Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2003., 15:13   #81
Bok svima!
Kako bi bilo najbolje organizovati odjecu za proljetne bebe? Nekakva kombinacija ljetne i zimske liste mozda?
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 15:30   #82
Ma, to su ti najludje bebe, gle mene
Mislim da se sa odjecom ne trebas opterecivati-u zadnje vrijeme sam bila na dosta krstenja i rodjendana i rodjenja...i vjeruj mi...ljudi tj. bebe nadobivale odjece k'o u prici...imat ces toga i previse...
A, opet koliko znam mame (a znam da cu ja takva biti )...nakupovat cu sama BRDO toga... (luda kao sto rekoh!!!)

Zaboravih-kad ti je termin???

pozdrav i
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 15:40   #83
U pravu si ........mislim za lude proljetne bebe ma i za odjecu.
Termin kazu prva polovica treceg mjeseca tocnije 10-ti mada ultrazvuk tvrdi peti ali sve je to promjenjivo
Ajde do tada i ti da mi budes krofnica.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 15:45   #84
Neka bude 10-ti-bas ce mi biti "sretan rodjendan"!!!


To bi bilo super!!!

lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 15:47   #85
Zezas?!
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 15:54   #86
La Perla, to ci biti jos dosta hladno, bar tamo kod tebe. Vjerojatno ce ti reci da bebu ne vodis van 4 tjedna, znaci vec 4. mjesec. Uzmi toplih stvari, svakako uzimi bodica i s dugim rukavima. Za van ti nece trebati bas snow suit, ali imas tih odijelca za male bebe od fleecea za van u proljece. A po doma je uvijek vise-manje isto, dok ne dodje ljeto i temperatura ne ode preko 75.
I uzmi svakako rain cover za kolica. Odlicno je i protiv vjetra, sto bi s obzirom na tvoju lokaciju moglo biti jako bitno .

Peg Perego kolica dodju s dosta toga, imaju i nekakav pokrivac od istog materijala kao kolica koji se dobro pricvrsti preko i canopy se moze dosta spustiti, pa ako se odlucis za ta, bit ce ti OK s jos jednom dekom unutra, a mozda onda ni ne treba rain cover.

Isto, ima onih navlaka od fleecea za auto sjedalicu, zovu se "Bundle Me" , dobro dodje kad sa jako malom bebom moras van, kod doktora i tako, a ima i Bundle Me Big za kolica za vece bebe, to sam upravo kupila i prezadovoljna sam.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 15:56   #87
Ne!!!!!!!!!!!!!!
Upravo taj datum!!!!

Bas bi bilo super!!!


Znas, nekako sam uvjerena da cu bit krofnica do tad!!! Ako, nista drugo, nadam se!!!
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 16:06   #88
Bigi moram da te pohvalim za Peg Perego pogledala sam i izgledaju jako lijepo i cine se korisno obzirom da travel system dobivam na poklon morat cu proslijediti zelju.
Sto se tice odjece u pravu si obzirom na lokaciju morat cu uzeti u obzir tvoj kompletan savjet, ma sto da ti kazem 'ko zna -zna!

lelo nego sta nego da budes onda cu ja da budem iskusna mama i da ti dijelim savjete.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 08:35   #89
Naravno da ces biti "super-mama"!!!
A, ja cu skupljati savjete...
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 11:04   #90
Kad smo već kod kolica, toplo preporučujem Maxi Cosi Taxi travel sistem, ja ih imam i ne mogu ih nahvaliti. E sad, cijena je promjenljiva u ovisnosti što se sve uzme (ja sam ih platila 3.200 kn). Osnovni sistem su sportska kišobran kolica (1.200 kn) + krović za sunce i pokrov za kišu (300 kn). Pomoću nastavka na kostur od kolica se mogu staviti duboka kolica (900 kn) a ta korpa ima mali madrac, pokrivač u istom dezenu, mrežicu protiv komaraca i remen za nositi. Na isti nastavak se može staviti auto nosiljka (450-800 kn ovisno o modelu). Ovo zadnje je meni fenomenalno. Staviš djete u nosiljku u gepek auta samo kostur od kolica i premještaš prema potrebi.
Kolica sma kupila u CRO u ZG, Merkatone, Baby centar na katu (imaju navodno dućan i u Importane centru). Vidjela sam ih i u katalogu Turbo limača, ali oni su imali samo basic (sportska kolica).
Ah da kostur kolica ima u tri modela: slabiji model s 4 kotača, jači model s 4 kotača i model s 3 kotača.
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 21:35   #91
Maxi Cosi sam vidjela kad sam bila u Hrvatskoj i stvarno izgleda jako dobro. Nije jeftino, ali tko si to moze priustiti, mislim da se isplati.
Nisam sigurna da toga ima u SAD.

A Travel System - kada se stolica za auto moze nataknuti na kolica, a u autu ostaje fiksna baza - je jako prakticna stvar dok je beba mala, jer bebaci obicno zaspe u autu, pa ih se u toj sjedalici odnese u kucu i ostavi da spavaju. Jedino ta faza ne traje predugo, uglavnom djeca prerastu te sjedalice s nekih 7-8 mjeseci (ovdje su uglavnom do 9-10 kg).
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:32   #92
Maxi Cosi je švedska (ili nizozemska?) firma, s vrlo razvijenim izvozom , tako da vjerujem da se mogu naći svuda. Imaju i svoj web pa se tamo može provjeriti http://www.maxi-cosi.nl/
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 11:52   #93
cure, trebam li ja kupovati bocice? mislim dojiti pa mi uopce nije palo na pamet da bi mi trebale, al jucer su me neke zene uhvatile u zrvanj pa se sad dvoumim. kada se djetetu uopce pocinje davati caj i sokovi? ja bila uvjerena da s dva-tri mjeseca navise. aj malo pomoc.

i da, za one pregibice na rukama i preponama, sto stavljate? puder ili ulje?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 12:02   #94
Prvih 5, 6 mjeseci NIŠTA osim dojenja! Naravno, u idealnom slučaju.
Bočice sam i ja imala, za rezervu, ali nisu mi trebale prvih 5, 6 mjeseci. tek kada počinje uzimati DOHRANU, mora se nuditi i malo čaja. Naravno, i dalje dojiti.

Puno suvišnih stvari se nađe u to vrijeme ali bolje i to nego da nagomilavaš brige.

Zašto bi se išta trebalo stavljati na 'kuleniće'?!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 13:57   #95
Maristella ti je dobro rekla. Osim sto se ja ne bihj slozila da se uz dohranu mora nuditi "malo caja", prokuhana voda je bolja.

Ako ces kupovati izdajalicu, uz Aventovu ces dobiti dvije bocice, pa se onda samo jos duda mora kupiti.
Mozda ces htjeti nauciti dijete da uzme obrok iz bocice, ako nekud moras ici, da mozes izdojiti i da mu netko drugi da. Ali nemoj mu davati bocicu prije najmanje 3 tjedna, bolje mjesec dana, jer moze doci do "nipple confusion" - ne znam sad kako bi se to na hrvatskom reklo.
S tog aspekta su Avent bocice najbolje za dojenu djecu, jer iz njih sise najslicnije kao da je na cici.

Ne slusaj babe oko tebe. Ako zelis dojiti, mozes dojiti. Svaka zena, osim rijetkih izuzetaka, moze dojiti svoje dijete, a to sto susjede, i nazalost patronazne sestre, klepecu nema veze s nicim.

ko ces imati problema, postoji besplatan sos telefon za dojenje gdje mozes dobiti savjete od iskusnih educiranih dojilja.

I nemoj davati nikakve cajeve i sokove do 6 mjeseci, onda se dijete napije tih praznih kalorija i ne stane mu mlijeko u mali trbuscic, pa ti nece dobro dobivati na tezini. Sve sto bebi treba u prvih 6 mjeseci je tvoje mlijeko.

Meni bocica npr. uopce nije trebala.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 15:13   #96
super, hvala

meni su rekli da na one "kulenice" treba stavljati ulje ili puder da slucajno ne popucaju. pa ja kupila, nek se nadje
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 15:31   #97
Plavva,
tebi si polagano primice D-Day! Pricaj nam o tome.
BigBlue veliko hvala na svim korisnim informacijama i naravno svim ostalim majkama

Zadnje uređivanje LaPerla : 05.12.2003. at 16:15.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 16:04   #98
La Perla,
ja ću ti samo ukazati na problem koji sam ja imala sa okolinom i liječnicom.
Ja sam isključivo dojila svoju djecu tih prvih cca pola godine, i sama se sebi divim kako sam odoljevala svim 'napadima' (onim tihim napadima) da mi je dijete gladno uvijek kad je malo nervoznije i zaplače, zato jer sam bila premršava za njihovu predodžbu.
To mi je isto govorila i pedijatrica, non-stop me futrala da dam djetetu bocu, jer sam kao 'kost i koža', a ja sam s drugim djetetom čak i malo povjerovala u to, jer sam moguće bila vidljivo iscrpljena. No, vjeruj - dijete mi je samo jednom s 5 mj. odrapilo cijelu bočicu, poslije je opet cica bila dovoljna.

To mi je bila najgora dilema u to vrijeme, ali dijete mi NIJE bilo gladno, teško je samo odtrpiti sve to onako umoran i povodljiv.

Sretno! Ne daj se!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 16:19   #99
Maristella,
Planiram dojiti medjutim zbunjuje me kako znas koliko je beba podojila mlijeka i da li je to sto je dojila dovoljno?! Koliko dugo je dojiti za jedan obrok? Kako znato kada place je li zato sto je gladna ili....? Pretpostavljam da su pitanja smijesna i da cu si sama pronaci odgovor kada vrijeme dode ali eto intrigira me.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 16:29   #100
Ne, UOPĆE nisu smješna pitanja! Dapače, VRLO pametna.

To je jako delikatno pitanje, moraš sama znati. U početku će ti možda patronažna (prvih dana) mjeriti vrijeme dojenja - meni je bilo oko 20 minuta.
Beba će ti sama pustiti cicu kada je sita, a i primijetit ćeš da je cica izgubila onu tvrdoću, napunjenost mlijekom. Tada joj daš i drugu, ako želi (ponudi joj/mu, pa ćeš vidjeti).

Ukoliko je beba nemirna i nakon podoja, ako plače (ne računam podrigivanje i grčeve), ako ne dobiva dovoljno na težini - znači da nisi savladala dobro tehniku dojenja, ali ne da nemaš mlijeka..

Grozna je zabluda da žena nema mlijeka ili da je mlijeko 'slabo'. To je LAŽ neukih i nestručnih!

Sama ćeš zaribati stvar ako ponudiš drugu cicu PRIJE no što je beba DO KRAJA isprazni!

Mehanizam kod laktacije je takav da što je cica više ispražnjena - to se više mlijeka proizvodi. Ako je beba ostavlja a da je nije do kraja ispraznila, tvoje tijelo će dobiti signal da treba proizvoditi manje mlijeka i tako će se producirati sve manje i manje mlijeka. Priroda je štedljiva, ali ne škrta.

Žene i njihovi 'savjetodavci' su odgovorni za gubitak mlijeka.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.