Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2009., 13:45   #61
Mislim da ima veze samo vadenje srednje i sve tri.

Jer djeca koja su vadila srednju tam u bolnici su isla isti dan doma,bez temperature
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 13:53   #62
treći krajnik se ne vadi nego struže, ima manje krvi, oporavak je brži.
Kao posljedicu anestezije meni su naveli samo povraćanje ne i temperaturu

Tyana- ako ga boli kad guta probaj mu svojim dlanovima začepiti uši, možda zvuči smiješno ali mi prija pričala kako je to njenu malu spasilo kad bi gutala, puno manje osjeća bol
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 14:26   #63
Ok,sad sam zbunjena

U bolnici su mi rekli da je normalno da ima temp i sa temperaturom su ga pustili doma.

On je morao vadit sve tri..jer mu je slabio sluh,nocu je hrkao,i imao je gnojne angine svako malo

Krvi da ne pricam kolko ima..islo mu na nos,na usta..uzas..sve skoreno
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 14:27   #64
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
treći krajnik se ne vadi nego struže, ima manje krvi, oporavak je brži.
Kao posljedicu anestezije meni su naveli samo povraćanje ne i temperaturu

Tyana- ako ga boli kad guta probaj mu svojim dlanovima začepiti uši, možda zvuči smiješno ali mi prija pričala kako je to njenu malu spasilo kad bi gutala, puno manje osjeća bol
Ajd bas cu probat Da,boli ga..boli ga dok guta slinu,a kamoli da proba nekaj jest.

Opcenito je nezainteresiran za ikakvo jelo..ni juhe,ni cokolino,nista..nula bodova
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:52   #65
Quote:
TYANA kaže: Pogledaj post
Ok,sad sam zbunjena

U bolnici su mi rekli da je normalno da ima temp i sa temperaturom su ga pustili doma.

(

Ne znam, zaista, moja je vadila samo treći i isti dan je puštena doma, netom prije puštanja je mjerena temperatura. Nije imala a da je, ne znam da li bi ju pustili
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 16:33   #66
Moj najstariji bio sa nekih 3i pol na prvoj OP kad mu vadili sve tri, isto angine česte, i nakon dvije godine samo treču jer mu ponovo narasla. Od te 5. god. (neznam dal ima ta OP kakve veze) počeo je nenormalno se debljati. Sada ima skoro 15 i skoro 100kg. Užasne probleme imamo s njim.

A nakon OP povračao i znam da dugo se oporavljao i pio neke praške u vodi protiv bolova. Za temper. se ne sječam. Ali da sam znala da je tako gadno i sad šta sve znam oko lječenja, nikad ga nebi dala operirat.

I moj bratić isto nakon op počeo se jako debljati. Jako, jako.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 18:49   #67
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
Moj najstariji bio sa nekih 3i pol na prvoj OP kad mu vadili sve tri, isto angine česte, i nakon dvije godine samo treču jer mu ponovo narasla. Od te 5. god. (neznam dal ima ta OP kakve veze) počeo je nenormalno se debljati. Sada ima skoro 15 i skoro 100kg. Užasne probleme imamo s njim.

A nakon OP povračao i znam da dugo se oporavljao i pio neke praške u vodi protiv bolova. Za temper. se ne sječam. Ali da sam znala da je tako gadno i sad šta sve znam oko lječenja, nikad ga nebi dala operirat.

I moj bratić isto nakon op počeo se jako debljati. Jako, jako.


Za ovo sve nisam cula

Al sam sad prestrasena

Moj mali ionako slabo jede,i strasno mi je mrsav,pa ak se i udeblja,nece bit problem,al sad ne prekomjerno ..

Rekli su mi da oporavak traje dva-tri tjedna nakon vadenja sve tri.


@tija

To ti govorim,djeca koja vade samo srednju,idu doma isti dan,i ne smiju imat temp...a djeca koja vade sve tri kao moj mali,ostaju jedan dan u bolnici,i normalno je da imaju temp.,da oporavak duze traje itd..

Samo ja fkt ne znam kak da mu olaksam..nemoze ni piti,tak da propada i juha u salici,i cokolino i pudinzi...on ak pojede 1 puding i 3 zlice cokolina,puno sam rekla.

Nadam se da ce ubrzo bar pocet jesti..
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 19:48   #68
Quote:
TYANA kaže: Pogledaj post
..nemoze ni piti,tak da propada i juha u salici,i cokolino i pudinzi...on ak pojede 1 puding i 3 zlice cokolina,puno sam rekla.

Nadam se da ce ubrzo bar pocet jesti..
pa, pođi od sebe da si ti operirana misliš da bi jela? Boli ga, iscrpljen je i nema apetita. mazi ga i pazi, ne gnjavi s hranom, niš mu neće biti
miš mali
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 19:50   #69
Tyana. ja sam svoje krajnike izvadila sa 13 godina koliko se sjećam i znam da mi je to bilo očajno iskustvo isto kao što je tvom sinu.

ali sam zbilja bila uvjerena da je to samo zato jer sam ja već bila "velika" pa su i rane veće, a da manja djeca to praktički niti ne osjete jer klinci s kojima sam ja bila u sobi su već isti-ili već drugi dan išli doma i sve normalno ko da su na ringišpilu bili ...a ja strgana bože sačuvaj.


tako da mi je čudno da ti je djetetu tako loše.
možda je jednostavno hipersenzibilan.

a zašto ne nazoveš hitnu ili liječnika opće prakse?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 19:53   #70
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
Sada ima skoro 15 i skoro 100kg. Užasne probleme imamo s njim.
ovo je grozno, zaista
Nisam doktor pa ne mogu tvrditi da operacija trećeg krajnika nema nikakve veze s debljanjem ali tako mislim.
Ako je zdrav, nema neki poremećaj hormona ili slično onda ti je valjda jasno odakle 100 kila?
Tek mu je 15, učini nešto, estetika je najmanje bitna
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 20:40   #71
Quote:
TYANA kaže: Pogledaj post

Za ovo sve nisam cula
Al sam sad prestrasena
Moj mali ionako slabo jede,i strasno mi je mrsav,pa ak se i udeblja,nece bit problem,al sad ne prekomjerno ..
Rekli su mi da oporavak traje dva-tri tjedna nakon vadenja sve tri.
I moj je bio kost i koža do 5.-6- onda lagano krenulo, u 1. raz. upisani s 28kg(7i pol g.), i od onda raslo, nezaustavljivo. I na djetama bio i ništa nije pomagala.
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
ovo je grozno, zaista
Nisam doktor pa ne mogu tvrditi da operacija trećeg krajnika nema nikakve veze s debljanjem ali tako mislim.
Ako je zdrav, nema neki poremećaj hormona ili slično onda ti je valjda jasno odakle 100 kila?
Tek mu je 15, učini nešto, estetika je najmanje bitna
Užas nam je, možda je pokupio gene od tate jer mu i on bio takav do 15.-16., onda se prepolovio u kilaži.
Vadio je već sve moguće hormone, nalaze radili, štitnjačom bili na ultrazvuku i sve ok. On je u stanju pojesti šta nađe u kući. Uvijek je dreka. Sad ušao u pubertet i malo drugačije razmišlja i shvača, svi mu govorimo da je za njegovo dobro, da će inače dobit infarkt. Bar ide i u visinu, viši je već od mene, ima negdje ok 167cm ak ne i više.(ne znam)

E sad dal je šta povezano i s tim nesretnim mandulama, ne znam, znam da je godinama ima problema s gutanjem, čak imao tik, inhalatore koristio, pumpice, ma svašta. 2 puta u bolnici završio i sve zbog disanja, ludnica.
Hvala Bogu, sad je dobro s tim.

Uglavnom, rekla sam sama sebi da više nikad nebi dala djecu na vađenje mandula, lječila bi ih alternativno. OP je zadnja asolucija.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 21:11   #72
Ok..da vas ne kvotam sve...

@death,nisi mi citala,zvala sam vec pedijatricu koja je pratila njegove nalaze prije nego je isao na operaciju
Sta cu zvat hitnu,ak mi je pedijatrica rekla da je normalno da ima temperaturu,povracanje i ostalo?A i u bolnici su mi rekli isto

Sto se ticene slanja na vadenje..nije bilo opcije.Godinu dana nije cuo skoro nista,upale grla,uha,gnojne angine i visoke temperature..sta sam drugo mogla?

Sutra bi se temp. trebala smanjit,a prekosutra je uopce ne bi trebalo biti ...budem vidjela kak ce se to dalje razvijat.

@tija

Ma znam da ne bi jela..al ono,gledam kak ga boli,kak ne moze nista..a ne mogu mu pomoc.Cak imam filing da je ljut na nas malo,koliko god da smo ga rijecima pripremali na to sve,vjerujem da mu je bilo grozno.
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 00:19   #73
moj sin je izvadi sva tri isto s 5 godina.sve je super prošlo imao je dva dana temperaturu oko 38.
čak se nije žalio na nikakve baš bolove osim normalno teže gutanje ali je već nakon tjedan dana sve
htio jesti iako smo pazili normalno da još ne jede nešto što je prekruto.
on je oduvijek bio mršav, baš tad kad je krajnike išao vaditi je bio štapić,
rebra su mu se poznala.nakon operacije je počeo bolje jesti i sad je
s 7 godina mršav ali ne premršav.ne vjerujem da to jako debljanje ima veze s operacijom.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 07:48   #74
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
moj sin je izvadi sva tri isto s 5 godina.sve je super prošlo imao je dva dana temperaturu oko 38.
čak se nije žalio na nikakve baš bolove osim normalno teže gutanje ali je već nakon tjedan dana sve
htio jesti iako smo pazili normalno da još ne jede nešto što je prekruto.
on je oduvijek bio mršav, baš tad kad je krajnike išao vaditi je bio štapić,
rebra su mu se poznala.nakon operacije je počeo bolje jesti i sad je
s 7 godina mršav ali ne premršav.ne vjerujem da to jako debljanje ima veze s operacijom.
Sretnice

Ocito da je to i to djeteta,kako tko podnosi
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 19:49   #75
Samo da javim da je malecki zavrsio danas na hitnoj jer je poceo krvarit iz usta i nosa

Zadrzan je u bolnici jer ima puno krvnih ugrusaka koji ga guse,pa on kaslje i iskaslljuje krv zbog toga

Najgore od svega kaj ce mu cupat te ugruske na zivo ..

Eto,samo toliko i jos jednom sam uvjerena da ipak "bezazlena" operacija mandula i nije tako bezazlena..ovo je koma...
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 20:54   #76

baš mi ga žao.jadničak.mora biti hrabar.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 00:18   #77
Ja ''velika'' sam zalutala ovdje...
Trebala bi vadit krajnike, tako da čituckam sve moguće o tome...
Svi govore da se čim prije toga riješim, da je to mačji kašalj...
Ufff, sad kad sam ovo pročitala nije mi ni mrve svejedno...
Nadam se da je maleni dobro...
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 18:53   #78
Quote:
petra_wb kaže: Pogledaj post
Ja ''velika'' sam zalutala ovdje...
Trebala bi vadit krajnike, tako da čituckam sve moguće o tome...
Svi govore da se čim prije toga riješim, da je to mačji kašalj...
Ufff, sad kad sam ovo pročitala nije mi ni mrve svejedno...
Nadam se da je maleni dobro...
Sorry ak sam te uplasila...ali to isto su govorili i meni.

Zato sam i ostala zbunjena

Maleni je jos u bolnici,sad je antibioticima jer mu se to upalilo i jer mu nemogu skinut temperaturu.
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 22:44   #79
Tyana ne znam što da ti kažem,držim fige da ti sinčić što prije ozdravi.
te komplikacije su stvarno rijetke.oko mene su skoro svi izvadili krajnike
i ja isto kao klinka i nisam od nikoga čula tako neke komplikacije jer sam se i sama
kad mi je sin išao na operaciju raspitivala kod svih.
a ovo što je jedna rekla da joj se dijete jako udebljalo nakon operacije,
djeca se većinom udebljaju malo nakon operacije,moj sin npr. prije nije uopće imao apetita
pa sam čitala da dijete zbog trećeg krajnika ima manji osjet mirisa naravno onda
i okusa tako da im hrana i nije ukusna što se naravno nakon operacije popravi.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 23:55   #80
Ajme zlato malo!Nadam se da će sve bit ok,drž se.
CatDeWill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.