Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2007., 23:49   #1
Ljubavni filmovi - postoje li takve bajke in real life...

eto ovo je drugo pisanje posta,prvi pokušaj je trajao pol sata i ja glupača slučajno isključila firefox,to mi se često dogodi ,ah šta ću kad sam smotana...uglavnom sad nemam živce,ali imam pitanje...
4 filma koja sam gledala na mene su ostavili veoma snažan dojam...cmizdrila sam ko kišna godina,i sanjarila da će se meni jednom kad "narastem" dogoditi takvo neš...al ne ovako dosadno ko svima,neg posebno ,npr. s bjegom kao u Excess bagage -ilitivam Gnjavatorici iz 1997. s Beniciom Del Torom i Aliciom Silverstone ...

Emily: Do you like my tummy?
Vincent: Yeah, it's nice.
Emily: Do you like my laugh?
Vincent: When you smile.

Vincent: Let's see we've got whiskey, tequila... whiskey or tequila. Which would you like?
Emily: You know you don't have to be drunk to kiss me.
Vincent: Well... I'm not drunk.
[kisses her]

ili da ću jednom naići na nekog poetu koji će u meni buditi osječaje kao Shakespeare u Shakespeare in love iz 1998...

William Shakespeare: My story starts at sea... a perilous voyage to an unknown land... a shipwreck... the wild waters roar and heave... the brave vessel is dashed all to pieces, and all the helpless souls within her drowned... all save one... a lady... whose soul is greater than the ocean... and her spirit stronger than the sea's embrace... not for her a watery end, but a new life beginning on a stranger shore. It will be a love story... for she will be my heroine for all time. And her name will be Viola.
ili da ću pak jednom kad ostarim sresti ljubav svog života kao Francesca u The bridges of Madison county iz 1995.

Francesca: And in that moment, everything I knew to be true about myself up until then was gone. I was acting like another woman, yet I was more myself than ever before.

Francesca: Robert, please. You don't understand, no-one does. When a woman makes the choice to marry, to have children; in one way her life begins but in another way it stops. You build a life of details. You become a mother, a wife and you stop and stay steady so that your children can move. And when they leave they take your life of details with them. And then you're expected move again only you don't remember what moves you because no-one has asked in so long. Not even yourself. You never in your life think that love like this can happen to you.
Robert Kincaid: But now that you have it...
Francesca: I want to keep it forever. I want to love you the way I do now the rest of my life. Don't you understand... we'll lose it if we leave. I can't make an entire life disappear to start a new one. All I can do is try to hold onto to both. Help me. Help me not lose loving you.

Robert: The old dreams were good dreams; they didn't work out, but glad I had them.


, ili pak da ću kao Diane Keatone zaljubiti se u nekog vragolana poput Jack Nicholsona poput u filmu Something's Gotta Give iz 2 i treće :=

Harry: What about birth control?
Erica Barry: Menopause.
Harry: [grinning] Who's the lucky boy?

dali su takve stvari moguće u normalnom životu ???
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 00:29   #2
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
Vincent: Let's see we've got whiskey, tequila... whiskey or tequila. Which would you like?
Emily: You know you don't have to be drunk to kiss me.
Vincent: Well... I'm not drunk.
[kisses her]
Meni je dečko jednom rekao nešto u stilu da me ne mora napit da bi me odveo u krevet. Jebenti dan kad su izmislili fotkopirni aparat

Ma... meni su se neki momenti učinili onako filmski. Npr. šetanje po zapuštenom parkiću u kojem je tlo prekriveno debelim slojem žutog lišća, neki momenti na plaži i u moru noću, doručak u travi. U biti skoro sve romantične trenutke vežem za jelo, piće, šetnju i krevet.
Takve stvari me tope

A što se tiče neke filmske ljubavi... baš onako od početka do I živjeli su sretno do kraja života... o svakoj se ljubavi da snimiti lijep film kad se sve to upakira i istaknu neki detalji.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 00:35   #3
ne vjerujem da bi sve uvijek biti savršeno kao u ljubavnim filmovima...da nakraju ipak svi budu sretni...za pravu ljubav i sreću se ipak još dugo treba boriti...
martyna017 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 01:51   #4
svaka veza je prepuna uspona,padova,suza,ljubavi,svađa,pomirenja,tako da bi se stvarno mogao napraviti lijep ljubavni film od puno veza

težim romantici zato što nekoga volim,a ne zato što mi je to nametnuo neki shakespeare ili neki ljubavni film a la julia roberts

dakle,sve poput šetnji pod mjesečinom,ljubljenje na zalasku sunca i ostalo je i više nego dobrodošlo
__________________
oka tvoja dva suzama ne daju da teku,noć je prokleta,nedjeljna...
fever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 02:03   #5
hm, zanimljivo pitanje.
prvo, filmovi koje spominjes su plod necije maste, a mi, nakon sto ih pogledamo, kopiramo te obrasce, pokusavajuci izmisliti vlastitu ljubavnu pricu.
neki su u tome mastovitiji i uspjesniji, neki manje. u svakom slucaju, ako zelis ljubavnu pricu, trebas vjerovati u nju i biti hrabar. kod bajki je jedini problem hoce li druga strana suradjivati i pristati igrati ulogu koju si joj namijenio.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 02:08   #6
Dal su takve stvari moguce....?
Samo ako vjerujes u njih!
Osobno,jedino njih i smatram stvarnima,pravima.
Dijana Blitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 06:34   #7
Postoje bajke i u RL.
Sa malom razlikom.

Umjesto onog "I zivjeli su sretno do kraja zivota" periodicno se izmjenjuju razni zanrovi - komedija, drama, romantika, ponekad i horor ili tragedija.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 08:18   #8
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
dali su takve stvari moguće u normalnom životu ???
Da. SVaciji zivot ima najljepse bajke. Umjetnost je iz zivota izvaditi te trenutke i pretociti ih u zanimljiv film.

Pogledaj sebe (i oko sebe) i pronadji svoju bajku.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 09:26   #9
sto se bajki tice, bajke treba njegovati i davati im stalno stofa. inace glumci zaborave da glume u romanticnom filmu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 09:48   #10
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
dali su takve stvari moguće u normalnom životu ???
Moguće su u normalnom životu i bolje scene od filmskih, ali su rezervirane samo za neke. Svatko može imati nekakvu ljubavnu priču, ali bajkoviti scenariji ipak nisu univerzalni.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:58   #11
Quote:
martyna017 kaže: Pogledaj post
ne vjerujem da bi sve uvijek biti savršeno kao u ljubavnim filmovima...da nakraju ipak svi budu sretni...za pravu ljubav i sreću se ipak još dugo treba boriti...
pa stvar je u tome što u The bridges of Madison county ipak ne budu sretni do kraja života,odreknu se budućnosti radi sadašnjosti o osječaja koje su diživjeli
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 16:54   #12
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
pa stvar je u tome što u The bridges of Madison county ipak ne budu sretni do kraja života,odreknu se budućnosti radi sadašnjosti o osječaja koje su diživjeli

aha...da takvi realni ljubavni su dobri....i like it...
martyna017 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 17:17   #13
Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
dali su takve stvari moguće u normalnom životu ???
jesu, ali mislim da se dogode stvarno samo jednom u zivotu...
Leylah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 18:14   #14
Bajke u romantičnim komedijama završavaju na dijelu u kojima u stvarnom životu počinje baš to: stvarni život.
U filmu sve završava strastvenim poljupcima i obećanjima o doživotnoj ljubavi i poštovanju.
U životu s time počinje. A nakon toga... Eh, to više nije bajka.
Baš me zanima kakav film bi bio kada bi započinjao žvaljenjem.
Znam.
Drama.
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 18:18   #15
Sto sam starija sve manje vjerujem u ta bullshit romanticna slinjenja
__________________
Barbi

Zadnje uređivanje barbika : 19.07.2007. at 19:32.
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 18:58   #16
Quote:
Natch, ali i spajk kaže: Pogledaj post
hm, zanimljivo pitanje.
prvo, filmovi koje spominjes su plod necije maste, a mi, nakon sto ih pogledamo, kopiramo te obrasce, pokusavajuci izmisliti vlastitu ljubavnu pricu.
neki su u tome mastovitiji i uspjesniji, neki manje. u svakom slucaju, ako zelis ljubavnu pricu, trebas vjerovati u nju i biti hrabar. kod bajki je jedini problem hoce li druga strana suradjivati i pristati igrati ulogu koju si joj namijenio.
Sve.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 19:46   #17
Pa i filmovi nastaju na vlastitim životnim iskustvima.
No, koja budala uopće i misli da je život bajka?!
U filmovima se prikazuju fatalne ljubavi uglavnom nesretnog završetka i naravno da nam se to više ureže jer nismo došli do stadija da pored nas hrče nego smo zastali tamo negdje gdje smo obožavali svaki dah iz njegovih usta pa makar sipao i bedastoće. Nisu li pamtljiviji nesretni od sretnih završetaka? To je sasvim prirodno, a krivo je mišljenje onih koji zapadnu u monotoniju da je nestalo svega. U nekim slučajevima je, a u nekim je samo zaspalo....vejki,vejki...

Svaka veza započinje romantikom, leptirićima u trbuhu...svaki trenutak može biti 'filmski' ako to mi želimo...treba se znati prisjetiti svojih početaka i koji puta sami stvoriti atmosferu kakvu priželjkujemo. Tko će drugi ako nećemo sami sebi?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:38   #18
Vječne su dvije stvari. Ljubav i Lova. Ljubav prema lovi, dakako
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:39   #19
Quote:
DEBELKURAC kaže: Pogledaj post
Vječne su dvije stvari. Ljubav i Lova. Ljubav prema lovi, dakako
A ja mislila prema qurtzu...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:45   #20
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Svaka veza započinje romantikom, leptirićima u trbuhu...svaki trenutak može biti 'filmski' ako to mi želimo...treba se znati prisjetiti svojih početaka i koji puta sami stvoriti atmosferu kakvu priželjkujemo. Tko će drugi ako nećemo sami sebi?

Upravo tako.
Sami sebi stvaramo filmske trenutke i vlastite bajke.
I sasvim je nebitno hoće li one biti do kraja života. Bitno je da su se dogodile - nama.
I bitno je znati zadržati ih u sebi da se izvuku po potrebi, kada nam upravo lijepe uspomene tzv. mini bajke trebaju.
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.