Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 08:33   #1921
Quote:
chica23 kaže: Pogledaj post
Fino se provedite ako idete uskoro, a na meni je da tek sada sastavljam svoju rutu obilazaka po Istambulu.
Hvala na lijepim željama, idemo tek krajem V mjeseca, tako da ti sigurno ideš prije javi se obavezno s komentarima kad se vratiš.

Quote:
balböceği= ne bih rekla da je 12 milijuna u pitanju...jel to popis iz 1991?
Popis je iz nekog od turističkih vodiča.

Quote:
zaboravio si napomenuti 101838171 linija autobusa
Nisam zaboravio, namjerno nisam napomenuo ne volim gradske buseve.

Ma nisam toliko ovisan o komentarima drugih ali dobro je pročitati svačija iskustva. Hrana znam da će mi biti fina, alkohol mogu podnjeti da ne pijem 6 dana a 10-15 km mogu na dan prehodati tako da u prometu jedino moram pazit kako prelazim cestu. Hvala ti za Yildiz bufe čini se super mjesto a na Taksimu mi interesantnije izgleda Ara Cafe, vjerojatno ga znaš.

Inače, kao što kaže kolega turbododo, treba se opustiti i ne misliti da ćeš ostati gladan. Sjećam se kad sam 2007. planirao put u Tokyo doma sam si čak popisivao imena restorana a kad tamo restač do restača, stani pa gledaj u koji ćeš prije.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 06.02.2011., 19:17   #1922
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Mislim da su me baš tvoji postovi/linkovi odveli tamo.



Teško ćeš nas muške na (još) plesnih predstva natjerati.



Kad smo već kod Topkapija, može li se ući u arheološki muzej a da se ne plaća ulaznica za Topkapi? Koliko vidim, u istom su parku?
Nema švere, iaoko su u istom parku karta je odvojena za svaki arheološki 10 TL a topkapi 20 TL a za ulaz u harem se dodatno plaća
danguba1 is offline  
Old 06.02.2011., 20:57   #1923
Quote:
danguba1 kaže: Pogledaj post
Nema švere
Ne pitam zbog švere već muzej i Topkapi nisu otvoreni iste dane.

Thanks!
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 06.02.2011., 21:29   #1924
ej - pa ne mozes biti u istanbulu, a ne probat gradski bus!

yildiz bufe je legenda - toliko frekventno mjesto da nema sanse da se otrujes hranom; ako netko ima sumnji zasto sosisli i ayran kostaju 2.25TL... ak ste u ekipi obavezno organizirati natjecanje u jedenju sosisli-ja ; jede se onak s nogu podbocen na sank bufea, narucujes kak se blizis kraju, novi stize za par sekundi, placas kad se sve na kraju zbroji...em se najedes em je fino em se zabavite, a i ne potrosite puno para.

za ara cafe ne znam...tj. ne sjecam se. tko bi ih sve popamtio. imam ja jos hrpu cool restica za preporucit sam se pokusavam sjetit svih imena.

dodo...mene to isto fascinira; stvarno ne razumijem kako netko u istanbulu moze ostat gladan; ili mu se hrana moze ne svidjeti; pa bar oni imaju za svakoga ponesto (osim kulena ) - ah eto odlucih se malo raspisati o hrani; o prijevozu i shoppingu jesam, jos samo o hrani nisam!
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 08.02.2011., 11:05   #1925
PITANJE - MIJENJANJE EURA

Gdje ste mijenjali eure? Kakakv je tečaj u Zračnoj luci a kakv u gradu? DO kada rade banke (stari grad). Unaprijed hvala na odgovoru
__________________
hajde, hajde samo munjevito
robertsedlar is offline  
Old 08.02.2011., 13:18   #1926
Quote:
robertsedlar kaže: Pogledaj post
Gdje ste mijenjali eure? Kakakv je tečaj u Zračnoj luci a kakv u gradu?
U gradu je općenito bolji nego na aerodromu, a najbolji je na Grand bazaaru.

Ja sam dizo lovu ZABA Maestro karticom na bankomatima YapiCredi banke koja je dio UniCredi sustava. Za korisnike ZABA-inog paketa "jedan za sve" (kao i onog novijeg, nemrem se sjetiti kak se zove) to ide bez naknade, samo upozoravam da treba na izvodu provjeriti nisu li možda tu naknadu naplatili, a da nisu smjeli. Meni jesu, pa su mi nakon što sam se žalio vratili.
nvnk is offline  
Old 09.02.2011., 10:06   #1927
hvala
__________________
hajde, hajde samo munjevito
robertsedlar is offline  
Old 09.02.2011., 17:35   #1928
grand bazar,soping?
klokanjoshi is offline  
Old 09.02.2011., 18:57   #1929
da, tekstil.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 22.02.2011., 13:05   #1930
Vezano uz avio karte.
Kad je najbolje rezervirat.

Planiram put sredinom 4. mjeseca
I gledam karte na stranici od turkisha, 280E.

A da kupujem karte za sutra ili ozujak npr cijene su 220-255E.

Hoce li ove moje pojeftiniti jos kasnije ili je jednostavno u travnju skuplje putovanje nego sad tokom zime?

Hvala
Seb3k is offline  
Old 22.02.2011., 13:11   #1931
Tesko da ce biti jeftinije. Ja sam rezervisala za kraj 3 mjeseca po cijeni od 240EUR. Cini mi se da ispod 200EUR ne padaju nikako, bez obzira kad rezervisala.
chica23 is offline  
Old 22.02.2011., 13:23   #1932
Quote:
Seb3k kaže: Pogledaj post
Hoce li ove moje pojeftiniti jos kasnije ili je jednostavno u travnju skuplje putovanje nego sad tokom zime?
Ono drugo vjerojatnije nego prvo.

Treba uzet u obzir i to da će ove godine, s vremenom Turska "preuzimati" sve više "Tuniških" i "Egipatskih" turista, dakle sve će cijene (pa tako i cijene prijevoza do tamo) ići gore.
nvnk is offline  
Old 27.02.2011., 19:58   #1933
ko je bio na Bosforu

Raja putujem u Iszanbul za 10 dana. Imam informaciju da idem tramvajem do karataša i da se tu moze uci na brodice da se provozas bosforom...zanima me cijena i da li je neko bio...cuo sam i za rusku cetvrt zna li iko za nju...
combe is offline  
Old 27.02.2011., 21:09   #1934
Misliš na Bospor? Ja sam bio ljetos, na dokovima na Eminönu, zavisno o tome kod kojeg nađeš i koja je usluga (znači trajanje, koliki krug rade, kvaliteta broda). Cijene su mislim bile između 10 i 20 lira (5€ i 10€). Mi smo platili 10 lira po glavi i bilo je sasvim ok, trajalo je nešto manje od sat vremena i išli smo skroz do granice Istanbula u smjeru crnog mora. Lijepo za vidit kad si u Istanbulu.
Whitebeard18 is offline  
Old 28.02.2011., 09:27   #1935
Ja idem krajem 3 mjeseca, pa i mene bas ovo zanima.
Lijepo bi bilo to probati
Pisi kad se vratis, kako je bilo...
chica23 is offline  
Old 17.03.2011., 22:33   #1936
Quote:
robertsedlar kaže: Pogledaj post
Gdje ste mijenjali eure? Kakakv je tečaj u Zračnoj luci a kakv u gradu? DO kada rade banke (stari grad). Unaprijed hvala na odgovoru
Evo stanje od 11. 3.: u zračnoj luci 2,18 lire za euro (kad odbije proviziju 2,09), u gradu plus ili minus 0,01 (u gradu nisam mijenjao pa ne znam kolika je provizija).
dlozic is offline  
Old 20.03.2011., 17:09   #1937
Quote:
melica kaže: Pogledaj post
adriatica net

Pa zar nitko nema za predložiti neki provjerini smještaj
Odi na http://www.hotels.com/ , nadi si hotel koji ti se svida , pomogucnosti gdje imas noc free nakon 4 dana , i iskoristi ovaj code na stranici
10 % popusta.

http://www.vouchercodes.co.uk/hotels.com


Ja sam bila 7 dana sad u centru, pored plave damije za 250 funti , malo bolji hotel sam izabrala , skuplji , ali mozes naci nekaj kaj ti odgovara za manje love.

Ostalima, gdje god putujete ovak da sami rezervirate hotel preko neta,bilo koja destinacija i hotel i iskoristite ovaj Voucher od 10 % ako nadete nesto na www.hotels.com
clovermala is offline  
Old 20.03.2011., 17:11   #1938
Quote:
dlozic kaže: Pogledaj post
Evo stanje od 11. 3.: u zračnoj luci 2,18 lire za euro (kad odbije proviziju 2,09), u gradu plus ili minus 0,01 (u gradu nisam mijenjao pa ne znam kolika je provizija).
Ja sam mjenala u gradu, jer na aeodromu zemu proviziju.
Ima jedna mjenacnica koja je imala najveci tecaj pored Bazara bez provizije .
u principu su mjenacnice u gradu bez provizije.
clovermala is offline  
Old 20.03.2011., 22:25   #1939
Imam jedno pitanje vezano za Tursku (ako sam pogriješila topic ispričavam se): evo sad kad je došla navala turskih serija često sam čula kako likovi govore da idu na otok, e sad mene zanima na šta oni to točno misle, tj. kamo idu, na koji otok?
PoisonIvy1990 is offline  
Old 21.03.2011., 09:18   #1940
mozda misle na Prinčevske otoke koji su blizu istanbula
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.