Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2007., 00:03   #21
Quote:
petro3 kaže: Pogledaj post
mi smo stambenu otvorili prije 15 mjeseci za prvo dijete,a sad ćemo još jednu za drugo ,čini nam se najoptimalnije,barem dok država daje tih 15%...
Samo se ti uzdaj u državu pe češ završiti kao i milja penzića.
Probaj malo učiti na tuđim greškama...
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 19:47   #22
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
Samo se ti uzdaj u državu pe češ završiti kao i milja penzića.
Probaj malo učiti na tuđim greškama...
evo još jedan koji će mi malo posolit pamet
petro3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 09:54   #23
Quote:
hrast kaže: Pogledaj post
Samo se ti uzdaj u državu pe češ završiti kao i milja penzića.
Probaj malo učiti na tuđim greškama...
U koga se ti uzdaš? U fondove? U svoju sposobnost procjene dionica? Ili imaš vlastiti biznis?

Svi su jako pametni kad tržište galopira nagore i misle da će se izvući točno prije korekcije.. Da ne bi..

Doduše ako ulažete na rok od 20 godina, to bi trebalo "izravnati" rizike, ali nažalost izravnat će i prinose. Ameri su izračunali da se dugoročno najviše isplati ulagati u dionice, ali to se odnosi na njihovo tržište. I to ne znači da se nećete opeći, u prosjeku nećete, ali to nije utjeha onima koji ostanu bez love jer su bili na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme.

I zato dopustite da postoji masa ljudi koji su sasvim zadovoljni sa garantiranim prinosom jedva većim od inflacije, nije to ništa čudno, imaju oni svoju računicu..
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 23:23   #24
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
18 godina po 10%?!?

Dogovoreno.

Ja i dalje savjetujem stambenu stednju.
poznajem fond koji je u 15 godina i 4 mjeseca ostvario 2.850,00% neto prinosa izraženo u EUR !

Ako to nije 19,00% PGP-a (prosječni godišnji prinos) . . . ?

U SIT je to negdje oko 7.800,00% iliti 33,83% PGP-a


evo ti link, pogledaj, pa se čudi . . .

http://www.financna-tocka.si/datum_tec.php

UPUTE :
- kao (sklad) - fond izaberi KD Galileo
- početni datum upiši : 01.01.1992
- okončani datum upiši : 30.05.2007
i klikni na prikaži !


A ti i dalje savjetuj što želiš . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 23:34   #25
ovako odokativnom metodom gledano, čini se da ga krenulo nakon ulaska SLO u EU

znači nema strahe o prinosima po ulasku u EU
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 23:52   #26
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ovako odokativnom metodom gledano, čini se da ga krenulo nakon ulaska SLO u EU

znači nema strahe o prinosima po ulasku u EU
pa ne baš, ali je bila lošija zadnja godina pred ulazak . . .

inače, prosijek je uvijek prosijek, a taj za 15 godina nije baš mali !

E sad, ovo što se dešava nakon ulaska u EU, priznajem i mene malo čudi. Očekivao sam naime puno drastičniji pad prinosa, tamo negdje od 8 do 12% godišnje . . .


- nego onako, malo off :
Zašto misliš da Victoria jednostavno ne može krenuti istim putem ?
Ili recimo KD Avala u Beogradu, za koju godinu ?
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 00:01   #27
Quote:
EmanuelleIII. kaže: Pogledaj post

- nego onako, malo off :
Zašto misliš da Victoria jednostavno ne može krenuti istim putem ?
Ili recimo KD Avala u Beogradu, za koju godinu ?
pa neznam, mislim da nigdje nisam ni rekao da ne mislim da ne može

ako si čitao moje postove na chatu, uglavnom zazirem od fondova s ulaznom naknadom i od onih koji udjele imaju izraže u €

činjenic ajest da imam 5 fonda u portfelju i da mi se izbor nekih budućih fondova u koje ću uplačivati polako sužava, pa ako želim dalje diverzificirati, kad tad ću morati neki odabrati s ulaznom ili pak s €........
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 00:27   #28
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
pa neznam, mislim da nigdje nisam ni rekao da ne mislim da ne može

ako si čitao moje postove na chatu, uglavnom zazirem od fondova s ulaznom naknadom i od onih koji udjele imaju izraže u €

činjenic ajest da imam 5 fonda u portfelju i da mi se izbor nekih budućih fondova u koje ću uplačivati polako sužava, pa ako želim dalje diverzificirati, kad tad ću morati neki odabrati s ulaznom ili pak s €........
eto vidiš, i ti si "zaveden" od strane web-a "hrportfolio" !
KD u Hrvatskoj vodi sve fondove u kunama i tako prima i uplate. To što objavljuju usporedne podatke i u Eurima, samo je informativnog značaja.

Zašto portfolio.hr objavljuje podatke u Eurima, valjda znaju samo oni

Svašta . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 00:12   #29
postoje razna osiguravajuća društva koja imaju te opcije za klince. meni se najbolji čini grawe, i to planiram starijem sinu uplatiti u naredne dvije-tri godine. fora je u tome da se uplaćuje nekih 6-7 godina i onda lova stoji do djetetove 18-e godine. koliki će biti prinos, ovisi o dobi djeteta, uplatama itd. meni se najbolje čini ona mogućnost sa jednokratnom uplatom, gdje (lupam bezveze, nemam ovdje prospekt, ali ga svako malo proučavam) za 1000 € u prvoj godini života djeteta, oni garantiraju više nego duplo..... odi vidi na njihovu stranicu.

onda imaš i basler osiguranje , uniqa nije loša..... već dugo to proučavam.

inače, moji klinci imaju onu hypo limač štednju, kamata je kao i drugdje, 4,5%.

svota je za sad skromna, ali svako malo dobiju njihove novine za klince, imaju tu nekakve bojanke, stripove, i tako. dobijaju se i darovi za rođendan na kućnu adresu. tako su mi bar rekli. uskoro karlo ima ročkaš pa budemo vidjeli.

i skupljaju bodove, za svakih 100 kuna dobiju naljepnicu sa onim vodenkonjem, i određeni broj skupljenih konja, nosi neku nagradu koju izabereš kod njih u banci. nisamm do sad još išla razmjeniti konjiće za igračke, hoću skupiti što više (konja i love) pa ćemo onda stariji sin i ja put poslovnice

s obzirom da druge banke ne nude ništa, bar nešto. mada meni te stvari, uz tonu igračaka, predstavljaju smeće koje mi se popikava pod nogama, klince to veseli. znaš i sam

inače, ovih dana počinjem petljati i sa fondovima, od ove svoje crkavice stavljam i njima na knjižicu, pa kad skupim koliko sam si zacrtala u glavi, jednokratno uplaćujem u grawe za starijeg sina.

onda počinjem kemijati za mlađeg

e sad se sjetih, zove se "kinder" nešto ....




tako
lin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 00:47   #30
Quote:
Dizzi kaže: Pogledaj post
bolje ti djetetu daj tih 300 kn kao djeparac na mjesec i nauci djete sparat
nauci ga da je usparani novac zaradjeni novac i daj mu kyosakija kad navrsi 16 inace nece zavrsiti skolu. imam i ja malo dijete, stednju pojede inflacija,
vrtim novce gdje stignem, mogu ja i na dijetu ako izgubim ali dijete ce biti zdravo i educirano i znati ce sto je novac
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 15:54   #31
Hvala svima
T300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 19:58   #32
Namjeravam u skoro vrijeme svojoj djeci uplatiti neku lovu,(oko 1000,00 kn po djetetu) u neki od fondova,
pa kad mi se pojavi opet neki višak ponovo uplatiti.
Dopada mi se fora da ne mogu do te lova do punoljetnosti djeteta ,dakle uplatim i zaboravim.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 15:32   #33
dječja štednja - pomoć

Neki dan sam dobila poziv da budem kuma na krštenju i tako malo počela razmišljati o poklonu i učinilo mi se zgodno kumčetu otvoriti dječju štednju. Pa me sad zanima mogu li ja to napraviti bez pristanka roditelja da bude iznenađenje i koju banku bi mi preporučili?
Marinal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 16:45   #34
mislim da nećeš moći otvoriti štednju bez potpisa roditelja
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 17:06   #35
koliko je meni poznato račun za dijete može otvoriti samo zakoniti zastupnik ili skrbnik
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 19:46   #36
A i prepostavljala sam da neću moći.
Ima li netko možda kakvu drugu opciju što bi mogla napraviti a da mi ne treba pristanak roditelja a da se ne svodi da davanje novaca u kuverti? Šta je sa životnim osiguranjima ili stambenom štednjom ili ...?
Marinal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 20:39   #37
možda da otvoriš štednju na svoje ime na duži period ( s obzirom na dob djeteta) pa malo pomalo ...
ja za klinca dio love stavljam u stambenu, 100 kn mu stavljam u III stup, a ono što smo već uštedjeli je u fondovima tj sada trenutno na dječjoj štednji ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 10:34   #38
Smile Štednja za dijete?

Želim štedjeti za svoje malo dijete.
U dilemi sam između nekave dječje štednje ili obične stambene štedionice.
Ima li razlika? Možete li nešto konkretno predložiti?

Hvala.
cvrčak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 12:44   #39
Matematički isplativija stambena- bar sada do daljnjeg dok traje DPS (kao što sam i napisao na prošloj temi- administrator će ti reći da nema smisla otvarati gotovo istu temu ponovo)

PS Imaš privatnu poruku od jučer...

Zadnje uređivanje Lucas PG : 22.12.2008. at 12:54.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 17:44   #40
Pazite samo sa imovinom koja je na ime djeteta... Bilo je drama sa time, nisu ljudi mogli dici bez dozvole socijalne sluzbe. Na kraju ispalo da se kao stednja moze podici (mada neke banke nisu htjele isplatit koliko se sjecam bez natezanja), oni koji su kupili dionice na ime djeteta su malo zapeli.

Provjerite to.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.