Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2008., 00:23   #1
Mesić vs Jezerinac

Ovaj Mesić me je stvatrno razočarao svojim kukavičkim stavom. Kaže da će se na Jezerinca žaliti Papi. Kao oni moraju odrediti da li je njemu mjesto u vojsci. Pa kakva je to njonjavost? Tko je glavni zapovjednik oružanih snaga, predsjednik ili možda netko drugi? Da ima imalo hrabrosti tog notornog klerofašista bi već odavno najurio iz vojske. Kojeg đavla popovi tamo ionako rade?

Izvor: Jutarnji list

ZAGREB - Predsjednik Stjepan Mesić oštro je danas kritizirao miješanje Crkve u politiku, posebno postupke biskupa Jurja Jezerinca. Gostujući u emisiji Hrvatskog radija, Mesić je rekao da Sveta Stolica treba reagirati na vojnog ordinarija Jezerinca jer čita pjesmu punu mržnje koja završava “Za dom spremni”.

To nije prvi put da Mesić reagira na Jezerinčeve istupe. Uoči prošlih izbora Mesić je zaprijetio Jezerinčevom smjenom jer je SDP-ova predizborna obećanja nazvao “sotonskima”.

- Sveta Stolica mora povesti više računa o Jezerincu, je li njegovo mjesto u politici ili u vojsci koja ne priznaje politiku. Razgovarao sam s papinskim nuncijem, a vjerojatno ću morati i intervenirati prema Svetoj Stolici. Ne mogu dozvoliti da onaj tko je u vojsci krši određena pravila. Politika mora van iz vojske. Dok je vojni ordinarij, dotle nema politike u vojsci - poručio je Mesić s godišnjeg odmora na Hvaru.

Predsjednik je ostavio otvorenu mogućnost zabrane ulaska Jezerincu u vojarne, ali prije svega očekuje reakciju Crkve.

- Ako Jezerinac nastavi ovakvu aktivnost, zabrana je krajnja mjera. No, očekujem i od Crkve da reagira. Neprihvatljivo je da predstavnici Crkve kažu: dominikanac Lasić spada pod jurisdikciju svog reda i Crkva nema ništa s tim ili da je nekakav Babajić, koji propagira mržnju, samo stvar njegova biskupa, a ne Crkve... Crkva bi se morala jasno i glasno ograditi od takvih izjava. Ne može se tolerirati da ljudi iz Crkve ostanu nijemi, ne znam zašto Crkva šuti - rekao je Mesić.

Predsjednik je prvi put komentirao spor oko Alke, kada su premijer Sanader i predsjednik Sabora Luka Bebić odustali od posjeta Sinju jer je središnje mjesto trebao imati Mesićev izaslanik general Kruljac. Mesić je nazvao “ishitrenima” njihove kritike da nismo vojna država pa da središnje mjesto na Alki ima general, a nije isključio ni mogućnost da je riječ o taštinama. Sve je bilo u skladu s protokolom Alke, a onaj tko nije zadovoljan, može pokrenuti incijativu da se to promijeni - poručio je Mesić.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 00:41   #2
Ma tko uopće sluša tog idiota Mesića, što je danas? Je partizan, ustaša, četnik ili antifašista, aha danas je ateista.

Bože pomozi i rješi nas ove kuge od predsjednika!
live.and.kicking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 01:30   #3
Ja mislim da su oni oboje zaboravili koji je njihov posao.
ekompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 02:01   #4
Nije dugo nikoga tuzakao, a ni Haag ga cak nije htjeo primiti treci put (steta sto nije).
Nego, nesto se bojim da ce se Papa jako uznemiriti i zabrinuti, cim tuzakanje stigne do Vatikana, Papa ce odmah zbrisati u Gandolfo da malo u miru i tisini kontemplira sam sa sobom, nakon tako ozbiljnih problema koje stvara jedan Jezerinac u interpretaciji ove nase moralne vertikale od Predsjednika koja nikada nije lagala !
Koriolan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 14:55   #5
papa će lagano pričekati još godinu dana, i onda više trabunjanje ostarjelog fikusa koji živi u 43.oj neće zanimati nikog.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 15:03   #6
Činjenica je da ja baš i ne razumijem zakaj ga Mesić samo nije smjenio, jer pošto je vrhovni zapovjednik OSRH može smijeniti bilo koju osobu u vojnoj službi, a Jezerinac je vojni ordinarij, te kao pripadnik vojske ne smije u javnost izlaziti sa političkim porukama. Ne da je trebao, nego ga je morao smjeniti ili napraviti nekaj drugo protiv njega.
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:16   #7
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
Činjenica je da ja baš i ne razumijem zakaj ga Mesić samo nije smjenio, jer pošto je vrhovni zapovjednik OSRH može smijeniti bilo koju osobu u vojnoj službi, a Jezerinac je vojni ordinarij, te kao pripadnik vojske ne smije u javnost izlaziti sa političkim porukama. Ne da je trebao, nego ga je morao smjeniti ili napraviti nekaj drugo protiv njega.
Mesić ne može smijeniti biskupa Jezerinca, jer ga nije postavio za vojnog ordinarija. Vojni je ordinarijat uspostavljen na temelju međunarodnih ugovora između Republike Hrvatske i Svete Stolice. Po tim ugovorima Katolička crkva ima pravo dušobrižništva u HV-u i policiji. ( osim toga to pravo imaju i Pravoslavna crkva, Islamska zajednica, reformirane crkve, uglavnom one vjerske zajednice koje su sklopile sličan ugovor s RH)
Prema europskoj tradiciji vojni ordinarij dobija čin u rangu general-bojnika, ali nije djelatna vojna osoba, a tako je i s vojnim kapelanima.
Mesića ždere što Jezerincu ne može ništa. Može ga tužit u Vatikan, ali to može svaka baba napravit koja je dovoljno pismena...
Kao "pravnik", naš bi dragi precednik morao znati te činjenice...
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:19   #8
Neznam koji je veći klaun.
Šta je s desničarima ateistima gospodine Jezerinac?
Riot Rolfmao is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:58   #9
Quote:
akont-ciko kaže: Pogledaj post
Mesić ne može smijeniti biskupa Jezerinca, jer ga nije postavio za vojnog ordinarija. Vojni je ordinarijat uspostavljen na temelju međunarodnih ugovora između Republike Hrvatske i Svete Stolice. Po tim ugovorima Katolička crkva ima pravo dušobrižništva u HV-u i policiji. ( osim toga to pravo imaju i Pravoslavna crkva, Islamska zajednica, reformirane crkve, uglavnom one vjerske zajednice koje su sklopile sličan ugovor s RH)
Prema europskoj tradiciji vojni ordinarij dobija čin u rangu general-bojnika, ali nije djelatna vojna osoba, a tako je i s vojnim kapelanima.
Mesića ždere što Jezerincu ne može ništa. Može ga tužit u Vatikan, ali to može svaka baba napravit koja je dovoljno pismena...
Kao "pravnik", naš bi dragi precednik morao znati te činjenice...
U tim ugovorima stoji to što ti kažeš. Vrlo sramotna činjenica za jednu suverenu državu, njenu vojsku i instituciju predsjednika.

Hebote, kakva je to vojska gdje strani monarh dijeli činove bez ikakvog utjecaja njenog vrhovnog zapovjednika? I koji onda postavljenim ljudima ne može ništa. Cirkus od vojske, što drugo reći. Kako bi prošao neki vojnik da se tako prepire sa svojim nadrađenim? Najmanje što bi mu slijedilo je jedna poštena šamarčina.

Usprkos podaničkim ugovorima, Mesić, kao što je i sam rekao, ima mehanizme s kojima može doskočiti Jezerincu. Jedan od tih je zabrana ulaska u vojne objekte. Ali on to zbog nekog razloga ne čini. Vjerovatno se nečega boji.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 19:32   #10
Sinbade, ne može mu zabraniti ulazak u vojne objekte. Jer mu po međunarodnom ugovoru mora dopustiti da obavlja svoju službu, a ukoliko je u kojoj vojarni crkva ili kapela, e tu se Mesić može postavit na glavu.
Ovako kako je kod nas riješen vojni ordinarijat, tako je riješen gotovo u cijeloj Europi, i talijanski, francuski, njemački, poljski, austrijski i ne znam koji još vojni ordinarij je u rangu generala u toj vojsci. To nema nikakve veze s oduzimanjem suvereniteta.
No, da se ja potpuno slažem s biskupom Jezerincem, ne slažem se s njim. No, to je drugi par cipela.
Važno je to da naš precednik ne poznaje zakone ni međunarodne ugovore.
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 20:55   #11
Quote:
Prema europskoj tradiciji vojni ordinarij dobija čin u rangu general-bojnika, ali nije djelatna vojna osoba, a tako je i s vojnim kapelanima.
Baš me zanima kolika je europska tradicionalna mjesečna plaća za to radno mjesto i kolika je ista plaća u HR???
Jel to regulirano međudržavnim ugovorom ili je to nečija intimna odluka?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:11   #12
Quote:
akont-ciko kaže: Pogledaj post
Sinbade, ne može mu zabraniti ulazak u vojne objekte. Jer mu po međunarodnom ugovoru mora dopustiti da obavlja svoju službu, a ukoliko je u kojoj vojarni crkva ili kapela, e tu se Mesić može postavit na glavu.
Ovako kako je kod nas riješen vojni ordinarijat, tako je riješen gotovo u cijeloj Europi, i talijanski, francuski, njemački, poljski, austrijski i ne znam koji još vojni ordinarij je u rangu generala u toj vojsci. To nema nikakve veze s oduzimanjem suvereniteta.
No, da se ja potpuno slažem s biskupom Jezerincem, ne slažem se s njim. No, to je drugi par cipela.
Važno je to da naš precednik ne poznaje zakone ni međunarodne ugovore.
Ako se baš toliko pozivaš na pravo, morao bi znati da je spomenuti ugovor u suprotnosti s Ustavom Republike Hrvatske u koje se jasno navodi da su religijske zajednice odvojene od države. Pošto je ustav ipak jedan fundamentalni zakonski dokument, Mesić se na njega uvijek može pozvati, štoviše dužnost mu je poštivati ga.

Jednog dana kada ova država napokon profunkcionira, ti famozni Tuđmanovi međunarodni ugovori će se sigurno naći pred Ustavnim sudom.

Uz to, što bi Crkva mogla napraviti predsjedniku ili Republici Hrvatskoj da se jednostrano odustane od nekih odredbi koje su vidljivo štetne? Ja se ne mogu sjetiti niti jedne stvari. Vidiš kako je to bajan ugovor, jedna strana se obvezuje na 300 mil. godišnje, ulazak u školstvo, vojsku i brojene druge stvari, a druga strana za to nudi paučinu. Svaka čast Tuđmanu na takvim međunarodnim ugovorima.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:17   #13
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Ovaj Mesić me je stvatrno razočarao svojim kukavičkim stavom. Kaže da će se na Jezerinca žaliti Papi. Kao oni moraju odrediti da li je njemu mjesto u vojsci. Pa kakva je to njonjavost? Tko je glavni zapovjednik oružanih snaga, predsjednik ili možda netko drugi? Da ima imalo hrabrosti tog notornog klerofašista bi već odavno najurio iz vojske. Kojeg đavla popovi tamo ionako rade?
Po cemu je Jezerinac klerofashista?
Schultze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:24   #14
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Ako se baš toliko pozivaš na pravo, morao bi znati da je spomenuti ugovor u suprotnosti s Ustavom Republike Hrvatske u koje se jasno navodi da su religijske zajednice odvojene od države. Pošto je ustav ipak jedan fundamentalni zakonski dokument, Mesić se na njega uvijek može pozvati, štoviše dužnost mu je poštivati ga.

Jednog dana kada ova država napokon profunkcionira, ti famozni Tuđmanovi međunarodni ugovori će se sigurno naći pred Ustavnim sudom.

Uz to, što bi Crkva mogla napraviti predsjedniku ili Republici Hrvatskoj da se jednostrano odustane od nekih odredbi koje su vidljivo štetne? Ja se ne mogu sjetiti niti jedne stvari. Vidiš kako je to bajan ugovor, jedna strana se obvezuje na 300 mil. godišnje, ulazak u školstvo, vojsku i brojene druge stvari, a druga strana za to nudi paučinu. Svaka čast Tuđmanu na takvim međunarodnim ugovorima.

To sto ti shvacas vjeru i vjersku poduku kao paucinu samo govori o tebi i tvojem obrazovanju, bez obzira da li si ateist ili vjernik !
Inace u pravu si, svaka cast Tudjmanu, ne samo na medjunarodnim ugovorima nego na jos mnogo cemu sto je napravio za Hrvatsku, ali to sto ti to ne shvacas ili ne priznajes je samo tvoj problem, barem jos zasada !
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos
Komunalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:25   #15
Quote:
Schultze kaže: Pogledaj post
Po cemu je Jezerinac klerofashista?
Po misljenju i stavovima Mesicevih savjetnika, npr. Jakica ili Loncara !
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos
Komunalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 22:41   #16
Sinbade, ti kao da viriš precedniku iz đepa, tj. kao da sjediš u prvom redu Jakiću i Lončaru ( mojem budi, kako ga precednik zove). Sloboda vjere i sekularna država ne znači da je crkva zaključana u sakristije i samostane.
Iz tog stava Mesić funkcionira, jer je svijest njegovih savjetnika zamrznuta negdje 1950. ( on ionako nema svog mišljenja dok mu Lončar ne protumači stvari).
Je li Francuska sekularna država? Je. I oni imaju vojnog ordinarija u činu generala i s plaćom generala u francukoj vojsci.
je li Njemačka sekularna država? je. I oni imaju vojnog ordinarija u činu generala i s plaćom generala u njemačkoj vojsci.
I jedna i druga država imaju ugovore sa Svetom Stolicom. Baš kao i Hrvatska.
S time što Hrvatska u Europi prednjači u jednoj stvari: ima ugovore s najviše vjerskih zajednica. A u sklapanju, pisanju i sastavljanju ugovora s drugim vjerskim zajednicama svojski su pomagali i pravnici iz Katoličke Crkve.
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 23:33   #17
Uf, a ja pomislio da se s tobom može razgovarati.

1. Ad hominem napade možeš slobodno izostaviti.

2. Stanja u drugim zemljama teško da mogu biti argument, pogotovo ne zakonski. Tako si počeo raspravu, zar ne? Uostalom, radi se o krajnje provincijalnom razmišljanju.

3. Francuska s Vatikanom ima samo neki sitni ugovorčić oko jednog samostana, daleko od bilo čega što ima Hrvatska. Možeš pogledati ovdje.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 00:52   #18
Quote:
ti famozni Tuđmanovi međunarodni ugovori će se sigurno naći pred Ustavnim sudom
molim boga ta se to sto prije desi jel ovi ugovori s vatikanom su sramotni
niti jedna dzava nije crkvi dopustila da radi sto hoce...jedino hrv
a ovog jezerinca i poslo u vojarnu da guli krumpire a ne da me tu jebe sa svojim glupostima
demokrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 01:34   #19
Quote:
demokrat kaže: Pogledaj post
molim boga ta se to sto prije desi jel ovi ugovori s vatikanom su sramotni
niti jedna dzava nije crkvi dopustila da radi sto hoce...jedino hrv
a ovog jezerinca i poslo u vojarnu da guli krumpire a ne da me tu jebe sa svojim glupostima
Odakle si ti ? Iz nekog djecjeg vrtica gdje si tek naucio pisati ili imas koju godinu vise, sto se bas po tvojim vise nego neukim komentarima ne bi reklo?

Inace si ti vido i procitao ne ugovore nego medjudrzavne Sporazume pa kao znas o cemu se radi ? A Ustavni sud bi bio nadlezan da je tim Sporazumom prekrsen Ustav, a s obzirom da nije nema ni posla za Ustvani sud.

A sto se tice gulenja krimpira ti ne bi bio ni za to sposoban !

I nemoj proglasavati gluposcu ono sto ti ne mozes u niukom slucaju razumjeti !!!
PORCUPINE is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.08.2008., 02:47   #20
tvoj nacin razgovora dovoljno govori o tvojoj kulturi i tvom obrazovanju...tvoj pravopis samo potvrđuje tvoju ne kulturu i manjak obrazovanja...zao i je sto jos ima ljudi kao sto si ti...tj znao sam da vas jos ima al sam mislio da se neznate sluziti internetom...mora biti da si heroj u selu svome...svaka cast
demokrat is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.