Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2013., 23:34   #1
nepotrebna ispovijed svećeniku

da li je potreba posebna ispovijed, ako na početku mise kada svećenik kaže: "priznajmo svoje grijehe da mognemo proslaviti otajstva."nakon kratkog razmišljanja slijedi :"ispovijedam se...", svećenik :"smilovao nam se svemogući bog, otpustio nam grijehe naše i priveo nas u život vječni.", "AMEN!"...
samim time Bog nam je oprostio one grijehe za koje smo se u kratkom razmišljanju pokajali. čemu onda posebno ispovijedanje svećeniku? da se malo porazgovaramo, el? ionak kad se ispovijedam, ispituje neka glupa pitanja, doslovno: "el mi nisi nešto prešutila??", "tko ti je lakirao nokte?", "tko ti je napravio frizuru??"... pa da sam htjela što prešutit, ne bi se ni išla ispovijedat.
iznesite svoja mišljenja.
hvala.
__________________
Jer ljubav gleda srcem , a ne očima...i baš zato Amora, krilatog i lijepog slikaju s povezom na očima, slijepog.
karolina-lina is offline  
Old 17.04.2013., 14:50   #2
To na pocetku mise se racuna za male grijehe. Na ispovijedi kad nabrojis grijehe kazes "ti bi bilo to" ili "to je sve" ili "to bi bilo sve" onda te nebi trebao pitati... Kaze ti da izmolis pokoru i to je to.
Dj KeRALJ is offline  
Old 18.04.2013., 06:53   #3
Moje mišljenje je da je tema uvredljiva do te mjere da sam se naježila.
Štrikalica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.