Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2012., 14:18   #121
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i mene zanima i kolke su cijene?

300-600 kn
Ja ne znam o čemu ovisi (osim o veličini), ne znam na što treba obratiti pažnju...
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 17:08   #122
Probaj ovdje : http://www.merania.hr/info.html
Jako dobro izgleda, samo ne piše cijena.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 17:25   #123
ja bih na vašem mjestu pogledala i na hreljiću. Tamo dođu i prozvođači lonaca, roštilja pa onda valjda i peka.. Evo meni je bio tebao lonac od 10 L i baš tamo sam našla onaj koji sam i tražila. Iako, to je bilo proljeće, kad počinje sezona roštiljanja
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 02:13   #124
Quote:
brar kaže: Pogledaj post
300-600 kn
Ja ne znam o čemu ovisi (osim o veličini), ne znam na što treba obratiti pažnju...
pa nije tak skupo
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 04:38   #125
Molim poznavaoce peke.keramičke,gdje se može kupiti kvalitetna peka ,a da premaz peke iznutra ne ulazi u hranu.Hvala
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 19:04   #126
Cripnja

:klap: Točno tako, Cripnja je dobila naziv od crijepa, jer je od istog materijala napravljena.
Peka je od lima ili giza
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
cripnja se zove cripnja jer je napravljena od istog materijala kao i crijep -pecene gline. Keramika. Ne metal.
cumlaude is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 09:43   #127
Prije par dana po prvi put sam kušao bambija i tele (jelensko) pod pekom.
U više sam navrata odbijao isto, jer sam bio uvjerenja kako će miris divljači biti (pre)intenzivan.
Epic fail.
Srećom, uspjeli su me nagovoriti

Meštar je to tako ispekao, da se meso odvajalo od kostiju, a nije bilo presuho-nož gotovo da nije trebao.
Količinski sam pojeo toliko, da je sramota za napisat koliko je to u gramima mesa

Od prejakog mirisa ni povjetarac...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:01   #128
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Prije par dana po prvi put sam kušao bambija i tele (jelensko) pod pekom.
U više sam navrata odbijao isto, jer sam bio uvjerenja kako će miris divljači biti (pre)intenzivan.
Epic fail.
Srećom, uspjeli su me nagovoriti



Od prejakog mirisa ni povjetarac...
nije bio prejako miris divljači jer je sigurno bilo meso par dana u pacu pa izgubi taj miris a i meso je mekše kad je bilo u pacu. a ako i nije bila prava divljać iz šume nego iz nekog uzgajališta u pitanju onda nije ni taj miris i bez paca intezivan
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 23:38   #129
ako ima ko rijesen sistem za podizanje poklopca na sajlu ili lanac lijepo bi molio da poslika i podjeli malo ovdje na forumu....Hvala!
jelenić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 22:17   #130
Quote:
houar kaže: Pogledaj post
Imali šta bolje i ukusnije od janjetine i teletine ili kruha ispod peke?
Osobno jako dobro pripremam i uživam u tome.

Vaša iskustva i zapažanja molim.
Kozlić.
Na žalost to nismo radili u kućnoj radinosti, ali janjetinu jesmo. Za razliku od drugih koji su do sada pisali mi ništa ne otvaramo i ne preokrećemo i koristimo jači zar odozgora da se zapeče. Meso rastranciramo na manje komade.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 19:33   #131
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Kozlić.
Na žalost to nismo radili u kućnoj radinosti, ali janjetinu jesmo. Za razliku od drugih koji su do sada pisali mi ništa ne otvaramo i ne preokrećemo i koristimo jači zar odozgora da se zapeče. Meso rastranciramo na manje komade.
Ma di ćete kozlića i janjetinu upropaštavat pekom......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 09:58   #132
Zasto upropastavati?
Meni je kozlic ispod peke odlican.
A ni janjetina u kucnoj radinosti nije losa.
Ne znam jesi li aludirao na to da najbolje s raznja, no to bas i nije opcija za dvoje, naime nije bilo u ponudi
A na zalost ne znam ni gdje bih mogla kupiti kozlica. (u Zg)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 10:21   #133
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Zasto upropastavati?
Meni je kozlic ispod peke odlican.
A ni janjetina u kucnoj radinosti nije losa.
Ne znam jesi li aludirao na to da najbolje s raznja, no to bas i nije opcija za dvoje, naime nije bilo u ponudi
A na zalost ne znam ni gdje bih mogla kupiti kozlica. (u Zg)
Jesam na to sam aludirao.....dobar je kozlić ispod peke kao i janjetina ali šteta ga je obzirom na ražanj.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2018., 12:33   #134
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Ma imam gusanu sa malim poklopčićem gore, i ne kužim zakaj nisu probupili po rupu sa svake strane za zakvačiti nečim, ali budem i to sredio.
Oprobam drugi puta ovako kako vi radite, pa ću da vidim.
Novi sam u baratanju sa pekom, pa se tek učim i svaki savjet dobro dođe
:
Glavica luka i cesnjaka ide cijela. Cesnjak totalno omeksa, pa ga poslije samo istisnes iz ljuske, super je uz krumpir ili na kruh.
Uz janjetinu/kozletinu stavimo i grancicu ruzmarina i/ili origano. (ali ne na vrh, da ne izgori, nego ispod samo da malo pusti miris)
Malo ulja, eventualno kap vode...ali ispostavilo se da i ne treba, meso pusti dovoljno soka.
Meso razrezemo na manje podjednake komade.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2018., 07:59   #135
Znači luk i češnjak u ljusci?
Ljuska ostane cijela, tj. Ne razleti se uokolo pa sa svi poslije pljuckaju?
Probam tako

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2018., 10:26   #136
Luk ocistim, tj. ostavim mozda onaj zadnji sloj koji bi ipak maknuo da ga jedes sirovog. Moze ostati cijeli ili na pola.
Cesnjak ostane cijeli. Odrezes korijen, stabljiku i skines koji sloj, ono sto je zmazano, no u biti ostane neociscen, u komadu, stavis cijelu glavicu.
Ne, ne razleti se okolo, samo moras paziti kad vadis van da ga ne zdrobis (jer je mekan), da ga izvadis cijelog.
Odvojis cesanj, samo ga stisnes i "meso" isklizne van, mekano i aromaticno. Jasno, nekome se mozda taj okus nece svidjeti. Meni je fino, iako inace cesnjak uopce ne jedem.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2020., 00:00   #137
ajde ekspeti... kuzim da je krumpiru dovoljno i 45 min pod pekom. ono što me zanima kako ispeci peku (meso svinjetina) a da krumpir ne bude skuhan vec zapečem. na meso nemam pogovora ali krumpir uvijek skuhan a hoću da je zapečen...
Matematika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2020., 06:18   #138
Već na kraju pečenja kad je gotovo na peki naloži baš malu vatru od tankog granja i neka brzo izgori i onda ono unutra dobije zapečenu boju.
__________________
𝙸𝚐𝚗𝚘𝚛𝚎: 𝚓𝚞𝚍𝚘𝚕𝚒𝚗𝚘!
Kunguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2021., 17:33   #139
Staklena peka

Gledam jučer emisiju More na HTV1 i zadnji prilog - Lignje na gospodski. Fancy ime za punjene lignje. Kad ono pod pekom... ali STAKLENOM pekom. Imam više različitih peka i često ih radim, ali kad sam ovo vidio nisam mogao vjerovati. Gospodin Google me uvjerio da nisam halucinirao, pa me zanima ako netko ima kakvih iskustava da ih podijeli. Koliko vidim cijena je 400-500kn za fi 40cm, jedini koji sam našao.

http://www.katalog.incentar.com/proi...-3418-136.html
vilaguna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 09:13   #140
Lijepo izgleda. Pula ima tvornicu stakla tako da je to mozda neki prijateljski uradak.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.