Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2008., 16:45   #61
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Još se nisu napunile ni dvije strane, a na temi već imamo
-jednu koja kaže da to nikad ne bi napravila
-jednu koja spominje grijeh i Boga
-jednu koja kaže da poslije više neće moći imati djecu
-jednu koja kaže da izlaza uvijek ima
-jednu koja spominje mesara....

Sad samo fali još jedna koja će reći da je pobačaj ubojstvo i onda fakat temu možemo zatvoriti jer su svi klišeji nabrojani.

čim se ti baviš majko mila!
ovi dgore koje si spomenuo bar imaju kakve takve veze s temom,a ovo nije ni za filozofiju
ribica9523 is offline  
Old 27.06.2008., 17:03   #62
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Kao sto svi vidimo, cura je ovaj mjesec dosla na forum... A ja sam prosli, jer sam mislila da je bit foruma razmjena misljenja i iskustava... vidim da nije... steta.


Zavisno od teme. Imaš np. temu: Mislite li da je abortus ubojstvo. To je tema za razmjenu mišljenja na kojoj bi svi rekli svoje mišljenje o tome. Ali ovdje cura traži konkretne informacije i naša filozofiranja joj nisu potrebna, a i otežavaju joj snalaženje jer se do tražene informacije mora probijati kroz niz nepotrebnih postova. To je razlika.
Cordelia is offline  
Old 27.06.2008., 17:12   #63
[QUOTE=ribica9523;14694063]
Quote:
ruby_7 kaže: Pogledaj post
Draga!!!


Osim što je veliki grijeh,savjest bi te rasturala poslije u narednim godinama kad sazriješ..Ne bi si to oprostila nikad,a postoji druga strana,pitanje je bi li poslije mogla imati djece!!!!!
Molim te dobro promisli i porazgovaraj sa dečkom i roditeljima,sve se to uz razuman način i odnos može uskladiti i riješiti i na kraju da svi budete sretni)

slažem se.
ovako znam jednu curu koja je isto tako malada zatrudnjela,te se također mislila šta će i na kraju odlučila zadržati dijete.pričala je kako joj j bilo najgore reći roditeljima,štoje i razumljivo,no ipak im je rekla.roditelji nisu bili baš najoduševljeniji ali i to je razumljivo.što je najbolje od svega njen je dečko pobjegao kad je čuo da je trudna.ona je liepo rodila,živi kod roditelja koji obožavaju svog unuka,ona radi i ponosi se svojom bebom.Stalno priča o njemu i kaže da je to dijete nešto najljepše što joj se moglo dogoditi,da je ništa ne može smiriti poput tog malog dječjeg sllinavog osmijeha.tata je nakon godine dana vidio napokon dijete i odlučio ispraviti svoju pogrešku.isvi su skupa i sretnii
ti imaš jednu prednost,dečko je uz tebe bez obzira na sve.iskoristi to na pravilan način.SRETNO i molim te reci nam svoju odluku.

Iskustvo cure koju ti znaš ne mora biti isto i kod ove cure. Ja np. znam curu koja je poslušala takve savjete i roditelji su je izbacili na ulicu, dečko joj je zajedno s svojim roditeljima predložio da dijete daju na usvajanje. Srećom je imala sestru koja ju je primila mada je i sama u novčanom škripcu. Mlada mama još ide u srednju školu. Do grla su u problemima.Fakultet može zaboraviti. Tako da objesiš mačku o rep to što ti ili bilo tko drugi zna o tome kako će reagirati roditelji ili dečko ove cure.
pitanje za kraj: Hoćeš li curi poželjeti sreću i ako se ipak odluči na abortus ili to vrijedi samo ako se odluči roditi?
Cordelia is offline  
Old 27.06.2008., 17:50   #64
[QUOTE
i šta uopće znači "nije teško odgajati malo dijete"?!
zbog takvih stavova i ide cili svit u qrac![/QUOTE]
kada bi vi mladi razmišljali o kontracepciji prije nego se ufurate u sexualne odnose,do toga nebi došlo,puno je mladih napravilo ab,ali to nije rješenje,a mislim da joj ni ti ne poznaš starce,još uvijek mislim da bi trebala sa njima razgovarati,za ab nikad nije kasno,ako je odrasla osoba za sex,onda je i odrasla za snositi posljedice,a ne kao mala beba kukati joj što će mi starci reći
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Old 27.06.2008., 19:43   #65
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
[QUOTE
i ako je odrasla osoba za sex,onda je i odrasla za snositi posljedice,a ne kao mala beba kukati joj što će mi starci reći
e pa baš si lijepo to rekla.ako je odrasla za sex onda je dovoljno odrasla da prihvati to dijete kao posljedicu,jer posljedica sexa sigurno nije abortus!!!!
a što se tiče sadašnje situacije svatko bi trebao razmišljati što ako dođe do trudnoće prije upuštanja u odnos a ne poslije,zato ja koristim kontracepciju,no neki ne pa se onda često dovedu u takvu situaciju.
to da li ću ja njoj poželjet sreću ili ne ako ona napravi ab to joj je ionako najmanje bitno.
ja curu ne osuđuijem zbog situacije u kojoj se nalazi da ne bi bilo zabune,ali joj svakako savjetujem da se nosi na odgovoran način s posljedicama i da i sad razmisli o novim posljedicama kojih će biti bez obzira što će odlučiti!
ribica9523 is offline  
Old 27.06.2008., 19:57   #66
[QUOTE=Cordelia;14694529]
Quote:
ribica9523 kaže: Pogledaj post


Iskustvo cure koju ti znaš ne mora biti isto i kod ove cure. Ja np. znam curu koja je poslušala takve savjete i roditelji su je izbacili na ulicu, dečko joj je zajedno s svojim roditeljima predložio da dijete daju na usvajanje. Srećom je imala sestru koja ju je primila mada je i sama u novčanom škripcu. Mlada mama još ide u srednju školu. Do grla su u problemima.Fakultet može zaboraviti. Tako da objesiš mačku o rep to što ti ili bilo tko drugi zna o tome kako će reagirati roditelji ili dečko ove cure.
pitanje za kraj: Hoćeš li curi poželjeti sreću i ako se ipak odluči na abortus ili to vrijedi samo ako se odluči roditi?
i je li ta cura sada nesretna zbog toga što nije napravila abortus?JA MISLIM DA NIJE.uostalom ako netko ide pobaciti zato da bi mogao na fax,onda je ta osoba čista sebičnjača.
mene su roditelji izbacili na ulicu jer su našli kontracepciske tablete i skužili da spavam s dečkom s kojim hodam 2,5 god.i otišla sam i sad živimo skupa u stanu,radimo i studiramo...........ja mislim da ništa nije nemoguće....

Ja curi nisam ni u kojem trenutku rekla ma tvoji će te starci zagrliti i reći ajmo u šoping za bebu.naravno da neće bit oduševljeni....al sve da joj starci i budu toliko primitivni i natjeraju je na ab,a ona to ne želi,onda ni nisu za drugo nego da ih pošalje u krasan k,jer neće nitko osim nje prolazit fazu razmišljanja što da nije pobacila,kako bi dijete izgledalo,da li to ipak nije trebala učiniti itd.ja sam sad stvarno nabrijana.pa bemu miša kud bi došli kad bi slušali samo druge....čovjek je ostao samo bez onog čega se odrekne!!!!!!!!!!!!!
e sad se postavlja špitanje treba li se ičega odreći?djeteta radi staraca ili radi faxa,ili radi neke moguće karijere?odrreći se snova radi djeteta?pa dokle se god živi može se i sanjati,a ako se može sanjati onda se snovi mogu i ostvariti.točka
ribica9523 is offline  
Old 27.06.2008., 20:01   #67
Quote:
ribica9523 kaže: Pogledaj post
e pa baš si lijepo to rekla.ako je odrasla za sex onda je dovoljno odrasla da prihvati to dijete kao posljedicu,jer posljedica sexa sigurno nije abortus!!!!a što se tiče sadašnje situacije svatko bi trebao razmišljati što ako dođe do trudnoće prije upuštanja u odnos a ne poslije,zato ja koristim kontracepciju,no neki ne pa se onda često dovedu u takvu situaciju.
to da li ću ja njoj poželjet sreću ili ne ako ona napravi ab to joj je ionako najmanje bitno.
ja curu ne osuđuijem zbog situacije u kojoj se nalazi da ne bi bilo zabune,ali joj svakako savjetujem da se nosi na odgovoran način s posljedicama i da i sad razmisli o novim posljedicama kojih će biti bez obzira što će odlučiti!
Dobro jesi ti svjesna sto pises? I draga, kontracepcija nije 100% sigurna... to znaci sto? Svaki put kad se pojebes trebas biti spremna podizati djecu.... masala....
biancha is offline  
Old 27.06.2008., 21:36   #68
josipa se javila na trudnicama,pa si procitajte..
da se vas pitalo ne bi dobro zavrsilo ....
malaivona is offline  
Old 27.06.2008., 21:53   #69
Quote:
josipa_os_34 kaže: Pogledaj post
ovako..imam 18 godina..prvi problem..roditelji bi me izbacili iz kuce kad bi saznali za to..drugi problem..iako imam decka vec skoro 3 godine i iako me on podrzava u svemu ja bi ipak trebala pobaciti ovo dijete..ne znam nista o tome..jedino sto znam je da bi to trebala napraviti jako brzo..ljudi pomoc..pogotovo od onih koji nesto znaju o tome..hvala
Nemoj tako razmišljati! Djeca su naj veća radost ja ih imam 3. A ako te dečko podržava da rodiš onda se nemoj dvoumiti. Roditelji će se morati pomiriti sa tvojom odlukom... Kad dijete dođe na svijet sve će samo od sebe kreniti. Nemoj pobaciti !!! Nikad neznaš šta se može iskomplicirati na pobačaju da tvoji opet doznaju. Znaš da u našoj zemlji ima 15% parova koji nemogu imati djecu a ti imaš tu sreću da možeš i sad bi si to uništila razmisli 100 puta! To je tvoje živo biće i dio tebe i njega! RAZMISLI DA KASNIJE NE POŽALIŠ!!!!
ljubica16 is offline  
Old 27.06.2008., 22:56   #70
Draga,dobila si vrlo konkretne upute i savjete u vezi abortusa.

A sad jedna mala prica koja te mozda malo ohrabri da razmislis i pokusas nac izlaz u drugom smijeru ....
Danas pametan,zgodan i uspjesan student i ponos aktera ove price, bio je glavna zvjezda vrlo ozbiljnih drama i prije nego sto se rodio.
Moja najbolja prijateljica ostala je trudna krajem treceg razreda srednje skole.
Njeni i roditelji od momka jako strogi i konzervativni sa velikim planovima za svoju djecu u kojima nije bilo mjesta unucima jos dugo vremena, a i njihovi planovi su bili jos veci od roditeljskih.Nakon prvog soka,histerije,suza,predika sa oba dvije strane i kod njega i kod nje starci su (posebno njeni) usli u legendu .Nije bilo lako ignorirat i posebno nju zastitit od malomiscanskih cakula ali prava borba je nastala tek kad je na jesen pocela skola.Naime iz skole se sugeriralo da bi bilo dobro da ona tu godinu pauzira.Roditeljskim pritiskom uz pomoc naseg zaista sjajnog razreda i jednog razrednog tate pravnika skola je bila "prisiljena "da joj ne pravi probleme.Rodila je tjedan dana nakon nase maturalne zabave na kojoj je plesala cijelo vecer.Zavrsila skolu bez polaganja mature jer je bila odlican dak ,pauzirala godinu dana ,kikic krenio u jaslice a ona na fax.Ona i njen muz su sada vrlo uspjesni ljudi zaljubljeni ko klinci jedno u drugi i u svog sina.

Nakon te drame ja sam imala razgovor sa mojim starcima(koji su btw bili jednako strogi i konzervativni kao njeni) i tada sam zapravo prvi put pravilno shvatila sve "prodike" mojih staraca da su oni prvi kojima se trebam obratit za pomoc u bilo kojoj situaciji.

Sad sam ja roditelj.Ja i MM nastojimo odgojit naseg malca najbolje sto mozemo.Najvise sto bi me razocaralo ne u njega nego u nas je kad bi doznala da pomoc za rjesavanje svojih problema trazi bilo gdje drugdje a ne kod nas.


Draga........razmisli o svemu dobro.Najvise o tome koliko sve ti to mozes savladat.Sretno malesna
Cantik is offline  
Old 28.06.2008., 16:21   #71
Quote:
ljubica16 kaže: Pogledaj post
Nemoj tako razmišljati! Djeca su naj veća radost ja ih imam 3.

tebi i meni možda jesu. no nisu svima. ja sam jedna od onih koja je rodila i nastavila s faksom, no svjesna sam da moja situacija nije primjenjiva na sve druge cure. nisu svačiji starci poput mojih, nemaju svi sređenu financijsku situaciju, mogućnost nastavka školovanja, uopće želju da budu roditelji... i nije mi ni na kraj pameti soliti nekom pamet kak će žalit i pričat slične gluposti. ja sam sretna ovako, ali netko drugi možda ne bi bio.
ab je kod nas legalan, cura je pitala za konkretne informacije o LEGALNOJ stvari. svi vi koji toliko želite da zadrži dijete onda joj vi lijepo šaljite novce svaki mjesec, dojite umjesto nje, čuvajte dok je ona u školi/na faksu, odgajajte...
donijela je odluku, nema smisla da ju zajebavate i otežavate joj stvar.
a spominjanje ljudi koji na žalost ne mogu, A ŽELE imati djecu kad se potegne tema o pobačaju je u najmanju ruku maloumno. ja bi trebala bit sretna jer mi je netko dofurao 15 t krumpira koji ja ne želim zato jer pol afrike gladuje? ista stvar. nepovezivo.
curo, drž se, što god da odlučila i ne slušaj dežurne dušebrižnike.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Old 28.06.2008., 17:23   #72
[QUOTE=ribica9523;14696594]
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post

i je li ta cura sada nesretna zbog toga što nije napravila abortus?JA MISLIM DA NIJE.uostalom ako netko ide pobaciti zato da bi mogao na fax,onda je ta osoba čista sebičnjača.
mene su roditelji izbacili na ulicu jer su našli kontracepciske tablete i skužili da spavam s dečkom s kojim hodam 2,5 god.i otišla sam i sad živimo skupa u stanu,radimo i studiramo...........ja mislim da ništa nije nemoguće....

Ja curi nisam ni u kojem trenutku rekla ma tvoji će te starci zagrliti i reći ajmo u šoping za bebu.naravno da neće bit oduševljeni....al sve da joj starci i budu toliko primitivni i natjeraju je na ab,a ona to ne želi,onda ni nisu za drugo nego da ih pošalje u krasan k,jer neće nitko osim nje prolazit fazu razmišljanja što da nije pobacila,kako bi dijete izgledalo,da li to ipak nije trebala učiniti itd.ja sam sad stvarno nabrijana.pa bemu miša kud bi došli kad bi slušali samo druge....čovjek je ostao samo bez onog čega se odrekne!!!!!!!!!!!!!
e sad se postavlja špitanje treba li se ičega odreći?djeteta radi staraca ili radi faxa,ili radi neke moguće karijere?odrreći se snova radi djeteta?pa dokle se god živi može se i sanjati,a ako se može sanjati onda se snovi mogu i ostvariti.točka

Cura se uopće ne brine za dijete kako treba nego je tu brigu preuzela sestra pa trenutno odgaja obje, jer je ovoj njeno dijete zadnja rupa na svirali.
A o roditeljima. To što su nečiji roditelji kreteni neće dotičnoj pomoći da riješi probleme koje nosi majčinastvo. Da su te roditelji izbacili s djetetom vidjela bi da je to velika razlika.
A o sebičnjaštvu. Nije svim ženama prioritet postati majkom. Ako neka žena želi završiti faks prije majčinstva ili možda uopće ne postati majka to je njeno pravo i nitko je nema pravo zbog toga smatrati sebičnjakinjom. Ti ako hoćeš možeš imati 10-toro djece, ako te to ispunjava i imaš mogućnosti da im pružiš normalan život, ali dozvoli da ima žena koje imaju drugačije životne planove.
Jedino u čemu se slažemo je korištenje kontracepcije. Po meni je užasno neodgovorno ne koristiti kontracepciju ako dijete još ne želiš. Istina može se i tada desiti ali je mogućnost ipak puuuuno manja i mislim da se događa mnogo rijeđe nego što to ljudi priznaju. Lakše je reći zakazala nam je kontracepcija nego priznati da su bili glupi i seksali se bez zaštite.
Cordelia is offline  
Old 28.06.2008., 17:27   #73
Quote:
malaivona kaže: Pogledaj post
josipa se javila na trudnicama,pa si procitajte..
da se vas pitalo ne bi dobro zavrsilo ....
Nikoga se na ovom forumu i nije pitalo, niti ovdje itko propagira abortus kao nešto dobro. Samo da se ne treba osuđivati nekoga tko se zbog životne situacije odluči na njega. Ako je cura riješila svoje probleme i odlučila roditi to je super vijest. Sretno joj.
Ako netko brani pravo na odluku ne znači da mu je drago kad neka cura pobaci ili da nagovara nekoga na abortus, ali ni na porod ako nije spremna postati majka
Cordelia is offline  
Old 28.06.2008., 22:17   #74
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
cura nije tražila prodike već savjet kako da što bezbolnije abortira.

@ruby: ovo tvoje palamuđenje neću čak ni komentirat! možeš se sramit...
Pa mislim stvarno!!! daj se sredi malo! zar nije očito da curi treba podrška... ljudi joj hoće pokazati i drugu, onu ljepšu stranu... zašto bi morala abortirati? uvijek postoji drugi način...

E, da... curo, sjeti se da ima onih koji ne mogu imati vlastitu djecu! Pa ako već nećeš svoje, rodi ga i ostavi časnim sestrama.. nemoj ga ubiti... ako nisi znala... postupak ti je sljedeći...

1. uguraju neku spravicu u tebe, tipa našeg usisavača
2. ta spavica uvlači dijete u sebe i komada ga
3. s obzirom na to da je glava prevelika, prime ju s kliještima i zgnječe
4. itd, itd...

Razmisli je li to ono što stvarno želiš....
__________________
Ono što ti je suđeno, nije izgubljeno!
Komunikativna is offline  
Old 28.06.2008., 23:21   #75
Komunikativna, samo cu ti reci da nisi normalna. Boze me sacuvaj osoba poput tebe
Good evil is offline  
Old 28.06.2008., 23:29   #76
Quote:
Komunikativna kaže: Pogledaj post
Pa mislim stvarno!!! daj se sredi malo! zar nije očito da curi treba podrška... ljudi joj hoće pokazati i drugu, onu ljepšu stranu... zašto bi morala abortirati? uvijek postoji drugi način...

E, da... curo, sjeti se da ima onih koji ne mogu imati vlastitu djecu! Pa ako već nećeš svoje, rodi ga i ostavi časnim sestrama.. nemoj ga ubiti... ako nisi znala... postupak ti je sljedeći...

1. uguraju neku spravicu u tebe, tipa našeg usisavača
2. ta spavica uvlači dijete u sebe i komada ga
3. s obzirom na to da je glava prevelika, prime ju s kliještima i zgnječe
4. itd, itd...

Razmisli je li to ono što stvarno želiš....


ja sam prijavila ovaj post. em što je neistinito, em što je trolanje, em što je bezobrazno, zločesto i neempatično
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Old 29.06.2008., 02:59   #77
Quote:
Komunikativna kaže: Pogledaj post
....
A tebi je netko prvo usisao mozak a onda ga zgnječio (vrlo sitnim) kliještima...
Silajn is offline  
Old 29.06.2008., 03:31   #78
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
A tebi je netko prvo usisao mozak a onda ga zgnječio (vrlo sitnim) kliještima...
ti si meni super
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 29.06.2008., 07:59   #79
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
ja sam prijavila ovaj post. em što je neistinito, em što je trolanje, em što je bezobrazno, zločesto i neempatično
zasto bi to bilo neistinito,opisala je kiretažu,zar ti mislis da je dovoljno rasiriti noge i dijete je vani?ja sam veliki protivnik ab,ali samo zbog zdravlja žene,ja imam 2djece,i da je naletilo treće rodila bih,bolje to nego ab
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Old 29.06.2008., 08:08   #80
baš me zanima što je josipa odlučila... jer je tako bila sva zbunjena kada se je javila tu i na trudnicama...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.