Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 09:56   #1
Vikanje prilikom poroda

Drage cure, neki dan sam imala priliku provesti par sati na sv. Duhu i strašno sam se prestašila od "zvukova" koji dopiru iz rađaone. Znam da je porod bolan i da se ta bol s ničim na svijetu nemože mjeriti, ali niti približno nisam zamišljala takvo deranje, vikanje, zapomaganje. Uvijek sam mislila da žene jako uzdišu, stenju ... i da to ne zvući kao u filmu. Da li sam ja imala takvu "sreću" da budem tamo u trenutku kada rađa najglasnija trudnica na svijetu ili je svakoj tako?? Da li ste se i vi derale i u kojoj mjeri i da li se to tolerira od bolničkog osoblja? Baš sam zbunjena... ...ajde recite istinu da se znam pripremiti...
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 09:58   #2
a čuj... svakog trudoviisto ne love, nadalje nema svaka žena isti prag tolerancije na bolove (neka imaju veći a neka manji).

m,ene je pred samo porod bolilo i istresla sma dva tri urlika..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:08   #3
Sve je to individualno, kao što je Lara rekla nemamo svi isti prag tolerancije na bol. Znam da ću osobno crknut od straha kad ćujem da neka trudnica viće, pogotovo kad me stisnu trudovi i znam da sam na redu. Za sebe nemam pojma kako ću reagirat ali znam da je moja seka koja je živa katastrofa po pitanju boli (ne želi ni obrve čupat jer ju boli) ispala pravi heroj na oba poroda, iz nje se nije ćulo ni A. Poslije mi je rekla da se toliko prepala da nije uspjela ni pošteno vrisnut a već je rodila
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:10   #4
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
Sve je to individualno, kao što je Lara rekla nemamo svi isti prag tolerancije na bol. Znam da ću osobno crknut od straha kad ćujem da neka trudnica viće, pogotovo kad me stisnu trudovi i znam da sam na redu. Za sebe nemam pojma kako ću reagirat ali znam da je moja seka koja je živa katastrofa po pitanju boli (ne želi ni obrve čupat jer ju boli) ispala pravi heroj na oba poroda, iz nje se nije ćulo ni A. Poslije mi je rekla da se toliko prepala da nije uspjela ni pošteno vrisnut a već je rodila
najbitnije je disati jer tako si smanjuješ bolove kod trudova i znati tiskati....

ja npr imam dosta visok prag tolerancije boli a bolilo me je za poluditi. ja sam rodila na drip-u.

On razara kičmu, bubrege, sve.

Vama će biti lakše... jer će i beba pomagati i htjeti izaći van.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:21   #5
neke žene viču, neke malo manje, neke uopće ne...
ja sam u predrađaoni malo glasnije zastenjala, pa mi je sestra rekla da se koncentriram na disanje, i od tad sam samo na disanje mislila.
i ponavljala proći će, proći će.

u ona dva sata koja se provedu u rađaoni bilo je još bar tri poroda,
a vikala je samo jedna žena. tako da mi se čini da većina ipak ne viče.
al nekome možda baš to pomaže, nismo svi isti.

i prođe sve kad se dijete rodi, kao da ništa nije bilo. ja sam rodila prije šest tjedana i znam da ću opet . sin me skroz osvojio, prekrasan je

ja sam imala brz porod, od dolaska u bolnicu do rođenja prošlo je 3 sata.
i bilo je OK, a dobila sam i klistir, i brijanje, i rez, i drip pred kraj.

sretno!
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:32   #6
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
najbitnije je disati jer tako si smanjuješ bolove kod trudova i znati tiskati....

ja npr imam dosta visok prag tolerancije boli a bolilo me je za poluditi. ja sam rodila na drip-u.

On razara kičmu, bubrege, sve.

Vama će biti lakše... jer će i beba pomagati i htjeti izaći van.
E da, ćula sam da je sa drip-om puno bolnije, nadam se da će proći bez toga.
Ma pokušat ću se sabrat i mislit na disanje. Pomaže i sama pomisao da ne može boljet duže od jednog dana, znaći znam da će prestat kad tad
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:38   #7
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
E da, ćula sam da je sa drip-om puno bolnije, nadam se da će proći bez toga.
Ma pokušat ću se sabrat i mislit na disanje. Pomaže i sama pomisao da ne može boljet duže od jednog dana, znaći znam da će prestat kad tad
da prednost prirodnog poroda je kada rodiš ali odmah svi bolovi prestanu.

ej ekipa.. ne brijete bezveze.. evo uzmite mene i lali Punu.

Ona takav protivnik je bila carskog, psihički se pripremala na prirodni.. i na kraju rodila na carski!

Ja.. takav protivnik prirodnog samo sam se pripremala na carski i na kraju rodila sam prirodno.

Jebiga... svašta te iznenadi!!

I zato ne brijte bezveze!!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:39   #8
Ja sam na početku trudnoće mjesec dana provela u bolnici na patologiji (kat ispod rodilišta) i naslušala sam se stvarno svega. Neke žene su toliko urlikale da je to bilo strašno Mislim, znam da boli ali baš toliko... Ujedno su mi sve cure koje su rodile rekle da se deranjem samo gubi snaga i da je najvažnije pravilno disati. Dobro teorija je jedno a praksa drugo Javim vam u 7 misec
Ipak svih nas je oduševila jedna kraljica (prije toga je bila sa mnom u sobi) koja je cilo vrime vikala "upomoć, upomoć" Cila bolnica je umirala od smiha
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:40   #9
a joj, ja sam ležala 3 dana u predrađaoni u Vinogradskoj, neću vam ni pričati čega sam se naslušala i kako si žene same naprave da im porod bude teži, dvije su tako vrištale da sam se naježila od glave do pete, a vrištati je =
oduzimati bebi kisik, to si uvijek imajte na umu, ja nisam glas ispustila a rodila sam na drip i jako me je boljelo....
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:45   #10
Quote:
Thai kaže: Pogledaj post
Ipak svih nas je oduševila jedna kraljica (prije toga je bila sa mnom u sobi) koja je cilo vrime vikala "upomoć, upomoć" Cila bolnica je umirala od smiha
baš je kraljica!
Ja se bojim svoje jezičine, bojim se da će bit pičkaranja
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:49   #11
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
baš je kraljica!
Ja se bojim svoje jezičine, bojim se da će bit pičkaranja
ja sam zveknula babicu nogom u trbuh koliko me je boljelo.

jadna žena
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:58   #12
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
Drage cure, neki dan sam imala priliku provesti par sati na sv. Duhu i strašno sam se prestašila od "zvukova" koji dopiru iz rađaone. Znam da je porod bolan i da se ta bol s ničim na svijetu nemože mjeriti, ali niti približno nisam zamišljala takvo deranje, vikanje, zapomaganje. Uvijek sam mislila da žene jako uzdišu, stenju ... i da to ne zvući kao u filmu. Da li sam ja imala takvu "sreću" da budem tamo u trenutku kada rađa najglasnija trudnica na svijetu ili je svakoj tako?? Da li ste se i vi derale i u kojoj mjeri i da li se to tolerira od bolničkog osoblja? Baš sam zbunjena... ...ajde recite istinu da se znam pripremiti...
jako me bolilo-to da. i bogme neizdrzivo. al nisam vikala. bio muz na porodu pa moze posvjedocit.
deranjem gubis snagu i oduzimas bebi kisik. pa ak moram birat, radije biram da ja trpim a beba ima kisika i ja snage da ju zguram. tak mi je bilo glupo slusat zene do mene kako se deru ko da ih kolju...ko da je meni bilo lijepo. i sta da ti kazem, ja prvorotka rodila za par sati a luda baba kaj se derala rodila jos 3 sata nakon mene...zasto da to sebi i djetetu (prvenstveno djetetu) priustim...
eto-moje iskustvo pa i vidi...
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 10:59   #13
jos da dodam..rodila na drip.
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 11:13   #14
pa da...to sve kaj ste vi napisale mi ima smisla. upravo tako sam ja to i zamišljala. ali to je daaaalllleeekkkooo od ovoga kaj sam ja čula. thx!!!! zakon ste
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 11:14   #15
Upravo to što cure kažu,treba se koncentrirati na disanje.Onda nemaš ni vremena se derat.A da boli,boli jebi ga.
Ja recimo nisam išla na trudničke tečajeve i nisam "znala disat" pa sam kad bi mi trud došao zadržavala zrak,tak mi je bilo lakše , pa mi je babica rekla da ne radim to jer će mi utrnut i noge i ruke pa ne bum imala snage za porod.Onda mi je pokazala kak da dišem i stvarno puno pomaže.
Uglavnom ih treba slušat (ak su normalni i ljbazni),eto ja sam sve radila po uputsvu babice i nisu me ni rezali
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:32   #16
Iskreno, rodila sam na drip, ali nije me tako strašno bolilo i bilo je turbo brzo. A da li sam urlala - fakat se ne sjećam...

Ali sam se sjetila priče jedne prijateljice koja je rađala prije desetak godina... Ona je sa svojim pinklecima, torbom i sl. bila na šalteru za prijem, koji je odmah preko puta ulaza, kada je dojurila hitna, a iz nje iznose na nosilima cigićku koja se dere kao pomahnitala. Za njom iz hitne izlazi sestra i nosi bebu u smotuljku i sva iznervirana se izdere: Šta se više dereš, pa već si rodila prije pola sata!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:38   #17
Ja sam se pokušavala koncentrirati na disanje i na sam porod u čemu je pomagala babica i dr, nisam se derala, nekakve zvukove jesam ispuštala zbog bolova, ali nisam vikala, sve dok dr nije recnuo (epizotomija)-onda znam da sam jednom vrisnula (ne sjećam se jel bilo preglasno) jer me zabolilo užasno, ali nakon toga je bilo gotovo.Znam da sam cure u sobi pitala dali su me čule, pa su rekle da nisu.
Prije poroda bilo mi je strašno slušati kako se žene deru dok rađaju, ali kad sam rodila i kad se jedna jadna derala dok je rađala blizance znam da mi je prošlo glavom : hvala Bogu ja sam gotova.
Mojoj frendici je od urlikanja prilikom poroda pukla žilica u oku, kad je došla doma bilo joj oko krvavo, ali prošlo je.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 14:21   #18
ja sam rodila prije 15 dana nisam bila uopće otvorena, puko mi vodenjak pa su me morali staviti na drip i davali su mi neke injekcije to mi je prvo dijete ,ja neznam kakvi su normalni prirodni trudovi, nemogu reći da ne boli kada boli ,najvažnije je po meni disati kako treba i čuvati snagu moj suprug je bio samnom i stalno mi napominjao da dišem,zadnjih 1h nisam znala za sebe kada naiđe trud probudim se ali čim prođe ja neznam za sebe kada sam trebala roditi dali su mi kisik da dođem sebi i rodila sam bez problema rezali me jesu ali to me nije bolilo ni neznam kada su zarezali ,daju ti lokalnu anesteziju.
Po meni je glupo derati se mogla sam i ja vrištati ali bolje se umjesto toga koncentrirati na disanje.
nefertiti27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 15:25   #19
ja sam lupila drugu doktoricu koja mi je također bila na porodu šakom u trbuh, odletila je na drugu stranu sobe...stiskala mi je trbuh, jer beba se nije mogla sama gurati, ja sam rekla da ću sama ga izgurati, ali nije vjerovala, znači sama si je kriva što je dobila...da li sam se derala, nemam pojma...u biti, derala sam se samo na njih kakve su budale i kreteni hodajuči...to je bilo ja mislim mnogo glasnije od jednog deranja pri porodu...
ja sam rodila prirodno, dobila sam drip, probušili su mi vodenjak, bolilo me, mislila sam da ću umrijeti...ali vjerujte mi još je veća bol kada rodiš, a dijete ti ne zaplače. tako da svaka bol koju osjećaš tijekom poroda zaboraviš kada primiš svoje dijete u ruke...ja tu šansu nisam dobila...
zato cure, to neko vrijeme bolova će proči, a vi ćete biti sretne mame nakon toga...upamtite fizičku bol je lakše zaboraviti nego psihičku
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 15:44   #20
Evo da se i ja javim.
Rodila prije 4 ipo mjeseca, na drip. Prvorotka sam i imala sam brz porod od 19.30 do 00.30.
Bolilo za poluditi ali nisam imala snage vikati, samo sam mogla pravilno disati. Na to sam se skoncentirala, zadnja 2 sata uopće nisam otvarala oči od umora i boli i stiskala sam mužu ruku i koncentrirala se na disanje. Svu sam snagu na to usmjerila tako da stvarno nemam pojma kako neke žene mogu vikati. Odakle im snaga?!?!
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.