Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Biste li stavile fotografije svoje bebe/djeteta na net?
da, to je potpuno bezazleno 12 6.59%
da, ali s ograničenim pristupom 94 51.65%
ne, ne izlaže mi se dijete kojekakvim manijacima 67 36.81%
toliko sam ponosna mama da bih ga i nacrtala di god treba! 9 4.95%
Glasovatelji: 182. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2008., 12:20   #1
Stavljanje slika beba i djece na net

dakle, za il protiv i zašto? i pod kojim uvjetima (pristup svima, ograničen, šifra...)?

nemam neki posebni razlog što pitam, puklo me otvaranje tema zadnjih dana...
vidim da vas puno ima albume sa slikama beba i djece u sigovima il slike djece u avatarima, a sjećam se kad je 'kontroverzna' forumašica Afrodita69 stavila slike svojih kćerkica da su ju napali da šta radi svoje taštine izlaže djecu kojekakvim pedofilima

ja sam stavila slike svoje bebe na net, al moram priznat da svjesno nisam stavila one gdje je gola. znam da je u principu to glupo, al, eto, taj neki iracionalni, bezvezni crv mi nije dao da ih stavim. ne pitajte me za razlog jer objašnjivog razloga nema.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 12:28   #2
imamo album koji je dostupan samo obitelji i prijateljima, no ni na taj album ne stavljam njegove golišave slike iz jednostavnog razloga - na netu se sve lako može probiti i u tom virtualnom svijetu sigurnost ne postoji.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 12:32   #3
Imam album,iako sam govorila da necu,al evo pogazila sam svoju rijec. No ne stavljam golisave slike,niti ne budem.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 12:49   #4
Ne bih to napravila.

Volim svoje dijete i ponosna sam na njega, ali ne postoji razlog zbog kojeg bih sliku svog djeteta stavljala na net.
Nemam egzibicionističkih poriva da svoju intimu na takav način stavljam na oglasnu ploču.
Nemam potrebu da se mom djetetu bilo tko divi ili na bilo koji način gleda, prosuđuje ili komentira članove moje obitelji.

Kad bih imala, stavila bih eventualno svoju sliku, a dijete bih poštedila takvog eksponiranja.
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:06   #5
bila sam stavila,ali sam nakon nekog vremena povukla,šta ja znam zašto. Više iz razloga da ostanem anonimna,npr ako i susjeda vidi njegove slike,znat će da sam to ja,a ne želim da baš svak zna što pišem po forumu,btw,zadržala bi ih da sam im znala stavit password. Stavila sam ih iz razloga ko i druge mame,ponosna sam na svoje malo,ali samo slike na kojima je obučen
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:08   #6
sve vi što zbog pedofila ne stavljate gole fotke znate da nekima od njih robica ne smeta?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:19   #7
na netu smo zasticeni valjda
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:25   #8
stavila sam dva dana bez lozinke, nisam se osjecala prijatno, slike su ostale ali sa passwordom koji dam ako me koja mama ovdje pita. i to je to.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:27   #9
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
sve vi što zbog pedofila ne stavljate gole fotke znate da nekima od njih robica ne smeta?
ma znam,ali opet ima pedofilije svugdje,a ne samo na netu,tako bih trebala recimo dijete kupati u kupaćim hlačicama na plaži, jer nikad ne znam iz kojeg grma će pedofil poviriti
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:30   #10
Quote:
Alica72 kaže: Pogledaj post
stavila sam dva dana bez lozinke, nisam se osjecala prijatno, slike su ostale ali sa passwordom koji dam ako me koja mama ovdje pita. i to je to.
i to je nesigurno,ako ćemo tako,možda se neki samo predstavljaju ko mame,da bi došli do slika i ne znam čega više
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:30   #11
moze ih biti po parkovima, plazama, ma na svakom cosku...nije net jedini izvor gdje mogu vidjeti djecu.

od starije skola ima svoju web stranicu, pitali su nas da li mogu staviti slike djece, razreda (naravno bez imena)..nisam vidjela da je i jedan roditelj napisao da ne moze..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:31   #12
Nestavljam vise nist!Ako i stavim to bude na 5 min ili manje i brisem!
Al ja imam neke druge razloge!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:41   #13
Po novom stavim neke aktualne slike na par dana chist da vide curke sa foruma, pa obrishem.

Po meni je josh groznije - a znam ljude koji to rade - imaju blogove, pa chak i stranice - preprichavanje svakidashnjeg dana, od slika rodjenja, do prematanja pelena, slike cjelokupne obitelji i preprichavanje svakih dogadjaja........pa se pitam --> jel oni uopche imaju svoj zivot?

Ja sam jedno vrijeme stavljala slike.....valjda neki ponos il kaj....al sad vishe NE......ne zbog pedofila, ne zbog kradja i iskorishtavanja slika, neg chisto, jer ne bi voljela da mene neko shalta po netu, tak ne zelim ni da moje dijete bude u tim vodetinama.....

Makar je od pochteka ona u tome, jer je produkt veze prek neta

Al ne treba bit do grla....malo priche o njoj ne boo valjda shkodilo
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:42   #14
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
i to je nesigurno,ako ćemo tako,možda se neki samo predstavljaju ko mame,da bi došli do slika i ne znam čega više
ako mi napise npr.pink5 sa nekoliko hiljada postova da hoce password, a iza pink5 se krije neki prikriveni pedofil...tough luck..jebiga
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:48   #15
A pa znas kome ces dat pass da ti gleda slike!Zar ne!?*
Neces dat nekom odjedanput te zaskoci nikad ni cula ni vidla ga ovdje na RiD-U!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:53   #16
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ma znam,ali opet ima pedofilije svugdje,a ne samo na netu,tako bih trebala recimo dijete kupati u kupaćim hlačicama na plaži, jer nikad ne znam iz kojeg grma će pedofil poviriti
ima pedofila kojima nije neki faktor jel ti dijete golo, polugolo, ili obučeno, to hoću reć.

dakle, stavljanjem na net fotki djeteta u pidžamici, ili oblačenjem kupaćih gaćica na plaži ne možeš zaštititi djecu od njihovog interesa.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 14:28   #17
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Neces dat nekom odjedanput te zaskoci nikad ni cula ni vidla ga ovdje na RiD-U!
pa tako nekako
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 14:31   #18
hmmm...neki pedofil u australiji nađe na netu sliku mog djeteta i naslađuje se...kak to točno čini loše il škodi meni il mom djetetu?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 14:36   #19
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
hmmm...neki pedofil u australiji nađe na netu sliku mog djeteta i naslađuje se...kak to točno čini loše il škodi meni il mom djetetu?
pa tako sam nekako i ja razmisljala, mislim, ne moze nam naskoditi, ali eto sam osjecaj da se to MOZDA desava bas sa slikom mog djeteta i nije tako prijatan..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 15:24   #20
ako se zaljubi u tvoje dijete.. moze ga pokusati svakako naci...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.