Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 11:58   #41
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
I alkohol pomaže. I lake i manje lake droge.

To i dalje ne znači da je to dobar put.
Svatko trazi svoj nacin/put kako da najlakse prebole traumu.

Ono sto je dobar put za jednog nije za drugog.
Bitno je doc do zdravog cilja.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:05   #42
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
6 mjeseci. Taman da se lagano opustim I prepustim
Dobro da nije duze.
Nemoj rec, gotovo je? A tako je lijepo pjevao
Mislim, hajd sta sad, sta je tu je
Promjene u psihickim parametrima ocito upucivale su na ne-stabilnog lika, pa ti je -dugorocno gledano- znacajnu kotist svojim odlaskom priskrbio.

Aj, kad se vratis, pripazit cu da uneses preporucenu kolicinu alkohola i esencijalnu dozu muskaraca u svoj mladi organizam, kako bi po povratku uopce i zaboravila na nemili dogadjaj
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:09   #43
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Nemoj rec, gotovo je? A tako je lijepo pjevao
Mislim, hajd sta sad, sta je tu je
Promjene u psihickim parametrima ocito upucivale su na ne-stabilnog lika, pa ti je -dugorocno gledano- znacajnu kotist svojim odlaskom priskrbio.

Aj, kad se vratis, pripazit cu da uneses preporucenu kolicinu alkohola i esencijalnu dozu muskaraca u svoj mladi organizam, kako bi po povratku uopce i zaboravila na nemili dogadjaj
I ja sad to tako gledam. Pa ako su lagali mene, I ja lazem vas
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:16   #44
Hipohondri usamljenih srca united. Zanimljiva tema.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:19   #45
Zanimljivo je samo kako se neki dobiju poriv ispovraćati po temi o zlostavljanju. Ali može im se. Frajerština, kulerština i ostala braća.

Valjda vape za sočnim detaljima da bi njihovo stručno oko procijenilo je li nešto zlostavljanje ili nije.

Zanimljiva potreba.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:25   #46
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je samo kako se neki dobiju poriv ispovraćati po temi o zlostavljanju. Ali može im se. Frajerština, kulerština i ostala braća.

Valjda vape za sočnim detaljima da bi njihovo stručno oko procijenilo je li nešto zlostavljanje ili nije.

Zanimljiva potreba.
Oprosti ako sam nešto zabrijala, ali jel se ovo odnosilo na mene i moje upite o metodama i stanju manipulatora?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:27   #47
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Oprosti ako sam nešto zabrijala, ali jel se ovo odnosilo na mene i moje upite o metodama i stanju manipulatora?
Ne, draga, odnosilo se na post iznad mog. Iako s gđicom odavno ne komuniciram, naprosto mi je neshvatljiva potreba da se izriga na temu gdje se barem na prvoj stranici pisalo o realnom i stvarnom zlostavljanju.

A i hipohondrija je stvarna i realna bolest i nedaobog nikome pa ni bahatoj komentatorici da je iskusi.

No eto, južina, gledam di ću se pokenjati, evo tema o tuđim traumama, jupi. Jer samo se moje broje.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 12:59   #48
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne, draga, odnosilo se na post iznad mog. Iako s gđicom odavno ne komuniciram, naprosto mi je neshvatljiva potreba da se izriga na temu gdje se barem na prvoj stranici pisalo o realnom i stvarnom zlostavljanju.

A i hipohondrija je stvarna i realna bolest i nedaobog nikome pa ni bahatoj komentatorici da je iskusi.

No eto, južina, gledam di ću se pokenjati, evo tema o tuđim traumama, jupi. Jer samo se moje broje.
Aha, ok A kod mene snijeg, ali sam svejedno izgleda zbunjena.
Kužim. Mada može biti i toga da nakon svake veze gdje jedna osoba nije voljela drugu, nego je bila s njom zbog neke koristi, a ta druga se zaljubila i emocionalno vezala - da se ta osoba osjeća istraumatizirano i kao da je bila sa psihopatom. Ali svejedno, i u tom slučaju, osjećaji i traume su jednako stvarne.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:03   #49
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne, draga, odnosilo se na post iznad mog. Iako s gđicom odavno ne komuniciram, naprosto mi je neshvatljiva potreba da se izriga na temu gdje se barem na prvoj stranici pisalo o realnom i stvarnom zlostavljanju.

A i hipohondrija je stvarna i realna bolest i nedaobog nikome pa ni bahatoj komentatorici da je iskusi.

No eto, južina, gledam di ću se pokenjati, evo tema o tuđim traumama, jupi. Jer samo se moje broje.
Jel ti sad lakse? Ja sam ta koja je bahata, povracam, serem. Moze, nije problem. Ako ti je lakse tako samo daj.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:07   #50
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
6 mjeseci. Taman da se lagano opustim I prepustim
Dobro da nije duze.
Kak to da si tak kasno skuzila kakav je?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:08   #51
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Jel ti sad lakse? Ja sam ta koja je bahata, povracam, serem. Moze, nije problem. Ako ti je lakse tako samo daj.
Ne, nije mi lakše. Godinama nisam pisala na forumu o tom dijelu života jer me bilo- sram. I jer sam znala da će se kad tad pojaviti netko tko će me posrati zbog toga i učiniti da se osjećam krivom. Doduše, nisam znala da će mi netko reći da sam hipohondar i da umišljam. Jesam ja i hipohondar, ali to nema veze s tim.

No nisam to pisala sad zbog tebe i tebi sličnih nego onih koji možda čitaju ovo i prolaze nešto slično, tebi je valjda lakše kad si napisala taj slatki oneliner gdje si omalovažila ljude koje nit znaš nit poznaš nit njihove priče poznaješ. Osim što za neke od nas naravno misliš da nas poznaješ.

Pitala bih jel "kujo, rastrgat ću te" hipohondrija, ali brijem da ću onda ispasti attention whore pa bolje da stanem(o).

Ali slatko spinanje da sam se ja ovdje došla otresti, a ne ti. Ja samo svoja sranja ne pakiram u slatki ironični celofan nego ih napišem da ih ceo svet razume.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:14   #52
Tvoj post na prvoj stranici nisam ni procitala, toliko moj onliner ima veze s tim. No predlazem da se nastavimo ignorirati, bar prividno. Mos me posrat usput kad god ti pase, kao slucajno, necu vise reagirati.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:15   #53
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Tvoj post na prvoj stranici nisam ni procitala, toliko moj onliner ima veze s tim. No predlazem da se nastavimo ignorirati, bar prividno. Mos me posrat usput kad god ti pase, kao slucajno, necu vise reagirati.
Napisala si "zanimljiva tema" za temu o zlostavljanju. Drugi put je pročitaj onda barem. Jer ovdje nitko ne čita misli.

Ignoriranje prihvaćam objeručke, ne kvari mi se forumašenje.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:19   #54
Ma kaj vam je. Ovo kaj moja majka piše o mom tati je smešno. To veze sa nikakvim zlostavljanjem nema. Moj otac je fin i kulturan gospodin koji ju je eto ostavio i sad ona malo kuka. Ali nikada ju zlostavljao nije!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:26   #55
Tako je i moja pobjegla od mene jer je konacno shvatila da me ne voli. To mi je rekla tek nakon 8 godina naseg odnosa, da me nije voljela niti za vrijeme vjencanja.
I po tom bi ja trebao biti psihopat jer se ona u glavi nije mogla dogovoriti sta zeli.
Nikad medju nama nije bilo niti fizickog niti psihickog zlostavljanja, nego je presudilo to nezadovoljstvo koje je ona u pocetku ocito vjesto krila.

Na kraju joj ne zamjeram nista jer je i meni sad bolje bez nje. Samo cudi da si godinu i pol nije dosla djecu vidjeti.

Evo ovo je samo primjer kako netko moze biti bezrazlozno optuzen za nasilje ili slicno tome jer je musko, a nema nikakve veze sa time.
Govorim iz razloga sta me se napadalo na temi o mojoj bivsoj zeni.

Ispricavam se ujedno autorici jer je ovo malo van teme, ali navodim primjer da ti kojima bude tesko ponekad i nisu takve mile gerice kao sta se prikazuju.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:28   #56
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Tako je i moja pobjegla od mene jer je konacno shvatila da me ne voli. To mi je rekla tek nakon 8 godina naseg odnosa, da me nije voljela niti za vrijeme vjencanja.
I po tom bi ja trebao biti psihopat jer se ona u glavi nije mogla dogovoriti sta zeli.
Nikad medju nama nije bilo niti fizickog niti fizickog zlostavljanja, nego je presudilo to nezadovoljstvo koje je ona u pocetku ocito vjesto krila.

Na kraju joj ne zamjeram nista jer je i meni sad bolje bez nje. Samo cudi da si godinu i pol nije dosla djecu vidjeti.

Evo ovo je samo primjer kako netko moze biti bezrazlozno optuzen za nasilje ili slicno tome jer je musko, a nema nikakve veze sa time.
Govorim iz razloga sta me se napadalo na temi o mojoj bivsoj zeni.

Ispricavam se ujedno autorici jer je ovo malo van teme, ali navodim primjer da ti kojima bude tesko ponekad i nisu takve mile gerice kao sta se prikazuju.
Dobar primjer baš i nije jer je ona ipak problematična u psihološkom smislu zato jer je dečicu ostavila. Tako da bi njoj ipak prepisal neku dijagnozicu vrlo rado.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:29   #57
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ma kaj vam je. Ovo kaj moja majka piše o mom tati je smešno. To veze sa nikakvim zlostavljanjem nema. Moj otac je fin i kulturan gospodin koji ju je eto ostavio i sad ona malo kuka. Ali nikada ju zlostavljao nije!
Pa ja isto mislim da on nije zlostavljač. Odnosno, sve i da je, nikad neće saznati, a to se onda ne računa jer nije relevantno.
Jebiga, prekid je prekid, šugav i dlakav kakav je, ne treba se dodatno traumatizirati njime.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 14:01   #58
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ma kaj vam je. Ovo kaj moja majka piše o mom tati je smešno. To veze sa nikakvim zlostavljanjem nema. Moj otac je fin i kulturan gospodin koji ju je eto ostavio i sad ona malo kuka. Ali nikada ju zlostavljao nije!
Nisam to ni rekla. Glupo je ispalo. Ali ovo nije tema o meni.
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 15:07   #59
Nema smisla analizirati tog decka.

Analizirat i mjenjat mozes jedino sebe, odi razgovarati s psihologom da poradis na samopostovanju.

Mene je brat maltretirao, moja mama i dalje misli da sam ja njega izazivala i da je njen zlatni sin zdrav, to su poremecene zene i njihovi sinovi.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 15:36   #60
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Treba u skole uvesti desetak sati ucenja o poremecajima licnosti.
Sad kad citam o narcisistima i borderlajnima mi je jasno da sam bio u braku sa takvom, ali tad nisam imao znanja.
Da jesam, mozda ne bi nastradao?
Slažem se s tobom da bi trebalo uvest edukacije u škole jer onda se ostatak tvog posta možda nebi desi .

Narcizam = borderline = psihopat

Čitanje po internetima je štetno kad ideš dijagnosticirat druge ljude jednako kao i kad se ideš samodijagnosticirat.
Kad sam imala prve OCD prisilne misli po WebMD-u je ispalo da imam shizofreniju .
Ljudi se školuju popriličan broj godina i sa ovim gore dijagnozama se rijetko kad samo tako razbucuje jer ih fakat nije lako dijagnosticirat.

Znaš, netko može biti manipulativni, sadistički šupak bez da iza toga leži neka opipljiva psihopatologija. Samo karakter i ono što oni kao osoba jesu.

Što se samih psihopata tiče imam potrebu objasnit kak to ustvari funkcionira.
Imaš skalu ili spektrum. S jedne strane su empati iliti osobe koje imaju možda čak i višak empatije spram drugih, a na drugoj strani spektra su pshihopati koji nemaju baš nimalo emaptije. Svi mi smo na tom spektru, samo ovisi kojoj strani više naginješ.
Da bi bio proglašen psihopatom trebaš proći određen broj testiranja i doktora jer to definitivno nije dijagnoza koja se samo tak zakelji nekome.

Onda također imaš i "high functioning" narcise, bordere i pshiopate koji su svjesni svog poremećaja i koji sukladno tome idu možda i van prirodnog im nagona i rade ono što je generalno ispravno, a ne ono što bi oni u tom trenutku radili po vlastitom nahođenu.

Nisu svi psihopati ubojice, niti su sve ubojice psihopati.
Jednako tako nisu svi borderi i narcisi zlostavljači, niti su svi zlostavljači borderi i narcisi .

Can confirm, am border, was abused .

Sa takvim dijagnozama nije lako živjet, a pogotovo je teško borit se protiv predrasuda koje drugi imaju jer u nedostatku dovoljno stvarnog znanja netko na internetu napiše proser i generalizira.
Internet je fakat divno čudo za samopouzdanje .

Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Istina. Ali racionalizacija pomaze.
Govorim o njegovom denialu jer ne znam kako drugacije nazvati "bipolaran sam, ali samo ponekad I samo malo". Jel to prehlada?
Bipolarnost kao i svaki drugi psihički poremećaj ima različite stupnjeve ovisno o osobi.
Netko sa paničnim poremećajem će imat jedan napadaj panike dnevno, netko jedan mjesečno. Na papiru oboje djele isto slovo.
Bipolarni ljudi mogu imat učestalije izmjene manije i depresije, a to može i biti puno sporije i manje naglo. U tim slučajevima dobiješ "malo sam bipolaran" jer mu raspoloženje ne divlja iz sata u sat nego na npr mjesečnim ili tromjesečnim bazama.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je samo kako se neki dobiju poriv ispovraćati po temi o zlostavljanju. Ali može im se. Frajerština, kulerština i ostala braća. .
Nebi te trebalo čudit.
Neki su jake osobe i nikad si nebi dopustili da budu zlostavljani, pa to vole pokazat i dokazat nama slabima. /s
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.