Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2012., 02:10   #41
"Paški trokut" (odnosno četverokut) postoji, on je tamo, i on je turistička atrakcija. I kao takav je skroz ok i kao pojava i kao nešto što je tamo,.
Ono što on nekima predstavlja treba poštivat i ako nekom to predstavlja mjesto dolaska Mesije, dolaska Greysa ili nekog drugog...ok, nek to misli, to je njegovo pravo.
Isto tako, slažem se da bi znanstvenici mogli/trebali otići tamo i istražiti o čemu se radi sa znanstvenog gledišta. Ali, nek to rade znanstvenici, ne likovi koji dođu s viskovima i bauljaju o silama i zračenjima snage Fukushime a onda sjede tamo i uživaju. Ili koji pričaju o neogenskim lovcima i limonitnim meteorima u stijenama.
No pitanje je slijedeće...ako se utvrdi da je to samo prirodna pojava nastala erozijom raspuknutih stijena...a što onda s turističkom atrakcijom. Što će se onda prodati turistima kao posebnost i nešto čega nema nigdje drugdje na svijetu? Je li bolje znati o čemu se radi i tvrditi nešto nebulozno u ime "razvoja turizma"? To je sad prelazak u jednu sasvim drugu priču, kome je zapravo u interesu znati o čemu se radi.
A mislim da to ulazi u pdf o ekonomiji i turizmu a ne alternativi.

Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
na 1 km zračne linije se u Caskoj obavljaju arheološka istraživanja.
Kad bi bilo više novca pa se istražile sve špilje, polušpilje i jame po Pagu, Rabu, Krku i podvelebitskom dijelu obale, plus sve tumule i srušene gradine, mislim da bi bilo toliko atrakcija da bi malo kome bio paški trokut bitan. A stvarno se ima što istraživat jer su ljudi u tim krajevima živjeli stalno, migrirali lovili, umirali, gradili i ratovali... I nisu nigdje vidjeli ili uočili svemirce. Jer bi to sigurno zabilježili...

Zadnje uređivanje Bat Kol : 08.08.2012. at 20:44.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 14:38   #42
Svi se stalno vraćaju na to pitanje turizma, a paški trokut se uopće ne eksploatira u turističke svrhe, odnosno, to je krajnje minorno. Često sam na Pagu i znam što govorim. Osnovno pitanje je drugo - je li trokut bio tamo i prije prosinca 1997. i pojave NLO-a? A ni to nije neka nerješiva zagonetka koju se ne bi dalo istražiti. Kako sada stvari stoje prije da nije no pričekajmo.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 13:51   #43
Čudni krugovi u blizini Paškog Trokuta

Na ovo me upozorio prijatelj, a na netu nisam našao ništa:
Na Velikom (Velom) Brušnjaku, otočiću između Paga i Mauna, našli smo tri čudna kruga, od niskog suhozida, valjda. Jedan, sjeverni ajmo reć ima promjer od 33 metra i križ u sredini. Drugi, odmah do ovoga je čist krug promjera 50m i treći, jugoistočni izgleda pomalo kao tumulus, ima promjer od 11m.

Često njuškamo po otocima i planinama, no nikad do sad nismo naišli na ovako nešto. Nemamo pojma čemu služe niti što predstavljaju, pa vas molim za pomoć. Ali prvo vas molim da otiđite na gugl earth i ukucate "Otočić Veli Brušnjak" pa sami bacite oko.
Ekspedicija za Pag planirana je početkom travnja.
Hvala.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 22:32   #44
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Na ovo me upozorio prijatelj, a na netu nisam našao ništa:
Na Velikom (Velom) Brušnjaku, otočiću između Paga i Mauna, našli smo tri čudna kruga, od niskog suhozida, valjda. Jedan, sjeverni ajmo reć ima promjer od 33 metra i križ u sredini. Drugi, odmah do ovoga je čist krug promjera 50m i treći, jugoistočni izgleda pomalo kao tumulus, ima promjer od 11m.

Često njuškamo po otocima i planinama, no nikad do sad nismo naišli na ovako nešto. Nemamo pojma čemu služe niti što predstavljaju, pa vas molim za pomoć. Ali prvo vas molim da otiđite na gugl earth i ukucate "Otočić Veli Brušnjak" pa sami bacite oko.
Ekspedicija za Pag planirana je početkom travnja.
Hvala.
Kako se moze doci ovdje?Imas li slike da nam postavis?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 01:11   #45
Ako se ne varam, taj se trokut pojavio u vrijeme i kad je Sudac tu bio kapelan i kad su mu se pojavile stigme.

Još bi napomenuo da je u to vrijeme svećenik Sudac bio jako otvoren za duhovnost, da je vježbao TM i bio vegetarijanac (imao sam priliku pričati s njim par mjeseci prije tih stigmi)
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 01:22   #46
da li bi nam mogao i htio ispricati nesto o Sucu sto si doznao tada?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 04:42   #47
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
da li bi nam mogao i htio ispricati nesto o Sucu sto si doznao tada?
Bio je kapelan (pomoćnik župnika) u Novalji, mislim da je to bilo 99. okolo Božića kad je blagoslivljao kuće.

Uglavnom svećenik Sudac se družio s mladima i znao je biti po kafićima, čak i koju žesticu drmnut, ali vrlo otvoren za razgovre i tolerantan.
Pričao sam s njim o drugim vjerama i tako mi rekao da on vježba TM i da je vegetarijanac (ne znam kako je sada, nekako mi se čini da su te stigme na njega stvorile neki pritisak).

Rekao mi je nešto što doista smatram mudrim, a to je da je najgluplja stvar kada se netko svađa oko Boga, u smislu da bi trebalo poštivati svaku vjeru.

Mislim da je osoba koja mora biti među ljudima, voli biti podrška ljudima u nevolji itd, nije čovjek koga se može zaključat u sakristiju ili samostan.

Stigme su mu se javile negdje u proljeće i mislim u tom periodu otkrivanja tog trokuta.

Tema je paški trokut, pa da se ne udaljavam od teme, Sudca sam spomenuo jer je to isto mjesto i isti period pa ne znam...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 12:45   #48
Bio sam na Pagu,ali toliko peklo da mi nije palo na pamet da idem na žegu.Ima teorija svakojakih ali nema u ljudi vida.Možda je taj balkansko jadranski trokut na kamenu,energija mame Zemlje,koja se očitovala ljudima svog doba.Poput krugova u žitu...

Ovaj topic nije rasprava o sudcu,ali ako je spomenut..Kako sudiš drugima suditi će se tebi...A on je sam svojm energijom sebi presudio stigmama(markerima) na čelu i to prodaje svojim sljedbenicima kao "utjehu".Niti je on odabran od nikoga niti ste vi,sami sebe odabirete
__________________
999

Zadnje uređivanje AngelFire9 : 14.02.2016. at 13:08.
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 13:56   #49
Quote:
AngelFire9 kaže: Pogledaj post
Bio sam na Pagu,ali toliko peklo da mi nije palo na pamet da idem na žegu.Ima teorija svakojakih ali nema u ljudi vida.Možda je taj balkansko jadranski trokut na kamenu,energija mame Zemlje,koja se očitovala ljudima svog doba.Poput krugova u žitu...

Ovaj topic nije rasprava o sudcu,ali ako je spomenut..Kako sudiš drugima suditi će se tebi...A on je sam svojm energijom sebi presudio stigmama(markerima) na čelu i to prodaje svojim sljedbenicima kao "utjehu".Niti je on odabran od nikoga niti ste vi,sami sebe odabirete
Ja nisam govorio o odabranima, govorio sam o jednoj koincidenciji, koja je možda slučajna
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 15:30   #50
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Kako se moze doci ovdje?Imas li slike da nam postavis?
Di? Na Pag? Lako. Na otočić Veli Brušnjak? Teško. Mi planiramo otić na Pag, obići mjesta koja nas zanimaju pa se ogrebat za prijevoz za otok.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 01:45   #51
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Na ovo me upozorio prijatelj, a na netu nisam našao ništa:
Na Velikom (Velom) Brušnjaku, otočiću između Paga i Mauna, našli smo tri čudna kruga, od niskog suhozida, valjda. Jedan, sjeverni ajmo reć ima promjer od 33 metra i križ u sredini. Drugi, odmah do ovoga je čist krug promjera 50m i treći, jugoistočni izgleda pomalo kao tumulus, ima promjer od 11m.

Često njuškamo po otocima i planinama, no nikad do sad nismo naišli na ovako nešto. Nemamo pojma čemu služe niti što predstavljaju, pa vas molim za pomoć. Ali prvo vas molim da otiđite na gugl earth i ukucate "Otočić Veli Brušnjak" pa sami bacite oko.
Ekspedicija za Pag planirana je početkom travnja.
Hvala.
Na žalost, znam o čemu se radi i namjena tih ostataka nije lijepa. Radilo se o markerima za vježbe gađanja topovima, avionima i brodovima još u doba Juge a kako sam čuo i poslije su rađene neke vježbe. Čak je na Viru bilo priče da je otok zabranjen za posjet jer su na njemu znale i ostati neeksplodirane bombe. Kad se kod Mauna 1993 srušio onaj američki F-16, navodno je cijelo područje pretaživano zbog bombi pa se očistilo.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 11:57   #52
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Na žalost, znam o čemu se radi i namjena tih ostataka nije lijepa. Radilo se o markerima za vježbe gađanja topovima, avionima i brodovima još u doba Juge a kako sam čuo i poslije su rađene neke vježbe. Čak je na Viru bilo priče da je otok zabranjen za posjet jer su na njemu znale i ostati neeksplodirane bombe. Kad se kod Mauna 1993 srušio onaj američki F-16, navodno je cijelo područje pretaživano zbog bombi pa se očistilo.
Aaaa, dotukao si me. a radovao sam se ekspediciji. Sa druge strane, da sam malo razmislio stavio bi i mete kao uzrok. Thx.
(ma svejedno ću skočit do Paga, ima tamo još lipih stvari za vidit)
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 16:21   #53
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
(ma svejedno ću skočit do Paga, ima tamo još lipih stvari za vidit)
Da, paški sir i lunjski maslinici
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.