Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2017., 16:46   #9521
Si probal? Da čujem dojmove i cijenu.

Opće me strah cifre, tu u lokalnoj pivnici je njihovo pivo Sv. Martina 49kn za bocu 0.33l.
__________________
5K = 18:58 | 10K = 38:50
15K = 58:42 | HM = 1:24:06
30K = 2:07:32 | FULL = 3:51:11
Space Chamber is offline  
Old 22.12.2017., 21:50   #9522
Gavran je odličan, upravo probah. Bolji mi je od Garden CIS-a, ali je i skuplji. Manje je sladak od CIS-a pa arome više dolaze do izražaja.
BigDaddy is online now  
Old 26.12.2017., 18:53   #9523
Fakin:
Imperial IPA Barba - OK pivo, ali C4 je ipak bolje.
Zmajska, Porter Barrel Aged - jako dobro!
BigDaddy is online now  
Old 26.12.2017., 20:08   #9524
Imperial mi je odlicna, tocena u craft room, puno izbalansiranija od c4
Ikstomi is offline  
Old 28.12.2017., 21:46   #9525
@spacechamber

Jesi vec bio u Angry Moose? U Ck?
__________________
This time next year we'll be millionaires!

MLB 2016: 219/338; 64,79%
zoom-zoom is offline  
Old 28.12.2017., 22:25   #9526
Quote:
igi79 kaže: Pogledaj post
Originalna reklama za karlovačko.

Bez obzira na to kraft raste.Evo malo prije sam pročitao da Medvedgrad gradi novu pivovaru za 10 milja kuna. Lova preko neke kampanje se prikuplja. Na predstavljanju gazdi Medvedgrada puna usta crafta a prije 3 godine na danima otvorenih vrata je posprdno o craftoljupcima pričao ljudima u grupi.Znate oni kuhaju pivu u kadama, sad su svi stručnjaci a nemaju pojma kaj je craft itd. Slažem se da ima svega na craft tržištu ali ipak su revoluciju pokrenuli ti koji su kuhali u kadama i na tom valu se sad svi dalje razvijaju i sve kvalitetnije pive se rade.
u Medvedgradu sam cugao u studentskim danima davno.

Piva im je oduvijek bila buckuris.

sad vidim da se i oni furaju da su kraft.

Vecina danasnjeg crafta su samo preskupi zahmeljeni lageri.
jim rogers12345 is offline  
Old 29.12.2017., 20:00   #9527
Kraj je godine, vrijeme je da se podvuče crta najboljih hrvatskih craftova 2017; pa nabrojite svojih barem 5 favorita za ovu godinu.

Moja lista bi izgledala ovako:

1. The Garden NE IPA 01 (IPA) - savršeno pivo sjajno balansiranog okusa, po meni najbolje što je hrvatska craft scena izbacila uopće. Nadam se da će u Gardenu opet izbaciti koju šaržu 01-ce.
2. Nova Runda ThroaTTwisteR (Imperial IPA) - nevjerojatno je kako su u NR uspjeli 9% alkohola sakriti u okusu, uopće se ne osjeti i lako se zaigrati i napiti od dva-tri piva u kratkom vremenu. Odlično pivo, mrvicu iza meni najdraže NE IPA 01.
3. Zmajska Pivovara RIS (barrel aged) (Imperial Stout) - jako dobro pivo snažnog okusa, a i primjetno prisutnog alkohola. Nadam se da ćemo piva ovog stila gledati sve ćešće i od ostalih craftera.
4. LAB Barba Imperial IPA - ugodno iznenađenje za kraj godine, najbolje pivo splitske craft pivovare, na tragu NR Throattwisteru, također jako dobro zamaskiranih 8% alkohola u okusu.
5. The Garden Milkshake IPA (IPA) - još jedno pivo NE IPA stila koji mi se očito jako dopada. Na tragu 01-ici.
6. Pulfer Black IPA - jako dobra BIPA od pivovare koja nije u prvom planu na craft sceni, no nakon Aljaškog Mrguda, ovo je ponajbolja BIPA u Hrvata.
7. The Garden Imperial Adriatic Ale (Imperial IPA) - ostalo u sjeni pompozno najavljivanog Triple IPA-e ali meni puno bolje izbalansirano i boljeg okusa.

I još jedno pivo izvan kategorije, koje je ostalo poprilično neprimjećeno i u sjeni a meni se baš svidjelo i podsjetilo na Zmajsko APA iz najboljih dana a to je:

- The Garden Palisade Pale (APA)


P.S.

Vidim Medvedgrad izbacio novu IPA-u imena 23, a Zmajsko belgijski stil Abbey Tripel u suradnji sa slovenskim crafterima imena Dragon/Fish Trippel koje još nisam imao prilike probati, ali ovih dana, nadam se...
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 30.12.2017., 10:30   #9528
Inače, očito je proradila mikropivovara, spin-off Zagrebačke pivovare pod imenom GRIF. Novi grif hrvatskog crafta
Pio sam jučer u Beertiji njihovu IPA-u i nisam pretjerano oduševljen, pivo nema karaktera, nit je pregorko, niti ima neki specični okus...

Nakon toga popio sam i novi 5th Element Foreign Extra Stout 4.2, nije loše ali pio sam i boljih stoutova. Previše se osjeti kava, jako dominira okusom.

U Fakinu: DragonFish - volim taj stil i nije loše za početak, pogotovo za tu cijenu. Ali bih rekao da mi je npr. Affligem Tripel tu negdje, ili čak bolji.
BigDaddy is online now  
Old 07.01.2018., 12:05   #9529
Pozdrav svima,

Zna li netko ima li gdje u Hrvatskoj kupiti američki bud ili bud light, tražim svugdje ali ništa ne mogu naći. Znam da većina govori kako pivo ne valja ali pio sam ga u Americi i nije tako loše.
Maha is offline  
Old 07.01.2018., 14:24   #9530
Quote:
Maha kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Zna li netko ima li gdje u Hrvatskoj kupiti američki bud ili bud light, tražim svugdje ali ništa ne mogu naći. Znam da većina govori kako pivo ne valja ali pio sam ga u Americi i nije tako loše.
Nema
Riazor is offline  
Old 09.01.2018., 15:48   #9531
gdje se može kupiti nefiltrirano Velebitsko osim u Vrutku?
Krkimir is offline  
Old 11.01.2018., 19:50   #9532
Imam jedno jednostavno pitanje....gdje mogu kupiti kašetu Hirtera?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 15.01.2018., 11:25   #9533
Probao ove suradnje Medvedgrada i Gardena.

Dakle...

Hendrix (session lager) - super dizajn etikete, ali unutrašnjost jako podbacila. Meni nevalja, imalo nekakav "pokvareno-kiseli" okus. Ne vjerujem da je doista bilo pokvareno, vjerojatno je riječ o nekoj vrsti hmelja koju su ubacili. Mislim da ću ubuduće izbjegavati sve s pridjevom session, jer se pokazalo prosječnim ili lošim...

Honey double IPA - samo ime govori. Skromniji dizajn i etiketa, ali zato unutrašnjost puno bolja. Inače, se bojim piva s medom jer isti obično sve preuzme i bude preslatko, ali ovo su dobro izbalansirali. Osvježavajuće.

Probao i nabrijani Vanilla&Chocolate porter od Gardena. Niš posebno, i još se ubiješ dok ne otvoriš onu bočicu. Bolji mi je porter od Zmajskog...
saucer is offline  
Old 15.01.2018., 13:32   #9534
ja isto nemam namjeru probavati nista sto se zove Session, nijedan koji sam probao mi nije bio dobar
Krkimir is offline  
Old 17.01.2018., 09:27   #9535
NR Fireball u Fakinu, odličan!
Nakon njega mi je C4 bio lagan kao vodica.
BigDaddy is online now  
Old 19.01.2018., 12:06   #9536
Hop in jučer:
- Varionica, Into the rye - odlična, moj stil pive
- Positive Brewery, Dem Bow NE IPA i Boom Bap IPA - također super, nekako mi je NE IPA bila bolja, ali moguće je da je to zbog toga što sam IPA-u pio odmah nakon nje, morat će se ponoviti.

Inače mi je PB pravo otkriće, sve njihove pive koje sam probao (3 ukupno) imaju posebno dobar okus, usporediv s boljim Gardenovim specijalima tipa NE IPA isl.
BigDaddy is online now  
Old 28.01.2018., 11:28   #9537
Bio u Angry Moose, uzeo ovo za probu
__________________
This time next year we'll be millionaires!

MLB 2016: 219/338; 64,79%
zoom-zoom is offline  
Old 29.01.2018., 13:08   #9538
pio pšenični Kaltenberg, dosta dobar... mada je cijena u dućanu (10 kuna) malo prenapuhana s obzirom da ga radi pivovara u Banjaluci
za te novce možeš kupiti njemački weizen
Krkimir is offline  
Old 06.02.2018., 12:16   #9539
Ratebeer naj pivovare i piva

https://www.ratebeer.com/ratebeerbes...-World2018.asp

https://www.ratebeer.com/ratebeerbes...-world2018.asp
Riazor is offline  
Old 07.02.2018., 07:27   #9540
Cigar City! Na obje liste!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.