32.postimg.org/yvnqy9m51/UVW_MAP.jpg
jedini nacin da mi obje strane budu simetricne je da koristim Pelt map pa da peelam lice da poligoni idu od sredista prema krajevim (krugu) sto mi ne odgovara bas iz tog razloga sto dobijem peelani objekt u obliku kruga.
Xrayunwrap bi sigurno odradio posao kako treba ali se naplacuje tako da on otpada

Zadnje uređivanje Megathron : 28.04.2016. at 19:17.
Megathron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 20:24   #1456
koju verziju maxa koristis? da vidimo sto se da napraviti glede xrayunwrap (do verzije 2015 ) mada vjerovatno radi i sa 2016 i 2017 ali jos nisam isprobao, to je mali data , cca 4 mb, skript ustvari mozda ti mogu poslati na mail
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 21:22   #1457
Na 2017 presao prije par dana. E sad sto se tice tog plugina, s njim bi odradio posao ali i dalje ne bi znao kako bez njeg odraditi posao, a znam da se moze. Evo minut prije nego sam poceo pisat ovaj post uspio sam peelati mapu da je simetrica ali ni sam ne znam kako sam to uspio xD. Zapravo sam ponovno pokusavao nesto preko Pelt Map, nisam bio zadovoljan, ali umjesto Cancel kliknuo sam Commit. Onda sam selektirao tu mapu i kliknuo Quick Peel da mi je stretcha kako je bila i bum, dobio potpuno simetricnu peelanu mapu kao na onoj slici sto sam poslao
Megathron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 05:17   #1458
okej onda. ja sam koristio uvijek xray buduci mi se max unwrap cinio prilicno nespretan za koristenje. dobro, bitno da si dobio sto trebas.
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 13:49   #1459
i kratko za ljubitelje 3d i 3ds max, freeware za hdri osvjetljenje scene, moze se naravno sve ovo napraviti rucno ali rjesenje je u kombinaciji s hdri editorom vrlo elegantno.Radi odlicno i ima dobar izbor sIBL preseta.Testirano s 3ds max 2016 i vray 3.20 + solidrocks 1.9.5

http://hdrlabs.com/sibl/software.html
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 15:14   #1460
pozdrav
u zadnje vrijeme sam se počeo interesirati za 3d modeliranjem pa bih molio ako mi netko može dati par savjeta
nikad nisam bio u nikakvom doticaju s 3d modeliranjem i softverima,ne znam apsolutno ništa oko toga ali bih volio naučiti sve,pa bi volio znati slijedeće
-vjerujem da je potreban upis tečaja pa me zanimaju preporuke ako imate što bi točno trebao upisati
-ako mi možete objasniti koliko je sve to zahtjevno za naučiti tj. da li je potrebno nekakvo predznanje,ponavljam totalni sam amater za sve ovo
-možete li mi pojasniti koji programi su potrebni za npr. ova dva primjera
https://powerrendering.com/wp-conten...2014/03/53.jpg
http://img08.deviantart.net/c9cf/i/2...84-d5oxwia.jpg
muflon7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.