Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2006., 18:18   #1
Escherichia coli u trudnoći

Treci mesec je pri kraju / 12 nedelja i posle par dana povisene temperature ustanovljeno je da imam eserihiju coli i 10 000 000 bakterija. Dali su mi da pijem Ampicilin 4x500mg.

Molim vas recite mi koliko je opasna eserihija u trudnoći i koliko je stetan ovaj antibiotik?

hvala
artcoocai is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 18:44   #2
za pocetak ,dobro nam dosla
kad sam radila urinokulturu i kad sam sumnjala da mi se opet vratila eserihija (taman period kao i to) i kad sam pomislila na antibiotike bilo mi je ali onda su me cure uvjerile da je manje stetno popit antibiotike nego dozvoliti da bakterija nasteti plodu.
no strpia se malo, dora ti zna puno vise o tome od mene (i mene je tjesila u tom periodu), ali je sad na mirovanju pa dode samo povremeno
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 08:39   #3
Mislim da i ja to imam, danas idem po nalaze pa ću više znat za sat vremena.
Meni je gin rekla da nije ništa strašno ali da je bolje liječit nego da se dalje širi.
A i postoje lijekovi koje i trudnice mogu piti bez ikakvog rizika.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 10:46   #4
Quote:
artcoocai kaže:
Treci mesec je pri kraju / 12 nedelja i posle par dana povisene temperature ustanovljeno je da imam eserihiju coli i 10 000 000 bakterija. Dali su mi da pijem Ampicilin 4x500mg.

Molim vas recite mi koliko je opasna eserihija u trudnoći i koliko je stetan ovaj antibiotik?

hvala
Niš se ne sekiraj. Ampicilin spada u skupinu penicilina i oni nisu štetni u trudnoći. Za bebu je opasnija sama uroinfekcija, jer E. coli može u ranoj trudnoći izazvati pobačaj.
Ne se nervirati. Sve je u redu
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 11:44   #5
mandy, a sta su tebi rekli. kak nalazi izgledaju?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 12:20   #6
osim antibiotika (koji sam pila u dojenju, E. sam pokupila u bolnici) pomoći će i brusnica; čaj, tablete, suhe za grickanje.... i puno tekućine koja ispire mjehur...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 23:22   #7
ja sam uvijek mislila kako eserihiju dobijes kad ti malo imunot opadne i da se sama spusti iz crijeva, a ne da ju mozes pobrati okolo
baja plasis me, pa do sad sam brukala mm-a i pisala po grmlju (bilo me frka po javnim wc-ima), a kako u tek od sad
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 09:28   #8
Srećom nalaz je stigao čist (mene totalno zbunilo). Pisalo je samo nalaz pretrage : (i onda neke tri riječi) i to je to nikakvih vrijednosti, i ja sva u panici zovem gin i kaže ona kad sam joj pročitala da je to u redu, nema nikakvih bakterija.
Čaj od brusnica izgleda pomaže.
Hvala Magic
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 09:30   #9
Quote:
magic blue kaže:
ja sam uvijek mislila kako eserihiju dobijes kad ti malo imunot opadne i da se sama spusti iz crijeva, a ne da ju mozes pobrati okolo
baja plasis me, pa do sad sam brukala mm-a i pisala po grmlju (bilo me frka po javnim wc-ima), a kako u tek od sad
Ja izbjegavam sve WC-e osim svoga i na poslu (jer si ih sma očistim). Možeš pokupit još hrpu stvari na takvim "sumnjivim mjestima"
A kako sam prije dvije godine imala gadnu upalu baš vjerojatno jer sam na moru nešto pokupila mjere opreza su se pooštrile

ARTCOOCAI pij što više tekućine i čaj od brusnica, da istjeraš tu bakteriju.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 10:50   #10
Quote:
mandy kaže:
Srećom nalaz je stigao čist (mene totalno zbunilo). Pisalo je samo nalaz pretrage : (i onda neke tri riječi) i to je to nikakvih vrijednosti, i ja sva u panici zovem gin i kaže ona kad sam joj pročitala da je to u redu, nema nikakvih bakterija.
Čaj od brusnica izgleda pomaže.
Hvala Magic
to je i mene bilo zbunilo, ali je negdje dolje pisalo, razvoj kulture ili nesto sl. STERILNO, pa mi je to zazvucalo ok dok nisam dosla do doktorice da mi potvrdi. Brusnicu mozes piti i kad si zedna ne moras se samo pridrzavati onog sto pise kao za lijek. Skuhaj si svakih par dana umijesto kave
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:00   #11
Pa tako i radim, svaka 2 dana po pola litre.
Pisalo je: "Fiziološka kultura uretre" (sad sam se sjetila), ali bitno mi je da je sve ok.
I tak paničarim na sve
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 12:38   #12
Quote:
magic blue kaže:
ja sam uvijek mislila kako eserihiju dobijes kad ti malo imunot opadne i da se sama spusti iz crijeva, a ne da ju mozes pobrati okolo
baja plasis me, pa do sad sam brukala mm-a i pisala po grmlju (bilo me frka po javnim wc-ima), a kako u tek od sad
nema da se sekiras magic! pad imuniteta je, naravno, preduvjet da te napadnu razno-razni minijaturni teroristi, a pokupis ih onako kako ti se posreci. nakon poroda si k'o otvorena knjiga jer ti sistem dozivi brojne shokove; izisao podstanar, isti te pocne isisavati... ja E. nisam imala u trudnoci, a kako sam nakon poroda provela par dana na nefrologiji gdje su mi ispitivali urin po svim stavkama tako su me po izlasku "ljubazno" obavijestili da odem do doktora po antibiotike.
ti samo lijepo uzivaj i ne brini!
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 09:51   #13
kako se ustanovi ova e. coli?

opet me pucaju paranoje.

kad sam radila papa test i one briseve i vadila krv i urin tamo početkom trudnoće... jel bi mi našli e. coli da ju imam?
nigdje u nalazima ne mogu pronaći da su me testirali baš na to.

osim što mi je zadnja urinokultura bila sterilna.
jel to povezano?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:39   #14
ako ti je urinokultura sterilna znači da nemaš nikakvih bakterija u urinu

na običnom urinu (biokemija) se može vidjeti da ima bakterija - obično piše u stilu nešto bakterija ili masa bakterija ili bla bla, ali ne vide se koje su. to se vidi na urinokulturi.
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 11:11   #15
ako je sterilna urinokultura i bakteriološki bris cervixa - nemaš je
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 20:46   #16
dobila sam nalaz urinokulture i imam ešerihiju, no u ovoj količini mojoj ginici se čini kao da sam ju ili nekad preboljela ili da prolazi i kao nećemo ju liječiti. sad, jel to zbog količine, tjedna trudnoće ili... nisam pitala jer sam mislila da je ok. za 3 tjedna idem na pregled pa ću opet pitati, sad tražim informacije...
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 13:31   #17
........

neznam za e c nisam je imala nikako da znam......ali neki dan kod ginica...opet i on ponovio mi je za iritacije na litru caja od kamilice punu zlicu sode.....i podmivati se....ja sam to radila jos odavno ponekad dok nisam bila trudna...stavila bih i malu zlicicu octa....i pamucno rublje....pamucnoooooooooo
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 13:35   #18
......

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Ja izbjegavam sve WC-e osim svoga i na poslu (jer si ih sma očistim). Možeš pokupit još hrpu stvari na takvim "sumnjivim mjestima"
A kako sam prije dvije godine imala gadnu upalu baš vjerojatno jer sam na moru nešto pokupila mjere opreza su se pooštrile

ARTCOOCAI pij što više tekućine i čaj od brusnica, da istjeraš tu bakteriju.

u pravu si ti wc-iii su strava bilo ciji.....ja doma imam pumpicu s rastvorenim alkoholom u wc i hrpu onih malih alkoholnih maramica u tasnici...i ne idem vani kad sam u wc....jedino ako nemogu istrpiti....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 15:01   #19
ja ešerihiju nisam imala na prošloj urinokulturi. dakle, između ležanja u bolnici od 8. tjedna trudnoće i sad 23. tjedna mi se ušuljala...
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 16:16   #20
........

aj jos jednom ponovite mi simptome....sin mi je vrckast danas....pa nemam puno vremena da tragam po forumu....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.