Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2016., 14:26   #3241
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
To je ipak velika razlika. Psihičko nasilje je nekaj za kaj i sam mislim da je puno teže detektirat od fizičkog. Mislil sam da si imala iskustva sa fizičkim.No drago mi je da nisi.
Istina, puno teze je detektirat, a ujedno puno lakse sakrit pred drugim ljudima i cesto zrtvama takvog nasilja nitko ne vjeruje. I kad pocnu eventualne prijetnje, nikad neznas dal ce sve ostati samo na tome, ili ce se pretvoriti iz rijeci u djela, pa je normalno da postoji strah od toga sta se moze dogoditi ako ces takvu osobu ostaviti. Pa kad dodamo jos obitelj i prijatelje koji se ne zele mijesat ili misle da lazes/pretjerujes, situacija za nasilnika postaje savrsena.
one man woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 16:05   #3242
Fizicko nasilje cesto pocinje psihickim zlostavljanjem. Nase drustvo je cudno u najmanju ruku, kad god dode do bilo kakvog oblika nasilja, cesto se nemas kome pozaliti jer se svi od toga ograduju. Na kraju zbog toga i cujemo price tipa 'bio je miran i povucen, nikad ne bih ni pomislio da je to bio u stanju napraviti'.
Svi oblici nasilja su za osudu, no cini mi se da se psihicko cak i podrzava u drustvu. Koliko je samo prica kako jedan od roditelja tesko moze vidjeti dijete bez ikakvih osnova za takvo ponasanje. Meni su sve te price cisti horor.
U seriji "2 i pol muskarca" su iskarikirali tri oblika nasilja do te mjere da je to svima smijesno: stalkanje (rose koja je stalno kod charlija), brakorazvodna parnica u kojoj muskarac gubi sve, do te mjere da nema ni za stanarinu i otrovna majka koja je olicenje svog zla spram djece. Mi se tome smijemo, no u tim stvarnim situacijama vjerujem da bismo plakali od muke
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 14:36   #3243
Sad kad sam procitala zadnji post, sjetila sam se jednog razgovora prije nekoliko mjeseci, i nevjerojatno je, da stvarno ima ljudi koji podrzavaju nasilje.

Naime, pricaju dvije zene o nekoj njihovoj susjedi, koja je ostavila decka i njihovo troje djece i odselila kod nekog novog lika. I naravno sve ruzno o njoj, kakva majka je to, kurva i sl., da bi dosle do zakljucka, da ju je trebao mlatit kao sto je njegov otac majku, pa se onda ova vjerovatno to ne bi usudila napravit. Eto. Dakle treba preventivno mlatiti zenu, da se ne bi usudila varati i ostaviti te.

I najgore od svega je sto su to izjavile dvije zene.
one man woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:57   #3244
Zene, iz mog iskustva, cesto jesu takve. Koliko sam samo puta cula: Normalno da je toliko posesivan, pogle ju kako se oblaci i sminka! (za zenu koja trpi psihicko zlostavljanje i ne smije ni do ducana bez odobrenja decka i to iz zenskih usta).
Ili 'dva samara i rijesio bi problem, kao u stara vremena!
A najgore je kad susjedi znaju da on nju mlati i nitko ne zove policiju jer su to ipak njihova posla.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 20:06   #3245
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
A najgore je kad susjedi znaju da on nju mlati i nitko ne zove policiju jer su to ipak njihova posla.
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Fizicko nasilje cesto pocinje psihickim zlostavljanjem. Nase drustvo je cudno u najmanju ruku, kad god dode do bilo kakvog oblika nasilja, cesto se nemas kome pozaliti jer se svi od toga ograduju. Na kraju zbog toga i cujemo price tipa 'bio je miran i povucen, nikad ne bih ni pomislio da je to bio u stanju napraviti'.
Prijateljica i ja imamo jednu zajedničku treću (starija žena) koju je muž zlostavljao u mladosti, a sada se smirio (ona ga nikad nije htjela napustit jer "gdje će ona iz svoje kuće")....a ni on nije htio izići i te kuće.

....s vremenom je njena kćerka napustila kuću, uspješna je i ne želi imati s njima veze, a sin je preuzeo ulogu oca - zlostavljača...nedavno se ta prijateljica nazovimo je Ana požalila meni i drugoj prijateljici Kati (izmišljeno ime) da je sin postao sve nasilniji, da želi srušiti kuću koju su ona i muž cijeli život gradili i izgraditi dva kata za sebe (pritom bi izbacio sestru iz te kombinacije naravno)....

....treća prijateljica Kate je rekla da se ne slaže s tim jer bi tako kčerka te "Ane" ostala bez svog dijela naslijedstva da ne može sin to napraviti u svoju korist....Ana je šutila......Kate je inzistirala da se Ana predomisli (naime Anina majka i brat su to njoj samoj jedno davno učinili - izbacili su je iz kuće u korist brata)..

.....Ana je ostala pri tome da je ona u svemu tome žrtva i da ne može ona ništa protiv nasilnog sina....par dana nakon toga taj je isti nasilni Anin sin na cesti dočekao kćerku moje prijateljice Kate i curi od 15 godina zaprijetio da će je ubiti slijedeći put kad njena majka bude imala poriv da njegovoj majci (Ani) "daje savjet kome da ona ostavi njegovu kuću"....budući da sam upoznala tog momka nisam uopće sumnjala da bi on tako nešto napravio.....toliko u mješanju u ovakve situacije.....
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 02:36   #3246
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
Prijateljica i ja imamo jednu zajedničku treću (starija žena) koju je muž zlostavljao u mladosti, a sada se smirio (ona ga nikad nije htjela napustit jer "gdje će ona iz svoje kuće")....a ni on nije htio izići i te kuće.

....s vremenom je njena kćerka napustila kuću, uspješna je i ne želi imati s njima veze, a sin je preuzeo ulogu oca - zlostavljača...nedavno se ta prijateljica nazovimo je Ana požalila meni i drugoj prijateljici Kati (izmišljeno ime) da je sin postao sve nasilniji, da želi srušiti kuću koju su ona i muž cijeli život gradili i izgraditi dva kata za sebe (pritom bi izbacio sestru iz te kombinacije naravno)....

....treća prijateljica Kate je rekla da se ne slaže s tim jer bi tako kčerka te "Ane" ostala bez svog dijela naslijedstva da ne može sin to napraviti u svoju korist....Ana je šutila......Kate je inzistirala da se Ana predomisli (naime Anina majka i brat su to njoj samoj jedno davno učinili - izbacili su je iz kuće u korist brata)..

.....Ana je ostala pri tome da je ona u svemu tome žrtva i da ne može ona ništa protiv nasilnog sina....par dana nakon toga taj je isti nasilni Anin sin na cesti dočekao kćerku moje prijateljice Kate i curi od 15 godina zaprijetio da će je ubiti slijedeći put kad njena majka bude imala poriv da njegovoj majci (Ani) "daje savjet kome da ona ostavi njegovu kuću"....budući da sam upoznala tog momka nisam uopće sumnjala da bi on tako nešto napravio.....toliko u mješanju u ovakve situacije.....
Zanimljivo... Nisam mislila na takav nacin mijesati se nego pozvati policiju kad cujes urlike, CZSS kad vidis zapostavljenu djecu...
Nego, ima li katina kcer oca? Ili kate pistolj? Bi mu ja glavu skinula da mi se kceri tako zaprijeti. Itko. Ikad. A ne obican kradljivac vlastite sestre i zlostavljac majke. Fuj
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 08:14   #3247
Nadam se da su curu odveli na policiju i podnijeli prijavu.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 20:14   #3248
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post

.....Ana je ostala pri tome da je ona u svemu tome žrtva i da ne može ona ništa protiv nasilnog sina....par dana nakon toga taj je isti nasilni Anin sin na cesti dočekao kćerku moje prijateljice Kate i curi od 15 godina zaprijetio da će je ubiti slijedeći put kad njena majka bude imala poriv da njegovoj majci (Ani) "daje savjet kome da ona ostavi njegovu kuću"....budući da sam upoznala tog momka nisam uopće sumnjala da bi on tako nešto napravio.....toliko u mješanju u ovakve situacije.....
Prijetnja smrću je kazneno djelo za koje Kazneni zakon predviđa novčanu ili zatvorsku kaznu. U ovom slučaju je prijenja smrću išla djetetu, moguće bi se dala ishoditi zabrana približavanja.

Ako niste još, odmah otiđite na policiju i prijavite smrada.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:33   #3249
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Zene, iz mog iskustva, cesto jesu takve. Koliko sam samo puta cula: Normalno da je toliko posesivan, pogle ju kako se oblaci i sminka! (za zenu koja trpi psihicko zlostavljanje i ne smije ni do ducana bez odobrenja decka i to iz zenskih usta).
Ili 'dva samara i rijesio bi problem, kao u stara vremena!
A najgore je kad susjedi znaju da on nju mlati i nitko ne zove policiju jer su to ipak njihova posla.
da, u takvome društvu mi živimo još uvijek....

bila je jedna reportaža na provjerenom ak se ne varam....uglavnom ženska i frajer su otišli u stan nekoga prijatelja i svađali se i glumili da ju on tuče, ona vrišti i viče upomoć, a on se dere...ubit ću te....sve to uz otvorene prozore....sve su snimali i prolaznike na ulici i one koji su pozvonili na vrata....sa ulice bi samo ljudi stali, pogledali i otišli....a od stanara nitko nije ni zvao policiju ni pozvonio.....e onda su uzeli bubnjeve i na zvučnike do maksimuma u 11 navečer ili tak nešto.....pola zgrade im je došlo na vrata i kaj su normalni, oni sutra rade, zvat ćemo vam policiju, špotancija i špotancija...

da....u takvom mi društvu živimo
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 18:29   #3250
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
da, u takvome društvu mi živimo još uvijek....

bila je jedna reportaža na provjerenom ak se ne varam....uglavnom ženska i frajer su otišli u stan nekoga prijatelja i svađali se i glumili da ju on tuče, ona vrišti i viče upomoć, a on se dere...ubit ću te....sve to uz otvorene prozore....sve su snimali i prolaznike na ulici i one koji su pozvonili na vrata....sa ulice bi samo ljudi stali, pogledali i otišli....a od stanara nitko nije ni zvao policiju ni pozvonio.....e onda su uzeli bubnjeve i na zvučnike do maksimuma u 11 navečer ili tak nešto.....pola zgrade im je došlo na vrata i kaj su normalni, oni sutra rade, zvat ćemo vam policiju, špotancija i špotancija...

da....u takvom mi društvu živimo


Kleopatra valjda kužiš da je djelomično i zbog ovog primjera koji sam gore navela, dakle niko nije susjeda gađao bubnjevima kad mu je došao na vrata da ga upozori da smanji muziku, a više puta sam vidjela susjede koji su završili sa šljivom na oku ili pod prijetnjom oružjem jer su mješali u situacije obiteljskog zakona dok je žrtva pritom šutjela i odabrala da ne prijavi.....nažalost i u takvom društvu živimo...
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 18:32   #3251
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Nadam se da su curu odveli na policiju i podnijeli prijavu.
....a čemu to samo da se budala opet nameči na kćerku moje prijateljice kad sazna da je prijavljen?

... jednostavno smo prestali Ani davati savjete u vezi njenog sina....ona je na kraju otkrilo se sve ostavila (prisilno) sinu a kćer je razbaštinila...ta kćer ionako ne želi imati veze s njima...Ana još uvijek ne razumije kakvu je ona štetu učinila svojoj kćeri...njoj je ok da sin kao muško sve uzme...nema odgovor zašto je sinu prenjela naš razgovor..bile smo budale što smo se umješale, makar savjetima...mogla je od toga stradat nevina djevojka, a ani ni njenoj kćeri nismo ništa pomogle....
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 18:45   #3252
Quote:
mittara kaže: Pogledaj post
Da, ma znam. I razumijem savrseno to s prijavom prijetnji, zabranom prilaska.Sve bi to trebalo ici tim tokom.Samo sto mi to ne rijesava situaciju, vec samo moze njega dodatno nabrusit protiv mene.
Da ne ulazim previse u detalje, al radi se o osobi koja se ne boji policije, koja vec ima visestruka iskustva sa slicni stvarima. On da dobije rijesenje o zabrani prilaska, on bi se poceo smijat i vjerojatno me pitao nesto u stilu "jel ti stvarno mislis da te zabrana prilaska moze zastiti?" I realno, jel moze?
čitam ovu temu i prolazi me jeza...
sličnu situaciju je proživljavala jedna prijateljica moje mame.
imala je jako nasilnog ljubavnika koji je uživao ugled u društvu kao
uredan obiteljski čovjek.
ona je potražila posao u inozemstvu-kada ju pronašao tamo,
uhodio i namamio na tobožnji sastanak,expolodirao je i pretukao ju.
ona je cijelu stvar prijavila njihovoj policiji te je dobio kaznu zatvora.
ima mnogo objavljenih oglasa za posao na državnim burzama rada u NJemačkoj,Austriji i ostalim zemljama.
možda je to mogućnost novog života,posla i odlaska iz pakla
svih onih koji proživljavaju nasilje.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 20:40   #3253
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Slozila bih se...za zrtvu trebaju predispozicije.
još malo pa ćemo tvrditi da za završiti u konc-logoru
trebaš imati-predispozicije!
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 21:00   #3254
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
čitam ovu temu i prolazi me jeza...
sličnu situaciju je proživljavala jedna prijateljica moje mame.
imala je jako nasilnog ljubavnika koji je uživao ugled u društvu kao
uredan obiteljski čovjek.
ona je potražila posao u inozemstvu-kada ju pronašao tamo,
uhodio i namamio na tobožnji sastanak,expolodirao je i pretukao ju.
ona je cijelu stvar prijavila njihovoj policiji te je dobio kaznu zatvora.
ima mnogo objavljenih oglasa za posao na državnim burzama rada u NJemačkoj,Austriji i ostalim zemljama.
možda je to mogućnost novog života,posla i odlaska iz pakla
svih onih koji proživljavaju nasilje.
nije mi najjasnije zašto žene trpe nasilne muževe, a zašto trpe nasilne ljubavnike s kojima nemaju ni zajedničke financije, kućanstvo i djecu? to je potpuna misterija.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 21:16   #3255
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
nije mi najjasnije zašto žene trpe nasilne muževe, a zašto trpe nasilne ljubavnike s kojima nemaju ni zajedničke financije, kućanstvo i djecu? to je potpuna misterija.
bila ljubavnica ili žena-ništa to ne mijenja,
nasilnik je uvijek isti.
budući da nije imala djece,ona je pobjegla u inozemstvo.
ali,kada ju tamo pronašao-sve je prijavljeno njihovoj lokalnoj policiji
i sudstvu.mislim da je čak tamo odslužio zatvor.
kod nas je izgubio posao.
ona je čak u to vrijeme dobila posao vani,
dok danas su sve burze rada otvorene i dostupne na net-u.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 12:05   #3256
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
hvala ti, ja znam u svom srcu da sam dobro postupila, želim najbolje za svoje dijete....ma ne treba mi ni reći hvala...ja sam mu mama, to mi je dužnost, osigurati mu sretno odrastanje i pružiti mu sve potrebno....kad vidim da sam uspjela...to će mi biti najveća nagrada...

i sve što činim za svoje dijete nije mi teško, već mi je motivacija i snaga

Ne, ti uopste nisu dobro postupila i dete treba da te osudjuje zato sto ga izlažeš takvom životu!!
I nemoj se vaditi na dete i da ce ti ga on oduyeti-jer ne može! I jesi losa majka jer je tvoje dete trpelo dok gleda fizicko i psihičko maltretiranje, a posledice mogu biti razne - ili će i ono postati psihopata ili će navući neku psihičku bolest!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 09:15   #3257
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
nije mi najjasnije zašto žene trpe nasilne muževe, a zašto trpe nasilne ljubavnike s kojima nemaju ni zajedničke financije, kućanstvo i djecu? to je potpuna misterija.
Zato što misle da tako treba biti, zato što su naučile biti pod čizmom, zato što im život ima smisla ako pate, zato što misle da u vezi treba patiti, zato jer to žele pošto ne znaju za bolje. Svaka žena koja uđe u vezu sa sređenom osobom dolazi do spoznaje da u vezi može i treba biti dobro. One koje to ne znaju kao po nekom mentalnom ključu uvijek pronađu osobu s kojom će imati problema, to je njihov svemir i za drugog ne znaju, ili još gore prema uspješnim vezama imaju negativne predrasude.

Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ne, ti uopste nisu dobro postupila i dete treba da te osudjuje zato sto ga izlažeš takvom životu!!
I nemoj se vaditi na dete i da ce ti ga on oduyeti-jer ne može! I jesi losa majka jer je tvoje dete trpelo dok gleda fizicko i psihičko maltretiranje, a posledice mogu biti razne - ili će i ono postati psihopata ili će navući neku psihičku bolest!
Dijete će zasigurno imati ozbiljne psihičke posljedice koje će se odraziti u njegovom budućem životu, u pubertetu, ili kasnije kada se bude morao nositi sa kompleksnošću života, vezama i ostalim obvezama. Na podforumu psihologija imate hrpu ljudi koji se bore sa manjkom samopouzdanja, fobijama, strahovima, emocionalnim problemima, depresijom, negativnim stavovima prema životu, predrasudama... to su sve 99% osobe koje nisu imale sreću živjeti u skladnoj obitelji koji potiče i razvija djetetovu samostalnost i samopouzdanje pa se u zrelim godinama nakon cijelog života teške muke napokon susretnu sa psihijatrom i problemima koje vuku još od djetinjstva. Ne moram govoriti o tome koliko su ti ljudi izgubili na kvaliteti života za to vrijeme...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 23:42   #3258
Ajme koliko super zena ovdje ... Ljudima treba pomoc a ne osudivanje ,zar nije dovoljno sto ih partner osuduje i vrijeda, kako da onda razlikujem njih i ove koji vrijedaju losa si majka npr. Tuzno i zalosno umjesto da se pruzi podrska i ukazuje na kvalitete ... Strasno ako su one toliko pametne i sretne sto rade na forumu umjesto da uzivaju sa svojim savrsenim muskarcima ili svojim savrenim ja,smijesno.Svaka normalna mama radi ono sto smatra najboljim za svoje dijete, u danasnje vrijeme gdje majke ostavljaju djecu da bi pile i drogirale se itd.. ekstremni slucajevi nekada danas ih je na svakom koraku vi ste nasle zenu koja brine,ali nezna izlaz osudivat ... Svaka Vam cast
ana559 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 15:49   #3259
Quote:
ana559 kaže: Pogledaj post
Ajme koliko super zena ovdje ... Ljudima treba pomoc a ne osudivanje ,zar nije dovoljno sto ih partner osuduje i vrijeda, kako da onda razlikujem njih i ove koji vrijedaju losa si majka npr. Tuzno i zalosno umjesto da se pruzi podrska i ukazuje na kvalitete ... Strasno ako su one toliko pametne i sretne sto rade na forumu umjesto da uzivaju sa svojim savrsenim muskarcima ili svojim savrenim ja,smijesno.Svaka normalna mama radi ono sto smatra najboljim za svoje dijete, u danasnje vrijeme gdje majke ostavljaju djecu da bi pile i drogirale se itd.. ekstremni slucajevi nekada danas ih je na svakom koraku vi ste nasle zenu koja brine,ali nezna izlaz osudivat ... Svaka Vam cast
Nekad je najveća pomoć osobi stavit ispred nje ogledalo da vidi svoje vlastite postupke...također dobronamjerna kritika nije uvijek negativna...jednostavno ne znam ko (normalan) može opravdavati stav - Nisam se rastavila zbog djece iako me još uvijek mlati/vara i sl...jedna moja psihijatrica je tako imala pacijenticu koja je bila spremna da ostavi muža i onda kao slučajno zatrudnila treći put s njim, moja psihijatrica se digla kad joj je ova o rekla, pokazala joj vrata i rekla - Nemojte mi više dolazit! (a bili su bogatiji, znači mogla je s ženom mlatit praznu slamu i dizat joj novac)....znači da ni psihijatri ne misle da se može svakog pacijenta "spasit" što neko reče jedine prave žrtve u ovome svemu su uvijek i ostat će - DJECA....
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 22:28   #3260
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
Nekad je najveća pomoć osobi stavit ispred nje ogledalo da vidi svoje vlastite postupke...također dobronamjerna kritika nije uvijek negativna...jednostavno ne znam ko (normalan) može opravdavati stav - Nisam se rastavila zbog djece iako me još uvijek mlati/vara i sl...jedna moja psihijatrica je tako imala pacijenticu koja je bila spremna da ostavi muža i onda kao slučajno zatrudnila treći put s njim, moja psihijatrica se digla kad joj je ova o rekla, pokazala joj vrata i rekla - Nemojte mi više dolazit! (a bili su bogatiji, znači mogla je s ženom mlatit praznu slamu i dizat joj novac)....znači da ni psihijatri ne misle da se može svakog pacijenta "spasit" što neko reče jedine prave žrtve u ovome svemu su uvijek i ostat će - DJECA....
Ta psihijatrica je debil.

Žrtvin mentalni sklop se kroz neko vrijeme promijeni i žrtve ne reagiraju na način na koji reagiraju ljudi koji nisu žrtve.
Žrtva nasilja koja je sustavno zlostavljana, nakon dana u kojem je bila samo vrijeđana i dobila samo naguravanje, ne i ozbiljne batine će uglavnom misliti da je danas imala dobar dan jer je bila uspješna i pametna i napravila je sve ispravno.
Ja bih recimo, u istoj situaciji (da me se vrijeđa i nagurava) nekome slomila kičmu.

Ta je tematika izuzetno kompleksna i svak koji veli da je žrtva glupa zato što trpi ne zna kurca o materiji u koju se plete. Da `prostiš na izrazu.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.