Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Pogledaj rezultate ankete: Bitcoin balončina da ili ne?
Balončina veća od tulip manije 175 59.12%
Nije balončina 121 40.88%
Glasovatelji: 296. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 20:40   #941
Molim da se moji tekstovi ne pripisuju drugima. Hvala

Na mreži-tv vam dvojac Hrvoje-Brano tumače što je to Bitcoin. ludilo
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 15.01.2018., 20:42   #942
ne tribaš gledat mrežu, ja san ti već objasnija

a glosa... editira postove nakon što ih netko quota
strange quark is offline  
Old 15.01.2018., 20:59   #943
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
ne tribaš gledat mrežu, ja san ti već objasnija

a glosa... editira postove nakon što ih netko quota
Ne gledam ja mrežu da nešto saznam o BTCu nego da vidim koliko Prpa kuži problematiku.

Moram priznati da se pogubio objašnjavajući ETH smart ugovore..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 15.01.2018., 23:58   #944
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
To ti je isto kao da netko napravi bitkoin, kaže da je to bolje nego dolar, pa bitcoin naraste 10 puta. Onda netko napravi neku drugu kriptovautu drkoin, kaže da je bolja nego bitkoin, pa drkoin naraste 30 puta. Onda netko napravi neki treći kurac, kaže da je taj kurac bolji od prethodnog kurca, pa taj kurac naraste....


Ovo sam se tako dobro nasmijao al bogamo si to ljepo sažeo, živa istina.

Recept je da ubaciš malo "catchy" words tipa disrupting tehnologija, decentralizirano, roadmap i whitepaper da izgleda malo napredno.

Još dodaš neku single page sa puno jednostavnih grafika i dodaš par linija teksta kako se povezuju sa velikim imenima iz etabliranih biznisa i eto zabave
Scaras is offline  
Old 16.01.2018., 00:07   #945
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Bitcoin sam po sebi nije prevara, ali skoro sve što ga okružuje je prevara.
Mjenjačnice su bucket-shopovi koji deru klijente i svako malo budu sasvim slučajno "hakirane", cijena je izmanipulirana do besvijesti očitom prevarom kao što je Tether i drugim manipulacijama tržišta.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bucket_shop_(stock_market)

Vidiš dobro da si me podsjetio na to, davno ima da sam taj članak čitao na wiki

Slično bogami samo u drugoj verziji.

Meni su najjači ICO,svi na istu foru:
"MI ćemo napraviti neki blockchain za plaćanje/praćenje ugovora/podrijetla imovine bla bla, to je revolucija, decentralizirano, hashano bla bla i sve velike fime će iskrcavati gadnu lovu da uzmu NAŠ blockchain tehnologiju"

I mi vam ne nudimo da kupio udio u firmi
A ne ne
Mi vam nudim naš COIN.
OK ?
A šta ću ja sa njime ?
Pa....možeš ga tradeat ? Jer će "kupci" naših usluga trebat jednog od 36 753 000 preminanih tih "specijalnih novčica" da prebacuju svoje goleme pare praktički bez provizije(jer je neće imati jer mi smo super novi i decentralizirani,zašto bismo to naplaćivali, ko jebe paypal i Western Union i Swift i banke)
( u potpisu firma iz Singapure ili nekogo otočja)

A bogami pare vole centralizirano skupljati to nije upitno
Scaras is offline  
Old 16.01.2018., 00:14   #946
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Hehe, a sad da i ja malo drukam, gledajte kako mi boolberry razvaljuje

I recimo ovaj connectX
Skupljam airdropove pa sam skupio i ovaj. Usput se i informiram o coinu. Dakle ovi momci ce poslat 108 satelita u svemir, i na tim satelitima vrtit nodove
Ovi su stoput gori od one ekipe šta trpa ASICSE u hlađene kontenjere i onda ih šalje po svijetu da majnaju tamo di je najeftinija struja.

Pa ovo nema nigdje
Scaras is offline  
Old 16.01.2018., 04:17   #947
Bitcoin - tema za skeptike

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ne gledam ja mrežu da nešto saznam o BTCu nego da vidim koliko Prpa kuži problematiku.

Moram priznati da se pogubio objašnjavajući ETH smart ugovore..........

Pripic...

Eh...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 16.01.2018., 05:12   #948
Tema je bitcoin i balon, zar ne?

Kada već o tome diskutiramo postavlja se pitanje jeli bitcoin u traženju svoje tržišne vrijednosti postao balon ili nije. To sada neznamo i to ćemo saznati tek naknadno kada prođe neko vrijeme.

U međuvremenu dok čekamo na objavu istine razmislimo malo o fenomenu balona jer svi baloni nisu jednaki. Njihova baština može biti jako različita i po cijeni koju se mora platiti i po eventualnoj kolateralnoj koristi koja iz njega proizlazi.

Evo dva različita balona kroz koja smo prošli.

Tzv dot-com balon na prelazu u ovo stoljeće uz gubitak za mnoge koji su u njega investirali ostavio nam je za baštinu tehnološki napredak koji je otvorio široke mogućnosti na kojima se gradio daljnji razvoj digitalnog segmenta privrede. Za razliku od njega financiska kriza 2009. godine kao posljedica zaduživanja i kolapsa tržišta nekretnina u Americi ostavila u nasljeđe samo bankrotirane lnstitucije čija sanacija je koštala oko 700 bez ikakve kolateralne koristi.

Što će biti baština eventualnog kolapsa balona kriptovaluta ako se dogodi? Ako ništa drugo a ono svijest da postoji mogućnost novca koji je drukčiji od današnjeg Fiata. A to je već mnogo.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.

Zadnje uređivanje glosa : 16.01.2018. at 05:26.
glosa is offline  
Old 16.01.2018., 08:04   #949
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Što će biti baština eventualnog kolapsa balona kriptovaluta ako se dogodi? Ako ništa drugo a ono svijest da postoji mogućnost novca koji je drukčiji od današnjeg Fiata. A to je već mnogo.
Stvar je u tome što ne postoji. Fiat je službena valuta nametnuta od države a to što ti promijeniš fiat u kripto da bi netko drugi napravio isto ali u suprotnom smjeru je najobičnija budalaština.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 16.01.2018., 09:17   #950
Upravo je u tijeku veliko ispuhivanje balona na burzama - ima možda neka posebna vijest koja je tome uzrok?
argusX is offline  
Old 16.01.2018., 09:32   #951
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što ne postoji.
Nisam znao da se ovdje bavimo i egzistencijalnom filozofijom Po čemu Bitcoin ne postoji?

Quote:
Fiat je službena valuta nametnuta od države a to što ti promijeniš fiat u kripto da bi netko drugi napravio isto ali u suprotnom smjeru je najobičnija budalaština.
Iako je država značajna za postojanje valuta u makroekonomskom smislu, ljudi ne koriste valute samo zato što im je država to nametnula. Kuna se ne koristi gotovo nigdje van granica Hrvatske, a dolar, euro, jen i funta se koriste i u drugim državama bez da je to izravno nametnuto ičim osim ekonomskom snagom tih država.

Već sam govorio da kripto nije zamjena za fiat niti se te stvari uopće mogu uspoređivati. Bitcoin je hibrid između financijskog asseta i platne mreže.

Inovacije su normalne i očekivane u financijskoj industriji, iako ova nije bila planirana kao takva.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 16.01.2018., 09:40   #952
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Nisam znao da se ovdje bavimo i egzistencijalnom filozofijom Po čemu Bitcoin ne postoji?
Odgovarao sam na post, nisam rekao da bitcoin ne postoji nego "drugačiji novac od današnjeg".
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Iako je država značajna za postojanje valuta u makroekonomskom smislu, ljudi ne koriste valute samo zato što im je država to nametnula. Kuna se ne koristi gotovo nigdje van granica Hrvatske, a dolar, euro, jen i funta se koriste i u drugim državama bez da je to izravno nametnuto ičim osim ekonomskom snagom tih država.
Kako to misliš koriste se u drugim državama? Samo jedna je službena valuta i jedino nju ljudi (legalno) koriste.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 16.01.2018., 10:12   #953
Quote:
argusX kaže: Pogledaj post
Upravo je u tijeku veliko ispuhivanje balona na burzama - ima možda neka posebna vijest koja je tome uzrok?
Posebna da, nova ne. Sve je ovo ogromna baloncina
__________________
bok
markotros is offline  
Old 16.01.2018., 10:18   #954
Ipak ima - vijest da je Kina konačno zabranila kriptovalute http://www.hegnar.no/Nyheter/Boers-f...r-kryptovaluta očekivano dakako
argusX is offline  
Old 16.01.2018., 10:18   #955
Ajde, ajde, hodlajte sad, nije to nista...15%.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 16.01.2018., 10:23   #956
Brlj4 is offline  
Old 16.01.2018., 10:30   #957
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Odgovarao sam na post, nisam rekao da bitcoin ne postoji nego "drugačiji novac od današnjeg"
Novac nije tako uzak pojam kako se tebi čini.

Quote:
Kako to misliš koriste se u drugim državama? Samo jedna je službena valuta i jedino nju ljudi (legalno) koriste
Ako misliš kao sredstvo plaćanja, onda svakako. Ali pogledaj npr. euro, to je valuta u kojoj se štedi, u kojoj se odobravaju krediti, koja je lako zamjenjiva u mjenjačnicama...Politikom HNB-a tečaj kune se vezuje uz euro na sličan način kako to radi 70-ak zemalja sa dolarom. Kada kao država uzimaš kredit, možeš to ugovoriti u euru ili dolaru, nikako domaćoj valuti. Izvoz i uvoz neću ni spominjati...

Normalno je da su neke valute jače od drugih i to nije samo zbog nečijeg nametanja, nego zbog ekonomske snage.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Old 16.01.2018., 11:06   #958
e, a kako je Leonidas završio?
Demografskislom is offline  
Old 16.01.2018., 11:57   #959
Quote:
Demografskislom kaže: Pogledaj post
e, a kako je Leonidas završio?
Kao legenda!
__________________
bok
markotros is offline  
Old 16.01.2018., 12:40   #960
Quote:
Demografskislom kaže: Pogledaj post
e, a kako je Leonidas završio?
on je poginuo u korekciji, ali njegova braća su ishodlala
DoctorEvil is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.