Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2015., 14:26   #281
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post

Mislim da znam u čemu je stvar: nedovoljno hladan hladnjak. Uvijek je na minimumu i jako dobro hladi, zubi mi protrnu kad zagrizem jabuku, ali vjerojatno nije ispod ili oko 4 stupnja. Jer nema kaj drugo bit: pokriveni uljem i u vacsyju.

A povremeno mi je crv sumnje šaptao: hladnije, treba bit hladnije, ali ja volim sama sebi dokazati da nisam u pravu
Ima.
Vjerovatno nisi ti kriva nego ne baš 100% higijenski ispravno meso kod kupovine. Makar se to moglo dogoditi i kod tebe. Radi se o anaerobnim bakterijama iz skupine BMK bakterija, bakterije mliječne kiseline. Većinom su mezofilne ali mogu rasti i na temperaturama od 5 do 45 C.
Sigurno si nekada kod kupovnih polutrajnih proizvoda (hrenovke, neke kobasice i sl.) zamijetila površinsku sluzavost. To je početak njihova razmnažanja, a kraj je ovo što se tebi dogodilo. Kiselo vrenje mesa.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 14:34   #282
Hvala, Pelle! Al opet je moja greška jer sam bila neuka i nisam sve elemente uzela u obzir.

S ovim ramstekima baš nije bilo sreće, zakoniti u Igomatu greškom kupio njih, htio je onaj odležani (još nisam saznala kolko je odležani, ali nije ko onaj Konzumov, a bome nije ni u ulju

I onda ih mi odmorimo, kad su već tu da probamo, i opet niš. Nisu nam bili suđeni.
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 19:20   #283
Pozdrav svima ,

pročitao cijelu temu, ali imam još par upitnika iznad glave vezanih uz odležavanje ramsteka u vakumu...

tj imam zepter staklene vakum posude, dalmatinsku mješavinu suhih začina, konjak te sutra nabavljam meso.

plan je ramsteke odvojiti od kosti, premazati konjakom te lagano začiniti, vakumirati i baciti u frižider na dva tjedna.

e sad da li ramsteke u posudi mogu slagat jadan na drugi ili moraju biti odvojeni? ulje da ili ne ? dva tjedna dovoljno ili treba duže stajat ? prvi put to radim pa nebi htio upropastit meso...
nautiluss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 22:01   #284
Quote:
nautiluss kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ,

pročitao cijelu temu, ali imam još par upitnika iznad glave vezanih uz odležavanje ramsteka u vakumu...

tj imam zepter staklene vakum posude, dalmatinsku mješavinu suhih začina, konjak te sutra nabavljam meso.

plan je ramsteke odvojiti od kosti, premazati konjakom te lagano začiniti, vakumirati i baciti u frižider na dva tjedna.

e sad da li ramsteke u posudi mogu slagat jadan na drugi ili moraju biti odvojeni? ulje da ili ne ? dva tjedna dovoljno ili treba duže stajat ? prvi put to radim pa nebi htio upropastit meso...

Kod mene frižider nije baš najbolji i stalno se otvara. Ramsteke sam stavljao i u vakum i u ulje. Svakih 7 dana vadio po jedan komad pa sa bratom ocjenjivao okus, mekanost i sl.
Točno 19-i dan sam morao baciti jedan ili 2 zadnja komada jer su se bili pokvarili.

Bez konjaka, bez začina.

Mislim da si siguran na 14 dana a što duže to bolje.
__________________
What we do in life echoes in eternity
EL GADAFY is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 22:04   #285
Quote:
Imprenditore kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
uletavam ko padobranac s pitanjem, ali računam da će veliki ljubitelji dobrog mesa najbolje znati pomoći. Gdje u Zagrebu (ili bližoj okolici) otići na dobar T-bone ili slični steak? Nisam upućen u taj dio gastro scene.
Ništa prije Minhena, golden kalb se zove retoran.
__________________
What we do in life echoes in eternity
EL GADAFY is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 22:07   #286
Dry aged Tbone

Zna li netko na koji način se odležava Tbon steak u dry metodi?

Ako se odležava u velikom komadu, šta ostane od biftek stane od trimovanja???
__________________
What we do in life echoes in eternity
EL GADAFY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 18:40   #287
Quote:
EL GADAFY kaže: Pogledaj post
Zna li netko na koji način se odležava Tbon steak u dry metodi?

Ako se odležava u velikom komadu, šta ostane od biftek stane od trimovanja???
Ali nisu to naše kravice. Kod dobro uhranjenog goveda biftek je dobro zaštićen slojem loja. Imaš puno toga za trimanje.

(desna curka drži budući t-bone steak)

Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 19:44   #288
pa nisu oba?


ovo sam slikao u New Yorku na ulici

spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 18:07   #289
Kako primijeniti proces dozrijevanja na piletinu: http://www.foodandwine.com/blogs/201...adbpr=30278532
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 18:46   #290
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Kako primijeniti proces dozrijevanja na piletinu: http://www.foodandwine.com/blogs/201...adbpr=30278532
Mozda svjeze zaklano pile... Kod piletine se uvijek pomalo bojim salmonele i ne kupujem pile koje je best before prekosutra... Ona ideja s blansiranim pacorom mi zvuci bolje, nisam siguran....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 18:53   #291
Može li ramstek odstajat u ovakvoj vrećici(ne točno ova, ali slična, isti princip zatvaranja) http://www.pakiranje.eu/data/product.../2269_1439.jpg Ako da, kolko dugo bi moga stajat? Ili meso uopće ne može odstajat u plastičnoj vrećici?
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja!
Učlani se!
makamtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:01   #292
Beef Shop Petrinjska

Jeli netko posjetio Beef Shop Petrinjska?

Feedback?
__________________
What we do in life echoes in eternity
EL GADAFY is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 16:58   #293
Smile NJam-Njam

Pozdrav svima,

Evo danas sam bio u Azrri u Pazinu malo vidjet sta i kako rade s mesom,
mogu vam reci da je TO TO,imaju wet aging i dry aging,

Dry aging(30-35 dana) rade samo Ramstek sa i bez kostiju a Wet aging(42 dana) rade sve dijelove,

Posto je velika potraznja Restorana i u dogovoru su nemaju bas praksu prodavat nama obicnim smrtnicima ali uz malo price i strasti prema mesu sva vrata se otvaraju,
Pitao sam glavnog mesara koliko su najvise dana pustili meso u Wet agingu,kaze-87 dana i sve je bilo u redu,mikrobioloska analiza ovo ono..

E pa onda mozete vi meni sutra kad zakoljete pustit ovaj dio s kostima(rib-eye) i stavit u wet aging 65 dana-kaze on mogu nema problema,jer inace nista ne stavljaju s kostima, i sada cekanje

zasto 65 dana? jer trebam ici radit toliko haha i kad se vratim

probao malo njihovih proizvoda i mogu vam reci da su za deset!!!
Taman kad prode mj dana ga zovem da stavi i ramstek na dry aging,pa ide usporedba!!!

Lijep pozdrav-javim kako je bilo za 66 dana
ni.lab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 17:07   #294
I da 70kn+ pdv bez kosti,60 kn+PDV sa kostima to sta sam ja naručio
Ramstek-dry aging bez kosti 180kn/kg ociscen poslije aginga znaci spreman za grill...
ni.lab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 20:55   #295
Danas mi bilo dosadno...bijo gladnjikav posli posla...reko tja. ajd do omiljenog mi Konsuma, da vidimo kakvo je stanje u komori za zrenje mesa.

Uzedoh jednog maleckog od 500g..taman da glocnem za večericu.

Šta reć ljudi ovo je dobro!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 19:32   #296
SPIČ! da malo podignemo temu.

Danas je planuo jedan odležani aus Konzum, od 600g.

Kvaliteta postojana!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 07:58   #297
Vidio u ravlica. Odlezani rib eye. NY strip. Kaze mesar 40 dana. Sve bez kostiju. Cijena 120 kn/kg.
Mozda vec danas probam pa javim dojmove.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 09:03   #298
Ravlic?

gdje je to?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 09:24   #299
Ovaj je u kauflandu zg cesta. Mislim da ima i u s.c. precko. Ostalo guglaj.

Upravo sam kupio jedan ramstek klasicni marinirani. 60 kn/kg s kosti. I po jedan rib eye i ny steak maturo 120 kn kg bez kosti.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 11:19   #300
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Vidio u ravlica. Odlezani rib eye. NY strip. Kaze mesar 40 dana. Sve bez kostiju. Cijena 120 kn/kg.
Mozda vec danas probam pa javim dojmove.
Opa to je opasna konkurencija Konzumu...op op de javi dojmove pa da se pripremimo! :klap:
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.