Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2015., 00:08   #3581
Mogu zamoliti nekog od vas sa zvu-a da mi da neke info o med lab dijagnostici? naime,nista previse ne mogu naci o tom smjeru,nigdje,a najvise me zanima dal netko zna koliko je bilo potrebno bodova prosle god za upast? A ja sama nzm nikog s tog smjera ..Stariji sam maturant,upisala bih ove god,pa ak mi netko moze pomoc... :-) bila sam i sama gore,na zvu,ali tete u tajnistvu su naravno bile vrlo kratke i nejasne,kao i na drugim faxevima... ako netko ima bilokakvu info,bila bih zahvalna..
pm12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 00:20   #3582
Imaš na studij.hr , mozes odabrati bilo koji fakultet i provjeriti po godinama koje su bile minimalne kriterije za upad

Mene zanima trenutno fizioterapija te što nakon te 3 godine kada steknemo zanimanje prvostupnika , koliko košta diplomski te kako to ide sa specijalizaciijom ?
hERODPU is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 11:10   #3583
ma studiji.hr izbacuju skroz krivi min broj bodova... kolko ja znam za fizioterapiju,nakon 3 god si prvostupnik fizio,a onda imaš još 2 godine diplomskog na koji možes ići,ali ti se plaća svaka godina 20 000 kn.. rade na tome,kao,da se zvu pretvori u fakultet,ali tko zna kada će to biti..
pm12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 18:06   #3584
Znači ove godine završavam srednju školu, gimnaziju i imam namjeru upisati fizioterapiju u Splitu. Je li veliki minus što nemam završenu srednju medicinaku školu, smjer fizioterapija? Izbor je isključivo na Splitu jer je preddiplomski studij i mislim da mi je to pametnije jer planiram završit i diplomski, nebitno dal vani il tu, a budući da je ovo po bolonji smatram da će biti lakše s tim vani. Ili se možda varam? Imate li neki savjet, preddiplomski/stručni? Željela bih poslije svega raditi u području sportske medicine, možda se pokušati probiti do nekog kluba i raditi izravno sa sportašima. Možda je razlog tome što nikad nisam prežalila što se nisam više pokazala i dokazala u sportu kojem se bavim dugi niz godina i sport mi je nekako ostao tiha patnja. Sada je već prekasno pa tražim druge načine, voljela bih definitivno ostati u sportu kroz život. Ili je možda bolje da završim medicinu i kasnije specijaliziram sportsku medicinu. Iako je to već druga priča. Ima li netko iskustva u tome i koliko je to teško? Imam želju i volju da učim i da se stvarno trudim na faksu. Također svjesna sam koliko su jezici bitni u cijeloj priči te uz engleski, učim talijanski i pokušavam naučiti španjolski budući da mi je zapravo želja na kraju završiti tamo. Napominjem da su to nekakve moje želje i ambicije i nemam neku sliku koliko je teško ostvariti ovo. Uz sve to svjesna sam da i fizička spremnost igra ulogu, radim i radit ću i na tome. No, na kraju krajeva žensko sam i znam da ću se teže probiti u sportskoj medicini, zapravo ima li uopće muških klubova koji zapošljavaju ženske fizioterapeute? Ovime ne ciljem na nogomet, već općenito. Znam da za sve treba puno truda i rada i zapravo, isplati li se sve to? Da li je možda pametnije da upišem Zdravstveno Veleučilište ili da ipak odem u Split? Hvala
LalaLoo195 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 17:50   #3585
Bok.. Može li mi netko reći koliko je zadnja osoba imala bodova na sestrinstvu ove godine? I kolika je upisna kvota?
Healthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 13:04   #3586
trebam pomoc.
ne znam koja je razlika izmedu strucnog i preddiplomskog studija, u skoli nam kazu da je strucni samo tri godine i da se poslije njega ne moze upisat diplomski, na postani student pise da su svi smjerovi strucni, a na stranici veleucilista pise preddiplomski i doplomiski, znaci 3+2, jel mi moze neko objasnit o cem se tu radi
slon99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 08:59   #3587
Quote:
LalaLoo195 kaže: Pogledaj post
Znači ove godine završavam srednju školu, gimnaziju i imam namjeru upisati fizioterapiju u Splitu. Je li veliki minus što nemam završenu srednju medicinaku školu, smjer fizioterapija? Izbor je isključivo na Splitu jer je preddiplomski studij i mislim da mi je to pametnije jer planiram završit i diplomski, nebitno dal vani il tu, a budući da je ovo po bolonji smatram da će biti lakše s tim vani. Ili se možda varam? Imate li neki savjet, preddiplomski/stručni? Željela bih poslije svega raditi u području sportske medicine, možda se pokušati probiti do nekog kluba i raditi izravno sa sportašima. Možda je razlog tome što nikad nisam prežalila što se nisam više pokazala i dokazala u sportu kojem se bavim dugi niz godina i sport mi je nekako ostao tiha patnja. Sada je već prekasno pa tražim druge načine, voljela bih definitivno ostati u sportu kroz život. Ili je možda bolje da završim medicinu i kasnije specijaliziram sportsku medicinu. Iako je to već druga priča. Ima li netko iskustva u tome i koliko je to teško? Imam želju i volju da učim i da se stvarno trudim na faksu. Također svjesna sam koliko su jezici bitni u cijeloj priči te uz engleski, učim talijanski i pokušavam naučiti španjolski budući da mi je zapravo želja na kraju završiti tamo. Napominjem da su to nekakve moje želje i ambicije i nemam neku sliku koliko je teško ostvariti ovo. Uz sve to svjesna sam da i fizička spremnost igra ulogu, radim i radit ću i na tome. No, na kraju krajeva žensko sam i znam da ću se teže probiti u sportskoj medicini, zapravo ima li uopće muških klubova koji zapošljavaju ženske fizioterapeute? Ovime ne ciljem na nogomet, već općenito. Znam da za sve treba puno truda i rada i zapravo, isplati li se sve to? Da li je možda pametnije da upišem Zdravstveno Veleučilište ili da ipak odem u Split? Hvala
Upiši u Splitu ako možeš iz razloga kojeg si sama navela. Kad završiš 3 godine, svejedno +2 možeš upisat uZagrebu ako budeš htjela.


Quote:
Tinaanita kaže: Pogledaj post
Ljudi, trebam pomoć. Trenutno sam maturantica strukovne škole - zdravstvene i voljela bi upisati fizio ili sestrinstvo. Sad, zanima me kakve su bile rang liste i koliko je zadnji imao bodova na tim dvama smjerovima. Postoji li mogučnost da se odmah nakon srednje bez stažiranja upišem u izvanredno ako ne upadnem redovno (i kako je tamo situacija stajala s rang listama i slobodnim mjestima).
Bila sam na otvorenim vratima, ali nisam uspijela baš previše saznati. Koliko ja znam, kada se ide redovno onda se studij ne plaća, jel?

PLIZZ HELP... Da znam imam li kakvih šansi. Prosjek iz srednje mi je 4,2 ili 4,3 a maturu mislim polagati A B B pa ne znam hoću li imati dovoljno bodova.
Nema razloga da ideš izvanredno, samo se pripremi za državnu maturu. Osobno sam završila zdravstvenu u Splitu i upisala radnu terapiju, a kolegica sestrinstvo i obje smo upale bez problema. A nakon što upišeš imaš neku vrstu prednosti jer si većinu stvari već čuo i vidio
hvatačica snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 20:02   #3588
Quote:
Healthy kaže: Pogledaj post
Bok.. Može li mi netko reći koliko je zadnja osoba imala bodova na sestrinstvu ove godine? I kolika je upisna kvota?
To ti je tak nebitno jer su upisali baš sve koji su predali potrebnu dokumentaciju...Ispali su samo oni koji su predali nepotpune papire.Tako da bodovi, who cares...samo plati, plati, plati....nema da kasniš ni sat sa ratom niti da si dužan 1 kn. Eto

*to vrijedi naravno za izvanredne uz rad, redovno ne znam

Zadnje uređivanje nisamtoja : 06.02.2015. at 20:09.
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 21:08   #3589
Upisi na fakultet

Ovako,ove godine 2014/15 pisem drzavnu maturu znaci sve visu razinu samo mat osnovu,od izbornih bio i psih i u nadi sam da cu upasti na zdravstveno veleuciliste u zg. Stavila sam sve smjerove vec navedenog fakulteta,s tim da se za sestrinstvo,fizioterapiju i med l. Dijagnostiku osobama koji su zavrsili med skolu u tom smijeru dodijeli 5% ako imaju prosjek od 4.2 na dalje.. Sto mislite kakve su mi sanse posto sam ekonomska skola al sam vrlo dobar ucenik
Agataagata7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 18:29   #3590
Pozdrav
Imam pitanje; završila sam srednju 2012. pa me zanima moram li za studij sestrinstva ići na dm ili mogu na razredbeni? Te ako mogu na razredbeni, kako izgledaju stručni ispit za med.sestre i razredbeni ispit?
Hvala
Horoscope is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 22:29   #3591
Bila bih zahvalna kad bi mi se javio netko tko studira med-lab dijagnostiku. Tražim odgovor na nekoliko pitanja
rebekah0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 17:17   #3592
Priznatost diplome ZVU-a u svijetu

Da li neko ima iskustva s tim da li diploma zvu,tocnije med.lab.dijagnostike vrijedi u drzavama Europe? Tipa Irska,Engleska i slicne zemlje.
Naravno zaposljavanje i sve ostalo. Ako neko ima iskustva bila bi jako zahvalna da mi se javi u poruci
Caffebar10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 15:15   #3593
Pozdrav! Treba mi informacija o tome kako je organizirana nastava na med.-lab. dijagnostici na izvanrednom studiju? je li u jutarnjim satima sve ili ima i popodne ili možda samo popodne? nisam našla ništa o tome na stranicama zvu-a.
__________________
Shut up and make me sandwich!
Ardennes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 18:21   #3594
Ima među vama netko tko je nakon nekog od smjerova na ZVU upisao neki diplomski sveučilišni studij s polaganje razlike predmeta? Inbox
__________________
Daj da i ovu turu platim
Gabxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:58   #3595
Quote:
Gabxy kaže: Pogledaj post
Ima među vama netko tko je nakon nekog od smjerova na ZVU upisao neki diplomski sveučilišni studij s polaganje razlike predmeta? Inbox
Ja sam upisala na agronomiji mikrobnu biotehnologiju bez polaganja razlike i bez ikakvih plaćanja tamo se još može upisati genetika i oplemenjivanje životinja
anjuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 19:16   #3596
pozdrav ljudi
Imam pitanje pa ako ko zna bio bi zahvalan. planiram upisati sestrinstvo. Pošto nisam prijavio maturu za ljetni rok a završio sam školovanje prije 2010. god, dakle stara matura, neznam imam li šanse upasti putem razredbenog postupka za vanredno.
Prosjek svih ocjena iz gimnazije je 3.18, matura 2
Ako ne na ljetnom da li imam šanse upisati na jesenskom roku ako položim maturu?
Hvala
spiralo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 17:01   #3597
med. lab. dijagnostika

Pozdrav !
I ja imam pitanje za lab. med. dijagnostiku.Prijavila sam zvu i stavila taj smjer i radiološki al me lab. med. više zanima, pa ako ima neka dobra duša, da malo opiše općenito kako je,mogućnosti zaposlenja i tako
Hvala

i da, valjda imam dobre uvjete za upis( prosjek ocjena 4,3 i pšem sve A osim mat B) ?

Zadnje uređivanje weeke : 03.05.2015. at 17:14.
weeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 20:50   #3598
Jel je tko upisao studij smjer fizioterapeut, sa koliko se zadnji upisao, jel će mi biti teško ako sam išao u srednju ekonomsku? Jel je općenito faks težak, koliko traje, jel se teško snaći?

Bio bih zahvalan ako netko mi može pomoći tako da podjeli par informacija

Hvala
pirotehničar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 12:17   #3599
dali je itko upisao psihijatrijsko sestrinstvo ovih godina ZVZG? pa da mi malo opiše kakav je diplomski studij? Hvala <3
inmymindinmyhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 14:45   #3600
Pozdrav!

Ljudi, koliko bodova je imao zadnji na listi za sestrinstvo unazad nekoliko godina?
Bio bih veoma zahvalan na odgovoru.
Samo me nemojte preusmjeriti na Studij.hr jer su tamo podaci pogrešni.
Šimun Kefa is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.