Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2007., 15:49   #21
Iak, jedna serija ne zivi samo od odlicne vizualne izvedbe... Evo, uzmite npr. Ergo Proxy - animacija & character design da ti donja vilica kresne o koljena, prica - kad ju se prepricava - zvuci mega-super-ultra-itd.-cool, ali taman kad se ko debeli bedasti saran ulovis na udicu, otkrijes da si zagrizel ne na masnu, frisku glistu, nego na staru vec prozvakanu uzicu za cipele.

Prica o Romdeau, rajskom gradu buducnosti, u kojem ljudi zive okruzeni luksuzom, uzivajuci u slobodnom vremenu dok sve poslove za njih obavljaju roboti zvani Autoreivi, pocinje prilicno napeto: Opasni Cogito-Virus pocinje se siriti medju mehanickim pratiocima ljudi i uzrokuje budjenje svijesti u autoreivima, sto u ekstremnim slucajevima zavrsava time da oni brutalno napadaju svoje gospodare. Inspektorica Rel Mayer, unuka regenta Romdeaua, dobiva u zadatak istraziti seriju krvavih ubojstva koji se pripisuju jednom zarazenom autoreivu. U tijeku istrage, ona se neprestano spotice preko Vincenta Lawa, introvertiranog, skoro sramezljivog imigranta koji radi u Diviziji za Kontrolu Autoreiva i ciji je zadatak zarazene autoreive identificirati i eliminirati. Ta dva lika cini se stoje u potpunoj opoziciji: Vincent je imigrant koji svim snagama pokusava postati dobar i cijenjen gradjanin Romdeuske utopije; Rel je kao razmazena unuka regenta pripadnik privilegirane klase, koja iz sveg srca mrzi Romdeau i totalitarni rezim koji se zapravo skriva u pozadini rajske iluzije. Kad iz visokosigurnosnog laboratorija pobjegne experimentalno bice zvano Proxy i pocne harati ulicama grada, njihove putevi postaju nerazdvojni, i oni se zajedno upustaju na opasno putovanje - Vincent u potrazi za svojom prosloscu, a Rel u potrazi za istinom u moru lazi medju kojima je odrasla...

Malo je teze odmah od pocetka zavoliti ovaj anime - prica je vrlo fragmentirana i isprva djeluje konfuzno. Ali svi oni hard-core anime fanovi koji prebrode prve dvije epizode naci ce se u jednom fascinantnom svijetu koji lagano podsjeca na - iak nije bas potpuno kao - svijet Blade Runnera, u kojem bica koja su tek postala svjesna sama sebe pocinju preispitivati motive svojih stvoritelja i tragati za smislom svoje egzistencije. Likovi su odlicno napravljeni - hladnokrvna kucka Rel, zbunjeni, izgubljeni Vincent i mala autoreiv curica Pino, koja je zarazena Cogito-Virusom i prolazi kroz sve ono kroz kaj je i Pinokio moral proci prije nek je postal "pravi djecak" - odmah osvajaju bodove simpatije. Problem je u tome da autori tih likova otprilike od polovine serije vise ne znaju kaj s njima napraviti, i u pokusaju da se ko pijan plota jos uvijek drze originalne teme - odnosa inteligentnih bica i njihova stvoritelja i potragu za Raison d'Être - opasno se poskliznu na bananu koju su previdjeli u radnji. A kad se jednom poskliznu, serija ide nizbrdo brze neg sanjke Djeda Mraza na friskoj jutarnjoj poledici, i vise je ni deus ex machina na kraju nemre spasit...

Ako vas fasciniraju vizualni efekti i tehnicka izvedba animea, onda Ergo Proxy ne bi smjeli propustiti. A ako trazite uzbudljivu pricu s plauzibilno karakteriziranim protagonistima i volite lagano mracne cyberpunk svjetove... Onda odgledajte prvih 10 epizoda, uzivajte u njima, i pravite se da ostatak serije nikad nije napravljen.

Cheers,

Hood
__________________
You can never have too many knives, his father had told him. Unless they're pointed at you, and by people who don't like you much. ~ Last Argument of Kings
Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 14:27   #22
Quote:
Buby kaže: Pogledaj post
Imam ja sve od dragon balla i još nešto animea ako nekoga zanima nek se javi na pm.
dali netko zna gdje se mogu skinuti sve epizode od dragon ball-a Z
andrlonc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 21:52   #23
Yep nije bit u animaciji toliko ako priča sucks-a. Bar meni.
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 21:59   #24
Preporuke?

Hellsing je odličan jer je pomalo bizaran ali ako hoćete stvarno bizaran anime: "Neon genesis evangelion". Ako ste normalni onda nemojte gledati taj anime.

Vampire Hunter D je prelijep i jako bazna pričica.

Full Metal Alchemist je istovremeno za djecu i za odrasle.

Cowboy Bepop je izvrstan.

Kenshin OVA je ok, neloš.

Wolf's Rain nije loš ali završi pomalo bezveze, nema epa za kraj,
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 22:10   #25
Je slažem se za NGE :-D, no to je bizarnost na potpuno drugačiju stranu od Hellsinga (koji mi nije bizaran, jednom kad se navikneš na rijeke krvi i sl)
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 06:37   #26
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Preporuke?

Hellsing je odličan jer je pomalo bizaran ali ako hoćete stvarno bizaran anime: "Neon genesis evangelion". Ako ste normalni onda nemojte gledati taj anime.

Vampire Hunter D je prelijep i jako bazna pričica.

Full Metal Alchemist je istovremeno za djecu i za odrasle.

Cowboy Bepop je izvrstan.

Kenshin OVA je ok, neloš.

Wolf's Rain nije loš ali završi pomalo bezveze, nema epa za kraj,
Ako vam se gleda bizarna serija obavezno pogledajte Angel Sanctuary.
bojki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 15:16   #27
Pa, dobro, kad ste vec ovaj moj Hellsing topic prosilili na svekoliki anime, da i ja dam par preporuka . Ovako, moje preporuke su definitivno Death Note, novi anime zaista nevjerojatno dobrog crteza i price, zatim Claymore, za sve one koji vole mracnu atmosferu, tu bih dodao jos i The SoulTakera, i definitivno Monster....Ima ih jos dosta, ali eto, to mi je iz rukava
slavonac_1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 15:34   #28
Inu Yasha

kakav vam je Inu Yasha
meni je lik odličan a pogotovo mi je legendarno kad mu Kagome kaže SIT!

p.s.Miroku-sama je leeeeeeegenda!!!
wizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 22:11   #29
Quote:
wizzy kaže: Pogledaj post
kakav vam je Inu Yasha
meni je lik odličan a pogotovo mi je legendarno kad mu Kagome kaže SIT!

p.s.Miroku-sama je leeeeeeegenda!!!
Ova anime serija je dobra,ima dobre efekte,jedino je priča pomalo dosadna,tj. vrlo puno episoda sa istim sadrzajem (npr. Inuyasha se bori protiv demona i on u vecinu sličaja pobjegne).
bojki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 22:20   #30
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Wolf's Rain nije loš ali završi pomalo bezveze, nema epa za kraj,
Ponukana tvojom preporukom, posudih i pogledah prvih 5 epizoda, i za sada se slazem s prvim dijelom tvoje recenzije - nije los. Ali nije bas niti tak prevec dobar, pa sam malo, ono, na rubu odluke... Isplati se odgledati do kraja? Ili je kraj, kak si spomenul, bas stvarno tolko bezveze, da se samo bum razocarala i pjenila? Kaj je tvoje misljenje? To see or not to see, that is the question... Hvala unaprijed na savjetu.
__________________
You can never have too many knives, his father had told him. Unless they're pointed at you, and by people who don't like you much. ~ Last Argument of Kings
Hood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:30   #31
Ima par lijepih dijelova, isplati se jer ima čudan kraj, malo za razmisliti (ovi japanci su tako zanimljiviji od amerikanaca).
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 21:53   #32
Quote:
slavonac_1982 kaže: Pogledaj post
Ovako, moje preporuke su definitivno Death Note, novi anime zaista nevjerojatno dobrog crteza i price


Je Death Note je definitivno dobar, ne, odlican.

a ovi ostali, pa da sad ne razmisljate o naslovima pogledajte malo listu Shonen naslova pri dnu stranice.
__________________
At the end of the dark tunnel, I await thee mortal, to embrace you into mine arms, for I am killer and life-giver.
I am the Angel of Death.
Nightwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 02:53   #33
heh... ja odgledo svoj prvi anime.... bio je to elfen lied, i zbilja sam impresioniran.... ono, kraj je malo, ono, drukčiji, neshvatljiv malo, al ono, serija je fakat predobra, i ima izvrsnu pjesmu na početnoj špici.... jedino kaj mi svi ono, pričaju, o nasilju u toj seriji, al ono meni baš ne izgleda tak efektno kak sam mislio.... inače, osim toga, serije je superiška!!!!
jaqen h'ghar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 10:03   #34
Quote:
jaqen h'ghar kaže: Pogledaj post
heh... ja odgledo svoj prvi anime.... bio je to elfen lied, i zbilja sam impresioniran.... ono, kraj je malo, ono, drukčiji, neshvatljiv malo, al ono, serija je fakat predobra, i ima izvrsnu pjesmu na početnoj špici.... jedino kaj mi svi ono, pričaju, o nasilju u toj seriji, al ono meni baš ne izgleda tak efektno kak sam mislio.... inače, osim toga, serije je superiška!!!!
Meni se po onome što sam vidio činio prebizaran, pa ga nisam ni htio nabaviti. Makar bi možda mogao jer mi se inače čini dobar.

Moja preporuka: Trigun. (odgledati do kraja)
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 18:06   #35
ja sam pogledo preko 100 epizoda na YouTube...
Shady LTD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 13:07   #36
Ja sam pogledala prvih 10 min Elfen Lieda i nisam mogla više. Prevelike oči imaju da bi ih se shvatilo ozbiljno. Ona psihomanijakalna cura s kamaitachijem mi je bila fora dok se nije popišala po podu. Ozbiljno- veličina očiju u animeju = obrnuto proporcionalna s količinom sinaptičke aktivnosti.

Što ne znači da neću jednog dana pogledat cijeli EL.........nakon šta pogledam Death Note, Vandread, Naruto i svu ostalu tonu cd-a koja skuplja prašinu naokolo. Jednog dalekog dana... zapravo sam ga prestala gledat jer je CD počeo štekat, a nemam živaca za to.

Death Note je zasad super jer 'za promjenu likovi razmišljaju'. Plus bishoneni su, a znamo kolko to podiže popularnost animea. I dobro je nacrtan, isto tako za promjenu (nakon 1-mjesečnog prženja mozga i očiju s Bleachom, sve je dobro nacrtano).

I da, Ichigooo, it iz aj, Yoruichi ;-)
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 18:10   #37
skuzio iz ovog "bishonen"

ou yea.. imam ostatak Death Note-a za tebe.. jos kad bi Marge dala one Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto (cool ime a? uspio sam ga cak i zapamtit)

e da trazio Neogenesis EVA 18 i 19.. za Martinu.. nasao.. reci da ce dobit sljedeci mjesec
__________________
At the end of the dark tunnel, I await thee mortal, to embrace you into mine arms, for I am killer and life-giver.
I am the Angel of Death.
Nightwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 07:13   #38
Ja da joj rečem? šta se niste vi jučer našli?
BKI je kod nje (bravo za ime!!! :-) pa ju potlači malo
sad još samo kad bi netko skinuo DN live action film... ahh...hmm...
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 16:25   #39
ma mislio sam da je jos u Rijeci.. lol..

dobio BKI jucer, na 13. episodi sam.. mozda pogledam do kraja sutra

e sad DN live action movie, mozda i ocu..

samo je problem ca tu ima jos filmova osim ovog za skidat.. a ja sam blizu limita

Bleach for instance..
__________________
At the end of the dark tunnel, I await thee mortal, to embrace you into mine arms, for I am killer and life-giver.
I am the Angel of Death.
Nightwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:01   #40
Da li se to meni čini ili Death Note malo gubi na kvaliteti oko 19-e, 20-e epi?
__________________
人の日は、草のように。野の花のように咲く。
Camaria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.