Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 11:55   #1
Nakon prekida... :(

Pozdrav, registrirao sam se iskučivo zbog savjeta. Čitao sam par postova prije registracije na forumu u vezi ovoga...

Da, u vezi prekida je... Imam 21g. Bio sam u vezi sa curom koja je bila na faksu u gradu u kojem živim u Slavoniji. Bila je prva godina fakulteta i nakon prve godine se prebacila na drugi fakultet koji nije u mome gradu nego dosta udaljen. Unatoč tome ne mogu je zaboraviti jer je bila cura u koju sam se istinski zaljubio, izlazili smo, družili se... Ona je rekla da je gotovo jer je iz drugog grada dosta udaljena od mene. Vjerojatno je našla i zamjenu... Ne znam je li bila samnom samo zbog provoda ili što već. Ali ne želim pomisliti na to jer mislim da u gotovo godini dana veze mislim da joj je bilo stalo do mene. Od tad nismo se nikako niti ćuli, a kamoli da se ona javi niti išta, kao da se ne znamo. Ona je meni na pameti svaki dan i uvijek mislim joj bar napisati poruku da bar kako je, ali me nešto sputava u tome. Od tad ne mogu spavati, u nekom obliku sam ako mogu nazvati tjeskobe, emocionalnog i groznog stanja gdje noću ne mogu spavati zbog nje, naša veza i sve što smo prošli mi je u glavi uvijek. Cijeli život mi se srušio. Slomljen sam cijeli. Nemam utjehe u nićemu. Dao bih sve da je tu i da budemo zajedno. Mislim da u vezi nisam pogriješio ništa jer se uskladim sa osobom s kojom sam.
Ne poznam što je obrok više, izolirao sam se od svih, ne idem nigdje nego samo neke tužne uspomene što me vraća u to prekrasno razdoblje. Nisam razgovarao s nikim o tome jer ne želim zamarati ljude, ne znam ni kako si pomoći na koji naćin ako postoji. Dok ovo pišem grozno se osjećam, bojim se da sam psihićki puknuo, toliko me grize iznutra to da je teško riječima opisati. Sjećam se njenog svakog koraka, doslovno kako diše, pričanja samim sa sobom kroz plač u nadi da će se sama javiti, ali ništa... Ne znam je li ispravna stvar da se obratim za stručnu pomoć ili nešto slično tome jer ne mogu podnijeti da nismo skupa, curu koja sam volio i prihvatio onakvu kakva jest. Kako dalje, na koji način, što napraviti?
najkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 11:57   #2
sve 5, ali imaš temu gotovo identičnog naziva malo niže
budu to valda moderatori prebacili.

I ja sam opsesivno bio zaljubljen u jednu curu nekoliko godina, ali kad shvatiš da nju doslovno boli kurac za tebe, bit će ti lakše.
Depresija je normalan osjećaj u takvoj situaciji, ali proći će. Sad kad-ovisi o tebi najviše. Vrijeme liječi sve rane. I moraš jesti, kolikogod teško bilo jer iz hrane mozak dobiva glukozu da može normalno raditi.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:23   #3
Hvala Diego Rivera na postu.

Htio bih zadržati separatno temu tako da se ne izgubim u moru drugih postova koji se miksaju sa ostalim temama. Ako je moguće, dapače.


Dosta sam čitao odgovora i u gotovo svakom rezime je bio "proći će....". Ne znam kako će i oće li ikako proći kad o toj osobi mislim svaki dan, ne prođe dan da ne pomislim. Ne znam kako osoba kao ona mogu tako ,,izbrisati" nekog na taj način kao da se nismo poznavali. Pokušavao sam ju zaboraviti na način da upoznam druge cure ali ne ide nikako. U gotovo svakoj sam vidio nju, njen izgled. Samo me oblije tuga gdje zaplačem kao dijete (da, čudno je kad muškarac prizna to) kad sam pored neke druge. Jednostavno ju ne mogu zaboraviti. Bojim se da neću naći utjehu u nijednoj drugoj...
Samo beskonačno sjećanja o njoj. Osječao se nisam nikad ovakvo, psiha mi je uništena bar mislim.
najkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:39   #4
Dobro ti kaže Diego, moraš jesti i piti jer ćeš se ipak osjećati mrvicu bolje, prisili se da strpaš nešto u kljun tu i tamo. Vježbaj, radi nešto fizički, pomaže ne misliti jer ti je koncentracija usmjerena na to što radiš. Moja preporuka izbjegavaj alkohol, bar meni nije odgovarao jer pojačava sve negativno.
Letargija koja nastupa je totalno kontraproduktivna i treba je na bilo koji način svesti na minimum, tj. na one trenutke kad stvarno "pukneš" i prepustiš se vlastitom jadu. Da, i to je potrebno ! Plači, kukaj, jecaj i sve ostalo ali ne dozvoli si da traje po cijele dane, nego kad te stvarno uhvati da moraš i taj ventil otvorit pa sve nek ide van u 3pm, činjenica je da to oslobađa ali ima i svoju zamku u koju si nesmiješ dopustit bit ulovljen. Ne vrti to u krug da od tebe ne ostane samo jad i čemer, a to ne želiš.
Motanje oko drugih cura ti u ovom trenutku može samo odmoći jer će te svako malo nešto podsjetiti na "nju". Daj si par mjeseci dok ta grozota prođe jer isto nije fer da nekom drugom preneseš efekte svoga trenutnog stanja. Druži se s dečkima, za sve ostalo tu su i dobre duše s foruma koje uskoče kad je potrebno.
Vjeruj da će proći, i proći će...
Drž' se !
Blurred Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 15:36   #5
Quote:
najkoo kaže: Pogledaj post
Hvala Diego Rivera na postu.

Htio bih zadržati separatno temu tako da se ne izgubim u moru drugih postova koji se miksaju sa ostalim temama. Ako je moguće, dapače.


Dosta sam čitao odgovora i u gotovo svakom rezime je bio "proći će....". Ne znam kako će i oće li ikako proći kad o toj osobi mislim svaki dan, ne prođe dan da ne pomislim. Ne znam kako osoba kao ona mogu tako ,,izbrisati" nekog na taj način kao da se nismo poznavali. Pokušavao sam ju zaboraviti na način da upoznam druge cure ali ne ide nikako. U gotovo svakoj sam vidio nju, njen izgled. Samo me oblije tuga gdje zaplačem kao dijete (da, čudno je kad muškarac prizna to) kad sam pored neke druge. Jednostavno ju ne mogu zaboraviti. Bojim se da neću naći utjehu u nijednoj drugoj...
Samo beskonačno sjećanja o njoj. Osječao se nisam nikad ovakvo, psiha mi je uništena bar mislim.
Kad izgubimo bilokoga, bio to kućni ljubimac, cura/dečko, član obitelji ili nekoga četvrtog, mora se proći proces žalovanja. Ako toga nema, samo si potisnuo tugu, ili si psihopat. Ali, neki ljudi žaluju kraće, a neki duže, jer nismo svi istog karaktera. Bilo bi dosadno da jesmo. I ovak je ponekad dosadno, ali jbg
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 16:13   #6
Imaš 21 godinu, još češ ti očvrsnut u vezi prekida vezica koje su tebi bile prava ljubav bla bla. Kad si mlad idealiziraš previše osobu s kojom si bio vezan da zaboraviš sebe kao apriori.
Tko je ona da moraš mislit o njoj svaki dan? Možda ona na tebe gleda samo kao kratki provod i uopće joj nisi napet a pogledaj sebe sliniš za njom. Shvatiš ces decko kad ti ona prava ljubav, nevina, draga ispadne kao neka zadnja drolja. Cure ti glume neke djeve koje od tebe traže sve i žele da ih se idealizira kao takve a zapravo znaju biti puno gore od nas muških. Sve su ti to iluzije u tvojoj glavi. Naci ces si novu curu. Samo se ti skuliraj, vježbaj, sport, jedi. Zaboravi ju mala vjerojatno vec jaše novog.
Volimzivotne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 19:44   #7
Je, Volimzivotne, zene idu okolo i vicu "idealiziiiiiraj meee". Pogotovo ljudima za koje nas generalno npli kurac. Sve moramo svima bit kraljice .

Zena je napravila najbolje moguce u ovoj situaciji...
Promjenila je mjesto stanovanja, a s obzirom da ocito nije fan veza na daljinu ili joj nije dovoljno stalo da bar pokusa(ju) prekinula je i vezu i kontakt.
Zar bi bilo bolje da mu se javlja, pa da on ima JOS lazne nade?
Bar je ispala covjek i napravila je sto je fakat ljudski.
Sve ovo sto se odvija u njegovoj glavi nit je trazila nit moze utjecat na to.

Autore, savjete si dobio, a ja bi samo nadodala da ti je ona izjava iz prvog posta o tome kako ziher nisi pogrijesio malo kriva. Nitko nije savrsen i pokusaj gledati dali si fer iz svakog kuta ili samo onog iz kojeg tebi pase.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 22:45   #8
Ok Dire ali cura je navela jedan razlog i to onaj razlog koji nemora nužno biti barijera da zapravo stvarno ima nešto posebno kod njih dvoje. On si je zamislio da je to jedina barijera koja stoji izmađu njih dvoje. Ta udaljenost od grada do grada Razumijem to s njene strane jer joj je zapravo teže priznat neke prave razloge prekida. Ne želi ga povrijedit.

Ali nedostatak toga je da si autor razbija glavu jer misli da je jedini uzrocnik kraja te veze udaljenost a on ju tobože voli. Ima više razloga i ona ti to nema srca reći da te ne uvrijedi baš zato jer je skuzila koliko ti nju voliš pa ti hoce olakšat a zapravo ti otežava. Ja znam gro ljudi koji imaju vezu na daljinu i super funkcioniraju. Ima neka cura iz GB koja se loži još nakon 5 godina na mog frenda i želi biti s njim. Htio sam biti malo okrutan prema autoru cisto da mu bude lakse zaboravit na tu curu jer vidim da se dosta bori s tim. Ajd autoru reci joj da se seliš u njezin grad da vidimo što će na to odgovorit. Ne želi te.. naci ces novu. Zabrijao si da je ona prava ovo ono. Ma ima puno pravih cura oko tebe. Proširit ces ti horizonte. Puno srece

98% prekida ti ima taj mekani diplomatski pristup. Iza toga se krije zapravo okrutnija istina. To samo moras spoznat . Sretno autore
Volimzivotne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 22:55   #9
Jel ovo opet neki nepismeni trol

Poslano s mog kauča
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 23:01   #10
Ostavila ga je i šta bi sad još trebala?

Spominje se to famozno njeno naskakivanje na drugi kurac paralelno sa savjetim da on nađe drugu žensku.
I koja je razlika? Osim što je ona zlo* jer ne uzima u obzir bivšeg?

Mogla mu je reći sto i jedan razlog, ali on bi bio u stanju izidealizirat i to. Vjerojatno bi okrenuo na onu "ma lagala me samo da mi lakše sjedne prekid i ustvari je problem samo daljina, a ne sve ovo ostalo".

Ljudi prekidaju i zbog puno banalnijih razloga, veze se raspadaju i kad se partneri prestanu voljet u istom gradu.
Da je sjebano biti na strani onog koji još voli nekog kome više nije stalo - to sigurno.
No ne vidim zašto bi bivši/a trebao zaustavit svoj život zbog toga. Lako je srat kad nas netko ostavi, ali kad smo mi u ulozi onih koji žele nastavit dalje baš se pitam koliko ljudi bi čekalo da se bivši/a oporavi, pa si tek onda tražili novog partnera. Takav koncept je toliko besmislen da iskreno ne kužim kak odrasla osoba može smatrat da bi tak nešto bilo okej.

Ona je htjela prekid i sad je na njoj što će dalje radit sa svojim životom, jednako kao što je na njemu što će radit sa svojim.

Nisu svi ljudi stvoreni za veze na daljinu i mislim da relativno malen broj istih opstane na duže staze i završi sretno. Postoje iznimke, ali svako pravilo ima svoju iznimku.

*da ne kažem onu riječ koju ekšli tu drugi stave
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:45   #11
Quote:
najkoo kaže: Pogledaj post
Pozdrav, registrirao sam se iskučivo zbog savjeta. Čitao sam par postova prije registracije na forumu u vezi ovoga...
To sto pises da nisi nista skrivio, zaboravi. Ne radi se o tome, nego o cinjenici da njoj vise nije stalo do tebe i ona je posteno prekinula vezu. Da li ima drugog, to se tebe ne tice, ono sto tebe treba da se tice je, da ona vise NE zeli da bude sa tobom. Proces sazrevanja sadrzi i sposobnost da se shvati i prihvati konacna tacka - kraj neke zajednice. Tebi je to prvi put i naravno da te boli kao vrag. To sto od sebe pravis zrtvu, pa ne jedes, samo ce tebi da se obije o glavu, veruj mi, niko nece da te zeli i da sece vene zato sto ti ugrozavas svoje zdravlje. Pusti se tih decijih ucenjivanja zivota i sudbine. To sto te je strefilo je veliki udarac za tebe, ali to ne znaci sada da trebas da pocnes da stetis sebi, nego da treba da postepeno prihvatis cinjenicu i da shvatis realnost zivota.

Isplaci se, odtuguj vreme koje je potrebno. Svi mi smo prosli to stanje i znamo koliko je to tesko i kako zna da smozdi coveka. Jedini lek ti je da zabavis misli necim drugim, necim sto nece da te podseca na nju. I tako ces stalno da je vidis pred ocima, dok se ta veza koju osecas prema njoj ne pokida. Nemoj na silu da sprecavas kidanje veze sa njom u svojoj glavi, ona je odavno vec prekinula tu vezu sa tobom. Sport, ucenje, bavljenje hobijem ce ti malo odvuci misli na drugu stranu, ne svo vreme, ali to vreme kada neces misliti na nju vise, ce postajati sve duze i tako ce vremenom i bol da splasne. To je proces koji ne mozes ubrzati, mozes samo sebi malo olaksati, tako sto se uhvatis da radis neke druge stvari.

Nekima je potrebno tri meseca, nekima sest, nekima godinu dana ili vise da prebole nekoga. Sve zavisi od toga, da li hoces da glumis zrtvu ili hoces sto pre da se ukljucis u normalan zivot. Smrt i rastanci su neminovan deo naseg zivota i svako, koga to pogodi prolazi uzasno tesko vreme. Postoje ljudi koji sebi olaksaju tako da se kupaju u svom bolu i nikada se sasvim ne oslobode toga, ali postoje i ljudi, koji shvate da moraju prihvatiti cinjenicu da su ostavljeni. Onda se vremenom i bol smanjuje. Tuguj kada ti se tuguje, placi kada ti se place, ali ne pravi drame za trece osobe. Moras to da resis sam sa sobom. To je ono sto je prilicno bolno, ali tako se sazreva, ne boli manje ni sa 40, ni sa 70 godina.

Okreni se necemu sto do sada nisi radio. To ce ti doneti nove misli i pomoci ce ti da organizujes svoj zivot na drugi nacin, jer je to potrebno da uradis. Ako sve vreme samo posmatras rupu koju je ona ostavila u tvom zivotu, imaces muke mnogo duze, nego sto je potrebno. Ne trazi krivca u sebi i ne misli da si savrsen. To je promasen pravac. Ljudi jednostavno prestanu da su zaljubljeni u nekoga, ne mora ni da postoji neki veliki razlog. I meni se to desilo, da mi je jednog dana samo sinulo u glavi, da ne zelim vise da trosim vreme na jednu osobu. Nije bilo povoda za to, jednostavno se dogodilo tako i ja sam ga ostavila, kako bih sebi i njemu ustedela svadje, rasprave, objasnjavanja. To se cesto dogodi kod osoba koje su zaljubljene, jer je zaljubljenost osecaj koji podize adrenalin, luci serotonin u mozgu, i naravno da ne zelimo da se taj proces prekine. Medjutim, zaljubljenost nema onu dubinu, koju ima ljubav. Zbog toga puknu veze i to cesto jednostrano, dok druga strana misli da je sve u redu.

Ako bi sada pokusao da se tesis sa drugim decvojkama, napravio bi samo jos veci problem sebi i povredio bi druge, neduzne devojke. Nemoj to da radis, nemas pravo na to. Prvo izleci svoje srce i svoje misli, pa tek onda razmisljaj o tome da budes sa drugim devojkama. Nemoj da zivis stihijski, iako te je ovaj udarac izbacio iz koloseka. Isplaniraj sebi svoj dan i drzi se tog plana. Nece ti biti zabavno u pocetku, ali svaki dan ces videti kako mrvicu po mrvicu pocne da ti bude lakse. Sve dok sazaljevas sebe i to sto si izgubio, ti si blokiran i stetis sebi. Pusti svoje osecaje tu gde jesu, pusti i tugu da te pritiska, ali gledaj da izvrsavas svoje dnevne obaveze ako ih imas. Ako ih nemas, napravi ih, kako bi dobio strukturu u svom zivotu. Prevazidji sebe, iako te mrzi da nesto radis, idi na predavanja, ili u biblioteku, idi negde, gde nisi bio sa njom i nisi planirao da ides sa njom. Planiraj svoj zivot, nemoj da dozvolis da te voda nosi. Cim si se ovde obratio za savet, to znaci, da zelis savet sta da uradis da olaksas sebi. E, pa, uradi onda nesto od predlozenog. Kao prvo, stalno ponavljaj sebi, da je ova epizoda u tvom zivotu okoncana i da moras da organizujes zivot, kako bi krenuo dalje.

Ne spijuniraj je sta ona radi, gde ide, sta pise na Fejsu i da li ima drugoga. Ona te NE zeli vise u svom zivotu i ti MORAS da prihvatis to. Svi mi smo morali da se izborimo sa takvom cinjenicom u zivotu, svejedno da li smo slabi ili jaki. I ti ces uspeti u tome, samo nemoj da se predajes i nemoj da stetis sebi zbog nekog teatralnog efekta. Jer, nesto drugo ovo tvoje prestajanje uzimanja obroka, nije. Jedi na silu, ako ti je muka, veoma dobro znas da unistavas zdravlje sebi kada ne jedes, jer ti slabi imuni sistem. Cuvaj svoje zdravlje i svoju pamet. Smisli kako bi najradije organizovao svoj zivot u okviru svojih mogucnosti i postupi tako. Potrajace jos neko vreme, da ce ti biti tesko, ali ce poceti da ti bude lakse, ne odjednom, ali polako, svaki dan sve vise. Ako se prepustis tuzi bez prestanka, neces moci da se oporavis od ovoga sto si doziveo. Budi pametan i stegni zube. Izdrzaces sve to i bice ti bolje. Garantujem ti.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 00:31   #12
Quote:
najkoo kaže: Pogledaj post
Pozdrav, registrirao sam se iskučivo zbog savjeta. Čitao sam par postova prije registracije na forumu u vezi ovoga...

Da, u vezi prekida je... Imam 21g....
Proci ce, kad shvatis da ti se ne isplati zalit za nekim kome do tebe nije stalo, ili je stalo toliko malo da je isto kao da i nije uopce.

Kad to skuzis, pocet ces se oporavljati, jer ti sada gledas na stvar kroz samo svoju prizmu, a da bi sagledao kako treba trebas gledati i kroz njenju, a njena je takva da ju zaboli dupe za tebe sad vise ili manje ili srednje malo, ili srednje malo manje ili jako malo itd...

U svakom slucaju tebi je vise stalo do nje nego njoj do tebe i to nek ti je zvijezda vodilja, toga se uvijek sjeti jer ona nije pokusala nista da ostanete zajedno, niti ti je sta nudila, niti ti je sta predlozila, niti te ista pitala, znaci ti joj nisi bitan faktor.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.