Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2004., 20:18   #21
Kisha. Dah = super. Pa neka netko kaže da to nije istina.
young is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 21:50   #22
Pozdrav svima, jer mi je ovo prvi post
Evo i moje priče:


Jutarnje misli

Često razmišlja o njemu - ali ne ujutro, ne odmah kada se probudi. Tada, još bunovna u poluprozirnom jutarnjem svjetlu, razmišlja samo o kavi i o tome da li u hladnjaku ima mlijeka. O tome što će obući, o stvarima koje mora ponijeti na posao i o ključevima od auta.

Kasnije, u automobilu, tek je dovoljno budna da se usredotoči na vožnju. Njene misli polako dobivaju oblik i počinje razmišljati o predstojećem radnom danu. Rano je - promet još nije gust. Ali jedan od automobila koji voze u suprotnom smjeru je mali i crven - baš kao njegov. Taj automobil je prekidač koji uključuje njezine misli i jedno malo unutarnje svjetlo koje se pali istovremeno sa suncem.

Voli ga zamišljati u bijeloj košulji, mekoj i tankoj. Razmišlja o nježnom kontrastu kojeg ta košulja čini s tamnom kosom i o gustim čupercima na vratu koji gotovo dodiruju bijelu tkaninu. Razmišlja o liniji ramena ispod košulje. I o rukama, snažnim, s dugim prstima, koje pale male krijesove u njoj pri svakom slučajnom dodiru.

Vožnja je duga i još nekoliko crvenih automobila prolazi pored nje. Ne mogu biti njegovi, ali ona ipak svaki puta provjerava registracijsku pločicu. To je nešto poput male, tajne opsesije.
Kada konačno parkira automobil ispred ureda, crveni auto je već ovdje i prozor njegovog ureda je otvoren. Čini joj se, na trenutak, da čitava zgrada pomalo sjaji.

On je na hodniku, razgovara s nekime. Danas treba puno toga obaviti i raspraviti. Neće biti vremena za usputno lomljenje srca nenamjernim riječima. Niti za tajne, neprimjetne osmjehe. Oni će dijeliti posao i ništa više. Tada, u jasnom svjetlu novoga dana, on je samo njezin poslovni suradnik.
Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 08:25   #23
Znam tu Magdu , nevjerojatno da ta zena jos hoda po skolama! Jel se jos oblaci onak klosarski?

Btw ovaj Povratak kralja me podsjeca na neke klasicne ludjake tipa Martić od Leskovara ili Kukec od Krleze. Prvo razmisljaju o monotonosti i besmislu vlastitog zivota, a na kraju prolupaju u velikom stilu (ili kako god to zelis intepretirati).

Tramvaji su isto zanimljivi
dtk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 17:46   #24
Quote:
dtk kaže:
Znam tu Magdu , nevjerojatno da ta zena jos hoda po skolama! Jel se jos oblaci onak klosarski?
Pa izmislio sam da se zove Magda, ali da - oblaci se klosarski i izgleda odrpano. Vjerojatno ju znas

Quote:
Btw ovaj Povratak kralja me podsjeca na neke klasicne ludjake tipa Martić od Leskovara ili Kukec od Krleze. Prvo razmisljaju o monotonosti i besmislu vlastitog zivota, a na kraju prolupaju u velikom stilu (ili kako god to zelis intepretirati).
Da, to je to

Quote:
Tramvaji su isto zanimljivi
Hvala
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 20:24   #25
Quote:
Sudden Sid kaže:


4. Ma htio sam da naslov bude jednostavan i da ne otkriva previse. Nisam htio neko cudo tipa "Vozio sam se s Hloverkom u tramvaju jer je ona vegetarijanka kao i ja". Ali izgleda da takvi naslovi funkcioniraju
Možda nešto kao "more than one tramway home"?

A što se biografije tiče, birat ćomo mi tebe za presidenta, naslućujem...
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:17   #26
Quote:
iwoa kaže:
A što se biografije tiče, birat ćomo mi tebe za presidenta, naslućujem...
Mda, jos samo da odem u zatvor ili se prikljucim nekoj ekstremnoj skupini i na konju sam
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 20:11   #27
Imaš pravo, ja sam malo utopistički nastrojena...
Ostaju nam priče...heh
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.