Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Kako ocjenjujete dosadašnji rad Vlade Zorana Milanovića
Odličan 5 3 1.36%
Vrlo dobar 4 7 3.17%
Dobar 3 28 12.67%
Dovoljan 2 30 13.57%
Nedovoljan 1 153 69.23%
Glasovatelji: 221. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2013., 19:04   #7761
ima gomila stranaka nesposobnih voditi kiosk, koje čekaju da se domognu vlasti i da sve useru i obogate se...
kajzen is offline  
Old 30.03.2013., 19:05   #7762
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
U životu nisam vidio većeg antitalenta za politiku od Milanovića.
Na stranu ideologije, osobne preference, ali dozvolit ćeš da je Karamarko ipak veći
Na svu sreću
KatarinaRi is offline  
Old 30.03.2013., 19:08   #7763
slušam ljubu jurčića koji dobro govori da je ova vlast uber nesposobna itd.

i na kraju kaže da hr ima perspektivu, treba samo malo pameti i bit ćemo u vrhu europe.

kvaka je u tome što "to malo pameti" nikad nije ovdje bilo i neće niti biti.

kao da je rekao: samo jedan mali vagončić dijamanata i mi smo na konju...doslovno isto

hoću reći: izjava o malo pameti zvuči logično, ali je glupa do jaja...

Tako bi svaki čovjek na svijetu mogao reći: samo da mi je malo pameti i pristojno bih živio...stvar je u tome što velika većina pouzdano nikad neće do "to malo pameti"...
kajzen is offline  
Old 30.03.2013., 19:21   #7764
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
slušam ljubu jurčića koji dobro govori da je ova vlast uber nesposobna itd.

i na kraju kaže da hr ima perspektivu, treba samo malo pameti i bit ćemo u vrhu europe.

kvaka je u tome što "to malo pameti" nikad nije ovdje bilo i neće niti biti.

kao da je rekao: samo jedan mali vagončić dijamanata i mi smo na konju...doslovno isto

hoću reći: izjava o malo pameti zvuči logično, ali je glupa do jaja...

Tako bi svaki čovjek na svijetu mogao reći: samo da mi je malo pameti i pristojno bih živio...stvar je u tome što velika većina pouzdano nikad neće do "to malo pameti"...
koliko sam ja shvatio Jurčića, a on govori već duže vrijeme isto, nije se referirao na pamet doslovno.
radi se o tome da treba donijeti gospodarsku strategiju i generalnu strategiju RH sa ciljevima koje želimo nakon određenog perioda vremena.
Za to treba okupiti za isti stol stručnjake i političare, u najmanju ruku ravnopravno, ako ne i dominantno stručnjake !

Pa čak i ako nema domaćih stručnjaka, za ovoliko vremena praznog hoda ove Vlade mogli smo okupiti najbolje svjetske stručnjake i za cijenu zadnjeg Linićevog zaduženja ih platiti da naprave dubinsko snimanje sustava RH, naprave strategiju i planove i predlože mjere koje treba provesti !
Ali jbg, treba se baviti izvanrednim presicama i Ružom Tomašić, Mamićem, Finskom, Kistanjama, ukidanjem Bleiburga, pravima LGBT-a, Platinijem i crnokošuljašima... To su jučer radili Mesić i Sanader 10 godina, danas Milanović, sutra će (ne daj Bože) Karamarko...

Inače Jurčić je moj favorit odavno, čak i kad je bio u SDP-u...jer čini mi se da jedini govori o ostvarivom "trećem" ekonomskom putu na temeljima zdrave ekonomske logike, prakse i teorije .

Zadnje uređivanje hr1u00 : 30.03.2013. at 19:36.
hr1u00 is offline  
Old 30.03.2013., 19:26   #7765
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
ima gomila stranaka nesposobnih voditi kiosk, koje čekaju da se domognu vlasti i da sve useru i obogate se...
Normalno, odmah se mora u generalizaciju. Tako rade vjerni glasači HDZ-SDP-a. Generaliziraju, spletkare i ubijaju nadu u svakom normalnom građaninu.
klokanovac is offline  
Old 30.03.2013., 19:42   #7766
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
koliko sam ja shvatio Jurčića, a on govori već duže vrijeme isto, nije se referirao na pamet doslovno.
radi se o tome da treba donijeti gospodarsku strategiju i generalnu strategiju RH sa ciljevima koje želimo nakon određenog perioda vremena.
Za to treba okupiti za isti stol stručnjake i političare, u najmanju ruku ravnopravno, ako ne i dominantno stručnjake !
A možda će trebati i nadstručnjake i alkemičare zajedno. Moraju napraviti ono nemoguće: očuvati sustav gutanja novca i lopovluka, a potaknuti ulaganja u nova radna mjesta.
klokanovac is offline  
Old 30.03.2013., 20:07   #7767
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
koliko sam ja shvatio Jurčića, a on govori već duže vrijeme isto, nije se referirao na pamet doslovno.
radi se o tome da treba donijeti gospodarsku strategiju i generalnu strategiju RH sa ciljevima koje želimo nakon određenog perioda vremena.
Za to treba okupiti za isti stol stručnjake i političare, u najmanju ruku ravnopravno, ako ne i dominantno stručnjake
!

Pa čak i ako nema domaćih stručnjaka, za ovoliko vremena praznog hoda ove Vlade mogli smo okupiti najbolje svjetske stručnjake i za cijenu zadnjeg Linićevog zaduženja ih platiti da naprave dubinsko snimanje sustava RH, naprave strategiju i planove i predlože mjere koje treba provesti !
Ali jbg, treba se baviti izvanrednim presicama i Ružom Tomašić, Mamićem, Finskom, Kistanjama, ukidanjem Bleiburga, pravima LGBT-a, Platinijem i crnokošuljašima... To su jučer radili Mesić i Sanader 10 godina, danas Milanović, sutra će (ne daj Bože) Karamarko...

Inače Jurčić je moj favorit odavno, čak i kad je bio u SDP-u...jer čini mi se da jedini govori o ostvarivom "trećem" ekonomskom putu na temeljima zdrave ekonomske logike, prakse i teorije .
zašto se to nikad dosad nije dogodilo?

zašto bi se ikad dogodilo?

nije se dogodilo jer nemamo sposobnosti, poštenja i pameti za to

neće se dogoditi iz istih razloga jer sposobnost, poštenje i pamet su ograničeni i dosta stabilni, nepromjenjivi resursi...koliko ih imamo pokazuje naš status.
kajzen is offline  
Old 30.03.2013., 20:13   #7768
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Normalno, odmah se mora u generalizaciju. Tako rade vjerni glasači HDZ-SDP-a. Generaliziraju, spletkare i ubijaju nadu u svakom normalnom građaninu.
dak me demantiraj..daj nekog tko je vrijedan pažnje u malim strankama...

ako uzmeš kradeze i skh i pogledaš koliko imaju članova i da među njima nema nikog sposobnog vodit državu, kolika je šansa da takvih ima u drugim strankama koje stanu u lift
kajzen is offline  
Old 30.03.2013., 20:15   #7769
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Na stranu ideologije, osobne preference, ali dozvolit ćeš da je Karamarko ipak veći
Na svu sreću
Tebi to može but utjeha iako je upitno tko je od njih gori, premala je i presiromašna ovo zemlja da trpi i jednog i drugog.
Samwell Tarly is offline  
Old 30.03.2013., 20:22   #7770
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Tebi to može but utjeha iako je upitno tko je od njih gori, premala je i presiromašna ovo zemlja da trpi i jednog i drugog.
obadva su nesposobni...a gdje se kriju oni sposobni već 20 i kusur godina???

vraški su sposobni za sakrit se...meni se pari da su oni nešto kao jeti...
kajzen is offline  
Old 30.03.2013., 22:21   #7771
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Na stranu ideologije, osobne preference, ali dozvolit ćeš da je Karamarko ipak veći
Na svu sreću
Samo se tješi...
Nikolitsa is offline  
Old 30.03.2013., 23:09   #7772
Ministar Linić, u Milanovićevoj vladi, donio je iz USA 1,5 mlrd US$ u momentu dok nam kreditini rejting, urbi et orbi, "uživa" status - SMEĆE.
Ako "to" uspije (hipotetskom) Karamarkovom ministru financija - sam sebe ću ovdje "trajno banirat".

Stara hebrejska mudrost kaže:

"Ako ti događaji nisu jasni - samo prati tragove novca ...

Zadnje uređivanje zenodor : 30.03.2013. at 23:59.
zenodor is offline  
Old 30.03.2013., 23:59   #7773
Quote:
zenodor kaže: Pogledaj post
Ministar Linić, u Milanovićevoj vladi, donio je iz USA 1,5 mlrd US$ u momentu dok nam kreditini rejting, urbi et orbi, "uživa" status - SMEĆE.
Ako "to" uspije (hipotetskom) Karamarkovom ministru financija - sam sebe ću ovdje "trajno banirat".

Stara hebrejska mudrost kaže:

"Ako ti događaji nisu jasni - samo prati tragove novca ...
To je puno veca zasluga Draghia i ECB-a koji su uspjeli smanjiti yield u cijeloj Europi pa i u Hrvatskoj.

SDP nije napravio gotovo nista da smanji rizik ulaganja odnosno da privuce investicije. Pad ratinga je iskljucivo njihova "zasluga".

Ali cinjenica jeste da HDZ ne pita koliko kosta kada je u ptanju kupovnaje glasova. Mislim da je Dalic uzimala mostne kredite od preko 7%.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Old 31.03.2013., 00:15   #7774
Quote:
zenodor kaže: Pogledaj post
Ministar Linić, u Milanovićevoj vladi, donio je iz USA 1,5 mlrd US$ u momentu dok nam kreditini rejting, urbi et orbi, "uživa" status - SMEĆE.
Ako "to" uspije (hipotetskom) Karamarkovom ministru financija - sam sebe ću ovdje "trajno banirat".

Stara hebrejska mudrost kaže:

"Ako ti događaji nisu jasni - samo prati tragove novca ...
Pa mora mu se priznati da je obavio dobar posao. Zadužio je državu za dodatnih 1,5 milijardi dolara i to po povoljnijoj kamati. Svaka mu dala.

Neću pitati na što će taj novac potrošiti, jer već znamo, kao i to tko će platiti sve te kredite koje su obadvije vlade dizale u zadnjih, koliko ono, 10 godina?
klokanovac is offline  
Old 31.03.2013., 00:23   #7775
Quote:
kajzen kaže: Pogledaj post
obadva su nesposobni...a gdje se kriju oni sposobni već 20 i kusur godina???

vraški su sposobni za sakrit se...meni se pari da su oni nešto kao jeti...
Glasacima sposobnosti kandidata nisu bitne.

Milan Bandic je zakljucio da nije bitno koliko si neuspjesan, nije bitno koliko se zaduzis, nije bitno koliko imas afera, nije bitno koliko je ljudi nezaposleno u Zagrebu. Jedino sto je bitno, da budes ponovo izabran, je da sto veci dio glasackog tijela ucinis ovisnim o sebi. Ovisni ljudi ce izaci na izbore i glasati za tebe jer se boje da ce u slucaju da ti izgubis izbore i oni izgubiti ono malo mizerije koju im osiguravas.

To je tipican komunisticki obrazac koji primjenjuju svi koji su na vlasti u Hrvatskoj. Od Tita do Milanovica. Iseliti sve koji su neovisni o vladi ili bi mogli postati neovisni jer imaju znanja i vjestine (mladi i obrazovani) i s druge strane napraviti sto veci dio stanovnistva ovisan o vladi.

U Hrvatskoj se stranke ne natjecu koja ce ponudio vise novih i boljih stvari. One se natjecu koja ce ponuditi vise istih stvari. A za to je bolje ne imati strucnjake.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Old 31.03.2013., 00:54   #7776
Quote:
zenodor kaže: Pogledaj post
[B]Ministar Linić, u Milanovićevoj vladi, donio je iz USA 1,5 mlrd US$ u momentu dok nam kreditini rejting, urbi et orbi, "uživa" status - SMEĆE.[/B]
Ako "to" uspije (hipotetskom) Karamarkovom ministru financija - sam sebe ću ovdje "trajno banirat".
Kao veliki uspjeh u očima zaduživača promovira se Linićeva prodaja državnih obveznica na američkom financijskom tržištu u visini od 1,5 milijardi dolara po kamati od 5,6%
Srbija koja u financijskom smislu u svijetu ne predstavlja izazov, 15. veljače zadužila se za istu svotu, ali po kamati od 5,1 posto.
Tek toliko o Linićevoj ''uspješnosti''.

PS.Zenodore nemoj se ''trajno banirat'', jer ko bu ''delal'' za 1600 kuna

Zadnje uređivanje mikimbo : 31.03.2013. at 01:08.
mikimbo is offline  
Old 31.03.2013., 01:43   #7777
Quote:
mikimbo kaže: Pogledaj post
Kao veliki uspjeh u očima zaduživača promovira se Linićeva prodaja državnih obveznica na američkom financijskom tržištu u visini od 1,5 milijardi dolara po kamati od 5,6%
Srbija koja u financijskom smislu u svijetu ne predstavlja izazov, 15. veljače zadužila se za istu svotu, ali po kamati od 5,1 posto.
Tek toliko o Linićevoj ''uspješnosti''.

PS.Zenodore nemoj se ''trajno banirat'', jer ko bu ''delal'' za 1600 kuna
To se ne moze tako porediti. Liniceva obveznica je na 10 godina, a Srpska na 7 godina. Obveznice na dulji rok imaju visi prinos.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Old 31.03.2013., 07:29   #7778
Prosvijetlio im dragi Bog pamet.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 31.03.2013., 09:33   #7779
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...znalicama.html - ovo je neviđena uvreda i govor mržnje sdp-ovca stazića. vukovarske branitelje je nazvao barbarima i primitivcima i to samo zato što koriste svoje demokratsko pravo da prosvjeduju. milanović nije reagirao a veliki mediji isto prešućuju ovaj skandal. oko ruže tomašić se podigla ogromna buka i galama a ovo je milijun puta gore i nikom ništa.
crvenBILIplavi is offline  
Received Infraction
Old 31.03.2013., 10:07   #7780
Rasprava se pretvorila ćakulu o svemu i svačemu.
Nadam se da ćete i sljedećem nastavku biti zainteresirani za temu.

Nastavak slijedi
rezon@tor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.