Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2020., 21:18   #1
The best Star Wars character

Koji vam je najbolji SW lik i zašto?

Meni je the best kancelar Palpatine; tj. Darth Sidious.
I to ovaj što ga glumi Ian McDiarmid. Ovo sa Clive Revillom je,..... kamilica.

Ian je to odlično odradio.....
Zašto kancelar Palpatine? Ubija me kolika je razlika od mirnog glasa kancelara do zapovjednog nepatvorenog zla Dartha Sidiousa / Imperatora.

Taj raspon između imitiranja dobra i dobrice, do pokvarenosti moćnog Imperatora me fascinira, baš ta gluma. .... to je ono što mi se sviđa. Jako.

Gluma u glumi......
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2020., 21:20   #2
Luke iz filmova

Beba Joda iz univerzuma.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2020., 23:42   #3
Darth Vader
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2020., 23:52   #4
Darth Vader, bez njega nema ni Star Warsa.

Umisto što su snimali one nebulozne SOLO filmove za SOLA, itd... trebali su snimiti jedan solo film za Darth Vadera, mislim da bi taj film POMEO i vratio Star Wars na ono što je nekad bio, ali jbg, nekad stvarno mislim da je Hollywood retardiran zadnjih 20 godina oko ovakvih stvari.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 00:04   #5
Zašto je naslov teme napisan na Engleskom jeziku?
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 00:06   #6
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Zašto je naslov teme napisan na Engleskom jeziku?
Autor je iz Australije.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 00:07   #7
Quote:
Star-Lord kaže: Pogledaj post
Darth Vader, bez njega nema ni Star Warsa.

Umisto što su snimali one nebulozne SOLO filmove za SOLA, itd... trebali su snimiti jedan solo film za Darth Vadera, mislim da bi taj film POMEO i vratio Star Wars na ono što je nekad bio, ali jbg, nekad stvarno mislim da je Hollywood retardiran zadnjih 20 godina oko ovakvih stvari.
A kakvog bi to smisla imalo kad su prequeli posvećeni upravo njegovom razvoju? Han Solo je ipak lik koji se u SW franšizi pojavi odjednom i postane jedan od glavnih likova, prije tog mu neku pozadinu nismo znali.

No, ne znači i dalje da je njegova SOLO priča i dalje bila potrebna, jel
stevo7650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 00:29   #8
Quote:
stevo7650 kaže: Pogledaj post
A kakvog bi to smisla imalo kad su prequeli posvećeni upravo njegovom razvoju? Han Solo je ipak lik koji se u SW franšizi pojavi odjednom i postane jedan od glavnih likova, prije tog mu neku pozadinu nismo znali.

No, ne znači i dalje da je njegova SOLO priča i dalje bila potrebna, jel
Gle, može se Darth Vader pojaviti jos sto puta kroz SW filmove i svih sto puta će biti zanimljiviji od bilo kog drugog lika u SW.

Ono što mene npr zanima oko Darth Vadera je npr njegova brutalnost u pozadini koja nije prikazana, ono što je prikazano u stripovima npr, "jedan običan dan u životu Vadera" protiv pobunjenika.

Tj. znaš na što ciljam.

Ima desetke i desetke SOLO PRIČA o Darth Vaderu (iz vremena carstva naravno) koji bi bili 5 puta bolji filmovi od ijednog novog SW filma iz nove trilogije.

I ljudi bi to... gledali... itekako.

Mene iskreno Han Solo nikad kao lik toliko nije zanimao, a evo da ponudimo ljudima na globalnoj skali da biraju izmedju bilo kog lika SW-a za stand-alone film, ja mislim da bi na stranu Darth Vadera otišlo oko 80 do 90% glasova.

Pa ljudi i dan danas vrte onih par minuta njegovih iz Rogue One (uključujući i mene), vrte kao mahniti, zanimljivije je tih 5,6 minuta Vadera iz Rogue One nego cijela nova trilogija.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 00:38   #9
Ewoksi jer su se borili i pobjedili.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 01:38   #10
Mozda cak i R2D2. S godinama ga sve vise cijenim.

+ plavi slonek iz Jabbinog banda
Blank Page is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 02:35   #11
Mandalorian.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 18:21   #12
Ovo je jako teško pitanje, rekao bi Palpatine ovako objektivno.

Uspeo je rakrinkati Republiku te usput istrenirati puno Sithova a celo vreme radio u pozadini. Maul, Vader i Ren je sve njegovo maslo. On je najbolji SW lik.

A što se tiče ovako nekog subjektivnog mišljenja išao bi na podelu ovako:

Džedaj- Luke

Mada bi trebalo to biti Obi Wan ipak je u redove Džedaja možda postao prvi koji je slobodno mogao raditi s Silom šta je hteo. Eksperimentisati te mešati Dobru i Mračnu Silu, svo to znanje je preneo na Rey i Bena/Kyla kasnije. Žrtvovao je svoj život da bi spasao poslednje ljude Pokreta Otpora, uništio je Zvezdu Smrti i jednim delom vratio Anakina u ključnom momentu u VI. Obi Wan i Qui-Gon-Jinn su uradili dosta toga plemenitog i dobrog ali Luke je digao neke stepenice. Anakin je dopustio emocijama da ga slome, iako možda najjači Džedaj. Rey i Ben su isto tako možda najjači Džedaji, sve zahvaljujući tome što ih je Luke poučio zabranjenim trikovima, nešto što nikad nisu recimo Obi Wan i Qui-Gon Jinn probali (zbog Reda Džedaja).

Sith- Darh Vader

Tu nema mnogo razmišljanja, priča iza njega je strašna u puna patnji, moć koju crpi od patnje je neverovatna. Vader je zbog moći meni najbolji Sith SW lik a zbog cele politike i poznavanja Mračne strane Sile Palpatine definitivno.

Lik koji nema Silu- Solo

A tu negde iza njega je Poe, ali ono što je Solo radio je neverovatno. A ako gledamo drugu stranu rekao bi da je Tarkin najboji.
__________________
"Yelling at the TV doesn't help" - @erollence
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 20:30   #13
Ahsoka Tano

Curka je odlična u par zadnjih epizoda sedme sezone Star Wars: The Clone Wars, kao i u dvije, tri Star Wars: Rebels

Darth Maul vs Ahsoka

Darth Vader Vs Ahsoka
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 08:53   #14
Han Solo, Luke, Leia, Darth Vader, to su bili likovi.

Ove nove ljudi zaborave dan nakon gledanja filma...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 20:31   #15
Quote:
Star-Lord kaže: Pogledaj post
Gle, može se Darth Vader pojaviti jos sto puta kroz SW filmove i svih sto puta će biti zanimljiviji od bilo kog drugog lika u SW.

Ono što mene npr zanima oko Darth Vadera je npr njegova brutalnost u pozadini koja nije prikazana, ono što je prikazano u stripovima npr, "jedan običan dan u životu Vadera" protiv pobunjenika.

Tj. znaš na što ciljam.

Ima desetke i desetke SOLO PRIČA o Darth Vaderu (iz vremena carstva naravno) koji bi bili 5 puta bolji filmovi od ijednog novog SW filma iz nove trilogije.

I ljudi bi to... gledali... itekako.

Mene iskreno Han Solo nikad kao lik toliko nije zanimao, a evo da ponudimo ljudima na globalnoj skali da biraju izmedju bilo kog lika SW-a za stand-alone film, ja mislim da bi na stranu Darth Vadera otišlo oko 80 do 90% glasova.

Pa ljudi i dan danas vrte onih par minuta njegovih iz Rogue One (uključujući i mene), vrte kao mahniti, zanimljivije je tih 5,6 minuta Vadera iz Rogue One nego cijela nova trilogija.
Lik Darth Vadera ima ono nešto, negativno i privlačno u sebi.... moćno. Nisam čitao navedene stripove ( i žao mi je ), no i bez saznanja i informacija iz tih stripova, vidi se da lik Darth Vadera treba još oho-ho razrade i materijala nakon SW III, pa sve do tjelesnog okončanja u SW VI.

Da, ona jedna od scena u kojoj se pojavljuje u Rogue One..... kada dolazi zapovjednik ( mladi Tarkin ?? ) u njegov dvorac(?),..... pojava mladog Darth Vadera..... fenomalno.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2020., 13:34   #16
Ako pricamo samo o filmovima onda definitivno Vader. Ako oricamo o cijelom EU (i legendsima i canonu) onda Revan.
__________________
E tan, e epi tas.
Makaveli23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2020., 16:54   #17
Ovo je filmski PDF, pa vjerujem da je autor teme mislio na likove koji se pojavljuju u filmovima.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2020., 21:00   #18
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Koji vam je najbolji SW lik i zašto?

Meni je the best kancelar Palpatine
; tj. Darth Sidious....



Palpy,naravno skoro iz istih razloga kao i tebi.

Ne mogu zamislit da bi bilo tko drugi bolje odglumio Palpatina.Ian je trebao dobiti oskara za tu ulogu.
Vebster is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2020., 21:36   #19
Quote:
Vebster kaže: Pogledaj post



Palpy,naravno skoro iz istih razloga kao i tebi.

Ne mogu zamislit da bi bilo tko drugi bolje odglumio Palpatina.Ian je trebao dobiti oskara za tu ulogu.
Ovo za oscara mi ni' palo na pamet.... ali slažem se - zaslužio ga je.


Ne znam, koliko sam subjektivan, kada ovo potvrđujem za oscara, ali jesam djelom i u pravu..... za oscara, ta smirenost i rafiniranost kod lika Palpatine-a, pa onda onda ono zlo, sebičnost, brutalnost..... Imperator.


Ian McDiarmid
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2020., 21:46   #20
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.