Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2012., 16:31   #1
Adaptacija (bez AB ploče)

Dakle, zanimaju me iskustva onih koji su radili kat (potkrovlje) na starijoj kući sa drvenom međukatnom konstrukcijom. Nažalost betoniranje AB ploče nije opcija, no zanima me izvedivost navedene preinake, njena trajnost, cijena-isplativost, izolacija (osobito zvučna) i slično...

Svako iskustvo i savjet je dobrodošao...tnx
Frank Lucas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 21:15   #2
nisi napisao da li podgled u donjoj etaži ima vidljive grede ili je to pokriveno žbukom na trstici ili drvenim letvicama.
nije nemoguća misija odraditi adaptacije bez diranja drvenih greda, ako su iste zadovoljavajućih gabarita što ti može pokazati statički račun nakon izrađenog projekta
ne bi bilo za zgoreg da si pustio koju fotografiju a onda mogu i savjeti u domeni sam svoj majstor
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 16:58   #3
Odozdo su daske s trstikom i žbukom-strop u prizemlju, dok se grede vide s tavanske strane, odozgo. Grede su hrastove (moguće pokoja i divlja trešnja), suhe ko barut, cca.15x15 cm, na međusobnom razmaku od 75 do 90 cm (šupljine među gredama). Raspon nosivih zidova je 4 metra. Plan je nadozidat vanjske zidove na visinu cca. 120 cm, te preuredit krov. Na krovu je novi crijep (bramac), dok bi drvenu građu, pretpostavljam, trebalo mijenjat zbog oslobođenja prostora u potkrovlju i same forme krovišta- ideja je da se postave "krovne kućice" za prozore.

E sad, najviše me zanima izvedba nosive konstrukcije i poda, osobito u vidu izolacije, toplinske i ZVUČNE, znači koji slojevi se stavljaju i u koju svrhu, koliko "slojeva", te naravno, koliko to košta, ako postoji odokativni izračun, po kvadratu?
...sorry zbog poduljeg posta...
Frank Lucas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 12:26   #4
Quote:
Frank Lucas kaže: Pogledaj post
Odozdo su daske s trstikom i žbukom-strop u prizemlju, dok se grede vide s tavanske strane, odozgo. Grede su hrastove (moguće pokoja i divlja trešnja), suhe ko barut, cca.15x15 cm, na međusobnom razmaku od 75 do 90 cm (šupljine među gredama). Raspon nosivih zidova je 4 metra. Plan je nadozidat vanjske zidove na visinu cca. 120 cm, te preuredit krov. Na krovu je novi crijep (bramac), dok bi drvenu građu, pretpostavljam, trebalo mijenjat zbog oslobođenja prostora u potkrovlju i same forme krovišta- ideja je da se postave "krovne kućice" za prozore.

E sad, najviše me zanima izvedba nosive konstrukcije i poda, osobito u vidu izolacije, toplinske i ZVUČNE, znači koji slojevi se stavljaju i u koju svrhu, koliko "slojeva", te naravno, koliko to košta, ako postoji odokativni izračun, po kvadratu?
...sorry zbog poduljeg posta...
Evo ovo si skini tu ti je dosta detaljno objašnjeno ono što ti trebaš........
http://rapidshare.com/files/20539253...lju_-_no_3.rar

Što se tiče cijena izolacije Isover Rio staklena vuna ti je nekih 15kn m2(10cm) s tim da se da razdvajati na 5cm odnosno 10 cm.

Usb ploče 22 mm su ti nekih 48 kn m2 a štafle kupi kad kupuješ građu za krov da ti se dobro posuše prije nego ih staviš na pod.
Kod mene ti to dosta sporo ide(lijenost)ali ono što se da primjetiti kako smo postavili 15cm vune(u planu je još 5cm staviti poprečno po gredama) na pod da je velika razlika u sobama ispod potkrovlja daleko je toplije.
navi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:31   #5
super, hvala za ovaj .pdf, dobro je to opisano.
Vidim da ima nešto opisano i za bijeli strop... razmišljao sam i o tome kao možda trajnijem rješenju, no brine me nosivost nosivih zidova- koliko bi to više opteretilo nosive zidove u odnosu na ovu "drvenu verziju", zatim naravno cijena, i ima li dovoljno majstora koji su si s tim sistemom gradnje "na ti"?
Zidovi su od pune cigle, debljine cca. 30 cm, raspon, kao što rekoh, 4 metra...
Ako ima netko tko je to radio, svaka pomoć je dobrodošla.
Frank Lucas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 18:17   #6
Quote:
Frank Lucas kaže: Pogledaj post
Dakle, zanimaju me iskustva onih koji su radili kat (potkrovlje) na starijoj kući sa drvenom međukatnom konstrukcijom. Nažalost betoniranje AB ploče nije opcija, no zanima me izvedivost navedene preinake, njena trajnost, cijena-isplativost, izolacija (osobito zvučna) i slično...

Svako iskustvo i savjet je dobrodošao...tnx
Javi mi na Pm, molim te.
__________________
Adaptacija - dizajn i uređenje interijera
binbank is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 20:02   #7
Quote:
binbank kaže: Pogledaj post
Javi mi na Pm, molim te.
Skinut će ti potpis.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.