Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2017., 13:17   #1801
Quote:
papagajkoko kaže: Pogledaj post
Jingo
Ja sam ustvari prvo mislio da se Amazona zove Jingo, ali sada vidim da je Koko.
Koliko vidim tvoj papagaj najviše uživa od mnogih naših jer je stalno vani i to je OK.
Međutim, i gajba mu mora biti drago i ugodno mjesto, da ne kažem dom, gdje voli boraviti i gdje ima dosta sadržaja i igračaka, pa da se onda i rađe vraća unutra.
Važno je jako da ga naučite da ti dođe na ruku jer onda ne samo da ga stavljaš rukom u gajbu, nego ga i vadiš rukom van iz gajbe (a ne da uvijek ide sam van gajbe) pa još više zavoli ruku, a i riješiš se problema "teritorijalnosti" koje neki imaju jer im papagaj ne da da baš ulaze rukom u gajbu braneći svoj teritorij.
Dobro je i postići da se sam vrati u gajbu (npr. zbog hrane), pa da onda slobodno izađe, i tako par puta jer time stječe povjerenje i pamti da nije svaki odlazak u gajbu definitivno kraj za taj dan, zato ja svoga ne hranim nikada van gajbe, osim kada ga nešto podučavam. Dobri su i višestruku ulasci/izlasci sa zatvaranjem vrata u tijeku jednog dana jer onda stječe dodatno povjerenje da nije kraj za danas. Dobro ga je puštati i pred spavanje kada je već umoran, pa će onda lakše ući u gajbu nego sredinom dana kada je hiperaktivan.
Oni sve pamte, i dobro i loše, puno su inteligentniji nego što se to nama čini (pa čak i ako još ništa nisu naučili, ali postoji sigurno razlog za to), i to ti je najbolji savjet za obuku, stavi se uvijek na njihovo mjesto kada ga nešto pokušavaš naučiti, razmišljaju slično kao mala djeca, bojažljivi su na nove stvari, promjene i ljude, tvrdoglavi i pomalo cinični i misle samo na sebe, da njima bude dobro i zabavno.

Nadam se da imaš odgovarajuću gajbu za njega.
Kada recimo na youtubeu nasumce upišem neke hrvatske riječi u tražilicu pod "papagaj ili žako ili amazona priča", vidim nažalost odnos 2/10 nepogodnih/pogodnih gajbi za velike papige na našem govornom području (Hrvatska, Srbija, Bosna,....). Drugi je slučaj ako upišem na engleskom ili njemačkom.
Nevjerovatno kako te neke papige lijepo pričaju i zaista imaju što za pokazati, a njihovi ih vlasnici drže u premalim, hrđavim kavezima, bez igračaka, često tek samo sa jednom pretankom prečkom, osnovnom hranom i vodom. Također, dosta tih papiga izgleda dosta neuredno, sa lošim perjem.
Mislim da ne mogu reći da nemaju novaca, uvijek se može uštedjeti na glupim i banalnim stvarima.
Danas se mogu kupiti kavezi po povoljnim cijenama, na internetu, besplatna dostava, ovo je zbilja npr. jako povoljno i neki minimum, a uljepšava i pticu i čitavu sobu:
http://www.zooplus.hr/shop/ptice/krl...ostorom/432683
Ovo gore dobiješ ustvari za 720 Kn, uz besplatnu dostavu, što zbilja nije puno i nemoguće je išta slično dobiti kod nas niti za 3 puta veću cijenu.
Pozdrav,

Izgleda kako se malom alexu jako sviđa grickati zelenu božićnu pšenicu, a vidio sam da čak ima kupiti nekakvu travu (mucki) za papige. Jel mu smijem onda dati da gricne koju travku zelene pšenice?

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 13:47   #1802
Drago mi je vidjeti da je mali alex oslobođen krivnje i da je kćerkica sada valjda zdrava.
Čuj, nemam ti zbilja pojma za pšenicu i njene travke, u svakom slučaju prouči dobro na internetu prije nego mu daš.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 14:22   #1803
Smiju travke pšenice ali bolje ne za slučaj da je prskano pesticidima. Obično se pšenica za papige kupuje u health/organic dućanima, a ne u Konzumu i sličnima.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:18   #1804
Papigi je ime naravno Koko. Ima dosta mjesta u krletki i sto mu treba. Igracku koju u kucici nije htio taknut kad smo stavili u boravak na precku gdje najvise boravi, rasturio je za 5 dana. Nije ju skoro ni pustao. Dobiva svega samo puno tog nece. Valjda nije naucio. Cini mi se da sam negdje procitao da jedu kuhana jaja. Da li je to istina?
Inace danas sam postupio kako ste naveli. Htio sam ga pustit van samo preko ruke i mamio ga orahom i jabukom jer to najvise voli ali nije htio. Tako da cijeli dan nije izasao i nakraju mi ga je zao. Probat cu i sutra ali ako nece ici pustit cu neka sam izade. Volio bi da sad dok traju godisnji i imamo vremena se nauci na ruku. Inace nece ostajat preko dana bas sam jer je mama doma i jako ga voli. Pozdrav
jingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 09:22   #1805
Normalno da neće na ruku, još je rano i tek si počeo, probaj i bananu, većina papagaja to jako voli, moj se davi u njima, a dobra je jer je ima preko čitave godine.
Smije tvrdo kuhana jaja, ja mu dam i bjelanjak i žutanjak u zdjelicu, ali najviše jednom tjedno, međutim to ti isto možda neće htjeti jesti ako nije naučio, moj ne voli to baš previše, žutanjak je kao dobar za perje.
Od kuhanog mu dajem još i integralnu smeđu rižu (isto jednom tjedno), što voli i dobro je za perje, ponekad pomiješam to sa kuhanom brokulom ili mrkvom, koje mu naravno dajem i sirove.
Kelj je prava energetska bomba (za razliku od npr. zelene salate koja malo toga ima u sebi) i super bi bilo ako bi to htio jesti sirovo, jer to je vjerovatno najzdravija hrana koju ovdje miožeš normalno kupiti, svega ima u kelju, super je i brokula ali ne kao kelj.
A najviše od kuhanog voli mliječnu mladu kuhanu kuruzu, koju mu isto dajem jednom tjedno, sada ti je kasno za to jer je više nema za kupiti (ne kupovati one pošećerene u konzervi ili one za šarane iz ribičkih dućana), ali ja smrznem puno mladih kuruza dok ih još ima za kupiti (u kolovozu, rujnu), to najviše voli tako da nabijem trećinu klipa na onu viseću štangicu, sredi najprije bobice kuruze, a onda i čitav klip rastrga do kraja, to je isto kao dobro za perje.

Od orašastih plodova kako ja to zovem, koje jedemo i mi ljudi, možeš mu davati bademe, lješnjake, orahe i kikiriki (imaš u Kauflandu, Plodinama,...), ali oraha i kikirikija ne više od 2-3 na dan, badema možeš i 5-6 komada. Mogao bi mu davati i pistacio i slično, ali NE SMIJU BITI SLANI NITI SLATKI, a to je teško nabaviti, smije i bundevine koštice, ali opet je teško nabaviti a da nisu posoljene. Kikiriki mu dajem u ljusci, ali sve ostalo očišćeno, bez ljuske, nema potrebe da bezveze napreže kljun.

A što se igračaka tiče, moraš mu stalno obnavljati one koje voli, jer ako ih voli, onda ih i trga i rasturi. Osim drvenih igračaka, jako vole trgati i papire i kartone, npr. one kartone od WC papira ili one od papirnatih ručnika za ruke, razne magazine i časopise, napravi nered po stanu s time ali je barem neko vrijeme miran dok to raskupusava. Ako kupuješ plastične, dobro je da su od tvrde akrilne plastike jer ih inače lako trgaju.

Ako kupuješ na ebayu, kupi mu obavezno ovako nešto, napuniš to sa kikirikijima, pa bademima i orasima zamotanim u papir, papirom, kartonom, i drugim sitnicama i ima sat vremena zafrkancije s time, nije tu stvar samo u klopi nego da se malo namuči da dođe do hrane što je dobro za njihovu psihu a i fizičku vježbu:
https://www.ebay.com/itm/Lovely-Pet-...8AAOSw7ehXQu2i
Ovi jumbo šarafi su mi npr. super jer ja to svom pošarafim za rešetke gajbe (ili vani) i moj to stalno odšarafljuje i uživa kada odšarafi i šaraf padne na pod:
https://www.ebay.co.uk/itm/4-Pcs-Pet...oAAOSw42dZCpAo
Postoje i metalne igračke koje vole, a one su vječne:
https://www.ebay.com/itm/Stainless-S...ygvl5aw0OEbRTw

Mislim, možeš mu kupovati što hoćeš, ali ako ćeš kupovati samo ovdje, vidjet ćeš da je preskupo i da je sve na istu foru i ubrzo će ti ponestati ideja (u našim shopovima za velike papige imaš samo par varijanti uglavnom drvenih igračaka za kupiti i čovjeku i ptici brzo dosadi).
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 15:42   #1806
Moj ima sve navedeno i sve mu je već dosadilo. Karton od WC papira je ranije isto volio rasturat, sad se naljuti kad mu ga dam, odmah ga zgrabi i baci na pod. Jedino što još voli je rasturat praznu kutiju od pizze i "čohanje".
Napaljuje se svaki dan, to mu traje još od proljeća. Stalno mi dolazi na glavu pa ga prebacim na ruku, počne ritual parenja tj. spusti krila, vrti se po ruci, uzdiše i ponavlja "'Oću!". Vratim ga na stalak, udaljim se korak-dva i već doleti natrag i opet sve ispočetka. Moguće je da me ono neki dan ugrizao jer je isfrustriran zbog toga. Ranije sam to rješavao tako da mu produljim vrijeme spavanja ali sad to više ne pali.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 19:54   #1807
Smijem se dok citam dozivljaje, vidim svasta dolazi. Hvala na savjetima. Jedno je sigurno kod mojeg koka, najvise voli moju curicu samo sto ga se ona jos boji. Kad mu mi pridemo i nesto pokusamo prijeti a kad mu ona pride skoro se rastopi. Danas sam ga pustio bez uvjeta dodi na ruku tralala i opet sou na precki prevrtanje, deranje. Kad je mala zaspala dosao je na luster iznad nje i tisina. Rekao sam mu nek je cuva i sjedio je gore 2 sata. Ako nekome pride bit ce ona. Pozdrav
jingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 10:02   #1808
Sve najbolje svima.
Moj se sada odjedanput boji bora i kida u druge kuteve sobe od njega (ili čući stalno meni na leđima), pogotovo kada gore lampice, nije to paničan strah ali zbilja je smiješan kako to oprezno gleda.
Ali pravo otkriće su lampice koje smo po prvi puta dok je on kod nas stavili da idu preko skoro svih slika u boravku.
I toga se boji i neće više ići na slike (čak i kada lampice ne gore), to mi je pravo otkriće za ubuduće, možda lampice sačuvam i malo duže na slikama, jer prije je bio prava napast i stalno je pokušavao sletjeti na okvire slika (i grickati usput). Bolje mi je da lampice stoje na slikama nego da skidam slike za malo mira.

Što se tiče discoHR i njegovog Koka, on je sada već došao u te godine da se pojavljuju problemi zbog sexualnog žara. Postoji pun kufer savjeta na internetu kako to probati umiriti (manje potentnom prehranom, igračkama, pojačanom tjelesnom aktivnošću i fizičkim iscrpljivanjem, odvračanjem pažnje, smanjivanjem sati umjetnog svjetla,....), ali proći će i to. Prema internetu, prva ljubav im je najveća i najžešća, mogući su zaista i jači ugrizi i agresije zbog frustriranosti, ali poslije se ipak malo smire i nije više tako kao na početku.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 17:17   #1809
Lampice drži na laganom fade in/outu. Nemoj ih stavit da brzo blinkaju, tog se boje. Moj inače harači po mjestu gdje je sad bor ali otkako je bor tamo, ne ide na to mjesto ali se ni ne boji. Samo prošeće pokraj bora. Boji se samo ako stavim lampice da blinkaju.

Mojem nije to prvi put da se napaljuje. Napaljuje se on svake godine ali obično kraće traje, tamo negdje od proljeća do ljeta. Ovaj put traje skoro cijelu godinu. Kupio sam baš tamo negdje oko ljeta Yamahu PSR i prešlo mu je u naviku od prvog dana da se počne napaljivat čim sjednem za synth i sad to radi svaki put kad sviram. Kad ne sviram onda je ok.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 16:17   #1810
Kako kokići i vlasnici?
Moj normalno jako voli društvo,galamu, veselje. Sa mnom je dosta ratoboran ali zato kad mu dođe kćer imam osjećaj da će se rastopiti.
Nisam znao da takva veća(imao sam manju tj.nimfu) papiga može biti...ne znam koju bi riječ upotrijebio. Inače radi se o amazoni.
Dira ga po nogi i on nema primjedbi. Mislim da bi ga mogla početi i po glavi samo što se još boji jer je vidjela kako je nas izgrizao a i nju je na početku malo zakačio.
Bok
jingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:35   #1811
Pozdrav! Jel itko ima ideu kako papagaja zadržati dalje od lcd tv-a, moj alex obožava biti na njemu. Ako nešto i stavim na tv - što nepozna, prvo krešti na to pa onda nekoliko preleta u blizini tv-a i kad se uvjeri da je to nešto bezopasno, evo ti ga opet gore..

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:29   #1812
Moj ne sleće na TV, ali imam plazmu odprije koja se kao sve plazme jako grije, pa je možda to razlog.
Ali odmah sleti na laptop čim ga netko koristi, što nije problem jer nije stalno naravno otvoren.
Sleti mi i na vrat gitare što može biti problem jer bi i on svirao tj, grickao.
Voli i mobitele.
Vole sletati na sve takve stvari koje ih zanimaju i koje mi koristimo ili ispuštaju zvuk ili slike.
Meni su najveći problem bili okviri za slike kojih imam pun kufer u boravku, a dodatni je problem što su okviri drveni pa bi ih grickao.
Sada smo preko praznika slučajno skužili da neće sletiti na njih ako su lampice preko njih (ugašene ili upaljene, svejedno).
Ostavit ćemo jedno vrijeme te lampice sa žicama preko svih slika, pa se možda odvikne, sve im je u navici pa mu možda to izbije iz glave okvire (ali možda i ne kada se jednom lampice maknu jer se s druge strane svega sjećaju i vole se vratiti na mjesto zločina kada se situacija rasčisti).
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 10:04   #1813
O da, nakon što smo maknuli bor, moj je istog trena otišao na to svoje staro mjesto i označio svoj teritorij tapkanjem kljunom.
Na TV je isto ranije išao i čak bi se svađao kad sam ga pokušao maknut ali ne sjećam se kako sam ga odviknuo od toga. Uglavnom, više ne ide.
Na laptop/mobitel ide ne iz razloga što mu je zanimljivo nego zato što je moja pažnja na laptopu/mobitelu umjesto na njemu pa ih napada. On tolerira neko vrijeme i sve je ok ako se povremeno okrenem prema njemu, pričam s njim ili ga češkam. Ali ako stalno buljim u laptop/mobitel i njega ignoriram onda ga napada. U početku nije uopće imao toleranciju i odmah bi napadao no s godinama mu se tolerancija tj. vrijeme između toleriranja i napada povećava. Sad zna proć oko 30 minuta prije nego napadne laptop i samo par minuta prije nego napadne mobitel. Iz nekog razloga laptop tolerira više od mobitela. Ista stvar i s mojim nogama kad ležim na krevetu, napadne i njih ako ga ignoriram. Ma napravit će bilo što samo da izvuče nekakvu reakciju i skrene pažnju na sebe.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 12:50   #1814
Ja svoga nisam devet dana vidio sada preko svih ovih praznika, bili smo žena i ja na moru, a on sam sa klincima.
Zbilja je bilo veselje kada sam se jučer vratio, prvo je stao kao ukopan, a onda započeo pjevati i ludovati.
Ali najzanimljiviji su bili razgovori žene ili mene s njim preko mobitela, zaista je ličilo na razgovor sa čovjekom (malim djetetom) a ne pticom.
Čim čuje moj glas na mobitelu započne razgovor preko mobitela sa "ko je došo?" ko da je netko došao i onda navalimo na pitanje i odgovore.....
Inače, čim čuje mobitel da zvoni, viče "alo, alo", to ga nismo učili nego je sam skužio da treba reći...

Bila je neki dan emisija "kućni ljubimci" i bila je neka ženska koja ima kakadue i žakoe.
Točno se vidi razlika između žakoa i kakadua, žako ne ide previše po ljudima i ne mazi se, a kakadui se maze i plaze po njoj ko da su mali psi.
Ali s druge strane, ženska je spomenula da žako kada ide spavati kaže "laku noć" ili nešto slično, a za kakadue nije ništa tako pričala.
Svaka joj čast, ima 3-4 papige i psa, to je puno posla.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:47   #1815
Quote:
papagajkoko kaže: Pogledaj post
Ja svoga nisam devet dana vidio sada preko svih ovih praznika, bili smo žena i ja na moru, a on sam sa klincima.
Zbilja je bilo veselje kada sam se jučer vratio, prvo je stao kao ukopan, a onda započeo pjevati i ludovati.
Ali najzanimljiviji su bili razgovori žene ili mene s njim preko mobitela, zaista je ličilo na razgovor sa čovjekom (malim djetetom) a ne pticom.
Čim čuje moj glas na mobitelu započne razgovor preko mobitela sa "ko je došo?" ko da je netko došao i onda navalimo na pitanje i odgovore.....
I

Ko "ludi" život(inj)oljubac , navratim ja i na ovu temu...ma šta navratim, isčitam ja sve

A na ovo boldano sam zasuzila. Kak divno!!! Budite i dalje tak dobar Čovek!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 23:21   #1816
Kupanje papige https://www.facebook.com/uniladmag/v...6102505746110/
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:58   #1817
Pozdrav forumaši,
Najprije da se zahvalim na odgovorima vezano uz pelete i odgoj (discoHR i papagajkoko). Kupila sam za početak jedine koje imaju na zooplusu i dečki ih jako vole jesti iako sjemenke nisam putpuno izbacila. Naravno, najviše su ludi za suncokretom ali to im vrlo pažljivo doziram. One gotove mješavine sjemenki za amazone im više ne kupujem jer sam primjetila da sigurno 50% od toga bacim - pojedu samo suncokret i bučine sjemenke a ono sve sitno moram baciti (odnosno, ne bacim nego smo kupili vanjsku kućicu za ptice pa "ostatke" stavim tamo). Najbolje se pokazalo (to nam je sad standardno) da pomiješam pelete i Versele Laga mješavinu voća i mješavinu orašida
ove
i ove
Jednom dnevno, ujutro kad idemo na posao, ubacim im u posude par sjemenki suncokreta pa pomiješam da moraju kopati i tako se zabavljaju.
Svakodnevno dobiju jabuku ili krušku a ostatak voća i povrća (mrkva, mladi luk, kukuruz, grožđe, tikvice, mahune...) kako kad što imam kod kuće. Najveći hit su nam lyche, limun, i BIO klice. Grah isto obožavaju. kad vide da jedem grah salatu moram ih doslovno zatvoriti jer ih ne mogu otjerati sa sebe Ponekad dobiju nezačinjene riže i tjestenine u koje umiješam kuhano jaje ili ovu mješavinu. Ona sadrži mljevena jaja, crviće, račiće itd. Također i 2x tjedno dobiju onaj štap poslasticu na koji su kao zalijepljene sjemenke.
Što se općenitoga o dečkima - obožavamo ih i dalje Kad nisam s njima, razmišljam o njima i kako jedva čekam da ih izljubim.
To su najmaznija, najzločestija, najglasnija, naj naj stvorenja koja postoje. Znaju oponašati 3 naša zvižduka za sada i to najčešće rade kad nas žele dozvati. Pasa se ne boje, slete na njih i očekuju da ih ovi vozaju po stanu a psi umiru od straha i počnu se vrtiti u krug kad vide da su im sletili na leđa, umiremo od smijeha Preko tjedna su malo glasniji i zločestiji što je normalno jer ih probudimo dosta rano kad se spremamo na posao (oko 5 ujutro) i dođemo kući također u 17h nakon čega su pušteni do spavanja u 21 h ali točno se vidi razlika u ponašanju vikendom kad spavaju 12tak sati i vani su cijeli dan. Ne viču, mazni su i ne grizu.
Mrze se kupati, špricam ih jednom tjedno sa špricaljkom dok su u kavezu jer im je perje nakon toga puno ljepše.
Dosta se svađaju međusobno ali se i vole, često ih uhvatim da jedan drugog čohaju po vratu.
Strašno žele kontakt s nama, neprestano nam slijeću na rame i ruke, bacaju se na leđa i onda nam, s nogama u zraku, grizu prste. Malo su grubi nekad
Jako vole letjeti i odlični su u tome, prelete svaku prostoriju, okreću se bez ikakvog problema i brzo. Na početku su se par puta zabili u balkonska vrata pa smo se jako uplašili da će im nešto biti, no naučili su i više to ne rade.
I tako, to je za sada sve čega se mogu sjetiti.
__________________
...superman's girlfriend.

Zadnje uređivanje Lois Lane : 15.01.2018. at 15:20.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:09   #1818
Evo i par slikica dečkiju u akciji:
https://ibb.co/ePv2hR
https://ibb.co/dBctp6
https://ibb.co/gAxb96
https://ibb.co/i48SGm
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:55   #1819
Odlični su dečki.

Oprezno s grahom i lukom, za grah kažu da sadrži ricin, a luk navodno izaziva hemolizu. Svom dam zrno graha ali mu nedam da pojede koliko hoće. Luk mu uopće ne dajem.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 08:19   #1820
Od mladog luka vole grickati gornji, zeleni dio. No, svakako treba paziti, jako se bojim da će pojesti nešto što će im naškoditi.
Ne znam jeste li čitali što se poslije Nove godine dogodilo u jednom utočištu za papige u SAD-u? Za one koji nisu: 11 papiga je umrlo odjednom tj. u razmaku pola sata, pretpostavlja se od hrane ali ispitivanja još uvijek traju. Otrovane ptice su jele Zupreem Fruitblend pelete, Higgins Vitaseed i Lefeber's Nutriberries. Najviše se sumnja na Zupreem Fruitblend, pratim ih i čekam konačne rezultate. Što je najgore, još sam i ja gledala hoću li kupiti te iste pelete nedavno jer su ih svi hvalili a jeftinije su od Harisson's-a.
Navodno se isto dogodilo prije nekoliko godina (ne znam s kojim brendom) kad im se pokvario stroj koji mjeri količinu vitaminskih dodataka koji se dodaju, ubacio previše nekog vitamina koji je u velikoj količini postao toksičan i ptice su poumirale.
Prati li netko od vas razne profile s pticama na Instagramu? Naletila sam na jedan odličan, zove se kiwitan. Čovjek ima nekoliko papiga i radi im sam igračke (mislim da ih i prodaje), nađe se odličnih ideja za napraviti kod kuće od dostupnih materijala. Također im daje zelenjavu iz prirode (ja se to ne bih usudila) npr. nabere im maslačke ili ono žuto grmlje što uvijek cvjeta u proljeće itd itd, pogledajte ako imate prilike.
I još jedno pitanje: s obzirom da živimo pored šume, vrlo rado bih dečkima nekad donijela lijepe grane za krletku ali ne usudim se jer ne znam koje drveće s naših prostora je toksično. Znate li ima li negdje dobar spisak "sigurnog" drveća (ovog našeg lokalnog)?
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.