Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2015., 00:53   #721
Basta

vidi što si napisao 2008.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=231

Ispunjava se!


Nažalost!
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 10:17   #722
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
vidi što si napisao 2008.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=231

Ispunjava se!


Nažalost!
Kako je to bilo davno. :/
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 11:15   #723
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Kako je to bilo davno. :/
Da7 godina=vječnost...

Nedostaje mi UBERSOLDAT,on je inače bio i vojni stručnjak.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 09:57   #724
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Evo trenutno na mađarsko srpskoj granici pike and fire.

I usmjeravaju ih na nas.
Pike? Hm...tko zna na sto siljato se to odnosi.
Zanimljivo je kako kazu za koplje na bliskom istoku.

Ps.
Ovo je na eng.
Pike
A pole weapon or polearm is a close combat weapon in which the main fighting part of the weapon is fitted to the end of a long shaft, typically of wood, thereby extending the user's effective range.
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 00:35   #725
ova prevedena katrena prije 7 g
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...&postcount=435
točno odgovara današnjem stanju.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 08:37   #726
Nema veze s Nostradamusom, mali oftopik.

Grčki popovi proriču da će Rusija zgromit Tursku, da će napredovat sve do Perzijskog zaljeva i Jeruzalema. Grci će dobiti u posjed Konstantinopol i zapad Turske. NATO će tražiti od Rusije da se povuče s Bliskog istoka, Rusija će odbiti, uslijedit će katastrofalni WW3 koji će Rusija izgubiti.

https://www.youtube.com/watch?v=jQBVJUWUU5M

Do prije doslovno pola mjeseca ovakav scenarij se činio nemogućim i nevjerojatnim. Sad je dovoljno da Turska blokira Bospor i sve ide kvragu.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 09:18   #727
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Nema veze s Nostradamusom, mali oftopik.

Grčki popovi proriču da će Rusija zgromit Tursku, da će napredovat sve do Perzijskog zaljeva i Jeruzalema. Grci će dobiti u posjed Konstantinopol i zapad Turske. NATO će tražiti od Rusije da se povuče s Bliskog istoka, Rusija će odbiti, uslijedit će katastrofalni WW3 koji će Rusija izgubiti.

https://www.youtube.com/watch?v=jQBVJUWUU5M

Do prije doslovno pola mjeseca ovakav scenarij se činio nemogućim i nevjerojatnim. Sad je dovoljno da Turska blokira Bospor i sve ide kvragu.
Puste želje grka.
Čitajući N-a,Turska će nadrapati,ali grci neće biti gazde Instanbula...
Rusi će ući u evropu,to i N. onoliko,koliko sam shvatila navodi.
Rat će imati katastrofalne posljedice za sve evropske i bliskoistočne države.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 22:45   #728
Pukla me inspiracija za ovaj dio poslanice Henriku II:

Quote:
Of the three sects [Lutheran, Catholic, and Mahometan], that which is in the middle, by the action of its own worshippers, will be thrown a little into decadence. The first totally throughout Europe, and the chief part of Africa exterminated by the third, by means of the poor in spirit, who by the madness engendered of libidinous luxury, will commit adultery [i.e. apostatize]. The people will pull down the pillar, and chase away the adherents of the legislators, and it shall seem, from the kingdoms weakened by the Orientals, that God the Creator has loosed Satan from the infernal prisons, to make room for the great Dog and Dohan [Gog and Magog], which will make so great and injurious a breach in the Churches, that neither the reds nor the whites, who are without eyes and without hands [meaning the latter Bourbons, "who learn nothing and forget nothing", cannot judge of the situation, and their power will be taken from them. Then shall commence a persecution of the Church such as never was before. Whilst this is enacting, such a pestilence shall spring up that out of three parts of mankind two shall be removed. To such a length will this proceed that one will neither know nor recognize the fields or houses, and grass will grow in the streets of the cities as high as a man's knees. To the clergy there shall be a total desolation, and the martial men shall usurp what shall come back from the City of the Sun [Rome], and from Malta and the Islands of Hières [off Marseilles], and the great chain of the port shall be opened that takes its name from the marine ox [Bosphorus].
Nosti kaže da će katolicizam dospjeti u probleme, ali protestantizam čeka totalna propast uzrokovana padom morala i djelovanjem islama. Doći će do revolucije u kojoj će europski građani srušiti sadašnji poredak, koja će velikim dijelom biti uzrokovana prilivom migranata. Ovaj Dog i Dohan kojeg Nosti spominje, po meni radi se o (Er)Doganu, turskom predsjedniku, koji će nanijeti veliku štetu (Europi?) i upropastiti "bijele" i "crvene" (tko god oni bili).

Daljnji tekst jasan. Nakon katastrofalnih događaja i smrtonosne pandemije, vojska će zavesti izvanredno stanje u Francuskoj i Italiji, a po svemu sudeći iste vojne snage će zavladati Carigradom i okolnim kraljevima. Kako stvari stoje, Turska će izgubiti europski dio i krajeve oko Egeja i Bospora.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 02:12   #729
Ovaj tekst koji si prezentirao nije točan prevod originala.

Počinje sa 116 rečenicom navedenog pisma kralju Henriku,koja govori o tri najbitnije i najbrojnije svjetske abrahamske religije,a ne o sektama (bez obzira što je napisao sectes),jer se ne smije zaboraviti da N.nije smio napisati doslovno na koje misli,osobito ne na katoličku.N.doslovno kaže da će srednja(po brojnosti po sadašnjem statusu je pravoslavlje)manje stradati,a prva(katolici plus ostale nominacije)biti će u Evropi i velikom dijelu Afrike potpuno uništeni ili protjerani i to od treće(islam).
U 118 rečenici pisma navodi da će do uništenja prve religije doći ne samo kroz treću, već uz pomoć i sudjelovanje siromašnih u duhu(nevjernici) i izopačenih(moralno)luđaka koji se povode isključivo za užicima i pohlepom.

Dog ,se stvarno može usporediti sa Erdogan.No Dohan je za sada upitno.
Gog/Magog i Dog/Dohan nisu isto.
Prvo najvjerojatnije označava područje na kojem će se odigrati najstrašnija i posljednja bitka,drugo bi moglo biti ključni vođe/pokretači.

U 193 rečenici N. doslovno navodi zemljopisne širine na kojima će doći do totalnog uništenja velikih gradova.
Kako na navedenim leže i gradovi Balkanskih država(Beograd i Skopje),očito ni naše područje ne očekuje ništa dobro.
U nekim rečenicama spominje Panonsko područje i Adriu,jasno je da ni Hrvatsku neće mimoići nevolja i razaranje.

Ja osobno ne vjerujem nikakvim prevodima i kalkulacijama s bilo kojeg engleskog(osobito američkog) govornog područja.Očito da služi obmanjivanju.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 12:26   #730
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ovaj tekst koji si prezentirao nije točan prevod originala.

Počinje sa 116 rečenicom navedenog pisma kralju Henriku,koja govori o tri najbitnije i najbrojnije svjetske abrahamske religije,a ne o sektama (bez obzira što je napisao sectes),jer se ne smije zaboraviti da N.nije smio napisati doslovno na koje misli,osobito ne na katoličku.N.doslovno kaže da će srednja(po brojnosti po sadašnjem statusu je pravoslavlje)manje stradati,a prva(katolici plus ostale nominacije)biti će u Evropi i velikom dijelu Afrike potpuno uništeni ili protjerani i to od treće(islam).
U 118 rečenici pisma navodi da će do uništenja prve religije doći ne samo kroz treću, već uz pomoć i sudjelovanje siromašnih u duhu(nevjernici) i izopačenih(moralno)luđaka koji se povode isključivo za užicima i pohlepom.

Dog ,se stvarno može usporediti sa Erdogan.No Dohan je za sada upitno.
Gog/Magog i Dog/Dohan nisu isto.
Prvo najvjerojatnije označava područje na kojem će se odigrati najstrašnija i posljednja bitka,drugo bi moglo biti ključni vođe/pokretači.

U 193 rečenici N. doslovno navodi zemljopisne širine na kojima će doći do totalnog uništenja velikih gradova.
Kako na navedenim leže i gradovi Balkanskih država(Beograd i Skopje),očito ni naše područje ne očekuje ništa dobro.
U nekim rečenicama spominje Panonsko područje i Adriu,jasno je da ni Hrvatsku neće mimoići nevolja i razaranje.

Ja osobno ne vjerujem nikakvim prevodima i kalkulacijama s bilo kojeg engleskog(osobito američkog) govornog područja.Očito da služi obmanjivanju.
strogo po originalu
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 15:26   #731
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
strogo po originalu
Da.
Mislim da je to i jedino ispravan način,jer miješanje značenja ili teksta više rečenica u papazjaniju,samo krivotvori i ionako teško shvatljive navode N.
A baš u američkim tumačenjima,nalazim takvo miješanje i dodavanje osobnih predviđanja autora koji pišu o tome,sa evidentnim nastojanjem da Amerika ne bude pogođena nikakvom nevoljom ili da se njena uloga prikaže samo kao pomaganje evropi.
No već stvarnost današnjice realno nam pokazuje pravu ulogu USA.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 08:46   #732
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
U 193 rečenici N. doslovno navodi zemljopisne širine na kojima će doći do totalnog uništenja velikih gradova.
Kako na navedenim leže i gradovi Balkanskih država(Beograd i Skopje),očito ni naše područje ne očekuje ništa dobro.
U nekim rečenicama spominje Panonsko područje i Adriu,jasno je da ni Hrvatsku neće mimoići nevolja i razaranje.
U ovom dijelu poslanice gdje se spominje Pampotamia, Nosti u svega nekoliko rečenica daje kratki pregled povijesti od svog doba do "velike konflagracije", a i dalje. Spominje je u istom dahu s drugim Antikristom, tojest Hitlerom. Najvjerojatnije je zgusnuo sva zbivanja od antentata u Sarajevu do zadnjih ratova.

Ne slažem se u potpunosti s ovim tumačenjem, ali je generalno vrlo dobro:
http://theageofdesolation.com/epistle.html
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 11:49   #733
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
U ovom dijelu poslanice gdje se spominje Pampotamia, Nosti u svega nekoliko rečenica daje kratki pregled povijesti od svog doba do "velike konflagracije", a i dalje. Spominje je u istom dahu s drugim Antikristom, tojest Hitlerom. Najvjerojatnije je zgusnuo sva zbivanja od antentata u Sarajevu do zadnjih ratova.

Ne slažem se u potpunosti s ovim tumačenjem, ali je generalno vrlo dobro:
http://theageofdesolation.com/epistle.html
Teško se složiti s bilo čijim tumačenjem,jer svako tumačenje ovisi o tome u kojem je povijesnom trenutku živi/o tumač,tj koliko mu je bilo ili je znanje,o svim zbivanjima(tj što se do tada već događalo) do trenutka kada tumači.A uz to treba također dobro znati jezike kojima se N. služio..a malo je ljudi u ovoj sadašnjosti koji to mogu.
Stewart je stavio naslov,koji po smislu odgovara: Doba(AGE) pustošenja i očaja(DESOLATION)mada je tom engleskom riječi,obuhvačeno više značenja,a sva su jednako negativna.
Tko je Antikrist,mišljenja su podijeljena.
Neki kažu Hitler neki Staljin.Meni se čini nelogičnim da bi dva postojala u isto vrijeme,a životi ovo dvoje su se vremenski preklapali.I njihova djela bila su usmjerena međusobnom uništenju,a ne samo uništenju ljudi,što bi bilo pogrešno u njihovoj svrhi.
PAMPOTAMIA je riječ koju nisam uočila ni jednoj originalnoj katreni,ili oba pisma,ali Panonnia u najmanje tri....
PAMPLONNE je naziv iz 8/26,a odnosi se na bediktanski samostan u Italiji..
pa kako je sadašnji papa iz tog reda,mogla bi se ista odnositi i na njega,mada mi je kad se prevede nejasna..
Kako nemam Stewartovu knjigu,ne mogu ni provjeriti kojoj rečenici u pismu ili kojoj katreni je to pripisano..
ako je ti imaš,budi ljubazan pa mi to naznači.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 21:05   #734
nadam se čim prije tome, navodno bi ja mogao bit neki vođa u tom ratu Barem tako moja natalna karta govori
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 09:25   #735
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
nadam se čim prije tome, navodno bi ja mogao bit neki vođa u tom ratu Barem tako moja natalna karta govori
Brutalis,Brutalis...
Tvoje želje,djeci na veselje...
Obzirom na način tvog izražavanja,jao si ga bitki ili ratu u kojoj bi ti bio vođa.
Rat ne dobivaju oni koji u njemu sudjeluju samo rata(ubijanja)radi ...
ako stvarno osječaš takvu snažnu želju,da sudjeluješ u ubijanju,možeš to ostvariti,ne čekajući na rat/ove,počni sam,kao pravi poklonik ubijanja i klanja s ovim našim domaćim ološem...
Tu bi imao šansu postati i nekakav vođa,naravno ako te ne bi prije zatamanili..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:47   #736
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Brutalis,Brutalis...
Tvoje želje,djeci na veselje...
Obzirom na način tvog izražavanja,jao si ga bitki ili ratu u kojoj bi ti bio vođa.
Rat ne dobivaju oni koji u njemu sudjeluju samo rata(ubijanja)radi ...
ako stvarno osječaš takvu snažnu želju,da sudjeluješ u ubijanju,možeš to ostvariti,ne čekajući na rat/ove,počni sam,kao pravi poklonik ubijanja i klanja s ovim našim domaćim ološem...
Tu bi imao šansu postati i nekakav vođa,naravno ako te ne bi prije zatamanili..

Brutalis nema pojma što je rat...kad bi ga osjetio, odmah bi poletio u dezertere...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 19:14   #737
Nije Nostradmus, ali:

Kako će svijet izgledati za 10 godina?

Za 10 godina svijet će u odnosu na danas biti skoro pa neprepoznatljiv sudeći po izvještaju privatne američke obavještajne agencije Stratfor. Prema njemu, od Rusije će se odvojiti mnoštvo poluatonomnih regija, Njemačku bi mogla snaći ekonomska stagnacija i depopulacija. Slabljenje Kine moglo bi pak otvoriti prostor za 16 nacionalnih ekonomija u usponu u kojima živi 1,15 milijardi ljudi - između ostalih Meksiko, Nikaragvu, Peru, Laos. ...

više na: http://www.express.hr/brifing/kako-c...su-dobre-4087#

... i "ćorava" koka ("klub od pet očiju") zna pogoditi po'koje zrno.
arthura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 01:48   #738
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Nije Nostradmus, ali:

Kako će svijet izgledati za 10 godina?

Za 10 godina svijet će u odnosu na danas biti skoro pa neprepoznatljiv sudeći po izvještaju privatne američke obavještajne agencije Stratfor. Prema njemu, od Rusije će se odvojiti mnoštvo poluatonomnih regija, Njemačku bi mogla snaći ekonomska stagnacija i depopulacija. Slabljenje Kine moglo bi pak otvoriti prostor za 16 nacionalnih ekonomija u usponu u kojima živi 1,15 milijardi ljudi - između ostalih Meksiko, Nikaragvu, Peru, Laos. ...

više na: http://www.express.hr/brifing/kako-c...su-dobre-4087#

... i "ćorava" koka ("klub od pet očiju") zna pogoditi po'koje zrno.

Čim neka predviđanja dolaze iz USA primam ih s rezervom.
Očigledno je da gube svoju premoć na svjetskoj razini,a kako je tome doprinjela najviše Rusija,jasno je,zašto žele smanjenje njenog teritorija i moći.
U osnovi Rusija im samo vraća "uslugu",jer su jako puno doprinjeli raspadu SSSR-a.
Rusija u biti uopće ne treba te male državice na svom rubnom području,osobito islamskog življa,jer može opstati i bez njih,ali sumnjam da će se jezgro Rusije raspasti.
Zamijetila sam,kako se podmeću predviđanja,počev od N.katrena u kojima se tvrdi sve moguće,da se ostavi slika neraspadnute i moćne Amerike.
Biti će teških promjena, jer već su počele,tako da se već naši roditelji ne bi mogli snaći u tom novom svijetu,no po mom sudu to će ipak trebati nekih 20 g.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 10:11   #739
.
... a vidjet ćemo, - povikaše slijepci.
arthura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 22:52   #740
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ovaj Dog i Dohan kojeg Nosti spominje, po meni radi se o (Er)Doganu, turskom predsjedniku, koji će nanijeti veliku štetu (Europi?) i upropastiti "bijele" i "crvene" (tko god oni bili).
Skužio sam tko su ovi bijeli i crveni!

Bijeli su desnica, a crveni su crveni, ljevica!

No, dosta o tom, mislio sam o nečem drugom.

Volim gledati na YT klipove o JFK. Tako slučajno naiđoh na podatak da je njegov sin poginuo u 7. mjesecu 1999. godine. Kako ide ona kvatrena, "s neba će doći..."?

http://www.tom.com.au/nostrad.htm

Da, i dalje vjerujem da je glavna tema te kvatrene Putin, ali nisam bio zadovoljan s identitetom kralja koji dolazi s neba, neki su spominjali Jeljcina (došao u helikopteru), Clintona (u to doba je ravnao Srbiju i Čačak).

Dakle, u 7. mjesecu gine JFK jr., a u 8. mjesecu na vlast dolazi Putin koji uskrisuje rusku moć.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.