Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 23:14   #1321
Ja sam si sad u Bipi na akciji uzela kistove za sjenila od wet'n'wilda,zasad mi se čine dobri,netko je gore pitao,predlažem da baci pogled na njih.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
euphoriah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:21   #1322
Quote:
polkagaist kaže: Pogledaj post
Iz iskustva vam mogu reć da ima itekako razlike između kista od 2$ , 20$ i 100$.
Iskreno odlučila sam obnovit cijeli svoj makeup kit kisova i zamjenit ih kvalitetnijima, štedila za to godinu i pol i potrošila poveću cifru ali ne žalim ni lipe.
Konkretno do sad sam imala RT,M.A.C., Ecotools, neke kineske, jedan no name od prirodne dlake, Mullerov sintetički, Art deco, Essence i Zoevu i mogu vam reć da se niti jedan od njih ne može usporedit sa Wayne Gossom, Chikuhodom i Hakuhodom koje sada imam. Suqqu ne posjedujem ali vjerujem da su vrhunski kistići.
Zoeva je najbolja od svih ovih pristupačnijih ali kad pogledate da za sličnu cijenu možete dobit Wayne Goss kistiće koji su vrhunski, prefini, premekani, nježni za kožu a blendaju sjenila kao san jer su od vjeveričije dlake - po meni nemate što za razmišljat. Imam i par njegovih za lice i isti dojam imam. Nema šanse da se više vratim na sintetničke. Treba mi puno manje vremena da postignem look kakav želim,a i puuuno nježnije su dlake prema licu.
Trenutno sintetičke koristim samo kad koristim kremaste proizvode jer si ne želim ove uništit.
Znam da se kod nas baš puno o japanskim kistovima ne priča i iskreno šteta jer s razlogom imaju status kakav imaju.
Ako vas detaljnije išta zanima takva vrsta kistova preporučila bih vam da bacite pogled na blog od The Brush Stash
Ja vjerujem da ima razlike i voljela bih probati, ali meni bi recimo bilo bezveze kupiti kistove koje si (realno) ne mogu priustiti i onda ih stedjeti. Ja sve svoje kistove zelim koristiti i kod zoevinih koje trenutno imam nemam nikakav bed, ako ga izuljam, bacam i kupim novi, toliko si mogu priustiti. Skuplje od toga bih ih koristila kao i ti (potpuno te razumijem), a to mi se ne da, ne trebaju mi za ukras, to je na kraju cijele price samo -alat koji treba sluziti meni, a ne obrnuto.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:34   #1323
+1 Hell

Ja svoje kistove toliko rifljam prilikom pranja da me čudi kako se i dalje dobro drže, kud bih došla kad bih morala pazit kako se ponašam prema kojem Real Techniques ko bog
Yellowrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:46   #1324
Quote:
polkagaist kaže: Pogledaj post
Iz iskustva vam mogu reć da ima itekako razlike između kista od 2$ , 20$ i 100$.
Iskreno odlučila sam obnovit cijeli svoj makeup kit kisova i zamjenit ih kvalitetnijima, štedila za to godinu i pol i potrošila poveću cifru ali ne žalim ni lipe.
Konkretno do sad sam imala RT,M.A.C., Ecotools, neke kineske, jedan no name od prirodne dlake, Mullerov sintetički, Art deco, Essence i Zoevu i mogu vam reć da se niti jedan od njih ne može usporedit sa Wayne Gossom, Chikuhodom i Hakuhodom koje sada imam.
Gdje si kupila, narucila te kistove? Moze link, posebno me zanima WG.. Hvala



Poslano sa mog F8331 koristeći Tapatalk
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:22   #1325
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
ne trebaju mi za ukras, to je na kraju cijele price samo -alat koji treba sluziti meni, a ne obrnuto.
Tako je. To je alat koji je zamjenjiv kad se istroši, pokida, ošteti, a ne da plačem kad mi kist izgubi oblik ili pukne drška ili što već.

Quote:
Yellowrain kaže: Pogledaj post
Ja svoje kistove toliko rifljam prilikom pranja da me čudi kako se i dalje dobro drže, kud bih došla kad bih morala pazit kako se ponašam prema kojem Real Techniques ko bog
Nit imam vremena, a još manje živaca, kupati svaki kist, prati dlačicu po dlačicu. Kist koji u mojim rukama preživi godinu dana, taj je vrhunski.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:22   #1326
naručila sebi i legici one silikonske male podloge za čišćenje kistova isto kad i onaj crni blender po preporuci od menni stigle podlogice prije. tak su dobre i bome skrate posao. inače ostavim leđa u kupatilu dok perem kistove! a koštaju dolar!
__________________
Moj mali blogić
BlaGal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 22:57   #1327
Pitala sam na drugoj temi ali evo da i ovdje pitam:

Kako uviti trepavice u vanjskom kutu oka?

Imam svijetle dugačke uvijene trepavice ali vanjski kut ide prema dolje, stvarno sam zadovoljna i happy s njima jer im ništa ne fali osim malo volumena. Imam malo veće okruglije oči.

Uložila sam pred godinu dana u hvaljeni Shu Uemura uvijač al on mi ne zahvati te vanjske, a kad uspijem ih uhvatit (al opet ne sve) onda mi previše/prejako uvine ostale
Čak me nekad malo uštipne.

Ajd pomagajte. Da ga prodam i kupim drugi? Koji drugi?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 12:05   #1328
ElsaStarfire, možda da pokušaš s ovim - Shu Uemura S Curler?
ili s Preo Prima, taj ja imam i često ga koristim i za donje trepavice koje znaju stršati prema gore i se hvatati za gornje
Uzurpatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 12:07   #1329
Quote:
Uzurpatorica kaže: Pogledaj post
ElsaStarfire, možda da pokušaš s ovim - Shu Uemura S Curler?
ili s Preo Prima, taj ja imam i često ga koristim i za donje trepavice koje znaju stršati prema gore i se hvatati za gornje
Hvala ti al zar mi baš trebaju dva uvijača da uvinem trepavice kako se spada

Jel ima neki širine 35 mm i visine luka 9mm?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:58   #1330
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da ima razlike i voljela bih probati, ali meni bi recimo bilo bezveze kupiti kistove koje si (realno) ne mogu priustiti i onda ih stedjeti. Ja sve svoje kistove zelim koristiti i kod zoevinih koje trenutno imam nemam nikakav bed, ako ga izuljam, bacam i kupim novi, toliko si mogu priustiti. Skuplje od toga bih ih koristila kao i ti (potpuno te razumijem), a to mi se ne da, ne trebaju mi za ukras, to je na kraju cijele price samo -alat koji treba sluziti meni, a ne obrnuto.
Ne razumijem iz čega se dalo zaključit da štedim svoje kistove, dapače, uopće ih ne štedim već ih koristim svaki dan. Rekla sam jedino da ih ne koristim za kremaste proizvode jer ih ne želim s njima uništit. Dakle, jedinoza što koristim sintetički kist je onaj za tekući puder i to je to.
Nije ni Hakuhodu ni Gossu toliko visoka cijena ako pogledaš da ima kistova već za 20$

Svatko ima svoje, samo kažem da postoji razlika i to je to. Pitali ste - odgovorila sam jer imam s tim iskustva. To je sve.
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:05   #1331
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
Gdje si kupila, narucila te kistove? Moze link, posebno me zanima WG.. Hvala

Poslano sa mog F8331 koristeći Tapatalk
Sve sam naručivala na prijateljevu adresu u USA i onda mi ih je on donesao u HRV kad je dolazio na godišnji.
Inače Wayne Gossa sam uzela sa Beautylisha jer ih jedino oni exkluzivno drže:
https://www.beautylish.com/shop/browse?q=wayne+goss

Inače ih šalju i u Hrvatsku ali ti zaračunaju i carinu i PDV.

Hakuhodo: https://www.hakuhodousa.com/

Chikuhodo: http://www.visageusa.com/
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 22:43   #1332
ja sam probala jeftine i malo skuplje, i kad koristim jeftini koji mi je super, mislim to je to, koliko bolje moze biti, onda probam bolji i pomislim aa moze...tako da vjerujem da je tako i sa skupim, samo kad naidjem na neki super, zivim u uvjerenju to je to, i tek kad probam jos bolji, shatim aa to mi je nedostajalo ko da o seksu pricam

svoje perem cim stignem, ne gladim ih, ne pazim da voda ne udje u drsku, i jedan elf mi se zbog tog odvojio, a ovi skuplji nista, slova se izlizala, ne namjestam oblik, ali godinama rade..ne mislim da ako neko ima te skupe da ih mora stedjeti, namijenjeni su za sminkanje i cim ih mua koriste koji sminkaju puno vise ljudi, zasto bi ih neko drugi mazio..isto ko da neko kaze kupio bih bolji auto, ali moracu ga cuvati u garazi
__________________
kakav pirinac, riza!
beautiful_garbage is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:34   #1333
Quote:
beautiful_garbage kaže: Pogledaj post
ja sam probala jeftine i malo skuplje, i kad koristim jeftini koji mi je super, mislim to je to, koliko bolje moze biti, onda probam bolji i pomislim aa moze...tako da vjerujem da je tako i sa skupim, samo kad naidjem na neki super, zivim u uvjerenju to je to, i tek kad probam jos bolji, shatim aa to mi je nedostajalo ko da o seksu pricam

svoje perem cim stignem, ne gladim ih, ne pazim da voda ne udje u drsku, i jedan elf mi se zbog tog odvojio, a ovi skuplji nista, slova se izlizala, ne namjestam oblik, ali godinama rade..ne mislim da ako neko ima te skupe da ih mora stedjeti, namijenjeni su za sminkanje i cim ih mua koriste koji sminkaju puno vise ljudi, zasto bi ih neko drugi mazio..isto ko da neko kaze kupio bih bolji auto, ali moracu ga cuvati u garazi
Meni je ista situacija. Kupila sam Artdeco bockalicu i bogami dosta je platila da bi je koristila jedamput i ne pase mi. Ista prica sa RT kistom za puder. Kupila tri seta jedan RT inspired za lice,druga dva (jedan sa 5 i drugi sa oko 20-tak kistova) i odlicno rade svoj posao,mekani,divno se peru a platila ih nista mozda 6 AU $ najvise. Tako da sve ovisi ☺

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
wannaiphone4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 00:02   #1334
Quote:
wannaiphone4 kaže: Pogledaj post
Meni je ista situacija. Kupila sam Artdeco bockalicu i bogami dosta je platila da bi je koristila jedamput i ne pase mi. Ista prica sa RT kistom za puder. Kupila tri seta jedan RT inspired za lice,druga dva (jedan sa 5 i drugi sa oko 20-tak kistova) i odlicno rade svoj posao,mekani,divno se peru a platila ih nista mozda 6 AU $ najvise. Tako da sve ovisi ☺

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
Ja mislim da ti nisi dobro procitala sto je BG napisala. Ajde ponovno.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 01:32   #1335
Quote:
polkagaist kaže: Pogledaj post
Iz iskustva vam mogu reć da ima itekako razlike između kista od 2$ , 20$ i 100$.
Iskreno odlučila sam obnovit cijeli svoj makeup kit kisova i zamjenit ih kvalitetnijima, štedila za to godinu i pol i potrošila poveću cifru ali ne žalim ni lipe.
Konkretno do sad sam imala RT,M.A.C., Ecotools, neke kineske, jedan no name od prirodne dlake, Mullerov sintetički, Art deco, Essence i Zoevu i mogu vam reć da se niti jedan od njih ne može usporedit sa Wayne Gossom, Chikuhodom i Hakuhodom koje sada imam. Suqqu ne posjedujem ali vjerujem da su vrhunski kistići.
Zoeva je najbolja od svih ovih pristupačnijih ali kad pogledate da za sličnu cijenu možete dobit Wayne Goss kistiće koji su vrhunski, prefini, premekani, nježni za kožu a blendaju sjenila kao san jer su od vjeveričije dlake - po meni nemate što za razmišljat. Imam i par njegovih za lice i isti dojam imam. Nema šanse da se više vratim na sintetničke. Treba mi puno manje vremena da postignem look kakav želim,a i puuuno nježnije su dlake prema licu.
Trenutno sintetičke koristim samo kad koristim kremaste proizvode jer si ne želim ove uništit.
Znam da se kod nas baš puno o japanskim kistovima ne priča i iskreno šteta jer s razlogom imaju status kakav imaju.
Ako vas detaljnije išta zanima takva vrsta kistova preporučila bih vam da bacite pogled na blog od The Brush Stash
kao netko tko je imao Dior set od 15-ak kistova gdje svaki košta 30/40/55$ i kao netko tko trenutno koristi mješani set od Unicorn Lashes do Essence mislim da sam dovoljno prošla da mogu iskreno reći ...da, razlika je između kista od 350kn i 35kn, također razlika je između sintetike i vjeverica, jedno nije živo biće ubijeno i iskorišteno da bi se maljalo lice , razlika je u iskustvu, talentu, razlika je tisuću, kao nebrojeno puta u svijetu make up-a i čipanza se može naučit radit jednako sa Diorom kao i sa Zoevom i partvišom, druga stvar je koliko smo zainteresirani/zagriženi i voljni radit sa određenim materijalom i metodom, po meni itekako imate što za razmišljati
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:55   #1336
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
kao netko tko je imao Dior set od 15-ak kistova gdje svaki košta 30/40/55$ i kao netko tko trenutno koristi mješani set od Unicorn Lashes do Essence mislim da sam dovoljno prošla da mogu iskreno reći ...da, razlika je između kista od 350kn i 35kn, također razlika je između sintetike i vjeverica, jedno nije živo biće ubijeno i iskorišteno da bi se maljalo lice , razlika je u iskustvu, talentu, razlika je tisuću, kao nebrojeno puta u svijetu make up-a i čipanza se može naučit radit jednako sa Diorom kao i sa Zoevom i partvišom, druga stvar je koliko smo zainteresirani/zagriženi i voljni radit sa određenim materijalom i metodom, po meni itekako imate što za razmišljati
Znas kak ti je meni moj tata rekao, (kad sam htjela prave bubnjeve a imala sam električne jer na električnim nisam imala "feeling") - drago moje dijete, lošem ku*cu svaka dlaka smeta. Sjetim ga se vrlo često u svim aspektima života, pa tako i sada kad si napisala ovo za kistove.

Neću zaboravit kad se moja frendica koja se inače ne šminka, ali je slikarica, nasminkala u pola sata- ful crni smokey sa šljokice, izblendan savršeno SA STAPICIMA ZA UŠI.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:59   #1337
Ja vjerujem da bi se mogla sminkati s bilo cim, ali pitanje je koliko bi trajalo i koliko bi bilo tesko. U tome je poanta.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:35   #1338
Quote:
nemam-iksicu kaže: Pogledaj post
Znas kak ti je meni moj tata rekao, (kad sam htjela prave bubnjeve a imala sam električne jer na električnim nisam imala "feeling") - drago moje dijete, lošem ku*cu svaka dlaka smeta. Sjetim ga se vrlo često u svim aspektima života, pa tako i sada kad si napisala ovo za kistove.

Neću zaboravit kad se moja frendica koja se inače ne šminka, ali je slikarica, nasminkala u pola sata- ful crni smokey sa šljokice, izblendan savršeno SA STAPICIMA ZA UŠI.
haha oftopicarit cu ali za bubanj, kod mene je bilo obrnuto... htjela sam elektronca, dobila pravi jer "kad vec bucis sa tim metalima neka bude bar pravo 😁" znaju tate
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:06   #1339
tako na svakoj temi mozemo nekome rec, sta ce ti pedeset ruzeva, ili dvadeset paleta, kad isti look mozes postic i sa manje i jeftinije sminke. dasofblue se nasminkala prstima, i super je bilo, niti su svi toliko spretni a i da jesu, mozda se ne zele sminkati tako. ovo je tema o kistovima i zena je napisala svoje misljenje.
__________________
kakav pirinac, riza!
beautiful_garbage is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:25   #1340
Apsolutno, pa tako smo i mi ostavili svoje mišljenje

Ja sam mišljenja da se ne znam našminkat sa kistovima za 20 kn realno jer su mi dlake pregrube i niš mi ne zblenda. Najskuplje kaj imam su Zoeva i Sigma i zapravo samo njih koristim. Da si ikako mogu priuštit japance samo zato da ih probam, kupila bi, zakaj ne. Realno i mogla bih si neke priuštiti, ali se ne šminkam toliko ni svakodnevno da bih se upuštala u taj pothvat.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.