Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2012., 09:54   #61
Tnx cure, kad napravim, ovjekovječim ju ovdje da vidite moj prvjenac
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 12:17   #62
Da li znate kako bojanjem dobiti izgled kože iliti efekt narančine kože? Imam ladičar koji sam već bojala i sad bi opet malo promjene,ali ovaj put nebi glatki izgled.
Elabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 12:23   #63
U "Debbie Travis preuređuje" su na ormariću napravili uzorak kože tako što su ga prekrili gazom, namazali nekom smjesom i onda maknuli gazu. Kasnije su to još pofarbali i posjenčali ali se ne sjećam detalja.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 16:33   #64
Našla sam.Baš kako kažeš,premazali su sa Venacijanskom žbukom,stavili gazu i premazali još jednom. Kad je bilo gotovo suho maknuli su gazu. Kad se skroz osušilo premazali su sa bojom.Ukratko objašnjenje. Sad sam kao pala s marsa,što je to Venecijanska žbuka i što bi bila zamjena. Možda bi bilo dobro i bez žbuke,samo boja. Trebala bi probati.
Elabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 22:24   #65
Useljavamo se u novi stan, sjetila sam se da moji imaju stol i stolice boje tresnje, dosta cvrsto, mislim da je iveral, sjedista na stolicama su tamno plava. Mislite li da je moguce prefarbati u bijelo sjajno ili u shaby chic ? A sjedala presvuci u neku svijetliju boju? Pokusali bi sami ili dali majstorima. mislim da bi to ispalo jeftinije nego kupovati novo ( ovo je stvarno cvrsto i kvalitetno samo mi boja ne pase )
star 69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 22:50   #66
Selim pitanje sa teme Boja za drvo.


Kako obojati drvenu policu koja je prirodne boje drveta (neka žutkasta bukva) samo lakirana, ja bi je obojila u bijelu boju, ali ne skroz bijelu, nego onako da izgleda kao izbjeljeno drvo.


Kupila sam neki lak u spreju i počela s tim i odmah je bilo vidljivo da ta boja pokrije skroz drvo i polica onda izgleda kao plastična. Ne vide se godovi uopće. Znači neka boja da malko prekrije to žutilo a opet da se vide ispod godovi drveta.


Polica sada izgleda ovako otprilike, mislim na ovu boju stola:



Uploaded with ImageShack.us


A ja bi htjela da izgleda ovako



Uploaded with ImageShack.us
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 22:58   #67
Lakiranu ivericu u bijelo puno drvo na slici... Ne znam.
beatriz-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 00:16   #68
Mi smo gledali neke parkete od 800 kn po kvadratu, isto tako izbjeljene, i odustali smo kad smo saznali da to nakon 2 godine požuti (i to ne ravnomjerno).
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 19:47   #69
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Selim pitanje sa teme Boja za drvo.


Kako obojati drvenu policu koja je prirodne boje drveta (neka žutkasta bukva) samo lakirana, ja bi je obojila u bijelu boju, ali ne skroz bijelu, nego onako da izgleda kao izbjeljeno drvo.


Kupila sam neki lak u spreju i počela s tim i odmah je bilo vidljivo da ta boja pokrije skroz drvo i polica onda izgleda kao plastična. Ne vide se godovi uopće. Znači neka boja da malko prekrije to žutilo a opet da se vide ispod godovi drveta.
Ako si sigurna da je to pravo drvo a ne iveral, onda ti ne treba boja za drvo nego bajc za drvo, pogledaj negdje gdje se prodaju parketi. Nakon bajcanja treba lakirati bezbojnim lakom



Quote:
sugababe156 kaže: Pogledaj post
Mi smo gledali neke parkete od 800 kn po kvadratu, isto tako izbjeljene, i odustali smo kad smo saznali da to nakon 2 godine požuti (i to ne ravnomjerno).
Moj bijeljeni parket ima već 4-5 godina, i nigdje nije požutio niti postao neravnomjeran
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 12:55   #70
mogu li novi metalni ormarić, neoštećen i bez ogrebotina i sl., prebojati autolakom u spreju ali direktno, bez brušenja i skidanja prvotne boje?

površina je posve glatka a finiš je sjajni, nema nikakvih plastičnih ili dijelova od drugih materijala

hvala!
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 23:26   #71
Trebao bi i ja savjet za bojanje prozora. Prozori su drveni i ružne crne boje, pa me zanima ako je moguče prozor obojati u bijelu boju ? Od kojeg proizvodjaca bi preporucili boju ?
Čunga lunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 10:29   #72
pozdrav!
imam i ja pitanjce, pa molim malu pomoć, naime prefarbala bi krevet, drveni, sad je onak svijetli boje bukve(ak se ne varama-klasična boja većine namještaja) na njemu je lak, ja bi ga sad prefarbala u bijelu, i da površina bude , ravna i glatka i da se ne vide godovi. koju boju uzeti?, jer treba brusiti lak ili može boja preko laka?
i koja boja bi bila najbolja da to poslije ne smrdi i ne isparava.
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 12:22   #73
Quote:
toka13 kaže: Pogledaj post
pozdrav!
imam i ja pitanjce, pa molim malu pomoć, naime prefarbala bi krevet, drveni, sad je onak svijetli boje bukve(ak se ne varama-klasična boja većine namještaja) na njemu je lak, ja bi ga sad prefarbala u bijelu, i da površina bude , ravna i glatka i da se ne vide godovi. koju boju uzeti?, jer treba brusiti lak ili može boja preko laka?
i koja boja bi bila najbolja da to poslije ne smrdi i ne isparava.

ako je pravo drvo, prvo pobrusi, dovoljno ti je malo sa brusnim papirom sve to proć, da bolje uhvati boja..onda temeljnom pa lakom za drvo
a i ne moraš temeljnu, ja sam dosta toga radila i bez nje...
i uzmeš bijeli lak...mat ili sjajni, koji više voliš i lakiraj, s njim se neće vidit godovi
oni se vide ako uzmeš lazuru
a da ne smrdi..uzmi akrilni lak bijele boje



Quote:
Čunga lunga kaže: Pogledaj post
Trebao bi i ja savjet za bojanje prozora. Prozori su drveni i ružne crne boje, pa me zanima ako je moguče prozor obojati u bijelu boju ? Od kojeg proizvodjaca bi preporucili boju ?

naravno da je svako drvo moguće obojat
vezano za proizvođača, po meni je najbolji caparol ili dulux
ja najčešće koristim caparol i zadovoljna sam s njim
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 12:33   #74
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ako si sigurna da je to pravo drvo a ne iveral, onda ti ne treba boja za drvo nego bajc za drvo, pogledaj negdje gdje se prodaju parketi. Nakon bajcanja treba lakirati bezbojnim lakom


napokon sam nakon 3-4 god. počela radit na foteljama
malo sam se izmučila sa skidanjem laka ali ok...
i vidim da je to neka bukva...iako je poprilično svijetla boja...čak bi mi bila dobra da je te boje, ali kad se lakira znam da neće ostat ista boja, i da mi se neće sviđat

jel se može posvijetlit to sa bijelom lazurom a onda preko bezbojim lakom ili mora bit baš bajc
ili ako želim neku tamniju recimo orah ...uzmem lazuru te boje oraha i s tim obojam i preko opet bezbojnim
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 20:22   #75
Quote:
Čunga lunga kaže: Pogledaj post
Trebao bi i ja savjet za bojanje prozora. Prozori su drveni i ružne crne boje, pa me zanima ako je moguče prozor obojati u bijelu boju ? Od kojeg proizvodjaca bi preporucili boju ?
Prvo ih moraš ošmirglati i onda jednostavno kupi boju za drvo. Pripremi se na to da će ti ona najvjerojatnije smrditi par dnaa + morat ćeš sigurno dva sloja boje nanijeti. Za firmu ne znam, ja sam kupila neku boju u Bauhausu koju su mi preporučili i odlično izgleda
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 14:41   #76
Dragi moji, imam hrastova, teška, sobna vrata, koja su lakirana. Ja bi bojala u bijelo, al se bojim da ne uništim sadašnje stanje. Naime majstor mi je skup (vjerojatno). Ako mi netko može preporučiti boju, znači kad se oboja da mi se vide godovi i naravno lak preko toga
DANIELA30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 23:26   #77
I meni treba preporuka koji proizvođač boje je najbolji za bojenje iverice, postupak znam, ali ne znam čije su boje ajmo reć među boljima
koke_st555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 18:22   #78
nije bas jednostavno s bojama , imao sam problema kad anije htjelo primit boja na boju , bolje pokazat šta se boja nekom tko zna taj posao pa pitat savjet
zokij is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 23:24   #79
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
napokon sam nakon 3-4 god. počela radit na foteljama
malo sam se izmučila sa skidanjem laka ali ok...
i vidim da je to neka bukva...iako je poprilično svijetla boja...čak bi mi bila dobra da je te boje, ali kad se lakira znam da neće ostat ista boja, i da mi se neće sviđat

jel se može posvijetlit to sa bijelom lazurom a onda preko bezbojim lakom ili mora bit baš bajc
ili ako želim neku tamniju recimo orah ...uzmem lazuru te boje oraha i s tim obojam i preko opet bezbojnim
murti, uzmi lak na bazi vode, onda ce ti ostati ta prirodna boja
provjereno na mojim foteljama!
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 15:09   #80
dakle, uskoro se selimo, ali, nažalost, mnoge ćemo stare komade namještaja morati zadržati godinu - dvije dok ne skupimo novce za nove pa sam mislila neke od njih malo ušminkati.
imam stol i stolice od iverala stare kojih 10 godina, s tim da stolice imaju neki užasni izblijedjeli svijetlo plavi tapecung. njih bih svakako pretapicirala, ali bavim se mišlju da obojim i stol i stolice u bijelo. pročitala sam cijelu ovu temu (a totalni sam amater) i nisam ništa pametnija; neki savjetuju šmirglanje iverala, neki viču nipošto, pa jedni preporučuju boju u spreju, a drugi onu koja se maže, pa vrsta boje - za drvo ili metal ili nešto treće, pa sve ostalo... bila bih zahvalna ako me netko pouzdan savjetuje.
drugi problem, čak i ako skužim kako ću najbolje sve to obojati, je sama ideja bojanja stola. jedaća ploča je malo oguljena, a njeno korištenje podrazumijeva svakodnevno prolijevanje i brisanje pa se bojim da se boja ne bi brzo počela guliti. možda bih mogla preko jedaće ploče zalijepiti foliju, a ostatak obojati? hoću li moći dobiti istu nijansu boje?
uglavnom, što mislite, je li moguće sve to izvesti da na nešto sliči ili da se kanem ćorava posla?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.