Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 14:00   #41
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
jel' ti xvid jako važan...ako nije: Pioneer DV-410V - to ti je ko VW...safe bet...
Hmmm... pa zar ne play-aju skoro svi danasnji novi "budget" DVD & DivX/XviD player-i DivX/XviD isto?
HasoMujo is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 14:09   #42
xvid baš i ne plejaju svi, a ne plejaju ga dobro (tj ne plejaju sve) čak ni oni kod kojih je specificirano da plejaju xvid...

s53 nema USB nit pleja xvid a ne može se niti lako upgrejdati...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 14:47   #43
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
xvid baš i ne plejaju svi, a ne plejaju ga dobro (tj ne plejaju sve) čak ni oni kod kojih je specificirano da plejaju xvid...

s53 nema USB nit pleja xvid a ne može se niti lako upgrejdati...
Ja imam sada vec dosta stari Pioneer 575 za kojega je bilo dosta finih FirmWare update-ova (subtitle manipulacija prekrasna!)i on je relativno fino uvijk prikazivao i DivX i XviD uz opasku da ima problema sa "Packet BitStream" (mislim da je to zapravo najveci problem)...
HasoMujo is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 02:01   #44
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
xvid baš i ne plejaju svi, a ne plejaju ga dobro (tj ne plejaju sve) čak ni oni kod kojih je specificirano da plejaju xvid...

s53 nema USB nit pleja xvid a ne može se niti lako upgrejdati...
sad si me zbrejko...moje staro česme quadro 933 pleja sve žive divixe i XVIDE....i ima USB....majbajt, pa koji onda panasonic dvd player uzeti? (htio bi panasonic radi viera linka)....
marioreni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 13:03   #45
neki njihov rekorder, recimo EH58...

quadro nije respektabilna firma i na svako pitanje zakaj ne radi ovaj xvid i zašto USB ne čita taj i taj stick, uvijek se može odgovoriti: pa koliko ste ga platili?

ali kad kažeš : taji taj panasonic ne pleja xvid, odogovor je uvijek: joj, kak se taj panasonic srozao u kvaliteti...a to nitko ne želi...razmislite malo o tome i mogućnosti plejanja xvida...divx je barem koliko-toliko uspostavio neki standard kojeg se koderi drže, ali xvid je još jedna hipi-kompresija - svi mislie da mogu kodirat kako hoće...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 13:19   #46
http://www.trustedreviews.com/home-c...-DVD-Player/p1

cjenovno u rangu tog Quadra, cca 400 kn, ali nema USB. a do koliko cijene se gleda?
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 15:01   #47
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
neki njihov rekorder, recimo EH58...

quadro nije respektabilna firma i na svako pitanje zakaj ne radi ovaj xvid i zašto USB ne čita taj i taj stick, uvijek se može odgovoriti: pa koliko ste ga platili?

ali kad kažeš : taji taj panasonic ne pleja xvid, odogovor je uvijek: joj, kak se taj panasonic srozao u kvaliteti...a to nitko ne želi...razmislite malo o tome i mogućnosti plejanja xvida...divx je barem koliko-toliko uspostavio neki standard kojeg se koderi drže, ali xvid je još jedna hipi-kompresija - svi mislie da mogu kodirat kako hoće...
ponavljam, moj kvadrać pleja sve ali baš sve uključujući xvide....a htio bih neki panasonic player istih mogućnosti ali da ne dođe 2 soma kuna...
marioreni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 15:51   #48
ok, čestitam, al upravo sam objasnio zašto (zasada) pioneeri i panasoinici ne podržavaju xvid...prije ili kasnije nabasat ćeš na xvid kojeg kvadrić neće plejati ili neće korektno plejati...i u očima ljudi uvijek će bit kriv player a ne xvid zapis...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 15:59   #49
Moje govance od Vivaxa K-200 je do sad progutalo i pročitalo sve vrste kodiranja i titlova koje san mu servira... Možda san ima sriće i sa jedinicom koju san kupija, i sa kopijama koje san gleda i njihovin kodiranjem...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 17:23   #50
Evo jedan zanimljiv dvd player,
http://www.panasonic.com.hr/products.asp?pID=34&gID=45
Ovo spada u višu klasu ali sad po povoljnoj cijeni...., farodija dcdi, alu pridnja ploča, ćita sve živo, dobar za video i audio.....,
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 18:38   #51
da, nice, al nema USB i nema Xvid...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 19:09   #52
Evo da malo ograničim potragu.

Ima li neki player do 500 kn koji će fenomenalno reproducirati dvd/divx/xvid. Bez dropanja frameova i sl.... I da ima pregršt opcija oko subtitleova (to mi je najbitnije)

Sve ostalo mi je manje-više nebitno.
__________________
Live long and prosper
hacker-genius is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 19:18   #53
kakve opcije oko subtitlova? jedino kod pioneera možeš kontrolirati neke aspekte subtitlova i to samo ako istaliraš neorginalni firmware...mislim da dolazimo samo na jedno rješenje: pioneer...

fenomenalno ti je glupa definicija...tu i tamo će uvijek biti neki divx/xvid s problemima...to je dodatna pogodnost a ne osnovna funkcija DVD playera...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 20:06   #54
Ja iman Sony NS76, radi odlično, radi i xvid, mada nije specificiran taj codec, niko nemože garantirat profil ili postavke kako neko kodira....., virujen da i panasonic može puštat xvid, nema veće razlike između xvida i divxa ako se ne koristu neke postavke koje nemože video procesor pravilno dekodirat, zato i certificiraju svi divx, ovaj panasonic ima i divx pro, ma šta mu to značilo....., Ja se nebi sekira puno oko toga, ako se dogodi da koji film neće lipo ga prikodiraš u divx i to je to, mada nevidin razlog zašto nebi xvid radija, lipo pročitaš jedan od miljon tutorijala za postavke xvid codeca i biće svima jasno kako i šta....
Baš san danas prova jedan video clip, od h264 720p, 23,976 pribacit u dvd i xvid ( 720x304 ), namjerno san iša na veliki bitrate kod xvid-a, 3600kbps, tako da vidin kako se ponaša na visokome bitratu, velićina file je otprilike isto ispala i za DVD i Xvid, na visokome bitratu oćigledno se smanjije razlika između MPEG2 i xvid/divx, zapravo slika je na oba odlična ( za svoju rezoluciju ), ispada, da je bolji rip ripa ( 1080p na 720p pa na 576.... ) nego ovi originalni šta na njima dođe DVD film???
Za MPEG2 san koristija odlićan free HCenc, u dva passa, xvid isto u dva passa, ja iman monitor 19" LCD, bilo bi zanimljivo da neko proba napravit to ko ima veliki TV, pa da usporedi.....,
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 10:58   #55
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
kakve opcije oko subtitlova?
Najviše bih volio da mogu mijenjati veličinu i poziciju titla, i postaviti crnu traku iza titla. Ne moraju biti te opcije odmah na playeru. Bio bih zadovoljan kad bi to mogao nadograditi nekim firmwareom.
Quote:
pinco kaže:
Ja se nebi sekira puno oko toga, ako se dogodi da koji film neće lipo ga prikodiraš u divx i to je to, mada nevidin razlog zašto nebi xvid radija, lipo pročitaš jedan od miljon tutorijala za postavke xvid codeca i biće svima jasno kako i šta....
Nije problem u prekodiravanju. Znam ja sve to.
Problem je što imam najmanje 1000 dvdova sprženo.
Potrajalo bi kad ti to sve prekodiravo samo da bi mogao gledati na linijskom playeru.
__________________
Live long and prosper
hacker-genius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:17   #56
Bok svima,

Quote:
hacker-genius kaže: Pogledaj post
Najviše bih volio da mogu mijenjati veličinu i poziciju titla, i postaviti crnu traku iza titla. Ne moraju biti te opcije odmah na playeru. Bio bih zadovoljan kad bi to mogao nadograditi nekim firmwareom.
Koliko znam community oko Pioneer DVD & Divx/XviD playera to redovito radi te mozes:

- mijenjati velicinu fontova za subtitlove iz menija
- mijenjati boju i stil subtitle fontova iz menija
- mijenjati polozaj subtitle fontova iz menija
- uzeti opciju da se ucitali svi subtitleovei ili samo ako je ime filma isto kao i ime subtitla
HasoMujo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:30   #57
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



Koliko znam community oko Pioneer DVD & Divx/XviD playera to redovito radi te mozes:

- mijenjati velicinu fontova za subtitlove iz menija
- mijenjati boju i stil subtitle fontova iz menija
- mijenjati polozaj subtitle fontova iz menija
- uzeti opciju da se ucitali svi subtitleovei ili samo ako je ime filma isto kao i ime subtitla
Koji je to model Pioneera i kolika mu je cijena?
__________________
Live long and prosper
hacker-genius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:50   #58
Bok svima,

Quote:
hacker-genius kaže: Pogledaj post
Koji je to model Pioneera i kolika mu je cijena?
To sve vec radi i moj sada vec dosta stari (3+ godine) Pioneer 575... pogledaj si opcije FirwmWare-a za razne Pioneere na: Pioneer FAQ
HasoMujo is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 00:18   #59
Mislim da ti se najviše isplati kupiti Pioneer 410 ako gledaš omjer cijene, kvalitete i mogućnosti.
Ja na svom 400 nisam naletio na neki film a da ga nije htio čitati. Sumnjam da je 410 lošiji. Upscaling na HD odličan.
Kupio ga je frend i kaže da 410 može čitati i USB hard disk (u njegovom slučaju WD Passport).

Veeeeeeliki plus je zajednica koja se bavi modificiranjem firmwarea i koja je vrlo aktivna.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 22:41   #60
Nemoj uzimat pioneer presporo se loadaju i izbornik mi se ne svida,ako oces neku ozbiljniju makinju koja izvrsno izgleda probaj s cambridge audiom!
Marinhcst is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.