Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Kakva je bila sezona 2018?
negledljiva 2 15.38%
podnošljiva 3 23.08%
dobra 4 30.77%
vrlo dobra 3 23.08%
odlična 1 7.69%
vrhunska 0 0%
Glasovatelji: 13. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 13:04   #1
F1 sezona 2018.

Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Okrenimo se sljedecoj sezoni, opet ce ili Hamilton ili netko od Red Bulla uzeti naslov, a u Ferkanu ce biti cistka , metla.

Nadam se da sam u krivu, bojim se da nisam.
Dobro kaže Mario, ova sezona je trunčicu prerano svršila i možda je vrijeme da pomalo počnemo pričati o idućoj, umejsto da samo mlatimo praznu slamu s ovom i onima još starijima.

Ja ne očekujem da će Red Bull dogodine ozbiljnije konkurirati za naslov, jer ne vjerujem da će Renault napraviti dovoljno dobar motor za tako nešto. Tko zna, možda me iznenade, kao što je (mene i mnoge druge) pozitivno iznenadio ovogodišnji Ferrari. Lani u ovo vrijeme sam im za ovu sezonu davao izglede kao i Red Bullu sada.

Moja nadanja su da će sve tri vodeće momčadi biti dovoljno dobre da mogu konkurirati za pobjede, a da će se tome približiti još barem McLaren, ako ne i Renault. Nadam se da će čvrsti srednji dio grida ostati čvrst sa žilavom Force Indijom, Williamsom i Haasom, a da ni Sauber i Torro Roso neće biti baš tako loši da mogu prestići samo bolid u tehničkim problemima. Torro Rosu je za to potreban Hondin daljnji napredak, a sjajnoj švicarskoj ekipi ni ne znam, svakako bi im dobro došla neka lova, no pitanje je i je li samo do toga.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:52   #2
Ma vraga će bilo tko konkurirat...
Prednost Mercedesa u kvalama je i dalje velika, a s obzirom na današnju F1 to je ionako više od 75% osvojenog naslova u samom startu...

Eto kaj Lujo ima za reč po tom pitanju...

https://www.grandprix247.com/2017/11...-cant-follow/?

Quote:
"If you look at most of the circuits we go to, the delta to overtake the car in front is usually a second and a half or something like that. You have to be a second and a half faster and that’s a whole tyre compound and a bit.”
I tu je već sve jasno, može RB složit monstruma samo takvog za utrke, može i Ferrari bit blizu u uvjetima utrke no to vrijedi vrlo malo ako im ne konkuriraju u kvalama...

Jer ako vozač Mečke odradi kvalifikacije kak se spada pa osvoji Pole i ako ne zajebe start ko Bottas prošlu utrku onda je automatski praktički pa sve gotovo...
Jer šanse da ga neko prestigne nakon kaj vodi u drugom krugu su skoro pa nikakve, a ako je pokrio undercut/overcut i vodi i nakon bokseva onda su praktički pa nemoguće...

Mečka istina ima prednost zbog motora, no najveća prednost su joj u stvari ovakva aerodinamička pravila kakva jesnu...
I ne nisu ta pravila prednos samo njima, nego bilo kome ko povede utrku nakon starta...
Eto Vettel je u Brazilu pobjedio prilično lagano, jedino znojenje je bilo za vrijeme bokseva no ostatak nikakva ozbiljna prijetnja od Bottasa i to iako je Bottas imao očito brži bolid...
Čak i Hamilton koji je imao debelo najbrži bolid i gume u utrci realno nije mogel baš ništ Kimiu, i to opet zbog aerodinamike...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:27   #3
Šta želiš reć? Da Ferrari i Bullovi dogodine neće uopće konkurirati za pobjede?
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:54   #4
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ma vraga će bilo tko konkurirat...
Prednost Mercedesa u kvalama je i dalje velika, a s obzirom na današnju F1 to je ionako više od 75% osvojenog naslova u samom startu...

Eto kaj Lujo ima za reč po tom pitanju...

https://www.grandprix247.com/2017/11...-cant-follow/?



I tu je već sve jasno, može RB složit monstruma samo takvog za utrke, može i Ferrari bit blizu u uvjetima utrke no to vrijedi vrlo malo ako im ne konkuriraju u kvalama...

Jer ako vozač Mečke odradi kvalifikacije kak se spada pa osvoji Pole i ako ne zajebe start ko Bottas prošlu utrku onda je automatski praktički pa sve gotovo...
Jer šanse da ga neko prestigne nakon kaj vodi u drugom krugu su skoro pa nikakve, a ako je pokrio undercut/overcut i vodi i nakon bokseva onda su praktički pa nemoguće...

Mečka istina ima prednost zbog motora, no najveća prednost su joj u stvari ovakva aerodinamička pravila kakva jesnu...
I ne nisu ta pravila prednos samo njima, nego bilo kome ko povede utrku nakon starta...
Eto Vettel je u Brazilu pobjedio prilično lagano, jedino znojenje je bilo za vrijeme bokseva no ostatak nikakva ozbiljna prijetnja od Bottasa i to iako je Bottas imao očito brži bolid...
Čak i Hamilton koji je imao debelo najbrži bolid i gume u utrci realno nije mogel baš ništ Kimiu, i to opet zbog aerodinamike...
Lujo se u tekstu osvrnuo na svoj bolid koji je jako patio od toga problema i kaze da oni po tom pitanju moraju nesto uciniti.

Ocito je kako neke ekipe nisu imale takve probleme tj imale su ali manje izrazeno, generalno to je veliki problem.

I Lewis generalno moze zahvaliti Mercedesovoj snazi u kvalama na osvajanju naslova.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:12   #5
Ovog Tibija najbolje ne citati: "Prednost Mercedesa u kvalama je i dalje velika" a na zadnje 2 trke Fetel uzo pol a drugu prednost Botasa bila 38 hiljaditinki.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:24   #6
Za RB sam dosta siguran da od njih nece biti nista iduce sezone. Ocito je upitno za Renault da li mogu izgurati sezonu sa samo 3 motora, cim je RB pokusao promijeniti to pravilo.
Da nema tvornicke momcadi Renaulta mozda bi i nesto bilo od njih, ovako ce uvijek biti druga opcija.

Ferrari bi morao biti tu ako srede motor malo mogu biti rame uz rame s Mercedesom. Sasija je ove godine bila dobra, mozda i ponajbolja. Ako srede kvalifikacije i ona 2-3 kruga u utrci kada treba imati jos malo ekstra snage iz motora mogu dobiti Mercedes.

Kod Mercedesa ce se bas vidjeti koliko im je hendikep ovo s uljem iduce sezone, iako po meni su sigurno favoriti. Mislim da oni nemaju sta puno toga popravljati, ovi problemi na nekim stazama su vjerovatno vise karakteristika auta. Odnosno cini mi se da oni vec 4 godine dizajniraju bolid tako da bude najbrzi na pravcu, to im sigurno onda odmaze na pojedinim stazama. Ove godine su imali problem samo zato sto je Ferrari popravio motor...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:20   #7
Promjene za 2018 nisu nikakve stoga sve osim dominacije Mercedesa je teško očekivat i to ne samo za iduču godinu nego sve do početka 2021.
__________________
Mad Max
Locksley2020 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:26   #8
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Šta želiš reć? Da Ferrari i Bullovi dogodine neće uopće konkurirati za pobjede?
Teško...
Lujo je ove godine u prvom dijelu prilično griješio pa je i bilo nekih šansi, no u drugom je uglavnom itekako bio na visini zadatka...

Osim toga za očekivat je i da će debelo prije Mečka pokrpat one male sitne nedostatke koje su imali na par utrka nego da će Ferrari i Renault odjednom uspjet bit konkurencija Mercedesu...

Osim toga Ferrari je i ove sezone imao probleme sa motorima i pouzdanosti, kaj bu tek iduće...
Bez obzira kaj Lujo kuka po tom pitanju, to je velika pila naopako...jer ako je netko u stanju izdržat sezonu sa 3 PU to je Mercedes, Ferrari čisto sumnjam da bu u stanju izdržat i sa 4, a Renault bu vjerojatno i na 5...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:47   #9
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Teško...
Lujo je ove godine u prvom dijelu prilično griješio pa je i bilo nekih šansi, no u drugom je uglavnom itekako bio na visini zadatka...

Osim toga za očekivat je i da će debelo prije Mečka pokrpat one male sitne nedostatke koje su imali na par utrka nego da će Ferrari i Renault odjednom uspjet bit konkurencija Mercedesu...

Osim toga Ferrari je i ove sezone imao probleme sa motorima i pouzdanosti, kaj bu tek iduće...
Bez obzira kaj Lujo kuka po tom pitanju, to je velika pila naopako...jer ako je netko u stanju izdržat sezonu sa 3 PU to je Mercedes, Ferrari čisto sumnjam da bu u stanju izdržat i sa 4, a Renault bu vjerojatno i na 5...
Hm nebi se slozio!, u povijesti f1 je upravo Fiat radio najbolje motore, Fiat je skoro dostigao Mercedes , znaju oni kaj rade po tom pitanju!
Mene vise zabrinjava njihova sasija, ove su godine pogodili i sljedece godine bi trebali biti u vrhu ako nesto ne zajebu a posto imaju onog genijalca nece se zajebati.

Ukratko njihov motor ce biti top proizvod to je sigurno.
A sto se tice spaljivanja ulja mislim da je to pogodilo vise Ferrari nego Mercedes.

Ferrari je ove godine imao tako dobru i inovativnu aerodinamiku da ih je cak i Newey kopirao i gle cuda uoravo nakon tog kopiranja Red Bull je proradio u sezoni.

Mercedesova sasija je fail i to oni govore na sav glas, i oni su tog svjesni pa krecu u kopiranje Ferrarija i Bikova u high rack filozofiji.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 04:15   #10
Kakva veze ima povjest Fiata s tim ???
kad je u pitanju hibrid, pa čak i turbo motor onda im sva ta povjest ne znači skoro pa baš ništ...
U biti nitko pa ni Honda nema neke silne probleme sa samim ICE-om, pizdarije su očito ko dobar dan na relaciji Turbo - MGU-H, te softwareu tj. mapiranju motora/korištenju hibridnog dijela istog...

Prednost Mečke nije ICE, nego upravo hibridni dio PU...

Ferrari nije imao neke silne probleme sa motorom tj. ICE-om kao takvim, ali itekako je sa turbom i MGU-H, jednako kao i svi ostali osim Mercedesa...

Pa vrit Vettel i Kimi su bili na rubu kazni još prije ljetne stanke po pitanju turba, Ferrari je na petom turbu ove sezone, RB već i na šestom...
a sad bi kakti trebali izdržat kompletnu sezonu sa tri turbine

Očekivat da će Ferrari i Renault ispeglat sve te probleme koje imaju i još dostič, a onda i prestič Mercedes je prilično naivno...
Osim toga bez obzira na česta Wolfova laprdanja kak su im strašna konkurencija svi živi pa i ForceIndia je priča za naivce...
Mečka itekak ima vrhunsku šasiju, to kaj su povremeno imali problem sa zagrijavanjem guma je vrlo vjerojatno zbog krivog setupa, a ne same šasije...
I svakako je taj problem debelo lakše riješiv nego hendikep koji imaju Ferrari i Renault u manjoj ili većoj mjeri po pitanju pouzdanosti, kvalifikacijskog moda i same snage motora...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 04:51   #11
Da ali i Ferrari, kao i Mercedes ne zeli da se rijesi MGU-H u novoj verziji pravila... rekli su nesto u stilu da zele da ocuvaju Ferrarijev duh ili vec koji qurac... u prevodu to znaci da misle da su dostigli/savladali tehnologiju koja im daje prednost nad konkurencijom...
Mercedes na vrhu ali i oni su blizu....
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 10:45   #12
Ferrari treba prestat' jest' govna i skoncetrirat se na razvoj PU i šasije. Ne trebaju puno eksperimentirat, imaju već odličan paket, potrebna je evolucija. Za početak neka smanje onaj nos bolida kao u Mečke da bude sa S-ductom.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:40   #13
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Ferrari treba prestat' jest' govna i skoncetrirat se na razvoj PU i šasije. Ne trebaju puno eksperimentirat, imaju već odličan paket, potrebna je evolucija. Za početak neka smanje onaj nos bolida kao u Mečke da bude sa S-ductom.
Kaj si ti lud?, Ferrari da kopija Mercedes po pitanju aerodinamike?, pa Ferrari ima revolucionaran bolid koji savrseno funkcionira upravo zbog aerodinamike .
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:01   #14
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Kaj si ti lud?, Ferrari da kopija Mercedes po pitanju aerodinamike?, pa Ferrari ima revolucionaran bolid koji savrseno funkcionira upravo zbog aerodinamike .
Sorry ali previše ravno i jednostavno.



Ne vidim neku veliku razliku u odnosu na 2016. A ne vjerujem da su tad postigli neko savršenstvo.



Naspram RB-a izgleda kao da se nisu trudili oko tog dijela
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:56   #15
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Da ali i Ferrari, kao i Mercedes ne zeli da se rijesi MGU-H u novoj verziji pravila... rekli su nesto u stilu da zele da ocuvaju Ferrarijev duh ili vec koji qurac... u prevodu to znaci da misle da su dostigli/savladali tehnologiju koja im daje prednost nad konkurencijom...
Mercedes na vrhu ali i oni su blizu....
Da naravno da ne žele, pa jasno je iz aviona da su pun kufer bolji od Renaulta, a specijalno Honde...
Mislim razmisli malo, Ferrari baš zbog motora ima prednost u odnosu na RB i McLaren, te je i prilično sigurno da će ju imat i dalje...a vrlo veliko pitanje je bi li ju imali da se zbilja ukine MGU-H, jer upravo taj MGU-H je rak rana Renaulta i Honde...

No to kaj Ferrari ima prednost nad Renaultom, ne znači da ju nema i Mečka, te da Mečka i dalje nema prednost nad Ferrariem...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:31   #16
Noćna mora Ferrarija i Mercedesa je da se Red Bull dočepa konkurentog motora. Zbog toga su jedni i drugi vjerojatno skloni održavati status quo. Naime, Mercedes ima bolji motor nego Ferrari, ali da se i taj Ferrarijev ove ove sezone našao u Red Bullu, vrlo moguće da bi sezona sasvim drugačije izgledala, a možda i završila.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:50   #17
Točno i automatski je potpuno jasno zašto je Ferrari po tom pitanju na strani Mečke...
Mislim možda bi se oni sa ukidanjem MGU-H približili ili čak i prestigli Mečku...
No apsolutno je sigurno da bi u takvoj F1 RB bio taj koji bi razvalio Ferrari, a pitanje da ih onda nebi razvalio i McLaren i di su onda...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:28   #18
Tema za 2018.-u već postoji i pokrenuta je ovdje:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=966051
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:49   #19
Heh da, dmw je bio optimistican pa je otvorio na ljeto 2016., nije ni cudo da nije zazivila.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:40   #20
Moja predvidanja sva su se pokazala krivima. Lijepo.
Al zato je mario predvidio povratak Ferrarija ispred RB-a, jedino mu ja Hamilton upitan...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.