Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2010., 21:07   #5621
Al, interesantno, svi mi s nogometa smo tisućuipedesetputa ponovili da postoje huligani, i da su problem, samo ga se krivo rješava (točnije, ne rješava ga se, nego raspiruje) i huška se rulja, krše se prava i onih kojih ne bi trebalo, a ova zakonobojazna ekipa uz masu dokaza kršenja zakona od onih koji ga moraju provoditi kao i dokaza da su im teze na staklenim nogama u najboljem slučaju, i dalje tupi svoju generaliziranu priču

Uglavnom, ovu "uuuu aaaa, samo huligani razbijaju" priču smo već imali prošle godine, pa sam ja, ne budi lijen, zabilježio svoju noćnu vožnju u kolima tramvaja.

Ostatak kola je izgledao još gore, al je s kontra strane bila ekipa koju nije baš bilo uputno snimat





I tisućupetstoprvi put, huligani su problem. Fino sam vam postao link kako se taj problem smanjuje i kontrolira na sportskim borilištima. A nasilja ima svuda, da ja sad krenem vadit iz crne kronike naslove nenavijačkog nasilja, ispovraćali bi se svi skupa. I, ne, ne pravdam navijačko, samo mi je pun kurac da se od jedne vrste nasilja radi problem ko da je jedina ili najveća, i da ekipa poput vas krene sa "vi, mi, oni" šemama koje veze sa zdravim razumom nemaju.

Problem je kad genijalci koji su utakmicu vidjeli na teve u prolazu u šoping centru, trabunjaju nešto o problemu kojeg niti su osjetili, niti ga razumiju.

Recimo, ja sam nekoliko puta bukvalno skoro poginuo pri ulazu na Istok maximira, protiv Engleske smo ljude na rukama iznad glava iznosili nakon što su se onesvijestili, a sve zbog brilijantne organizacije, interventna je kopala noseve unutra i gledala kako umiremo vani. No, jebo to, jer su policajci valjda uvijek u pravu, štoš o tome trkeljat, ionako treba sve navijače pobit, valjda i onu djecu koju sam pokušavao zaštitit u gužvi da ih masa ne izgazi.

Generalizacija navijača i uz nju vezano policijsko izdrkavanje su jedan od razloga zašto ja više nejdem nikam di bu više od 100 ljudi, a samim time i 100 policajaca.

Jebote, odemo ja i jedan član ovog foruma na tekmu u Karlovac, još me on upozori da će nas vratit s naplatnih, mislio da se zajebava, čovjek išo radit, ja skautirat, on 30, ja 38, nikakvih navijačkih oznaka, samo ZG tablice, i, opa, stanite tu malo, pa legitimiranje (oba čišći od suze) i onda nadrealnih 15 minuta objašnjavanja interventnom koji ne može prostoproširenu složit da se ubije, oko toga da MORAMO na utakmicu, čovjek radi dva posla da prehrani familiju, iako biser 15 minuta tvrdi da nema karata i nek se okrenemo i vratimo u ZG. Pustilo nas u grad tek nakon dugih konzultacija sa šefom. Naravno, karata kolko ti kurac oće. A bolje da vam ne velim kaj su frendu na ulasku u stadion zaplijenili, huligan jedan.

U 20 godina godina tekmi u nezavisnoj nam, par stotina vjerovatno, nisam imao niti jedan jedini, pa ni najmanji incident sa bilo kojim navijačem, Dinama, ili bilo kojeg drugog kluba. A išao sam sa ženom, frendovima, kćerima, starim, burazom, curama, sam, u svim mogućim kombinacijama, na sve moguće tribine. Nije me krivo pogledalo, osim genijalaca na ulazima kojima smeta moj farcajg.
Santana is offline  
Old 12.05.2010., 22:12   #5622
Moj naklon dečkima sa nogometa i navijača koji se i 11. dan nakon nemilih događaja i dalje trude dokazati nešto što je nedokazivo. Nije nedokazivo zato što činjenice nisu na strani navijača, nego zato što je ovaj glup narod 15 godina trovan novinarskim senzacionalizmom i lažima, a kad laž ponoviš 100 puta, glupana se vrlo lako uvjeri da je to istina.

Ja naprimjer imam predrasude prema narodnjačkim klubovima i likovima i ženama koje tamo zalaze te šarafe žarulje na krilima istočnjačkog melosa. ALI ja ne odlazim na topic posvećen propucavanjima, bacanjima bombi ili ubodima nožem u i ispred narodnjačkih klubova jer jednostavno ne poznajem dovoljno tematiku i način na koji ta skupina ljudi razmišlja. Nisam tamo nikada bio, iako sam se zatekao u blizini jednog takvog mjesta i moram priznati da me bilo užasno strah. Čak bih rekao da do sada niti jednom na utakmicama doma ili vani nisam osjetio takvu neugodu.

Ja mogu shvatiti da nekome nije svejedno kada vidi grupicu navijača, kada mora na pimpek placu proći između njih, kada se zateknu u tramvaju s njima, a pričaju "krivim" naglaskom, itd. Ali definitivno ne mogu shvatiti što takvu osobu tjera da na topicu posvećenom "navijačkom nasilju" i PREBRUTALNOJ REAKCIJI POLICIJE dovodi svoju inteligenciju u pitanje. Čemu to preseravanje? Čemu izvlačenje nekakvih novinskih članaka, a s druge strane ne vjerujete da je ovaj s pimpekom napao murju i da ga je murja odvalila od batina. Znači, jedan dan vjerujete, a drugi dan ne vjerujete? Imate samo na ovom topicu mali milijon činjenica koje su srušile sve te posrane floskuletine koje se već dugi niz godina ponavljaju, a nemaju nikakvog smisla. U četvrtak će biti srušena još jedna, uvjeren sam u to.

Stvarno bi bilo vrijeme da se netko potrudi i sažme argumente jedne i druge strane u početni post, neovisno i objektivno te da se ova sprdačina već jednom zaustavi. Bilo je simpatično čitati ovo prvih dana, ali sada već dobivam proljev i užasno mi je slabo u želucu. Još jednom, naklon ekipi koja se već 11 dana bori, ali klonovi kloniranih klonova napadaju istim pričama iz dana u dan. Svaka čast dečki
ivan_p is offline  
Old 12.05.2010., 22:21   #5623
Ima več 141 stranica ovog - pardon-sranja, pa i sada na HRT 1 isto pardon sranje, jel nitko nema toliko muda, pa da kaže, da se je ovo zbilo zbog Grčke, pa kad su poćeli tamo da se bore protiv države, znači i protiv policije, HR policioti morali su pokazat, šta će narodu da se desi, ako dođe do demonstracija! Sad znate! Pendrek u ruke i lop po narodu! Može i da se puca, za svaki slučaj! Pa negde moraju policijoti da treniraju, zar ne?
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Received Infraction
Old 12.05.2010., 22:22   #5624
Quote:
ivan_p kaže: Pogledaj post
Moj naklon dečkima sa nogometa i navijača koji se i 11. dan nakon nemilih događaja i dalje trude dokazati nešto što je nedokazivo....

Sta je ovo. ajmo si malo laskati, dizati krila. navijacki, nema sta...

A ovo da i drugi razbijaju tramvaje mi lici na ono kad moja susida vice na sina sta je sarao po zidu, on kaze:"pa sarali su i drugi"...
Moju susidu spominjem zato jer ona ima jeben odgovor na to: "e ali drugima ne mogu laptop uzet bez da izvrsin krivino djelo..."

Dajte ljudi, kakva su to opravdanja da razbijaju i drugi. Dajte se uzozbiljite.
I slozite se sa mnom da sve koji razbijaju treba tretirati istom palicom, istim odredbama KZ-a i istim nacinima nadoknade stete.

Drugi put umjesto slikanja, mobitel upotrijebiti za pozvati 92. Znam da je to mrska policija, ali to je ipak gradanska odgovornost.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Old 12.05.2010., 22:52   #5625
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
...
Treći puta pitam, hoću li dočekati odgovor?
Proud to be is offline  
Old 12.05.2010., 23:00   #5626
Quote:
Proud to be kaže: Pogledaj post
Treći puta pitam, hoću li dočekati odgovor?
ja sam imala poduži odgovor na jedan tvoj post, ali ili ti se odgovor ne sviđa ili si ti jedan od ovih koji me ignoriraju

post je bio duži pa izdvajam...

dakle baklje

Quote:
pobb kaže: Pogledaj post

meni osobno uopće ne smetaju ako su na tzv navijačkoj tribini, u ovom slučaju na sjeveru i jugu... na ostalima im po meni nije mjesto..
što se tiče nabrajanja linkova s videima gdje se pale baklje, evo spomenut ću samo ovaj s tekme protiv heartsa, ostale mi se ne da

kao prvo, ne znamo u kolko navrata su palili baklju na istoku. policija ni 1.5. nije intervenirala odmah nakon što je prva baklja zapaljena..
kao drugo, lijepo se vidi interventna dole na izlazu s tribine pa očito nikog nije tolko iživcirala da bi pokrenuo masovnu šoru.. toliko o interventnoj kao o provokaciji..
dakle, video koji si stavio meni ne pokazuje apsolutno ništa što bi išlo u korist onima koji su izazvali nerede 1.5., a protiv policije...
pobb is offline  
Old 12.05.2010., 23:01   #5627
Quote:
ivan_p kaže: Pogledaj post
Moj naklon dečkima sa nogometa i navijača koji se i 11. dan nakon nemilih događaja i dalje trude dokazati nešto što je nedokazivo. Nije nedokazivo zato što činjenice nisu na strani navijača, nego zato što je ovaj glup narod 15 godina trovan novinarskim senzacionalizmom i lažima, a kad laž ponoviš 100 puta, glupana se vrlo lako uvjeri da je to istina.
Meni je ova priča već pomalo smiješna, evo kronologije

Naši političari tvrde da su dobri i dobro vode zemlju no - usrani mediji, soroševi plačenici ih blate pa narod misli da su kradljive svinje

Naši treneri misle da su vrhunski treneri no - usrani mediji, soroševi plačenici ih blate pa narod misli da su ko kruno Jurčić histerične plačipičke

Naši gospodarstvenici misle da su super no - usrani mediji, soroševi plačenici ih blate pa narod misli da su lopovske svinje

Naši navijači misle da su borci za demokraciju no - usrani mediji, soroševi plačenici ih blate pa narod misli da su huligani

Svi zajedno nas uvjeravaju kako u RH teče med i mlijeko, navijači su borci za pravdu, nema lopovluka no - usrani mediji, soroševi plačenici ih blate pa narod misli da tomu nije tako




Mislim ovo s novinama koji zatupljuje jadan narod i ne vidi pravu istinu o gore navedenim skupinama je već presmiješno


Kad će jedan dan taj glup narod ustat i sve ih poslat u 3pm?? o happy day
Adler109 is offline  
Received Infraction
Old 12.05.2010., 23:09   #5628
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post

Jebote, moj stari je u 60tima bio adolescent u Trnju, to kaj su oni imali jednom tjedno može posramit sve navijačke nerede od devedesetih naovamo. A kad sam ja odrastao, prije BBBa, tu di sam sad, ispod prozora je ordinirala prava pravcata banda, kojoj nije bilo mrsko skoknut do Dubrave naoružana koječim i ubit boga u lokalcima (ili obratno).

A na kaj su seoske zabave znale ličit, bolje da ne znaš.

Ovi klinci su bar donekle organizirani, imaju kakve-takve kodekse, šoraju se uglavnom međusobno, pizdarije uglavnom rade vani (jer znaju da će ih se odma deportirat, jer se nikom ne da s njima zajebavat), pale te jebene baklje, naprave koju koreografiju, izderu se na stadionu, bar se malo agresije ispuca kontrolirano.
slažem se s jednim dijelom tvog posta, ali ovo kaj spominješ o tome kakve su sve ulične bande prije operirale ili su i danas prisutne na ulicama jednostavno nije usporedba na mjestu...

jedno je probat maknut nasilje s ulice - a to je sigurno nemoguće, čak i kad bi postojao kvalitetan program za klince koji odrastaju na cesti pa od policijskih mjera nadalje... nemoguće je jer se nasilnici konstantno rađaju ili takvi postaju slijedom okolnosti.. nemoguće je iskorijeniti nasilje općenito. nemoguće je iskorijeniti nasilje na ulicama jer je to ogroman javni prostor, još uvijek relativno slabo nadziran (dok ne dođemo u neku big brother varijantu)...

a nasilje sa stadiona je moguće maknuti u vrlo velikoj mjeri jer se radi o ograničenom prostoru, mogu se uvest razne rigorozne kontrole kad bi se htjelo (ne kažem da treba).. naravno, i dalje će možda do mene stajat ili sjedit neki psihopat, nasilnik, huligan, ali poanta je da se to ipak kako-tako može kontrolirat
pobb is offline  
Old 13.05.2010., 00:46   #5629
Quote:
pobb kaže: Pogledaj post
pa ne radi se o tome kolko je puta upaljena.. pretpostavit ćemo da ne znamo ko će na stadionu upalit pa ga ne možemo unaprijed onemogućit il upozorit.. kad ju već jednom upali, dobije upozorenje ili i sam već zna da će ga se detaljnije pratit kaj radi.. zapali opet, znači oglušio se na upozorenje il se pravi lud i dalje... ja još nisam nigdje vidjela da se privelo nekoga odmah nakon prvog pa i najmanjeg sranja koje je napravio, bez riječi i objašnjenja, pa tako ni 1.5... u tom slučaju bi tek bio nered, a teoretski bi se i tako moglo postupat.. koliko je pametno je druga priča..


Quote:
pobb kaže: Pogledaj post
poanta je da postoje određena pravila i da se kod nas još uvijek u velikoj mjeri tolerira kad se krše (jel to zato kaj su glupa ili zato kaj većinu boli ona stvar za provođenje sankcija, ne znam..)
al to je ono, dam ti prst, hoćeš cijelu šaku..
od strane koga i zašto?

Quote:
pobb kaže: Pogledaj post
pretpostavljam, nadam se da mi se neće uzeti za zlo, da oni koji imaju izjave tipa "kaj ću ja smatrat murju autoritetom, pa nisam lud da slušam polupismene divljake" su ljudi koji imaju općenito i u svakodnevnom životu problema sa autoritetom, samokontrolom i sl.. to nije predrasuda, to je vidljivo u društvu.. samo što u najvećem broju slučajeva s takvim ponašanjem štetiš sam sebi, ali ponekad i drugome... smatram da je problem priznavanja autoriteta (bez obzira tko ga predstavlja), jedan od najvećih problema danas među mlađima.. a ako nema sankcija, takvi ostaju i kasnije
krivo pretpostavljaš

Quote:
pobb kaže: Pogledaj post
a što se tiče šore na tribini, tvrdilo se da je sama prisutnost policije provokacija,
a i zašto se dečka ne bi izvelo van ako je tako procijenjeno? ako je policija tamo a nije se pojavila i počela mlatit bez pitanja, pusti ih pa kasnije stavi filmić gdje se vidi da mlate dečka bez razloga..
daj mi jednu kameru u studiu između sjevera i zapada . snimit ću sve događaje a ne fragmente od 30 sekundi

Quote:
pobb kaže: Pogledaj post
inače, nek mi neko pojasni.. na sjevernoj tribini nisam nikad bila na sredini pa mi nije jasno kako se od tamo može vidjeti kroz izlaz na istočnoj tribini kaj se događa ispod (navodno su sa sjevera vidli da malog mlate)? i to još kad su nad tim izlazom sa svih strana ljudi i policija, meni to zvuči nemoguće?
nije nemoguće, vidi se
 
Received Infraction
Old 13.05.2010., 00:50   #5630
Jos kad bi shvatili da je interventna policija jednako problematicna kao i pojedinci koje se naziva huliganima,daleko od toga da nema pacijenata ali policija je sve samo ne dobra.Interventna jedinica je skupina raznih poremecenih umova koja na ljude gleda kao na nekog kog zele istuc.Hrpa nabrijanih frustriranih debila,nisu nista bolji od problematicnih navijaca.Ovo na maksimiru je prevrsilo svaku mjeru,ic tuc zene,djecu,starce,kasnije napadat slucajne prolaznike,sramota.

Btw ko je obrisao moj post ovdje,nemoj da se vise tako sta ponovi.
cross_that_line is offline  
Received Infraction
Old 13.05.2010., 06:47   #5631
kaj vi još uvijek tu obitavate

ajde valjda ste dosta plaćeni za to, a dokaz možeš pogledati u emisiji otvoreno na ovu temu
imaš ljepo na torentima,pa uz cure možeš pogledati i najsvjetliji primjer hr policije
takve ljude van policije svjećom treba tražiti, mislim na one koji opbitavaju u normalnim sredinama u kojim se krećem
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Received Infraction
Old 13.05.2010., 11:53   #5632
Joj,ljudovi pa kako Vam se samo dadne više o tome?
Dakako da je sva__ k__r_i_v_nj_a na policiji,a sada mi se neda niti imam volje sa amebama i beskičmenjacima polemizirati,jer već i odokativno vidjeh da na svake dvije str. dođe novi trol,pa hajd jovo-nanovo.......i da kada navijači tj. po vama, huligani bacaju stolice na policiju odmah ih treba deportirati na goli otok,a kada ta ista policija uzvrača istim stolicama na masu,e jbg. onda su oni na zadatku ili kak se veli da smo svi od krvi i mesa.
Kada nekoga propucaš to se obično zove pokušaj ubojstva iliti ubojstvo u pokušaju,ali kada policija propuca individuu ,pazi da se čak nit ne sječa niti čula da je pucala koliko je sposobna tada se govorka kako im treba dat još i veče ovlasti,...neznam morti im par tenkova oko stadiona dostaviti(bar su u njem sigurni)-ak se ne desi sluč. zolja -Jelavić 2 sa cvijetnoga...itd...itd...
Pozdrav miceki !
žacko1 is offline  
Received Infraction
Old 13.05.2010., 12:18   #5633
meni je nejasno da se nekome naknada za uzrokovanu stetu racuna kao kazna
kazna je ono sto bi trebalo doci nakon toga , a sto bi uvjetovalo da se takva djela ne ponavljaju
naknada stete je najnormalnija obaveza

mukte kavga , ja mislim da ipak postoji neka mala razlika izmedu posaranog i razbijenog tramvaja ili autobusa??
ZgSash is offline  
Old 13.05.2010., 12:55   #5634
Evi i male kronolgije "ljubavi prema sportu" kakvu iskazuju pojedini navijači. Nekako sumnjam da su svi nabrojeni primjerci inscenirani od različitih policija diljem Europe


Kronologija Dinamovih nereda:

Bergamo 1990.

Prvo kolo Kupa Uefa donijelo je gostovanje Dinama u Bergamu, kada su Talijani i upoznali BBB-e. Ulice su svjedočile krvavom sukobu između karabinjera i pristalica Dinama, a navodno je, osim polomljenih kostiju, bilo i slomljenih policijskih pušaka.

Graz 1993.

Navijači Dinama su pratili i Rukometni klub Zagreb, koji je zbog ratnog stanja igrao utakmice vani. U finalu Kupa prvaka hrvatski prvak je slavio protiv španjolske Teke, a 500-tinjak navijača pobjedu je 'proslavilo' demoliranjem dvorane i razbijanjem po Grazu. Uslijedila je isprika hrvatskih vlasti.

Zagreb 1993.

Dinamo se zvao HAŠK Građanski, a to se nije sviđalo BBB-ima koji su se za povratak imena borili i na nezakonit način. Spalili su maksimirsku ložu, tartan stazu i dio maksimirskog salona, a piromani su uhvaćeni.

Auxerre 1994.

Dinamo je ispao iz Europe, a uslijedilo je novo divljanje po ulicama francuskog gradića. Jedan policajac je teže ozlijeđen, a Dinamo je na godinu dana izbačen iz Europe.

Zürich 1997.

Dinamo je prošao u drugo kolo Kupa Uefa gostujućom pobjedom od 5:0, ali bez obzira na povoljan rezultat, prekid je visio u zraku zbog neprestanog ubacivanja više od stotinu baklji. Na tribinama je bilo i međusobne tučnjave navijača, zatim sukoba s policijom, a u gradu su nastradale trgovine i automobili.

Zagreb 1999.

Hrvatski derbi protekao je u velikim neredima. Prije utakmice BBB-i su napadali policiju, jednog teže ozlijedili i razbili nekoliko službenih vozila. Policija je čak morala i zapucati da bi obuzdala sukobe. Oko 50-ak navijača završilo je u pritvoru.

Milano 2000.

Prva utakmica trećeg pretkola Lige prvaka igrala se u Milanu, a prije ogleda na Piazzi d'Uomo je zabilježena velika tučnjava huligana i karabinjera. Nekoliko navijača je deportirano i zabranjen im je ulazak u Italiju, a trg je izgledao poput ratišta. Cijeli svijet je vidio slike iz Milana.

Zagreb 2001.

Još jedna utakmica s Hajdukom. Navijač Dinama je pao s tribine na atletsku stazu, nakon čega su sa sjeverne tribine tražili prekid. Prekida nije bilo, a BBB-i su napustili stadion i počeli razbijati po gradu.

Faaker See 2002.

Prijateljska utakmica u Austriji sa Slovanom je prekinuta. Domaćin nije bio spreman na nerede. BBB-i su razbijali po stadionu i izvan njega, napadali policajce, uletavali u teren i prekidali utakmicu, urinirali po korner-zastavici, prijetili vlastitim igračima da će ih prebiti ako im ne daju dresove.

Kriens 2003.

Prijateljska utakmica u Švicarskoj između Partizana i Dinama. Čak se nisu ni mijenjale strane u poluvremenu da protivnički golmani ne bi iza leđa imali suparničke navijače. Došlo je do prekida, na travnjak su uletjeli huligani i zatim je došlo do dugotrajne tučnjave BBB-a i Grobara.

Zagreb 2004.

Pretučen je napadač Dinama Dario Zahora. Zadobio je i nekoliko udaraca dok je ležao na suvozačevom sjedištu. Zahora je već jednom bio napadnut, i to ispred ulaza u vlastitu zgradu.

Zagreb 2004.

Iako je trening bio zatvoren, na vježbalištu stadiona Hitrec-Kacijan pojavilo se tridesetak najekstremnijih navijača 'modrih' - s bejzbol palicama. BBB-i su prekinuli trening i naredili nogometašima da skinu Dinamove dresove.


Zagreb 2005.

U Domu sportova je gostovao Partizan. Utakmicu nisu propustili ni BBB-i koji su na dizanje tri prsta Partizanovih navijača ekspresno reagirali te se sa svih strana zaletjeli na skupinu srpskih navijača i novinara, koji su izvukli deblji kraj.


Panavežis 2006.
U 19. minuti utakmice drugog pretkola Lige prvaka Ekranas - Dinamo, BBB-i utrčavaju na teren i utakmica se privremeno prekida. Sukobljavaju se i sa zaštitarima, nespremnima na huligane, te domaći redari izvlače deblji kraj. Nakon nekoliko minuta susret je nastavljen.

Auxerre 2006.

Petstotinjak BBB-ovaca dopratilo je 'modre' u Auxerre i već u 3. minuti počeli su s ubacivanjem baklji u teren. Utakmica je potom nastavljena na tri minute, da bi ponovno bila prekinuta u 9. minuti zbog još jedne bakljade. U 30. minuti navijači su 'pojačali aktivnosti' trganjem sjedala, koje su zatim ubacivali na teren.

Zagreb 2006.

BBB-i su slavili 20 godina postojanja, a na jednom parkirališnom mjestu došlo je do sukoba skupine navijača s naoružanim čovjekom koji je teško ranio pripadnika BBB-a. Nakon privođenja osumnjičenog, BBB-i su napali policijsku stanicu želeći se obračunati s njim.

Antalya 2007.

Prijetnje BBB-a na pripremama u Turskoj, navodno i smrću, ako Dinamo bude igrao prijateljsku utakmicu s OFK Beogradom.

Korenica 2007.

Novi veliki sukob navijača Dinama i Hajduka. Skupina od stotinjak Boysa blizu Korenice iz zasjede je napala kolonu Torcide, koja je u pratnji policijske ophodnje putovala na utakmicu u Zaprešić. Nakon napada uslijedila je masovna i brutalna tučnjava u kojoj su korištene drvene palice, kamenje, pa čak i rasvjetni stupići uz cestu. Zahvaljujući brzoj reakciji interventne policije spriječene su najteže posljedice. Policija je uhitila oko 105 navijača, a pet je osoba završilo s lakšim ozljedama.

Metković 2007.

Prijateljska utakmica Neretve i Dinama dobila je krvavu uvertiru. Došlo je do sukoba veće skupine BBB-a i manjeg broja pripadnika Torcide. Letjele su stolice i boce, a desetak navijača Dinama završilo je u policiji.

Kapfenberg 2007.

I mirno mjestašce u Austriji upoznalo je drugo lice BBB-a. Oko 250 navijača Dinama napustilo je stadion za vrijeme utakmice i počelo napadati policiju. Njima su se pridružili i navijači Rapida te su tako udruženi uspjeli ozlijediti 30-ak policajaca i porazbijati desetak automobila. Dinamo je morao napustiti pripreme u Austriji.

Čitluk 2008.

Pedesetak zagrebačkih Bad Blue Boysa je u novootvorenoj diskoteci Frotea u Čitluku izazvalo masovnu tučnjavu, u kojoj je 25 osoba ozlijeđeno. Među 25 osoba ozlijeđenih u tučnjavi bila su i dvojica policajaca. Zbog tučnjave je privedeno 11 osoba. Osim velikog broja ozlijeđenih, nastala je i velika materijalna šteta - diskoteka je demolirana, a razbijeno je i oštećeno 15 vozila.

Zagreb 2008.

Hajdučko srce Mirko Hrgović stigao je u Dinamo. To se nije svidjelo BBB-ima, koji su iz utakmice u utakmicu vrijeđali novog braniča hrvatskog prvaka, a lutku u dresu Hajduka objesili su ispod sjeverne tribine.

Prag 2008.

Svijet se opet zgrozio. Prije ogleda sa Spartom izbili su veliki neredi, Prag je sličio ratnoj zoni, a češka policija je imala pune ruke posla. Preko 250 navijača je uhićeno, a iz Hrvatske su sa svih strana počele stizati isprike gradonačelniku glavnog grada Češke.

Čakovec 2008.
Pripadnici navijačkih skupina Bad Blue Boys i Torcida potukli su se u središtu Čakovca. Na ulicu je odmah izašao veliki broj policajaca koji su pokušali umiriti navijače, no huligani su se okrenuli protiv njih. U sukobu su osim šaka letjele i rakete, a netko je bacio i suzavac. Navijači su inače pratili susrete svojih momčadi u Sloveniji i pretpostavlja se da je tučnjava bila dogovorena. U tučnjavi je ozlijeđeno više navijača i jedan policajac, a oštećeno je i policijsko vozilo

Udine 2008.

U prosincu je Dinamo igrao protiv Udinesea utakmicu u Ligi Uefe. BBB-i su ubacivali baklje u teren i na tartan stazu. Nakon što su ih kapetan Igor Bišćan i Tomislav Šokota došli smiriti, prema njima su počeli bacati razne predmete.

Mostar 2009.

Četrnaest pripadnika dinamove navijačke skupine Bad Blue Boys, od kojih su desetorica hrvatski državljani, završilo je u pritvoru nakon što su u noći s petka na subotu napali zaštitare u središtu Mostara, pri čemu su dvojica zaštitara zadobila teške tjelesne ozljede.

Split 2009.

Derbi u veljači je počeo s 18 minuta zakašnjenja, a Dinamovi su navijači, uz trganje i paljenje stolica bakljama, započeli masovnu tučnjavu s policijom. Nakon što su vatrogasci došli ugasiti zapaljene stolice, BBB-i su ih gađali bakljama, no na sreću pogođeno je samo vatrogasno vozilo. Situacija se ubrzo smirila nakon što je policija zauzela dio tribine i silom primirila BBB-e. Privedeno je sedam navijača Dinama, a u sukobu s huliganima ozlijeđena su tri policajca.

Šibenik 2009.

Ni Šibenik nije bio lišen huliganskih ispada. U Krešimirovu gradu prije, za vrijeme i poslije prvenstvene utakmice u svibnju policija je imala pune ruke posla s BBB-ima i Funcutima. Jedan navijač Dinama pretučen je na šibenskoj obali, a tijekom utakmice, pred kraj prvog poluvremena, navijači Dinama pokušali su prijeći u prostor u kojem su bili navijači Šibenika, no policija ih je upotrebom sile spriječila u tom naumu.

Zadar 2009.

U svibnju su se na benzinskoj pumpi u Nadinu, u neposrednoj blizini Zadra, zaustavili Hajdukovi navijači u desetak kombija, a na suprotnoj strani nalazili su se BBB-i. Torcidaši su preskočili ogradu autoputa i, ne mareći za promet, pojurili na benzinsku postaju s druge strane autoceste u fizički obračun s manjom skupinom navijača Dinama. Došlo je do sukoba u kojem je letjelo kamenje te stolice. Policija je primirila 'zaraćene' strane.

Bad Bleiberg 2009.

Ionako loša reputacija BBB-a u Austriji sada je još gora. Na prijateljskoj utakmici s rumunjskom Steauom prvi prekid dogodio se u 15. minuti, kada je jedan od huligana ušetao u mrežu rumunjskog golmana. Uslijedilo je bacanje baklji u teren, trganje korner zastavica te na kraju, sedam minuta prije kraja utakmice, i masovno utrčavanje na travnjak i konačni prekid susreta. Za vrijeme utakmice navijači Dinama su se potukli i međusobno.
Adler109 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.