Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2015., 23:24   #6201
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
jel u Vinceku ima išta da je dobro?
Orehnjaca; tanko fino malo ziavije tijesto, hrpa socnih oraha ciji okus dominira, nema pretjerivanja s vanilijom ili grozdjicama. 'Tijesno' rolana, ne onak spuzvasta i tijestasta kao buhtle.

Ajd nek jos neko proba


Pitanje: gdje kupiti pincu, onak malo kompaktniju i ne preslatku?
rokolina is offline  
Old 26.03.2015., 06:11   #6202
Ak se dobro sjećam, Orijent za blagdane radi pince i orehnjače/makovnjače.
Možda nazvati i pitati...

Bili smo uzeli manju pincu kod njih, al se fakat ne sjećam kakva je bila, osim da nije bila preslatka.
tweetee is offline  
Old 26.03.2015., 08:57   #6203
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Samobor nije na potezu centar - Borongaj a koliko mi je poznato tamo ih još uvijek poslužuju tople
nego, zanimljivo da ipak ima dobrih kolača u Vinceku i da se tamo ipak navraća... navratiću i ja
ajme, kad sam prvi put, po doseljenju u ove kontinentalne krajeve, nadobudno otišla u Samobor na slavne kremšnite... pa kad sam dobila dotičnu iz koje se dimi šok i nevjerica još se oporavljam od traume i u ovom duelu bih odabrala Vincekovu
leonidas27 is offline  
Old 26.03.2015., 09:11   #6204
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Pitanje: gdje kupiti pincu, onak malo kompaktniju i ne preslatku?
Sa facebooka MNK
"Za pince primamo narudžbe, bit će u prodaji 3. i 4. 4"

https://www.facebook.com/permalink.p...if_t=notify_me
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević
karlos100 is offline  
Old 26.03.2015., 15:54   #6205
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
ajme, kad sam prvi put, po doseljenju u ove kontinentalne krajeve, nadobudno otišla u Samobor na slavne kremšnite... pa kad sam dobila dotičnu iz koje se dimi šok i nevjerica još se oporavljam od traume i u ovom duelu bih odabrala Vincekovu
ajme ja sam jednom u toj slastičarnici U prolazu sjedila pokraj jednog društva mlađih ljudi dalmatinskog naglaska koji su se zgražali nad toplim kremšnitama, možda si to bila ti - i meni su katastrofa kad su tople, ali niti inače nisam luda za tim pjenastim tipom kremšnita, pa mi samoborske generalno nisu dobre.
aliceblue is offline  
Old 26.03.2015., 16:20   #6206
Meni su genijalne i ja sam kao i gmit. 2 odmah (on vjerojatno mulja kad kaze 1... treba biti fin na forumu ofkors) i 6 komada za van za u frizider. No ja volim tu njihovu konzistenciju, no volim i snenokle i slicne uratke tako da... cijenim jajate proizvode.


Sladoled u Orijentu... kofitofi i mango. Mango fini. Osjeca se i limunska kiselina. Okej...
kofitofi odlican. Karamela super.
Kuglice nisu prevelike. Za to se osobno pobrinuo gazda koji je tamo ovih dana.
valjda su dali otkaz nekima... onoj simpa plavoj djevojci ili ne daj boze mom omiljenom podsjecajucem mr.beanu?
Deedy is offline  
Old 26.03.2015., 16:44   #6207
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Meni su genijalne i ja sam kao i gmit.
Me too, me too!

Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Sladoled u Orijentu... kofitofi i mango. Mango fini. Osjeca se i limunska kiselina. Okej...
kofitofi odlican. Karamela super.
Kuglice nisu prevelike. Za to se osobno pobrinuo gazda koji je tamo ovih dana.
valjda su dali otkaz nekima... onoj simpa plavoj djevojci ili ne daj boze mom omiljenom podsjecajucem mr.beanu?
Karamela poslanila? (Glupe li neriječi.)
Mr Bean, bravo, nikak pogodit od kud mi je poznat
Djevojka je bila lijepa i draga i nasmiješena i darežljiva. Slutim da je žrtvovana...
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 26.03.2015., 16:53   #6208
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
ajme ja sam jednom u toj slastičarnici U prolazu sjedila pokraj jednog društva mlađih ljudi dalmatinskog naglaska koji su se zgražali nad toplim kremšnitama, možda si to bila ti - i meni su katastrofa kad su tople, ali niti inače nisam luda za tim pjenastim tipom kremšnita, pa mi samoborske generalno nisu dobre.
Meni su isto samoborske koma, ne per se, nego zato što više nemaju veze sa onim izvornim samoborskim.
Ovo sad je nekakva poluzrak-polupjena, kaj je to? Sve je onak gnjecavo i nikakvo...užas..da nema onih kora to bi bila juha..
Eh, da su mi sad one iz slastičarne u Gundulićevoj...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 26.03.2015., 17:14   #6209
Slasticarna Ilica, teska koma, kremsnite i zagrebacke snite su jako lose, lisnato prepeceno do zagorenosti, zuta krema umjetna, slag plastican. Krafne su fine i jedna je sasvim dovoljna da te zasiti. Punjene su marmeladom od marelice i ima je sasvim dovoljno. Osim krafni ostalo cu izbjegavati.
zlakopriva is offline  
Old 27.03.2015., 17:02   #6210
bio danas u "mnk"* u zg, nisam ni znal za to , nađoh se slučajem onunda kraj džamije pa mi jedna frendica (također ovuda prisutna forumaašica ) dojavila da probam.
uzeo neku mak kocku il kaj to već je, ugl mak biskvit s džemom od malina, malo, čini mi se, marcipana i još nečim kiselkastim ispod čoko-glazure i onak, ok, fino (sve dobro osim tog nečeg kiselkastog), al niš bolje neg isto to kaj je žena sinoć radila doma, sam bez malina i tih primjesa, pure mak i čoksa.
dobro, al ne vredi 20 ćuna def.
općenito mi je debilana za ikakve kolače davat više od 15-ak kn, ak zemeš da je na bazi torte od 250 kn, standardnog kalupa (16 šnita), šnita nekih 16 kn (16 x 16).
i to se kod torti po toj cijeni zna radit o orasima, lješnjacima, putru, jajcima, više marcipana i ostalim skupljim sastojcima od plain maka.

znam da će sad neki "svaka roba ima svog..." i je, ok, slažem se, al isto tako si ostavljam prvo prokomentirat svoj bang-4-bucks, u smislu da me cijena nikad i nigdje (kad smo kod gastra ) ne odbija da nešto ipak kušam, a onda odlučim oću li se vratit. ili predvidjet brzu propast. što na ovim prostorima najšire gledano kao način "poslovanja" nije iznimka, neg nažalost pravilo, al...jbg, takvi smo.

sad mi još sam recite da ima i posebna tema...


*mak na konac
DeeJay Dee is offline  
Old 27.03.2015., 19:32   #6211
ok... di ti zivis zadnje 2 godine?
mak je cijenom u rangu s orasima, ljesnjacima itd.
misljenja sam da ako je kolac od kvalitetnih sastojaka, zanimljivih okusa i tekstura (sto povlaci znanje slasticara) i ako slasticarna zeli nesto i zaraditi (to je cilj, kaj ne? ), kolac ne moze biti u rangu do kojeg tebi nije debilana placati za njega.
Zla patka is offline  
Old 28.03.2015., 01:15   #6212
Jučer u Ameli uzela tortu sa čokoladom i kokosom. Torta se sastoji od čokoladnog biskvita, fil kokosa te čokoladne kreme.
Biskvit i čokoladna krema su ukusni, krema je lagana ali mi se kokos nije osjetio, prevladala je čokolada. Kako sam veći ljubitelj kokosa od čokse, nije mi baš pasalo.
U ponudi je ponovo torta od maka, ali ovaj put su kruške u kombinaciji s narančinim sokom. Nisam probala jer me torta sa kokosom zasitila, dosta je slatka.
BBC drama is offline  
Old 28.03.2015., 14:24   #6213
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ok... di ti zivis zadnje 2 godine?
mak je cijenom u rangu s orasima, ljesnjacima itd.
misljenja sam da ako je kolac od kvalitetnih sastojaka, zanimljivih okusa i tekstura (sto povlaci znanje slasticara) i ako slasticarna zeli nesto i zaraditi (to je cilj, kaj ne? ), kolac ne moze biti u rangu do kojeg tebi nije debilana placati za njega.

Sve 5, samo meni ovo ni bilo tak wow i fino da bi opravdalo tu cijenu i ponovni odlazak po to isto.
Moram očito probati još štogod.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 28.03.2015., 16:58   #6214
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Sve 5, samo meni ovo ni bilo tak wow i fino da bi opravdalo tu cijenu i ponovni odlazak po to isto.
Moram očito probati još štogod.


ios / tt
Yup. Dobri su kolači ali malčice je paprena cijena.
Pablo is offline  
Old 28.03.2015., 20:19   #6215
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
mak je cijenom u rangu s orasima, ljesnjacima itd.
stvarno? kod mene (u srbiji) mak duplo jeftiniji od oraha: kilo maka 5 eura, orasi 10. lesnici i bademi 15. indijski 10

izvnite na oftopiku.
darling is offline  
Old 30.03.2015., 17:52   #6216
i mene zanima gdje se može kupit kvalitetna pinca u zg?
i kako se cijene kreću? (mnk ne navode ni veličinu tj težinu ni cijenu ni ništa)
nikako ne smije biti suha, prozračna i umjetna ko 7days kroasani, a sve kupovne koje sam imala prilike probat do sad su bile takve, i gore. znači treba mi gusta, teška i ne prevelika

jeste probali išta u Dežman baru u centru?
Ja sam danas samo popila kavu i izvidila šta nude. Kava je 12 kn (očekivano) al dobra, imaju lemon tart (koji im je sav popucao i taj sloj limuna nije baš debeo), brownie, neku bezglutensku s palentom, neki pink tart (što ne znam šta je al izgleda dobro). inače im u meniu stoji i nekakva zanimljiva torta od mrkve, a na zidu piše da poslužuju "Croissant & butter puding" i još nešto svašta. cijene su slastica ok, oko 15 kn manje-više. samo ne znam kakve su porcije. e i uz kavu se dobije mini, prefini sugar cookie.

edit: danas u 3 popodne nisu imali ni pola ovoga
__________________
olee
ilaary is offline  
Old 31.03.2015., 08:51   #6217
ilaary - jučer sma kupila pincu u pekari Dinara, 12 kuna, taman veličina i jutros je bila još mirisna i sočna

Popodne sladoled u Orijentu - creme de casise i mozart. Seka je bila dobre ruke. Savršeno
No, skoro me pogodila tragedija - ptica me posrala na putu prema tramvaju.
Srećom fulala sladoled, a kosu sam ionako morala oprat
VK Girl is offline  
Old 31.03.2015., 15:46   #6218
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post

Popodne sladoled u Orijentu - creme de casise i mozart. Seka je bila dobre ruke. Savršeno
No, skoro me pogodila tragedija - ptica me posrala na putu prema tramvaju.
Srećom fulala sladoled, a kosu sam ionako morala oprat
za kvalitetno korištenje smajlića u svrhu dočaravanja scene
tanveer is offline  
Old 31.03.2015., 18:10   #6219
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
ilaary - jučer sma kupila pincu u pekari Dinara, 12 kuna, taman veličina i jutros je bila još mirisna i sočna
hm, za tu cijenu vrijedi probati!
malo sam istraživala po netu i večernji piše da je cijena pince oko 40 kn, a često i više
nikad nisam kupovala, ali to mi se činilo malo pretjerano

baš me zanima koliko bi ta u mnk mogla koštati! probala sam zvat al su mi poklopili. vjerojatno greškom, međutim prošla me volja za telefoniranjem. poslala sam im mail s upitom. htjela sam otić tamo danas osobno i usput nešto kupit, al sam se prepala ovih oblaka i vjetra (+nemam kišobran)

edit: možda sutra bude tko prodavao pince na Malom placu (afterwork) u Tvornici?
__________________
olee
ilaary is offline  
Old 31.03.2015., 23:07   #6220
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Popodne sladoled u Orijentu - creme de casise i mozart. Seka je bila dobre ruke. Savršeno
No, skoro me pogodila tragedija - ptica me posrala na putu prema tramvaju.
Srećom fulala sladoled, a kosu sam ionako morala oprat
Umirem
To ti je dupla sreća - em dobar sladoled, em kad te ptica uneredi, to navodno znači sreću
tweetee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.