Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2006., 16:19   #21
Quote:
Norylo kaže:
Ma koje ti gluposti razvaljuješ trollu prijedorski.

1) Alija jest bio glup, jer nije na vrijeme pročitao velikosrpsku politiku što se sprema u Bosni. Zato je taj tutlek Alija i ekvilibrirao pred rat jer je totalno nepolitički mislio da će se ljigavim dodvoravanjem Beogradu umiliti i učiniti ako baš ne simpatičnim, onda barem podnošljivim. Zato ga je i Karadžić dobro naguzio.

Kad je počeo rat Alija se je "čudio" , "ma tko to puca, nezna se ko puca", "to nije naš rat" iako je dobro znao što se dešava u selu Ravno a rat u Hrvatskoj je zahuktao u Hrvatskoj.
Alija je seronja i politički slijepac, što ne znači da je u biti loš čovjek. Jednostavno taj lik nije bio dorastao teškim trenucima kojima ga je izvrgnuo Milošević sa svojim marionetama, Karadžić-Plavšić-Krajišnik-Koljević. Alija je od humanista koji se je odupirao kako je znao i umio muslimanskim poveljama, vjerskom homogenizacijom koja nije apriori pokazivala nikakvu bitnu antihrvatski, a niti antisrpski animozitet. Tu je i njegova (osim mnogih ostalih) najveća krivnja, koja je na kraju i okrenula neke muslimane protiv Hrvata.

Umjesto da je Alija, kako mu je sugerirao Silajdžić, oštrije i ozbiljnije uletio u savez sa Hrvatima, muslimane je ostavio goloruke pred srpske satrape. Muslimani se tek tada radikaliziraju što se pokazalo i u mučnom i neprirodnom sukobu sa BiH Hrvatima. Zato je logično da je Alija jedan od najodgovornijih i Hagu vrlo poželjnih gostiju, čiju pozivnicu na žalost nije dočekao.

John Major i D. Hurd su najnesposobniji političari koje je GB ikada imala. M. Tatcher je anticipirala dogođaje i krvavi rasplet i bila je protiv embarga na oružje, kao i svi napredni političari (Genscher, Mock, Mikelis, Shirack, Miterand) koji su znali pravu prirodu i uzroke rata. Uostalom i Carrington i Owen su se dobro naplatili od Slobe sa financijskim transakcijama.

No Srbi, i njihovi smrdljivi lažljivi huškaći poput ovog prijedorskog spamera svojim poluinformacijama žele radikalizirati antimuslimansko raspoloženje, kako bi i na taj način opravdali postojanje genocidne, fašističke tvorevine tzv Republike Srpske.

Zaključak:
Najveću odgovornost za postojanje tzv Republike Srpske i radikaliziranje bosanskih Muslimana je kunktatorska, dvolična i kukavička politika Alije Izedbegovića. S druge strane, kada bi ga gledao kao čovjeka prije rata, vidio bih ga kao velikog protivnika komunizma i humanista, ali kao političara jednmo obično kukavičko smeče koje je učinilo puuuno više štete od koristi.
@ Juda
Ponovno pročitaj stav o Aliji
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 16:20   #22
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Norylo, pretpotstavljam da je onaj musliman koji ti je čestitao Božić barem jednako miroljubiv kao alija....

De ga upitaj zašto Armija BiH i muslimani nisu barem sa pola žestine krenuli na oslobađanje Srebrenice i Goražda kao što su krenuli na Bugojno, Vitez, Travnik...

A upitaj se i ti zašto je to tako ?

p.s.
Niti jedan musliman ti na to pitanje neće odgovoriti.
To je isto i ravnomjerno pitanje zašto Tito nije išao u oslobađanje Jasenovca.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 16:23   #23
Quote:
Norylo kaže:
@ Juda
Ponovno pročitaj stav o Aliji
Da, opisuješ Aliju kao naivnu ovcu, dobročudnog u duši, ali jebiga koji se nije znao snaći u toj podmukloj politici......spika tipa "jadni Alija, prepošten je on za poltiku"...


E Norylo, Norylo, ne jednom su ljudi govorili kako je Alija na press konferenciji kada su kamere bile uključene govorio o "mutlietnićkoj Bosni" a u zatvorenim sjednicama SDA bio glavni i vikao "Smrt kjafirima, Bosna će biti islamska ili je neće biti".
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 16:23   #24
Quote:
amd.intel kaže:
Uzasnuta sam.....u zadnja 2 dana sam prisustvovala u 2 slucaja kada vehabije napadaju cure zato sto nose krace majce.....ljudi,gdje mi to zivimo!???Ja sam ostala bez komentara....
a branili ste se kad vas Tuđman išao spašavat

Quote:
Mene će povijest smjestiti bok uz bok s Francom, kao spasitelja zapadne civilizacije.
Dr. Franjo Tuđman u razgovoru s Carlosom Westendorpom, visokim povjerenikom OSCE-a za BiH, citiran u The New York Timesu, travanj 1998.
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 16:30   #25
g2sl, kao što vidim, ti iz Bjelovara imaš podosta informacija o bosanskim muslimanima ?

Može li jedan citat od Dr Safeta Ćibe "U Bosni živi samo jedan narod, a to su Bosanci"...

Ili Ejup Ganić "Prije će Hrvatska nestati nego Bosna pasti" u britanskom Observeru 1992g .
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 16:38   #26
Quote:
Juda Iškariot kaže:
g2sl, kao što vidim, ti iz Bjelovara imaš podosta informacija o bosanskim muslimanima ?
nemam uopće, niti se petljam u te razgovore

ali ovo mi se učinilo zgodnim, ti bolesniki kao što je bio Tuđman nekad i malo istine natrabunjaju, a i vidiš odmah kakve je moralne veličine naš predsjednik imao za uzore
ja ti hoću pomoći da se vidi da bi to mogla biti istina, tko zna što su budali napričali Englezi nasamo, a ti tako prema meni
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 16:39   #27
Quote:
amd.intel kaže:
Vidi ovo. To su ti sekularci.


http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=27444


Sta je ovo?????

Autor: Last_one Poslano: 03/08/2006 13:50

Uzasnuta sam.....u zadnja 2 dana sam prisustvovala u 2 slucaja kada vehabije napadaju cure zato sto nose krace majce.....ljudi,gdje mi to zivimo!???Ja sam ostala bez komentara....
Ej trollu prijedorski, kako to da nisi na "našem lepom Jadranu bre burazeru"
Jel znaš koja je ovo godina?
Zaserete sve i poslije optužujete druge , jer su od bijesa psihički oboljeli.
E tko vas nezna Srbendure prijedorske...

Meni nije poznato da su prije rata koji su zakuhali Srbi (uostalom kao i sve ratove do sada) postojali vehabije u Sarajevu. Sada mi je to logično i jasno, a da ste kojem slučajem Muslimani ti i Juda bi bili najveći, veći možda i od Bin Ladena.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 16:40   #28
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Može li jedan citat od Dr Safeta Ćibe "U Bosni živi samo jedan narod, a to su Bosanci"...
to je istina, koliko god oni htjeli biti i Hrvati i Srbi, kako kaže jedna naša kolegica s foruma, Bosanac vrišti iz njega
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 16:50   #29
Quote:
Juda Iškariot kaže:
U pravu si što se tiče Owena, Carringtona i ostalih, no šta nam to govori, da Alija nije bio svinja ?

Bio je svinja, i ne samo to, već ratni zločinac, skupa sa Ganićem i ostalim članovima SDA.

Genocid srednje Bosne je upravo i planiran od dvojca Izetbegović-Ganić, nisu tu odluku donijeli obični smrtnici, to je donešeno od samog vrha.

A evo ti miroljubivog Alije kako miroljubivom porukom "Es selamu alejkum, Allahu egber" pozdravlja miroljubivu Armiju BiH:

http://youtube.com/watch?v=6O5FC7Xq9T8
O kakvoj miroljubivoj vojsci ti haluciniraš?

A kako da im digne moral? Sa "Drugovi vojnici, Z-D-R-A-V-O!!!"?

Pa kaj misliš zašto koje sam ja pozdrave djelio, i kakvu sam uniformu nosio? A kaj misliš zašto?
Na to ti ne želim odgovarati na ovom forumu. Mućni malo ludarom.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 16:53   #30
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Alija je 1992 u Bihaću uz zeleni polumjesec uzdignutim prstom urlao "Bude li Tuđman samo krivo pogledao Bosnu, bit će krvi do koljena".

Juda, malo si me razocarao ovim citatom. Kao novinar bio sam neposredni svjedok bas tog govora u Bihacu u veljaci 1992 u sklopu Alijine predreferendumske kampanje. Izjava je tocna, mislim da negdje u arhivi imam cak i njen tonski zapis, ali nije tocan kontekst u kojem ti sugeriras da je izrecena. Ta izjava nije naime izrecena u kontekstu bilo kakve prijetnje Hrvatskoj ili hrvatima, vec kao odgovor na provokaciju politickih sljedbenika Fikreta Abdica koji su tijekom skupa izazivali nerede i optuzivali Izetbegovica da Bosnu zeli predati "Hrvatima u ruke" - Fikret se u tom trenutku naime jos uvijek bio zalagao za "ocuvanje Jugoslavije" - da bi kasnije kad se opako zaratilo preshao na Tudjmanovu stranu, a protiv Alije. Dakle u recenoj, djelomicno citiranoj izjavi, Izetbegovic nije prijetio Hrvatskoj, vec se branio od optuzbi da je Tudjmanov "isprdak" - sto je pisalo i na jednom od transparenata na skupu.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 16:54   #31
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Može li jedan citat od Dr Safeta Ćibe "U Bosni živi samo jedan narod, a to su Bosanci"...
A koji narod živi u npr jednoj Austriji?
Oš dignit bar'kade i osnovat Republiku Herceg Krajinu?


Quote:

Ili Ejup Ganić "Prije će Hrvatska nestati nego Bosna pasti" u britanskom Observeru 1992g .
I?
Jelnestala Hrvatska? Jel tebi taj citat uopće što govori?
Ajd počeši se malo po glavi, možda shvatiš ćemu ti ona služi.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 16:55   #32
Quote:
PowerLock kaže:
Juda, malo si me razocarao ovim citatom. Kao novinar bio sam neposredni svjedok bas tog govora u Bihacu u veljaci 1992 u sklopu Alijine predreferendumske kampanje. Izjava je tocna, mislim da negdje u arhivi imam cak i njen tonski zapis, ali nije tocan kontekst u kojem ti sugeriras da je izrecena. Ta izjava nije naime izrecena u kontekstu bilo kakve prijetnje Hrvatskoj ili hrvatima, vec kao odgovor na provokaciju politickih sljedbenika Fikreta Abdica koji su tijekom skupa izazivali nerede i optuzivali Izetbegovica da Bosnu zeli predati "Hrvatima u ruke" - Fikret se u tom trenutku naime jos uvijek bio zalagao za "ocuvanje Jugoslavije" - da bi kasnije kad se opako zaratilo preshao na Tudjmanovu stranu, a protiv Alije. Dakle u recenoj, djelomicno citiranoj izjavi, Izetbegovic nije prijetio Hrvatskoj, vec se branio od optuzbi da je Tudjmanov "isprdak" - sto je pisalo i na jednom od transparenata na skupu.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 17:05   #33
Quote:
amd.intel kaže:
Joj Norilo, kako si ti glup. Nema mi nista gluplje od HOS-ovaca koji misle da je sad 1941 godina, a Muslimani hrvatsko cvijece ili saveznici.
Pa Muslimani su odlazili pred rat u Beograd i nudili saveznistvo sa Srbima, ali je Milosevic to odbio. I zahvalite Srbima, sto ste uopste opstali u BiH, ako cemo iskreno. HVO nije imao nikakve sanse da se sam odupre mnogobrojnijoj Armiji BH.
to da su hosovci bili naivni se slažem, ostalo su bedastoće. daleko bolji otpor srbima je 1992. pružio hvo nego armija bih. sva mješana područja hrvatsko-muslimanska obranio je hvo.
suradnja sa srbima bia je samo kako bi se obranile enklave u muslimanskom okruženju, ali čak i kad su muslimani krajem 1993. sa srbima OBUSTAVILI RAT poslje dogovora krajišnik-izetbegović i krenuli svom silom na hrvate, zauzeti nešto što nije bilo u potpunom okruženju poput vareša-nisu imali šanse
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 17:11   #34
Quote:
divizija kaže:
to da su hosovci bili naivni se slažem, ostalo su bedastoće. daleko bolji otpor srbima je 1992. pružio hvo nego armija bih. sva mješana područja hrvatsko-muslimanska obranio je hvo.
suradnja sa srbima bia je samo kako bi se obranile enklave u muslimanskom okruženju, ali čak i kad su muslimani krajem 1993. sa srbima OBUSTAVILI RAT poslje dogovora krajišnik-izetbegović i krenuli svom silom na hrvate, zauzeti nešto što nije bilo u potpunom okruženju poput vareša-nisu imali šanse
HOS uopće nije bio naivan. Neprijatelji Srba u tadašnjoj konstelaciji su prirodni saveznici napadnutih Hrvata kako u Hrvatskoj, tako i u BiH.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 18:22   #35
Quote:
Norylo kaže:
Ej trollu prijedorski, kako to da nisi na "našem lepom Jadranu bre burazeru"
Jel znaš koja je ovo godina?
Zaserete sve i poslije optužujete druge , jer su od bijesa psihički oboljeli.
E tko vas nezna Srbendure prijedorske...

Meni nije poznato da su prije rata koji su zakuhali Srbi (uostalom kao i sve ratove do sada) postojali vehabije u Sarajevu. Sada mi je to logično i jasno, a da ste kojem slučajem Muslimani ti i Juda bi bili najveći, veći možda i od Bin Ladena.



ne mogu te obratiti
fransiskol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 20:07   #36
Aha, Srbi krivi za vehabije.

Zagreb front se javlja o ratu u BiH.
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 20:09   #37
Quote:
Norylo kaže:
HOS uopće nije bio naivan. Neprijatelji Srba u tadašnjoj konstelaciji su prirodni saveznici napadnutih Hrvata kako u Hrvatskoj, tako i u BiH.
Je li onaj HOS koji je negirao muslimane kao narod i govorio kako su granice Hrvatske na Drini ?

p.s.
HOS uopće nije bila hrvatska jedinica, već su u njoj bili 65 % muslimani, Šiptari i Sandžaklije, a koliko su ti muslimani "voljeli" Hrvatsku su pokazali kada se zakuhalo između muslimana i Hrvata...upravo najveći koljači i zločinci prema Hrvatima su bili muslimani ex-HOSovci tipa Zulfirpašić-Zuka..
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 20:12   #38
Quote:
Norylo kaže:
A koji narod živi u npr jednoj Austriji?
Oš dignit bar'kade i osnovat Republiku Herceg Krajinu?


I?
Jelnestala Hrvatska? Jel tebi taj citat uopće što govori?
Ajd počeši se malo po glavi, možda shvatiš ćemu ti ona služi.
Aha, pa dođi moj dragi Zagrepčanine u Široki, Ljubuški ili Banja Luku i reci lokalnom puku da su Bosanci po narodnosti. Good luck ti želim.

Speicjalisti za rat u BiH, Mesić, Manolić, g2sl, Feniks i Norylo....sve skupa proveli 1,5 dana u BiH a sve eksperti.

Doduše, Mesić je bio malo češće, kada je urlao "da će se Široki pripojiti Hrvatskoj".
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 20:16   #39
Quote:
PowerLock kaže:
Juda, malo si me razocarao ovim citatom. Kao novinar bio sam neposredni svjedok bas tog govora u Bihacu u veljaci 1992 u sklopu Alijine predreferendumske kampanje. Izjava je tocna, mislim da negdje u arhivi imam cak i njen tonski zapis, ali nije tocan kontekst u kojem ti sugeriras da je izrecena. Ta izjava nije naime izrecena u kontekstu bilo kakve prijetnje Hrvatskoj ili hrvatima, vec kao odgovor na provokaciju politickih sljedbenika Fikreta Abdica koji su tijekom skupa izazivali nerede i optuzivali Izetbegovica da Bosnu zeli predati "Hrvatima u ruke" - Fikret se u tom trenutku naime jos uvijek bio zalagao za "ocuvanje Jugoslavije" - da bi kasnije kad se opako zaratilo preshao na Tudjmanovu stranu, a protiv Alije. Dakle u recenoj, djelomicno citiranoj izjavi, Izetbegovic nije prijetio Hrvatskoj, vec se branio od optuzbi da je Tudjmanov "isprdak" - sto je pisalo i na jednom od transparenata na skupu.
Oprosti, ali nisam te razumio.

Alija je izjavom "Ako Tuđman samo krivo pogleda Bosnu bit će krvi" zapravo slao poruku Fikretu Abdiću ?

Ahaaa....moram priznati da sam u jednom trenutku mislio ako već spominje Tuđmana da je i mislio na istog...kad ono obrnuto...Alija spominje Tuđmana ali zapravo misli na Fikreta !

Bravo Alija.
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 20:34   #40
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Aha, pa dođi moj dragi Zagrepčanine u Široki, Ljubuški ili Banja Luku i reci lokalnom puku da su Bosanci po narodnosti. Good luck ti želim.

Speicjalisti za rat u BiH, Mesić, Manolić, g2sl, Feniks i Norylo....sve skupa proveli 1,5 dana u BiH a sve eksperti.

Doduše, Mesić je bio malo češće, kada je urlao "da će se Široki pripojiti Hrvatskoj".
Ne vidim Što Zagrepčanin ima tražiti u Banja Luci osim ćevape u prolazu. A od mene neće dobiti ni to.
Čuj trolu, tvoj cilj je jasan. Ja vjerujem da si i tiinkarnacija 2 prijedorskog trolla koji se maskiraš u nekakvo Hrvatstvo ali sa luđačkim iracionalnim kreveljenjem.
Svojim extremističkim stavovima ti možeš samo pokušavati izazivati mržnju. Zbog takvih kao ti nam tu dolaze likovi poput Krushko, Jekna, Harns, Extremist. Lijepo ti popij pivo u Minkenu i dalje seri sa svojim neradnicima.

Znaj jedno osovina Zagreb-Istabul-Dakar-Bombaj-Pančevo su protiv tebe.
I još nešto i zadnje.
Dobio sam obavijest da ne treba hraniti trollove, ali ja sam opet nasjeo .
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.