Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2009., 21:56   #21
mislim da u svim vecim DMima ima, samo se lako prodje pored da se ni ne skuzi sta je.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 10:13   #22
Ja sam izludila jučer u gradu. Bile smo nas dvije s curkama na kavi i u šetnji i taman dok smo lijepo pile kavu, J. je postala gladna. Sad, na terasi birca mi i nije bila neka atmosfera za dat joj jesti, pa sam otišla unutra u birc koji je bio prazan i pitala konobara smijem li ju tamo nahraniti. To smo lijepo elegantno izvele, no što bi bilo da nismo bile u tom trenu gosti dotičnog kafića, a klupice nije bilo u blizini... Ako znate neko mjesto u središtu grada, pišite!
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 12:49   #23
Nikad nigdje od tih mjesta bila (mislim na mjesta za dojenje i presvlačenje). Mi smo to rješavali u autu ili u kolicima (to recimo u gradu).
Nisam pojma imala da većina nabrojanih mjesta uopće ima "sobu"
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 14:16   #24
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ma ima i kod nas u dm pelenica besplatnih.
Ima, ja sam to vidjela prvi put ovo ljeto u Dm-u u Krku... mali pultić uz police s onim dm-ovim podlogama za presvlačenje i babylove pelenama - besplatnim!
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 01:41   #25
Quote:
astra99 kaže: Pogledaj post
Ima, ja sam to vidjela prvi put ovo ljeto u Dm-u u Krku... mali pultić uz police s onim dm-ovim podlogama za presvlačenje i babylove pelenama - besplatnim!
Ja bila neki dan, i uopće ga nisam registrirala. Istina, bila je takva gužva, da mi nije niti palo na pamet ući sa kolicima. Uvalila sam dijete ocu, da ga šeće po rivi. Ali zato često koristim onaj u AM u Zagrebu.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 13:29   #26
Bila u Avenue mallu - preodvratno. Soba za dojenje zajedno sa invalidskim WC-om. Fuj.
__________________
07/2008

"Whenever people agree with me I feel I must be wrong."
sanja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 02:17   #27
ima li u splitu tih soba za dojenje.nisan nigdi primjetila,ili nisam vjerovatno išla za tim
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 16:25   #28
frendica mi poslala slike sobe za presvlačenje /dojenje u svetom Martinu na Muri,baš su super
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 23:33   #29
Quote:
sanja77 kaže: Pogledaj post
Bila u Avenue mallu - preodvratno. Soba za dojenje zajedno sa invalidskim WC-om. Fuj.
ovo sam najčešće nalazila dok sam dojila...soba za presvlačenje i dojenje u wc-u...odvratno...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 01:19   #30
Garden Mall

Dakle, bili smo jučer tamo, malu je trebalo nadojiti i sad krenemo prema oznakici mame pored presvlačilice očekujući da će to biti tamo. Šipak. Provjerili smo i okolna vrata ali ništa. Ženski wc ima vrata na senzor, čist i mirisan, u muški nisam ulazila, pored toga prostorija s wc-om, lavaboom i nekom daskom što bi trebala glumiti mjesto za previjanje, miomiris nedavno usranog pećinskog trola širio se i kroz vrata.... to je to. Nikakvog stolca, prostorije za nadojit bebu nema ili nije tam di bi trebalo biti. Ako uzmemo u obzir da je tek GM tek otvoren može im se oprostiti, ali ak tak bude za, recimo, dva tjedna čista nulica ostaje.
 
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 07:59   #31
pa šta nije pred par mjeseci bila oglašavana neka udruga majki ili tako nešto koje će nešto poduzeti da se u centru zagreba nešto poduzme po tom pitanju?

bile su aktivne svugdje se govorilo o njima, bile na dobro jutro hrvatska, u novinama...imale su ciljeve a prvi od njih postavljanje kabina ili tako nešto da se bebe mogu presvući kad si u centru...
što je bilo od toga? ništa.
sad ni glasa od njih.

ja sam recimo neki dan prvi put s malim u kolicima otišla tramvajem u centar, sama.
i ulovila se u razmišljanju što ću ako se zasere , gdje da ga u centru presvučem.
onaj minijatruni dm u ilici sigurno nema mjesta za presvlačenje...onaj mek donalc...ne znam...

ajde baš ću otići u turistički ured drugi put pa ću pitati, baš me zanima što će mi reći.

al da je koma koma je.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 10:37   #32
Vidjela sam da Prenatal i Ilici ima mjesto za dojenje i presvalčenje beba, Jakov više ne cica pa nisam provjerila u praksi a za prematanje nam nije još trebalo pa ne znam detalje.

Isto sam vidjela da su 2 žene dojile u kabini u tintiliniću- ulaz do prenatala.

Dm ima stol za prematanje i Importane centru a ovi u Oktogonu, Masarykovoj i Petrinjskoj nemaju.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 10:42   #33
Quote:
sanja77 kaže: Pogledaj post
Bila u Avenue mallu - preodvratno. Soba za dojenje zajedno sa invalidskim WC-om. Fuj.
ej, al u sobi za presvlačenje koja je, po meni, baš okej (čak ugurami kolica), ima i stol sa dva stolca...ja sam tamo dojila...kaj ima baš soba za dojenje?
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:49   #34
Mene stvarno zanima kaj je takav problem napraviti prostoriju gdje će biti stol za prematanje, koji lavabo i nekoliko udobnijih stolaca da bar 2-3 žene mogu, ako treba, tam dojiti. Napraviti sobu za previjanje SA wc-om nutra, gdje nitko ne kontrolira ulazak ostalih mi je katastrofa. Sumnjam da se beba onak smrdljivo usrala da se kroz zatvorena vrata "čuje".

A isto tak ulazak u neki prenatal ili nekaj sličnoga samo da podojim bebu mi je bedasto, ali ak si u gradu nema izbora, u shoping centru ima mogućnosti za tak nekaj, neće bankrotirati zbog 20-ak kvadrata takvog prostora.
 
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:07   #35
Mislim da je Kika pravi primjer kako bi soba za dojenje u jednog šoping centru ili negdje u gradu trebala izgledati! Toliko mi je bilo udobno i ugodno da sam na onoj fotelji skoro začorila dok sam dojila malog.. ambijent super, imaš se gdje udobno izvalit, imaš gdje premotat dijete i uz sve to slušaš muziku.... predobro i ocjena čista petica.

sve ostale prostorije za dojenje koje sam po zgb vidjela su mi koma, a da ne pričam kako je odurno dojit dijete negdje u sklopu nekakvog wc-a ... užas...
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:12   #36
Mi smo prešli u fazu 2. Po dasnu ne dojimo, ali djete treba jesti.
E sad, imam problem ju hranit van kuće (hranilice).
Izlaske van tempiram između obroka, ali neki dan smo morali van na dulje.
U kolicima se ne da, bježi van.
Sjest u birc nema šanse, jer bi pobacala sve šalice, šećere, stolice i sve što uspije dohvatit.
U igraonice se kao ne smije unosit hrana, a to je jedino mjesto gdje bi ju uspjela držat pod kontrolom.
Pa si mislim kako bi bilo lijepo da postoje stvarno lijepe prostorije za djecu da ima u njima i hranilica i mali kauč za mame koje doje ležeći, da nema kanta za pelene kao u buxi na zaraznoj gdje kao trebaš hranit dijete a ne možeš ući od smrada jer je soba na sunčanoj strani, a bačene pelene su se gadno usmrdile...
Sanjam ja sanjam...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 16:41   #37
Quote:
linazg kaže: Pogledaj post
Quote: sanja77 kaže:
Bila u Avenue mallu - preodvratno. Soba za dojenje zajedno sa invalidskim WC-om. Fuj.

ej, al u sobi za presvlačenje koja je, po meni, baš okej (čak ugurami kolica), ima i stol sa dva stolca...ja sam tamo dojila...kaj ima baš soba za dojenje?
u prizemlju je ova normalna sa stolićem, a ovo sa wc-om je na katu.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 16:50   #38
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da Prenatal i Ilici ima mjesto za dojenje i presvalčenje beba, Jakov više ne cica pa nisam provjerila u praksi a za prematanje nam nije još trebalo pa ne znam detalje.
u prenatalu sam ja svoju prematala. vidim u izlogu da piše soba za dojenje i prematanje i sva sretna uđem i pitam ja ženu di je to da premotam bebu i kaže ona meni:dolje možete na komodici. siđem ja dolje sa bebom na rukama jer nema lifta (mrzim dječje dućane na kat bez lifta ), kolica ostavila gore, sama bauljam dolje, nema prodavačice, nema nikoga i premotala sam malu na komodi koja čeka svog kupca a sobu za dojenje nisam vidla.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 17:01   #39
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
u prenatalu sam ja svoju prematala. vidim u izlogu da piše soba za dojenje i prematanje i sva sretna uđem i pitam ja ženu di je to da premotam bebu i kaže ona meni:dolje možete na komodici. siđem ja dolje sa bebom na rukama jer nema lifta (mrzim dječje dućane na kat bez lifta ), kolica ostavila gore, sama bauljam dolje, nema prodavačice, nema nikoga i premotala sam malu na komodi koja čeka svog kupca a sobu za dojenje nisam vidla.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 20:13   #40
Quote:
lehaha kaže: Pogledaj post
Dakle, bili smo jučer tamo, malu je trebalo nadojiti i sad krenemo prema oznakici mame pored presvlačilice očekujući da će to biti tamo. Šipak. Provjerili smo i okolna vrata ali ništa. Ženski wc ima vrata na senzor, čist i mirisan, u muški nisam ulazila, pored toga prostorija s wc-om, lavaboom i nekom daskom što bi trebala glumiti mjesto za previjanje, miomiris nedavno usranog pećinskog trola širio se i kroz vrata.... to je to. Nikakvog stolca, prostorije za nadojit bebu nema ili nije tam di bi trebalo biti. Ako uzmemo u obzir da je tek GM tek otvoren može im se oprostiti, ali ak tak bude za, recimo, dva tjedna čista nulica ostaje.
Eto, mi bili jucer, jos je tako.
Strasno.
Cak ni one spuzve za prematanje nema, lijepo stavi bebu na tvrdo.
Ni znaka na vratima ni nista.
Sjedila sam na wcu zaklopljenom i dojila.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.