Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 08.02.2009., 21:56   #11
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Ljudi vjeruju u nešto ili nekoga i njihova vjera im priskrbi dokaze da je ono u što vjeruju istina. Njihova percepcija postaje selektivna i skupljaju samo one dokaze koji potkrepljuju njihovo vjerovanje. Tada svaki osjećaj dobrobiti, svako otvaranje srca, svaka koincidencija, meditativno stanje i uvid postaju dokaz da su u pravu. I nema veze što netko tamo piše da taj dijamant u stvari nije dijamant, da drobi kuglice vibhutija skrivene u rukama, da zlostavlja seksualno djecu, da je kriv za ubojstvo nekih mladih ljudi … Sai ljudi samo odmahuju rukom i sa puno mira i ljubavi kažu da se to zlo svijeta uznemirilo jer je svjetlo Boga prisutno na planeti, pa sile zla stvaraju spletke …. Dapače to se svim avatarima dešavalo. To je čak i dokaz da je on Bog osobno.
Problem nastaje kad se čovjekov um zbog toga što mu je ugodno u njegovoj samoobmani zatvori i nikakav dokaz u suprotno ne može pokolebati njegovo uvjerenje. Tu počinje fanatizam, isključivost i zaustavlja se duhovni rast.
Potreba za ugodnošću koju im stvara umišljena unutarnja bliskost sa autoritetom koji ih navodno štiti, koji navodno uvijek brine o njima, koji ih kad im je teško, kad sumnjaju ili pate to u stvari brusi i testira, ali ih uvijek bez ostatka voli je toliko jaka da isključuju svaki zdravi skepticizam, ….zapravo, osobito kod Sai Babinih sljedbenika je prisutno to zabadanje glave u pijesak, niti ne žele pogledati video snimku, ne žele čuti loša iskustva drugih, ne žele niti pomisliti da je prevarant, jer zaboga, tako bi se zamjerili Bogu osobno ….
Evo ti pa čitaj …
Ili evo ti pa pogledaj … Ili nemoj ako ti uznemirava tvoj sustav vjerovanja.
Ali bar razluči da samo VJEROVANJE po definiciji ukazuje na činjenicu da NE ZNAŠ. Naše neznanje nije problem sve dok nepokolebljivo želimo istinu i budnost, bez obzira kakva ona bila. To uključuje stalno updejtiranje samih sebe, upotrebu i inteligencije i srca i intuicije i odsustvo straha od pogreške. Tada smo iskreni na svom duhovnom putu i samozavaravanje samo po sebi otpada.
evo opet nje...procitala i vidjela i opet sta tamo stoji su navodi i necije prikazivanje snimke...i nije me uznemirilo uopce...samo mi ono za dirkanje zasmetalo jer je to nemoguce da se dogodi a znam i zasto jerbo je neizvedivo tamo...I samo mi nije jasno zasto se svi toliko "pjene" na njegove materjalizacije? ja sam vidjela i dobila, dijamant je potvrdjen i provjeren da je autentican...ali tu materjalizaciju moze svaki malo "jaci" jogin ili guru napravit (Jogananda, Mahaswaranda) ali necu zbog toga ja vjerovat u nekoga... moj sustav vjerovanja se ne temelji na necijoj materjalizaciji vibhutija ili zlatnog lancica...u mom slucaju, Jelena, ne radi se ni o ZNANJU niti o VJERI,
radi se o MOM ISKUSTVU I DOZIVLJAJU koji sam dole prosla..ono sto sam osjetila, vidila i dozivila necu ovdje niti spominjat je u svakom slucaju pozitivno, ali niti mantram, niti meditiram, ne radim pudju niti cu pjevat bhadjane...to nije niti dio moje kulture...isto tako pozitvnost u iskustvu mogu osjetit u Medjugorju ili Fatimi...
Ti govoris Sai sljedbenici ovo - ono(oni koji ga blate i proklinju), pa ja ti kazem da je cijeli problem u njihovom fanatizmu i prevelikoj dozi te duhovnosti i onda sve pobrkaju...uostalom; sve je u covjeku samom...a ja dole sigurno necu vise ic, jer mi se ona masovnost ne svidja a i dobila sam iskustvo koje sam htjela, ne pada mi napamet ici dole vise od jednog puta...
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.