Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2004., 11:01   #1
Beba stalno na rukama

Ako je tema bila- ispričavam se.

Mog malca svekar i svekrva stalno nosaju po rukama - a kad mi se beba vrati očekuje isti tretman. Ja ih preklinjem da to ne rade, a oni se ne daju. On me namjerno prca i pokazuje ko je šef u kući, a ona je 'samo' mazna baka.

Beba ima pol godine. Skoro 8 kg. Ne mogu ga stalno po rukama 22 h - naime ni ne spava kak treba.
kentaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 11:04   #2
Ima jedna utjeha, ali ne 'južnjačka' - uskoro ćeš izgledati kao Popaj!!! A ona k'o Oliva...ccc....
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 13:15   #3
stvarno, bar će mi kile otići, jeeee
kentaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 16:29   #4
Ima i druga utjeha - a to je da su ti djeca jaaaako pametna i vrlo brzo pocnu kuzit sta od koga mogu dobiti, vidjet ces. Npr. moja 4-godisnja mustra cesto u setnji odjednom postane jako umorna i hoce da ju tata nosi. Ali pazi, tata, a ne ja. Mene nikad to ne pita. Pogodi zasto.


(Tocan odgovor je naravno: Zato sto zna da ju ja NECU nositi.)
Mila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 16:43   #5
Ja sam se svoje djece nanosala, a i njihov pokojni otac, jer smo to željeli...i ono što ti iz srca govorim jest: svaka nazovimo je-žrtva za dijete će ti se višestruko vratiti, a dijete će tako brzo porasti da se i neće više dati nositi, a nećeš ga moć ni podignut (evo moj Veliki D ima 43 kg, a ni Mali ne zaostaje puno ).
Ali mi je drago da smo uvijek imali tako prisan kontakt i da se i dalje vole maziti i nije ih sram dati mi ruku ili poljubac pred prijateljima...


P.S. oš na ruku sa mnom
__________________
...The show must go on...
Puknuchu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 22:22   #6
offtopic

puki, ti ne mres ni podignut dete od 43 kile? ja svog brata jos mogu dic, a ima.. ehm.. 6o i nesto. c c c
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 22:24   #7
Ja sam svoga stalno nosila. Kuhala sam drzheci ga na boku, dizala ga kad god je trazhio...

I nije mi krivo. I sretna su tako 'razmazhena' djeca
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 23:04   #8
meni je mama pricala kak je isto kuhala drzeci me, pa nisam nesh razmazena ispala.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 23:06   #9
Ma dobro je Bigblue pisala...po tome bi sva plemenska djeca bila razmazhena
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 23:17   #10
ja sam i sad taktilni tip i stalno bi se mazila.. zadnjih dana se dizem u cik zore i oko 7 se mama i ja zamotamo u deku na kaucu, frknem u video neki disneyev crtic i onda ga gedamo i mazimo se
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 02:22   #11
Re: Beba stalno na rukama

Quote:
kentaur kaže:
Ako je tema bila- ispričavam se.

Mog malca svekar i svekrva stalno nosaju po rukama - a kad mi se beba vrati očekuje isti tretman. Ja ih preklinjem da to ne rade, a oni se ne daju. On me namjerno prca i pokazuje ko je šef u kući, a ona je 'samo' mazna baka.

Beba ima pol godine. Skoro 8 kg. Ne mogu ga stalno po rukama 22 h - naime ni ne spava kak treba.
Meni moja "draga" svekriva to radi sa malom, a radila je i sa sinom,, a kad me nema, kaže skrivečki da ne znam, i ne vidim, al je kužim!!!!...........
.......... samo ja joj sada kažem, molim te, sad je dosta, spusti je , ona nevoljko frkne s nosom i kao da nije ćula ja je uzmem od nje i spustim......
....nakon 20x sam joj to napravila sad je spušta nafunjena ko puran, još se samo treba glasati ko puran........
lako njoj a ja da doma nosam bebu od 8mj i 9,500kg da, ali ne stalno i neću da mi plaće jer bi se nosila.........
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 02:33   #12
imaju one marame za kupiti
ubacis bebu unutra i nosas ju cijeli dan a ima 100 polozaja i ruke su slobodne. Ima neka fora da se beba stavi unutra da doji a da ju se ne mora drzati.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 03:17   #13
Da, i tu maramu preporucam svakome. Ja sam se moje cure nanosala u marami, uopce me ledja nisu boljela, a ruke slobodne. Sad kad ima godinu dana uopce se vise nece nositi, valjda se izdovoljila. A maramu ipak koristimo kad sam negdje vani u guzvi s njom, onda ne sili na pod kao doma.

Ona je uzivala kad sam ja pripremala jelo i obavljala kucanske poslove, a ona u marami. najvise je voljela kad sam usisavala i sad se strasno razveseli usisavacu .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 09:10   #14
Znam da je teshko...ponekad preteshko...ali vjerujte, to sve tako brzo prodje, a jednoga cete dana vidjeti kako je zapravo to bilo najljepshe doba koje ste imali s vashim djetetom

I zar nije ljepshe da jednoga dana dijelite s njima sjecanja kako ste ih stalno nosali, grlili ljubili, kako su vas nocu gnjavili a vi ih idvodili u svoj krevet pa su tamo zhvrgoljili do jutra nego da im prichate kako ste ih pushtali da plachu kako bi se odvikli noshenja, dude ili nocnih budjenja
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 10:38   #15
Je, je. To je sve krasno. I ja pokušavam još uvijek raditi s malim na boku pod jednom rukom.
Brate mili, pa ne mogu s jednom rukom i kuhat i prat pod i čistit! A čim ga spustim protestira i plače, a onda dođe svekar i naredbeno pita: A zašto sirotica plače? Kao ja sam kriva.
A onda dođe muž doma pa pita, zašto ovo nije čisto, zašto je tu prljavo..pa kako ću god damned kad mi je mali na kičmi

a uz sve još moram radit nešto na kompu...i evo bit i na forumu ,mali je sad u krilu i lupa po tipkovnici

kentaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 17:30   #16
Gle Kentaur, nisu sve bebe iste. Neke bebe su zadovoljne u stolici ili vrticu, nekima treba vise fizickog kontakta. Osobno vjerujem, kao sto sam vec bezbroj puta ovdje napisala, da je za bebe dobro da su u tako ranoj dobi sto vise prilijepljene uz mamu.

Moj savjet ti je da kupis tu maramu, istina, cujem da su u Hrvatskoj dosta skupe (oko 400 Kn, sto je pljacka). Ali mozda mozes naruciti preko weba izvana. Upisi baby sling u neku trazilicu i izaberi.

Mislim da je to bolja varijanta od treniranja bebe da bude OK sama. Tako malim bebama nije prirodno da budu same, njima je fizicki kontak s majkom fizicka i psihicka potreba, a ne nekakav inat tebi i zajebavanje.

A to sto ti muz prigovara da pod nije cist...oprosti sto ti to kazem, ali nije tu problem s bebom nego s muzem. Brinuti se za bebu cijeli dan je daleko teze nego lijepo sjesti u auto i otici na posao, pa bi mogao i on malo uhvatiti partvis kad dodje doma.

Moj muz se naljutio samo jednom, i to kad mi je mala, dok je sjedila kod mene u krilu pred kompom, po drugi put iscupala nekoliko tipki iz laptopa.

Poslije sam cula od drugih mama da je to prilicno uobicajena stvar i da su se i njihovi muzevi jako ljutili .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 17:44   #17
Quote:
kentaur kaže:

A onda dođe muž doma pa pita, zašto ovo nije čisto, zašto je tu prljavo..
zato sto je batler dao otkaz, a sluzavka je bila zaljubljena u njega pa oshla i ona.

ak mu smeta kaje prljavo, pokazi mu di stoje metla, krpa, usisavac, vim, pa nek pere, ribica.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 17:59   #18
Male bebe ne znaju i ne mogu manipulirati s nama, i ništa nam ne rade namjerno,nama u inat.
One žele ljubav i pažnju i to je sve.
Ja moju nosim kad god,ako protestira kad je spustim a mene više bole ruke(7 mjeseci,9 kg)ja je zabavim na neki drugi način.
Sveki ti samo čini uslugu jer se tako male bebe ne mogu razmaziti nego naprotiv imat ćeš jednu jako zadovoljnu bebu.
A male bebe ipak spavaju bar 2 puta dnevno tako da se tada može očistiti sve.
I magic je super napisala,to stvarno tako brzo prođe da ti bude žao što se više neće nositi,moj stariji ne da ni da ga poljubim,odma mi opali šamarčinu
Soleiol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 21:24   #19
Quote:
bigblue2010 kaže:

da je za bebe dobro da su u tako ranoj dobi sto vise prilijepljene uz mamu.

...a ja bih jos dodala-i uz tatu.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 04:53   #20
Imas pravo, ne smijemo tateke zanemariti ili im dati da se nedajboze opuste .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.